Tajniaczenie się i kłamstwo

Wczoraj Ameryka oddała hołd 500 000 ofiarom COVID19.
Tragedia dokonała się w przeciągu jednego roku.
Prezydent Biden podsumował tę katastrofę, podając, iż jest to więcej niż suma Amerykanów poległych w Pierwszej, Drugiej Wojnie Światowej, oraz wojnie wietnamskiej.
Przerażające...
Co na to ci, co nadal twierdzą, że pandemii nie ma?
Ameryka zmyśla? Cały świat, od Australii po Brazylię się zmówił, by oszukać ludzkość?

 
Zarzucono mi, że piszę za długie teksty i w ogóle uprawiam bla, bla, bla. Oświadczam, że mimo wszystko na komiksy, czyli pismo obrazkowe się nie przerzucę. Jednakże jako człowiek optymistyczny i radosny; generalnie nastawiony pozytywnie do rzeczywistości, tym razem piszę wyjątkowo krótko.
 
 
Czy mogliśmy uniknąć pandemii wirusa SARS-CoV-2? Jasne, że tak.
 
Gdyby tylko Chiny, ogromne i bogate państwo, nie kierowało się wyłącznie kulturą, w której utrata twarzy, pokazanie słabości, to najgorsze co może Chińczyka w życiu spotkać, to podzielili by się ze światem informacją, którą jak donoszą najnowsze źródła, posiadali już w październiku 2019 i gdyby wtedy podnieśli alarm o niebezpieczeństwie poważnej epidemii, to świat miałby czas by zareagować szybko i całkiem możliwe skutecznie.
Oczywiście można by wówczas epidemię zlokalizować i wyizolować. Zapewne Chiny poniosły by spore straty, ale reszta świata byłaby bezpieczna.
Były prezydent USA Donald Trump publicznie oświadczył, że to Chiny odpowiadają za pandemię i będą musiały za to zapłacić.
Czy obecny prezydent Biden podtrzyma to oskarżenie i będzie domagał się ukarania? Szczerze wątpię.
 
Nie tylko Chiny źle zrobiły, bo nieco później, gdy już nie dało się skrywać choroby za Wielkim Murem, mataczyć zaczęło WHO – World Health Organzation – Światowa Organizacja Zdrowia przy ONZ - gdzie jej dyrektor generalny Tedros Adhanom Ghebreyesus, Etiopczyk, miał dziwne powiązania z Chinami, a niektórzy nawet mówią o jego korupcji.
Zarzuca się, że takie zaniechania ze strony WHO, mogły opóźnić walkę z koronawirusem co najmniej o miesiąc, a może i dwa.
Taką też informację od swoich służb już w pierwszej połowie 2020 uzyskał Donald Trump i zerwał kontakty i finansowanie WHO.
Joe Biden zaraz po zaprzysiężeniu te kontakty przywrócił. Dziwne...
 
 
Czy świat nie powinien z tego wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Są środki, są ludzie i technika, by wzajemnie pilnować tych, co mają tendencję do ukrywania prawdy i niebezpieczeństwa.
Do licha – jest Internet, którym natychmiast można przekazać alarm, czy ostrzeżenie.
Przedwczoraj, widocznie nieco przewrażliwieni Rosjanie, poinformowali zagranicę, że wydarzyły się na terytorium Rosji zarażenia ludzi wirusem ptasiej grypy H5N8. Pamiętamy, jak kilkanaście lat temu ta zaraza siała postrach wśród hodowców drobiu. Tu śmiertelność wśród ptaków jest stuprocentowa. Lecz nigdy ta mutacja nie przechodziła na ludzi.
Czyżby nastąpił moment, że z różnymi wirusami dzieje się coś dziwnego?
Nasi mili miłośnicy teorii spiskowych zaraz krzykną, że wiadomo – to podstępne działania człowieka. No, niech im będzie.
 
No i na koniec, mimo dobrych chęci, trzeba przyznać, skompromitowała się okrutnie Komisja Europejska UE nie potrafiąc zagwarantować umówionych dostaw szczepionek.
Dlatego moja klinika szczepi tylko 30 osób tygodniowo, a przygotowała się na 150 szczepień, po 30 przez 5 dni tygodnia.
A ja czekam. Cały luty... jeszcze marzec... może w kwietniu...
 
 
Eee tam – przeczyta znany maruda i zamruczy pod nosem – co by było, gdyby...
Tak proszę państwa – chaos rządzi światem. By przeciwstawić się bałaganowi o wysokiej entropii, dobry Bóg dał ludziom inteligencję i rozum. To miało świat ładnie uporządkować i kontrolować. Niestety, wielu dał także głupotę i szujostwo. Więc jest, jak jest.
 
 
.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2021 [14:23] - Jabe | Link:

0,15%

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-02-2021 [15:16] - Imć Waszeć | Link:

To ilość tekstu przeczytanego?

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2021 [15:37] - Jabe | Link:

A w przypadku Pana Jazgdyni da się więcej?

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-02-2021 [04:41] - jazgdyni | Link:

To powiedz Jabe po co czytasz? I jeszcze po 15 procentach komentujesz. Tu jest wielu blogerów, do których zajrzałem raz i dosyć. 
Jedyne wytłumaczenie to, że ty musisz. Za to ci płacą.

