Szaleństwo Ministerstwa Zdrowia

  Wczoraj [9.03.2021] w godzinach wieczornych na stronie NFZ ukazał się następujący komunikat:

  "Aby zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala, Centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo.
WAŻNE
Ograniczenie nie powinno dotyczyć planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.
Przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń, należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.
Zalecenie dotyczy przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w celu:
przeprowadzenia diagnostyki,
zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, w szczególności:
endoprotezoplastyki dużych stawów
dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa
zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej
pomostowania naczyń wieńcowych
oraz
dużych zabiegów torakochirurgicznych
zabiegów wewnątrzczaszkowych
nefrektomii
histerektomii
- z powodów innych niż onkologiczne.
Jednocześnie wskazujemy, że w każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia, należy indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia i potencjalne skutki." {TUTAJ}.  

  Te zalecenia to kolejny objaw szaleństwa. jakie ogarnęło Ministerstwo Zdrowia.  Polega ono na tym, że obsesja walki z COVIDEM wyparła wszystko inne.  Inne choroby i cierpiący na nie pacjenci zupełnie przestali się liczyć.  Skutkiem takiej postawy jest postępujacy demontaż służby zdrowia.  Spowodowal on dziesiątki tysiący ofiar w ludziach.  Wedlug danych portalu Money.pl {TUTAJ} w roku 2020 zmarlo o 82 tys. Polaków wiecej niż w poprzednich latach.  Piotr D. ujawnil na Twitterze:

  "Przed objawieniami wuhańskimi w Polsce umierało średnio 1 105 osób dziennie. W 2021 roku w Polsce umiera średnio 1 493 dziennie, to jest o 388 osób ponad normę. Jeżeli w raporcie
@MZ_GOV_PL
zgonów jest mniej, za każdy zgon możecie podziękować wyznawcom covidianizmu i lekarzom." {TUTAJ}.

  Od poczatku 2021 roku mija właśnie 69 dni.  Wynika stąd, że nadmiarowych zgonów przybyło w tym czasie 26772.  Dodając do tego owe 82 tysiące z zeszłego roku otrzymujemy 108 tysięcy 772 zgony.  Według danych z tabelki zamieszczonej przez P. Basiukiewicza {TUTAJ}  Polska zajmuje obecnie pierwsze miajsce w UE w ilości owych nadmiarowych zgonów.  Według informacji ze strony Worldometers.info {TUTAJ} 45997 z nich jest związanych z koronawirusem.  Aż 62 tysiące 775 zgonów to efekt paraliżu służby zdrowia wywołanego przez politykę Ministerstwa Zdrowia.  Mimo tak wielkiej liczby ofiar nie chce ono pójść po rozum do głowy.  Cytowane na wstępie zalecenia dowodzą, iż brnie dalej w obłęd.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-03-2021 [18:51] - NASZ_HENRY | Link:

Na medycynie wszyscy się znają a matematycy w szczególności.
Jestem szczęśliwym posiadaczem modelu matematycznego, czyli takiego algorytmu, który pozwala podać z wyprzedzeniem informacje pochodzące z Ministerstwa Zdrowia RP. Jak każdy model podaje wyniki z pewną dokładnością, konkretnie z niepewnością 1% (słownie jednego procenta)
Tutaj ma pani przykład prognozy nowych przypadków z Covid-19 podany ostatnio na NB:

https://naszeblogi.pl/58067-nie-bez-szans-na-odbicie

W sobotę, bo w Niedzielę świętuje,  policzyłem sobie prognozę na niedzielę i poniedziałek
Liczbę na niedzielę model dał 12 300 a MZ o godz. 10 w niedzielę podaje  13 569
Rany boskie myślę sobie, błąd 10% czas umierać! Ale w niedzielę to niepapuśnie bo będę musiał czekać na sekcję do poniedziałku. Więc odczekałem cierpliwie. Na poniedziałek model przewidywał   - 7 600. Ale  MZ nie miało litość i  podało w poniedziałek  - 6 169. Błąd  prognozy 20% . Krzyżyk na drogę pomyślałem i jak pomyślałem tak zrobiłem. Dodałem wyniki z niedzieli i poniedziałku dla modelu matematycznego i dla danych podawanych przez MZ i odetchnąłem z ulgą. Wszystko w porządku z matematyką to tylko MZ dodało  tysiąc przypadków w niedzielę by odjąć tysiąc w poniedziałek.
Model  – prognoza z niedzieli + prognoza z poniedziałku 12 300 + 7600 = 19 900
MZ  – wyniki z niedzieli + wyniki  z poniedziałku :    13 569 + 6169 = 19 738
We wtorek świat wrócił w koleiny i model statystyczny dał oszacowanie 10 000 podczas gdy ministerstwo podało precyzyjnie i dokładnie  9953; czyli pół procenta różnicy!
Parafrazując powiedzenie mojego profesora; piękno Matematyki polega na tym, że jej wyniki nie zależą od polityki ☺☻
Jako matematyk może Pani spróbować obliczyć jakie dane w temacie Covid -19 ujawni jutro MZ. Ma Pani czas do 6:00 dnia 11.03.2021. Podejmie Pani rękawice ☺☻

