Mija pierwszy rok epidemii w Polsce

  Dokładnie rok temu, 4 marca 2020 odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa w naszym kraju.  Rozpoczęła się walka z pandemią.  Można powiedzieć, że jak na razie ponieśliśmy klęskę.  Przyczyną była panika, która wybuchła wśród ludzi, a zwłaszcza w służbie zdrowia.  Ta ostatnia odcięła się od pacjentów przechodząc na tzw. teleporady.  Przestano leczyć większość chorób i odwoływano operacje.  W efekcie potencjalni pacjenci przestali zgłaszać się do lekarzy, zwłaszcza, iż grozi im oraz ich rodzinom kwarantanna, czyli ściganie przez policję.

  Skutki okazały się fatalne.  W roku 2020 zmarlo o ok.80 tys. Polaków więcej niż w poprzednich latach.  Około 40% nadprogramowych zgonów jest związanych z koronawirusem, a reszta to ofiary paraliżu służby zdrowia.  W dodatku nikt nie szukał leków na COVID-19, a próby znalezienia jakiegoś były wyśmiewane przez tzw. "ekspertów".  Przypuszczam, że ilość polskich ofiar pandemii może już sięgać 100 tysięcy  Lockdowny i maseczki sa nieskuteczne, lecz bardzo kosztowne.

  Wczoraj gubernatorzy Teksasu i Missisipi w USA ogłosili, iż rezygnują z obostrzeń.  Być może zauważyli ich daremność.  Tysiące lekarzy [w Polsce np. dr Basiukiewicz] wzywają do zmiany polityki zdrowotnej i skoncentrowania się na leczeniu ludzi zamiast zapobiegania zakażeniom.  To ostatnie przypomina zawracanie Wisły kijem.  Trzeba otworzyć służbę zdrowia i zacząć lrczyć WSZYSTKIE choroby.  80-90% chorych przechodzi COVID-19 bezproblemowo.  Inne schorzenia sa groźniejsze.

  Teraz uwaga większości koncentruje się na szczepieniach.  Nikt jednak nie wie, czy okażą się one skuteczne.  Firmy farmaceutyczne nie są w stanie wyprodukowac wystarczającej  ilości szczepionek o właściwych parametrach.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-03-2021 [20:21] - Marek1taki | Link:

Pandemia nie wybuchła. Została zainscenizowana.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-03-2021 [21:12] - NASZ_HENRY | Link:

Pandemia jest jak mgła nad lotniskiem w Smoleńsku ☺☻

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-03-2021 [21:26] - Marek1taki | Link:

"wirus jakiejś doszlifowanej pijarowo odmiany grypy"
To z Ewarysta. Ładnie powiedziane i nie sposób się nie zgodzić.
http://ewaryst-fedorowicz.szko...

Obrazek użytkownika Pers

04-03-2021 [21:44] - Pers | Link:

Sama prawda.
Tylko czy wyznawcy bożka kowida zrozumieją?
Wątpię stanowczo.

Obrazek użytkownika Jabe

04-03-2021 [22:08] - Jabe | Link:

Teleporady chyba nie są rezultatem paniki wśród lekarzy, a zostały wprowadzone odgórnie.

Swoją drogą, warto rozważyć „telekwarantannę”. Będzie tak skuteczna, jak skuteczne jest leczenie przez telefon.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-03-2021 [22:37] - rolnik z mazur | Link:

@elig
Czy was wszystkich poj....? Totalny ciemnogród. Tak nas robią w ch... A my się zastanawiamy, czy to aby może jednak coś w tym jest. Ludzie to ściema jakiej świat nie widział. Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-03-2021 [22:57] - rolnik z mazur | Link:

@
szambo kowidowe powoli wybija. Polacy powoli się budzą i widzą w jakie bzdury dali się wmanewrować
PanPanie Dworczyk od szczepionek jakich obostrzeń nie dotrzymywał? Teraz to trzeba pozwy pisać, że przez rok narażał nas na utratę życia i zdrowia poprzez propagowanie złych maseczek, przylbic i innych wynalazków. Pzdr

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

05-03-2021 [07:47] - Władysław Ludendorf | Link:

krótko, bo jestem leniwy. 90% przechodzi bezproblemowo okey, ale używanie tej liczby jest bez sensu, bo istotniejsza jest liczba wymaganych hospitalizacji. Spośród 10tys. dostępnych respiratorów 1.5tys. używają kowidowcy, tak na dziś. Jak ktoś to określił? Niedoszlifowana pijarowo grypa. Taka propozycja na koniec. Denialiści powinni sami sponsorować sobie respirator. Wtedy będą fair.

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-03-2021 [14:17] - Marek1taki | Link:

Też tak uważam. I nie tylko respirator. Problemem jest w socjalizmie życie na cudzy koszt. W totalnym marksizmie pandemicznym zakazuje się życia na własny koszt i ryzyko bo bez oparcia w faktach zamyka się kraj. W tym dostęp do służby zdrowia o ile ktoś nie wykaże się kowidem.
Faktem jest, że kowid jest wirusem "eutanazyjnym". Ma dokonać selekcji wg kryteriów myśli lewicowej. Pan z częściowo prawdziwych przesłanek próbuje wyciągać wnioski.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-03-2021 [09:13] - NASZ_HENRY | Link:

Simon & Gut & Horban - to wygląda  na koszerną spółkę z Nalewek, powołaną do handlu maseczkami od Kulczyka. Kiedy CBA zainteresuje się kontaktami ministra Niedzielskiego i jego szemranych ekspertów z  producentami maseczek i szczepionek?

Może coś jeszcze napiszę więcej ale teraz idę na prywatną działkę, aby w zgodzie z przepisami,  pooddychać świeżym powietrzem nieskażonym wirusami, bakteriami i grzybicą z namordnika znaczy maseczki od Kulczyka lobbowanej przez ministra Niedzielskiego ☺☻