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-03-2021 [19:19] - Marek1taki | Link:

Jestem pełen podziwu ale może Pan niestety tylko przewidywać propagandowe informacje rządowe pozostające w korelacji do rzeczywistych zakażeń i zachorowań ale przede wszystkim zależne od ilości wymazów i stosowanych testów o nieznanej a nieporównywalnej czułości i specyficzności. Metodyka zaliczania do covidowców jest stała i woła o pomstę do nieba.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-03-2021 [08:39] - NASZ_HENRY | Link:

16 950 - sami wiecie czego ☺☻

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-03-2021 [12:28] - NASZ_HENRY | Link:

MZ  wie lepiej  -   20820 - dane z godz 10:00 ( dane 18 313 były  z godz 6:00). 
Jak ja lubię te zagadki MZ. 
Przesunięcie danych o 4 godz to zmiana o 4/24 czyli 1/6  czyli niemal 17%. Daje to dokładnie różnicę między prognozą modelu a komunikatem ministra Niedzielskiego. 
Małe procenty a bawią i uczą  ☺☻
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-03-2021 [11:36] - NASZ_HENRY | Link:

Dla porządku w piątek spadło do 18 875 -  nie było już skąd wziąć extra przypadków aby zwiększyć zagrożenie. Ale widząc kombinatoryczne możliwości MZ wierzę, że coś jeszcze wymyślą w tej telenoweli☺☻

 

Obrazek użytkownika Pers

10-03-2021 [20:38] - Pers | Link:

Ktoś, kto jeszcze ma wątpliwości, że rządzą nami Tworki to powinien do nich dołączyć.
Gdybym napisał co o nich myślę i co bym zrobił gdyby nawinęli mi się pod rękę to pewnie jutro o 6 rano smutni panowie w obstawie komandosów milicyjnych wyważyliby mi drzwi budząc wszystkich sąsiadów.
Więc nie napiszę. Mam ładne drzwi.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-03-2021 [10:10] - rolnik z mazur | Link:

@ Pers 
Mnie się też moje drzwi podobają. Ale bym je poświęcił, gdyby to coś miało dać. Masy nie myślą i z tego powodu ta hucpa ma się dobrze. Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

11-03-2021 [11:34] - Pers | Link:

" Masy nie myślą"
To nie są masy, to już jest motłoch.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-03-2021 [12:06] - rolnik z mazur | Link:

@Pers
" Szczęście dla rządzących, że motłoch nie myśli. "Tak miał powiedzieć Adolf Hitler podczas odprawy w bunkrze kilka dni przed swoim końcem. Motłoch zamiast wydać go Sowietom wykrwawial się w dawno przegranej sprawie. I wszystko aktualne. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-03-2021 [21:51] - Marek1taki | Link:

"Mamy zidentyfikowanych 30 zgonów, które są skojarzone z podaniem szczepionki. Natomiast nie jest potwierdzone sekcją zwłok, że była to jedyna przyczyna zgonu"
To całkiem odwrotnie niż w wypadku kojarzenia kowida ze zgonem, nieprawdaż? Żadne sekcje nie psują wtedy statystyki. Ani żadne badania mikrobiologiczne w kierunku innych drobnoustrojów.
https://niezalezna.pl/384660-p...

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-03-2021 [22:02] - Marek1taki | Link:

Są dyrektorzy, który nie chcą firmować zamykania szpitali przed chorymi chorującymi niepoprawnie politycznie na kowida. W Radomiu taki dyrektor został zawieszony.
"Pan wojewoda Konstanty Radziwiłł przedstawił mi formalny wniosek z uzasadnieniem, w którym odwoływał się do sytuacji, gdzie dyrektor lokalnego szpitala nie wdrażał w życie decyzji wydawanych przez wojewodę w ramach przygotowania szpitala tymczasowego..." wypowiada się min.Niedzielski.
https://niezalezna.pl/384663-d...

Obrazek użytkownika Pers

10-03-2021 [22:38] - Pers | Link:

Teraz niepodzielnie rządzi świrus koronny. Inne choroby są passe.
Wychodzi na to, że normalnym ludziom świrus rzuca się na płuca a tym w rządzie na mózg.
Tu, jak zauważyłem, jest część komentatorów, którzy mają ten sam problem.
Ale wyjście jest proste. Starczy nałożyć na tę część ciała gdzie kiedyś mieli mózg torbę foliową, zawiązać mocno na szyi i wejść pod łóżko. Powinno pomóc.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-03-2021 [07:42] - Marek1taki | Link:

Biologia człowieka i biologia wirusów się nie zmieniła. Od roku wiadomo, ze wystarczy izolacja grup ryzyka a histeryków na własną rękę.

Obrazek użytkownika angol

11-03-2021 [00:48] - angol | Link:

Gdy wiecej jest niewiadomych niz rownan stosujemy rachunek krakowianowy ,he he, Matematycznie mozemy  obliczyc statyke budynku lub obciazenie mosu, ale stosowanie jej do nauk spolecznych to tylko szalbierstwo.

Obrazek użytkownika Adam66

11-03-2021 [04:12] - Adam66 | Link:

Znajdź różnicę (podstawową zaznaczyłem)
TVN (lewactwo) - liczba zarażonych się zwiększa, należy zaostrzyć restrykcje, zwiększyć tempo szczepień, zlikwidować Wielkanoc, zakładać podwójne maski, rząd robi wszystko źle

Polsat (esbecy) - liczba zarażonych się zwiększa, należy zaostrzyć restrykcje, zwiększyć tempo szczepień, zlikwidować Wielkanoc, zakładać podwójne maski, rząd robi wszystko źle

TVP - (chazarzy) -  liczba zarażonych się zwiększa, należy zaostrzyć restrykcje, zwiększyć tempo szczepień, zlikwidować Wielkanoc, zakładać podwójne maski, rząd robi wszystko dobrze

TV Republika (patrioci?) -  liczba zarażonych się zwiększa, należy zaostrzyć restrykcje, zwiększyć tempo szczepień, zlikwidować Wielkanoc, zakładać podwójne maski, rząd robi wszystko dobrze

Gazeta Wyborcza (lewactwo) -  liczba zarażonych się zwiększa, należy zaostrzyć restrykcje, zwiększyć tempo szczepień, zlikwidować Wielkanoc, zakładać podwójne maski, rząd robi wszystko źle

Gazeta Polska (patrioci?) -  liczba zarażonych się zwiększa, należy zaostrzyć restrykcje, zwiększyć tempo szczepień, zlikwidować Wielkanoc, zakładać podwójne maski, rząd robi wszystko dobrze

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-03-2021 [07:45] - Marek1taki | Link:

To się nazywa pluralizm. Kiedyś bardzo modne słowo.

Obrazek użytkownika angela

11-03-2021 [13:35] - angela | Link:

To sie nazywa ocena sytuacji, i gdyby bylo inaczej, to pierwsza TVN czy Wyborcza, powiesiliby rząd, za sianie nieprawdy.
Faktycznie, na siłę cowidowcami zapełniają szpitale.
Ale nie tylko w Polsce,  tak sie na ten covid zawzieli, zeby otumanić ludzi.
I ciekawa jestem, gdyby taka Elig, Marek czy rolnik dusili sie w karetce, to lekarz nie przesunął operacji, takiej czy innej, ktora nie zagraza zyciu w przeciagu tygodnia, i nie ratował tych co walczą o kazdy oddech.
I nie zycze nikomu, zeby jego dziecko powiedzialo ci rano, " mamo, ja w nocy umieralem".
Mimo wszystko, nie zycze wam kretyni.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-03-2021 [19:27] - Marek1taki | Link:

Przecież rząd i TVN posługują się tymi samymi fałszywymi danymi i wytycznymi z tych samych ośrodków ideologicznych jak np. WHO. To skąd miałby być rozdźwięk?
Tylko dla zadżumionych elektoratów TVP i TVN jest rozdźwięk.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-03-2021 [19:30] - Marek1taki | Link:

c.d. a jak będziemy się dusić w karetce to wszystko zależy czy na kowid czy niekowid. W tym rzecz.
Angela z panieńska nazywała się Morozow?

Obrazek użytkownika Pers

11-03-2021 [20:46] - Pers | Link:

To Andżela, taka duża dziewczynka, a nie wie, że TVP, TVN i Wyborcza tak naprawdę mają jednych szefów?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

11-03-2021 [07:50] - Zygmunt Korus | Link:

W sytuacji bezradności ludzi myślących logicznie i kojarzących więcej niż bocian czy jaskółka (adresowców), należy robić wszystko, żeby jakoś przetrwać i przeczekać, do czasu, gdy na zasadzie im gorzej tym lepiej, dojdzie do przesilenia, aż to wszystko pierdyknie... Na razie piramida podległości trybi, a szatańskie pomioty mają jeszcze przekładnię czyli posłuch... Ale już niedługo, niedługo ta polityczna antypolska orkiestra dęta jeszcze tak sobie podmucha, że wydyma żagle by płynąć z pierwszymi ofiarami Polaków ku zaplanowanym krematoriom, gdzie się spopiela i zaciera wszelkie ślady prawdy po przyczynie zgonów. Polacy obecnie to czynownicy, którzy sami się zapędzają do pozycji umierania na kolanach w obozie bez wolności, samooplatając się kolczastymi drutami. Wystarczy przez okno liczyć tych z zamordnikami i bez nich: wynik porażający! Jak mówię... na razie... Bo Bóg to zawsze wynik w formie Kosmosu, a bezbożnicy - chaos i autodestrukcja, samonapędzająca się po uderzeniu pierwszej bili w drugą, aż do upadku, bez szans na obalanie czegoś dalej.
Przeczekać za wszelką cenę to szaleństwo, ale też sypać, gdzie tylko się da, piasek w tryby tej jawnej przecież szajce kapo, aż to złowieszcze centrum decyzyjne, jak zwał, tak zwał nominalnie, pójdzie w diabły!!!

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-03-2021 [07:55] - Marek1taki | Link:

Nie obiecuję sobie, że przeczekam. Sytuacja globalna zaostrza się jak za rewolucji. Jeszcze rządzą Kieryńscy, już przeszli na pozycje bolszewików ale będzie dużo gorzej. Z paszportu już zrezygnowałem, jak za Jaruzela, a co miałem pojeździć to pojeździłem. Od jedzenia czas zacząć się odzwyczajać... albo sobie dogadzać :-)

Obrazek użytkownika Pers

11-03-2021 [08:14] - Pers | Link:

Zygmuncie!
Obrażasz uczucia i wiarę wielu obecnych tutaj członków sekty covidowej. Czytanie takich heretyckich komentarzy może wywrócić ich poukładany światek "nowej normalności" i może doprowadzić do wielu tragedii z próbami targnięcia się włącznie. Poza tym podważasz nieomylność "dobrej zmiany". która w tych apokaliptycznych czasach nieba nam przychyla. Przecież mogliby zarządzić spanie w namordnikach albo wręcz zakazać uprawiania seksu a jednak nie zrobili tego (przynajmniej na razie).
Naprawdę tak źle życzysz Andżeli, sake, jazgdyni czy Andy51 i innym? Oni już ledwo funkcjonują wypatrując zbawiennej szpili, dzięki której będą żyć wiecznie. Wyglądają jej z większym podnieceniem niż dziewczynka pierwszej menstruacji.
Nie pogarszaj ich stanu, bardzo Cię proszę...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

11-03-2021 [11:58] - Zygmunt Korus | Link:

Skala nano (wirus) i makro (oczko rastra maseczki) to zatrzymywanie piłeczki ping-pongowej siecią o wielkości kratek o obrysie bramki piłkarskiej. Ale jaskółka umie zza oceanów trafić do gniazda - nieprawdaż? O mój boże, jak to daleko! Jak ona to robi...?! A ten w okienku taki mądry jak te nasze zamorskie ptaki!!! Więc porównanie nano i makro nie ma sensu tak jak nie miało sensu skrzydło samolotu ścinające brzozę. Bocian wraca do Polski po zimie, więc brzózka odrywa skrzydło samolotu. Itd, itp. Do sanatoriów, refundowanych przez "dobre Państwo", mogą już pojechać zaszczepieni. To, do k... nędzy, oddajcie mi moje składki zdrowotne, z których innym je dajecie, bo wam z rąk jedzą... Faszyści już jawni, bez masek teraz, kiedy inni, na wasz rozkaz, szmaty na facjaty pozakładali. Gęby pozasłaniane...- co, napad jakiś?! Kolejna zmyła. Uśmiechnięte mordy z rybim wzrokiem robią gigantyczny skok na kasę, idąc po trupach zakowidowanych baranów pędzonych w nieznane w redyku... Strach, strach, jak obsługa banku leżąca podczas napadu na podłodze brzuchami do dołu... To społeczeństwo gotowe przyjąć za dobrą monetę ustawę, która odtąd będzie na stałe nakazywała do każdego urzędu wchodzić w masce tyłem a wychodzić przodem, ale na kolanach... Zresztą, jakie to ma znaczenie jak...? Może być na odwrót - byle idioci słuchali, co się im nakazuje na poziomie przekazu jak zapamiętywanie adresu zamieszkania.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-03-2021 [13:13] - NASZ_HENRY | Link:

Skala nano (wirus) i makro (oczko rastra maseczki) to zatrzymywanie piłeczki ping-pongowej siecią o wielkości kratek o obrysie bramki piłkarskiej. --------------  Ta często podawana analogia jest fałszywa, bo wirus nie lata sobie samodzielnie ale jako pasażer na kropelce cieczy, która już ma spore mikro rozmiary ☺☻
 

Obrazek użytkownika mjk1

11-03-2021 [16:04] - mjk1 | Link:

Heniek.
Wydaje mi się, choć mogę się mylić, ale jak taka kropelka z tym wirusem lata sobie na wietrze, to bardzo szybko wyparuje.
Wyparuje woda z tej kropelki.
Co wtedy dzieje się z tym wirusem?
Lata sobie samodzielnie i przelatuje przez tę maseczkę, czy szuka nowej kropelki, żeby nie przelecieć? 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-03-2021 [18:53] - NASZ_HENRY | Link:

@mjk1 - nie odlatuj za daleko ;-)
Mechanizm tego latania jest z grubsza taki. Powszechne ciążenie sprowadza kropelkę aerozolu  z wirusem na ziemię, woda z niej wyparowuje a wirus bez niej wyciąga kopyta. To trochę trwa, chyba że upada na gorącą patelnię, wtedy smaży się błyskawicznie w mękach piekielnych. Jak miliony wirusów dotrą do Twoich płuc to  wyciągasz kopyta i za  pisanie "Heniek"  też się smażysz ale w piekle ;-)

Kluczowe pytanie jest inne, jak daleko mogą polecieć  te kropelki wyrzucane z ust podczas kichania czy  mówienia jak nie są wspomagane wiatrem? Odpowiedz na nie determinuje bowiem odległość zwaną w dobie współczesnej dystansem społecznym. Tę odległość można obliczyć a nawet zmierzyć doświadczalnie. Jaka to odległość ?

 

Obrazek użytkownika mjk1

12-03-2021 [12:07] - mjk1 | Link:

Nie gniewaj się Heniek, ale dalej coś mi nie pasuje.
Twierdzisz, że jak woda z tej kropelki wyparuje, to wirus wyciąga kopyta.
Mnie zaś uczono, że wirus w ogóle nie żyje.
Jak więc ktoś, coś, czy chociażby wirus ma wyciągnąć kopyta, skoro już jest martwy?
Wytłumacz proszę zanim wezmę się na serio za op…nie moich nauczycieli.
I nie gniewaj się za tego Heńka, postaram się nie używać, jak Cię to razi.
Pozdrawiam H… NASZ_HENRY ma się rozumieć.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-03-2021 [19:40] - Marek1taki | Link:

@Zygmunt Korus Maseczka to nie jest kombinezon kosmiczny. Tylko wg ekspertów ma być albo niezalecana, albo przymusowa, albo podwójna. Nie ma się co do tego odnosić bo od początku plotą co im WHO i inne ośrodki decyzyjne każą. W rzeczywistości maseczki zmniejszają ilość różnych drobnoustrojów, który wdychamy. M.in. od tej ilości zależy czy przełamana będzie bariera odporności czy nie. Dlatego osoby z grupy ryzyka w tłoku powinny maseczkę założyć, albo personel medyczny u kaszlącego pacjenta w nieprzewietrzonej sali i tyle. Reszta to pitolenie i tresura.

Obrazek użytkownika mjk1

11-03-2021 [11:50] - mjk1 | Link:

@Zygmunt Korus.
Nie wydaje mi się, że jest to właściwa metoda.
W 1933 r w dość dużym państwie ówczesnej Europy, ludzie myślący logicznie i kojarzący więcej niż bocian czy jaskółka, też robili wszystko, aby przetrwać do czasu aż to wszystko pierdyknie.
Jak pierdyknęło, to przeorało wszystko i wszystkich, tak mniej więcej od Pirenejów do Morza Czarnego.
Samo tak jakoś pierdyknęło i przeorało, nieprawdaż?
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-03-2021 [08:44] - Pani Anna | Link:

Pisze o tym od roku, od samego poczatku. Dla kazdego odrobine myslacego czlowieka bylo oczywiste, dokad to prowadzi. Ludzie oburzaja sie na los Polaka w UK odlaczonego od aparatury w stanie terminalnym, a nie widza tego, co dzieje sie pod ich nosem.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-03-2021 [11:53] - rolnik z mazur | Link:

@ Pani Anno
Śmierć jednego człowieka to może być tragedia. Śmierć setek tysięcy żeby nie powiedzieć milionów to tylko statystyki. To klasyka socjotechniki. Czy ktoś odpowie za nadprogramowe śmierci tysięcy ludzi spowodowanych cowidowa hucpą? Sądzę, że wątpię. Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-03-2021 [13:55] - Pani Anna | Link:

@RM
Nikt za to nie odpowie, wiadomo. Ale ja juz nie zamierzam sluchac, patrzec ani glosowac na tych bandytow. Tyle moge.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-03-2021 [10:59] - NASZ_HENRY | Link:

@elig uchyliła się od komentowania to zobaczmy jak sobie radzą jej koledzy z UW.
Oto jak:
Patrząc na dane napływające z Ministerstwa Zdrowia, nie sposób odnieść wrażenia, że są one co najmniej podejrzane! 
Przeprowadzona analiza statystyczna nie pozwala stwierdzić, że przebieg epidemii koronawirusa w Polsce został sfałszowany jako całość. Istnieją jednak poszlaki sugerujące możliwość manipulacji w wybranych tygodniach.

http://www.fizykwyjasnia.pl/na-biezaco/zawieszenie-prognoz-sytuacji-epidemicznej-przedstawienie-dzialan-innych-osrodkow/
Po tych stwierdzeniach fizyk z Centrum Nowych Technologii UW  zawiesił prognozowanie sytuacji epidemicznej! Poległ ale walczył dzielnie ;-)

Zobaczmy jak sobie radzą tzw. zawodowcy wyposażeni w superkomputery.
Model Epidemiologiczny ICM - Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Uniwersytetu Warszawskiego, wchodzącego w skład grupy doradczej Ministerstwa Zdrowia na dzień 11.03.2021 podaje ilość zarażonych -   10 024 (błąd 80%)
https://covid-19.icm.edu.pl/biezace-prognozy/
Komunikaty prognoz MZ pokazują, że to nie symulacje na superkomputerach są tam używane dla wypracowania decyzji ale ministerialny Excel z funkcją liczenia liniowej  regresji, który daje o dziwo  rezultaty zgodne z komunikatami ministerstwa ;-) 

Dzisiaj spolegliwie o działaniach PANu nie wspomnę.
W sumie Premier Morawiecki ma ciężki kawałek chleba do zgryzienia z takimi doradcami☺☻

 

Obrazek użytkownika angela

11-03-2021 [13:40] - angela | Link:

Faktycznie, na siłę cowidowcami zapełniają szpitale.
Ale nie tylko w Polsce,  tak sie na ten covid zawzieli, zeby otumanić ludzi.
I ciekawa jestem, gdyby taka Elig, Marek czy rolnik dusili sie w karetce, to lekarz nie przesunął operacji, takiej czy innej, ktora nie zagraza zyciu w przeciagu tygodnia, i nie ratował tych co walczą o kazdy oddech.
I nie zycze nikomu, zeby jego dziecko powiedzialo ci rano, " mamo, ja w nocy umieralem".
Mimo wszystko, nie zycze wam kretyni.
Powtórzęto po raz ktoryś, nie piszcie bzdur o pandemii, bo to jest niemoralne, wobec tych co przeżyli i przeżywają tragedię. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-03-2021 [13:57] - rolnik z mazur | Link:

@ Angela
Prawie się rozpłakałem
Cała noc buldożery usuwaly ciała z ulicy. Tak długo jak lekarz dostaje podwójne stawki za wpisanie kowida do karty choroby to szanse na zakończenie tej paranoi marne. Hiszpanka słynna trwała rok
 ppzdpozdrawiam

Obrazek użytkownika angela

11-03-2021 [14:32] - angela | Link:

Rolnik,  dązycie do hiszpanki, zeby zaraza trwala rok, nie te czasy, nie uda sie wam.
Mamy mądry RZĄD,   i mądre spoleczenstwo, i wasze psie glosy, nie ida pod niebiosy, a i poparcie wasze spada na łeb.
Nie tędy droga, pandemia i śmierć,  to nie sposob na walkę z rządem, bo ludzie naprawde umieraja, a ze nie jak na hiszpankę, to tylko dzięki madrym ministrom, ktorzy ratują Polakow,  choćby kosztem swojej popularności. 
 

Obrazek użytkownika angela

11-03-2021 [14:39] - angela | Link:

Rolnik, zapewne placze, jak przedawkuje procenty, nie liczę na płacz,  bo powinniscie wszyscy juz dawno płakać.  
Jak slucham tragicznych przypadkow skutkow pandemii, to samo się płacze,  a coz dopiero negować covid.
Nie walczcie za pomocą śmierci.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-03-2021 [15:23] - rolnik z mazur | Link:

@ Angelo
n-nie idź tą drogą i wyłącz tv. A zobaczysz świat bez cowida. Jak czytam twoje komentarze to mi się procenty nie zgadzają. Pzdr
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-03-2021 [14:33] - Pani Anna | Link:

@RM
ile nieszczesc ten swiat zawdziecza temu, ze za wszelkimi aplikowanymi ludziom paranojami stoja takie "angele". To gorsze od karabinow i batow.

Obrazek użytkownika angela

11-03-2021 [16:33] - angela | Link:

Anna, tobie   niemiecki bat krzywdy nie zrobi, bo od dawna czolgasz sie przed nim na kolanach, i słuzysz.

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-03-2021 [16:46] - Pani Anna | Link:

@angela
Tacy jak ty sa najwiekszym nieszczesciem, jakie moze przytrafic sie kazdej spolecznosci. Nie ma takiej glupoty, ktorej nie powtorzysz ku chwale partii. A propos, szynszyle odkurzone, wyjete z szafy? Zauwazylas chociaz, ze juz mozna, bo twoja partia znowu ma gdzies futrzaki?

Obrazek użytkownika angela

11-03-2021 [18:37] - angela | Link:

@Anna, a komu ty tutaj sluzysz, przyznaj sie.
To, ze ja nie widzę na rzadzenie Polską innej opcji, niz obecna, to pewne.
Rządzą madrze i dobrze, i nie bede dla malo znaczacych bzdur, ich podkopywac, zeby bezmyslna mlodziez wybrala takiego Hołownie, kogos z niebytu,czy Trzaskowskiego,  lub tych co juz rzadzili, bo konfederecja, to część Korwina i Brauna, to ruska strona, im sie wysluguja.
Dlatego, zastanawia mnie, w jakiem celu razem z p. Elig, robicie tutaj zadymy, ktore po pierwsze nie mają nic wspolnego z prawda, a po drugie, to woda na mlyn, awanturnikow ulicznych, i szargania Polski przez funkcjonariuszy unijnych podzeganych przez rudego.
A o szynszylach, to sobie z jakąś psiapsiółką pogadaj, taka samą bezmyslną jak ty.

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-03-2021 [18:53] - Pani Anna | Link:

@angela,
Kazdy sadzi wedlug siebie, wiesz? To nie ja chwalilam sie tutaj szynszylami. Ty nawet sama juz nie pamietasz, jaki glupoty wypisujesz w imieniu tych, ktorym sluzysz, a ktore traca po tygodniu aktualnosc. Osmieszasz sibie i te nieszczesna partie, w ktorej tyle nadziei pokladalismy, a ktorej nic juz w tej chwili nie odroznia od innych, bo za roznice nie moga sluzyc grymasy wykonywane przed wykonywaniem kolejnych polecen Berlina, zeby "wygladalo" patriotycznie. Po tych rzadach pozostana zgliszcza jak po Balcerowiczu, a dodatkowo trupy - doslownie.

Obrazek użytkownika Pers

11-03-2021 [17:07] - Pers | Link:

Pani Anna
"za wszelkimi aplikowanymi ludziom paranojami stoja takie "angele""
Oni są już straceni dla społeczeństwa. Możemy ich tylko wspierać modlitwą ale obawiam się, że niewiele to da...
Tylko dlaczego tak się ciskają i zatruwają życie nam, normalnym ludziom? A najgorsze jest to, że swoim tchórzliwym zachowaniem utwierdzają kryminalne władze, że z obywatelem można zrobić wszystko.

Obrazek użytkownika mjk1

11-03-2021 [17:44] - mjk1 | Link:

Szanowny Panie Pers.
"za wszelkimi aplikowanymi ludziom paranojami stoją takie "angele".
Czy aby na pewno?
Wyobraź sobie, że dwa dni temu prowadziłem tu, na tym portalu, dość konstruktywną dyskusję, wydawałoby się z całkiem poukładanym gościem.
Jednak w pewnym momencie mój interlokutor, próbował mi wmówić, że nie możemy wymagać od polityków przestrzegania obowiązującego prawa, jeżeli nie zmienimy konstytucji. Przysięgam, że nie była to nasza słodka Angela.
 

Obrazek użytkownika angela

11-03-2021 [18:53] - angela | Link:

Pers,  uwazasz ze  jestes normalny spośród nienormalnych.
Ja z kolei uwazam, ze zaprzeczanie pandemii, to  tchórzostwo , bo zaklinacie rzeczywistosc, i boicie sie prawdy, nie przyjmujecie do wiadomosci wagi sytuacji.
Nie potraficie zmierzyć  sie z niebezpieczenstwem.
Uwazacie ze, eee nic nie ma i gęba zadowolona, niestety tak nie jest.

Obrazek użytkownika Pers

11-03-2021 [19:05] - Pers | Link:

No widzisz, ja was covidowców uważam za sieroty umysłowe i osoby podatne na manipulacje a ty nas za tchórzy. I niech każdy zostanie przy swoim zdaniu bo ja nie mam zamiaru do niczego cię przekonywać. Ale wyrzuć telewizor to zaraz będziesz zdrowsza.
Czas pokaże kto ma rację.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

11-03-2021 [16:50] - Marek Kudła | Link:

Lepiej niech poczekają ci, którzy mogą poczekać, zamiast tych, zarażonych wirusem, którzy poczekać nie mogą i umierają !!!  Czy to aż tak trudno zrozumieć ?!!!
 

Obrazek użytkownika Jabe

12-03-2021 [17:34] - Jabe | Link:

Ograniczenie leczenia do przypadków pilnych na jak długo? Ponoć wirus ma zostać z nami na zawsze. Jaki jest zatem plan?

Obrazek użytkownika Jan1797

11-03-2021 [20:08] - Jan1797 | Link:

Pani Elig, hmm :(
Za Odrą nowość; kropelntest, covidkod-certyfikat i tylko patrzeć następnych nowości.
Pewnie część tu obecnych zadowolą a w reakcji, natychmiast przykryją krytykę
medialnym gutenbergkitem.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

12-03-2021 [07:03] - Kazimierz Kozio... | Link:

Czy to tylko wymuszony kolaps ekonomiczy czy neomaltuzjanska depopulacja? Jedno i drugie ale w gruncie rzeczy to dobrowolne masowe samobojstwo ludzkosci jest niczym innym jak rytualna ofiara dla ciemnej strony mocy. Nie pierwsze to w historii masowe samobojstwo, z ktorych bardziej znanym jest wzajemne wymordowanie sie 909 czlonow sekty Swiatynia Ludu w r. 1978 w Gujanie. Warto przypominac te szatanskie zniwa entuzjastom masowego samobojstwa’2020.
Bardziej przypominajca obecna ofiare rytualna jest malo znana historia ludu Xhosa w Pld. Afryce w r. 1856 kiedy to nastolatka zeznala iz otrzymala wizje od zmarlego przodka ze jej lud zostanie przeniesiony do nowego wspanialego swiata pod warunkiem wyrzniecia wszystkich zwierzat i spalenia zapasow zywnosci, a gdyby mieli z tym problem to mieliby byc unicestwieni razem z calym swiatem.  Inwentarz anihilowano, zbiory spalono w wyniku czego w ciagu roku z glodu zmarlo 40 tys. zwiedzionych. A teraz najwazniejsze i brzmiace jakby znajomo. Nie wszyscy dali sie zwiesc, nie wybili swoich stad, nie spalili zbiorow ale zwiedzeni zaszli juz tak daleko w obledzie ze nie byli w stanie wycofac sie. Nastepnie jako przyczyne niewypelnienia sie wizji przeniesienia do nowego wspanialego swiata oskarzono samolubnych wspolplemiencow ktorzy nie dali sie zwiesc. Plaskoziemcow tez czekaja niechybne oskarzenia...