Obrazek użytkownika Pers

23-02-2021 [15:57] - Pers | Link:

"Ameryka zmyśla? "
Zaraz tam zmyśla... Po prostu bardzo oszczędnie gospodarują prawdą. Do jednego wora (jak cały "wolny świat") wrzucili kogo się dało. A, że system opieki zdrowotnej w USA jest syfiarski to dodatkowo zmarło niepotrzebnie wielu Amerykanów.Zresztą rozdmuchanie "pandemi" było bardzo na rękę demokratom, żeby pogonić Trumpa.

"A ja czekam. Cały luty... jeszcze marzec... może w kwietniu..."
Łączę się z tobą w b u lu :)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-02-2021 [16:06] - NASZ_HENRY | Link:

Nanotechnologiczna wojna Chiny : USA  - 100 : 1
A swoją  szczepionkę scedowuję na murzynkę* Bambo  i z powodu szczepień głowa mnie nie boli.
*Na murzynkę a nie na murzynka bo przylezie zaraz jakaś wywłoka z piorunami na maseczce  i będzie mi rasizmem komentarz hejtowała ☺☻☺☻
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2021 [17:15] - jazgdyni | Link:

Może kolega przybliży nam, o co chodzi z tą "nanotechnologiczną"

Pozdrawiam
Ångström z promienia van der Waalsa

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-02-2021 [18:23] - NASZ_HENRY | Link:

Top secret ☺
 

Obrazek użytkownika tricolour

23-02-2021 [17:12] - tricolour | Link:

Eee tam.

Może jestem ślepy albo mam hiperwzrok, ale nie zauważylem na forum nikogo, kto by twierdzil, że wirusa nie ma. Jest za to sporo osób które twierdzą, że środki zaangażowane na covid, kosztem zwykłego leczenia zwykłych chorób, są wręcz kryminałem.

W Polsce - kraju blisko dziesięć razy mniej ludnym od US - mamy 70tys dodatkowych zgonow, poza covid, bo usilnie i z całą mocą leczymy chorobę mało śmiertelną, a bardziej śmiertelne omijamy.

Więc wirus jest, ale mało zgryźliwy. Dzieci nie uczymy. Chodzimy w śmierdzących szmatach wielorazowego użytku na twarzy, co chyba zdrowe nie jest z definicji. Nie robimy badań przed szczepieniem więc szczepimy niepotrzebnie tych, co już mają odporność.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2021 [19:32] - jazgdyni | Link:

Ty, ty, ty...

Całuski

Obrazek użytkownika tricolour

23-02-2021 [20:46] - tricolour | Link:

No widzisz, jak chcesz, to potrafisz. Jeszcze będą ludzie z ciebie.

Ale uważaj, bo z agresji wpadasz w serwilzm. Zalecam umiar. We wszystkim.

Obrazek użytkownika mada

23-02-2021 [18:15] - mada | Link:

Gdyby ludzie nie mieli wolnej woli może byłoby lepiej.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2021 [19:33] - jazgdyni | Link:

Chyba 75% wolnej woli nie ma.

Tak mi się wydaje.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

23-02-2021 [21:36] - Zygmunt Korus | Link:

Nie wiem jaka ilość ludzi nie ma wolnej woli, ale pewna część ma i nie chce się - całe szczęście dla "całokształtu" - szczepić. Tyż majo argumenty, i to jakie! Pierwszy wykład z brzegu; profesora:
https://www.facebook.com/watch...
Na YT nie wisi, na "pejsie" na razie jest.
Poproszę o krytyczny, merytoryczny komentarz...

Obrazek użytkownika Pers

23-02-2021 [22:02] - Pers | Link:

Wysłuchałem z uwagą. Ręce i nogi opadają.
Ale nie mam złudzeń, do kowidowców nie dotrze.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-02-2021 [04:36] - jazgdyni | Link:

@Zygmunt Korus

Witaj Zygmuncie

Każdy ma niezaprzeczalne prawo do swoich poglądów. Każdy również ma prawo do demonstrowania ich, a również do zmiany poglądów.
Twierdzi się, że najtrudniejszą pracą umysłu jest podejmowanie decyzji. Uważam, że równie ważne jest trzymanie "umysłu otwartego", czyli przyswajanie szerokiego spektrum informacji, by potem zgodnie ze swoim potencjałem, oraz, że tak powiem, prawami logiki, zdrowego rozsądku i wiedzy powszechnej dokonać analizy, by w końcu ukształtować światopogląd.
Zjawiskiem częstym i nie zawsze dobrym, jest uzupełnianie luk w danej dziedzinie studiując materiały o wysokim poziomie wiarygodności, najlepiej, gdy są produkowane przez wybitnych specjalistów w temacie, czyli uznane autorytety, a najlepiej całe zespoły naukowe. Sporym klasycznym błędem jest odbieranie przekazu zgodnie z oceną - podoba mi się/nie podoba, a także według tego, jak bardzo potwierdza moje przypuszczenia. Tu często popełnia się duży błąd - niedoskonałe informacje bierze się za pewnik, bo tak mi pasuje.

Wysłuchałem całe 24 min pana profesora. Bardzo przemiły i elokwentny 91 letni człowiek. Sprawdziłem jego biogram - "Ukończył w 1952 studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z tytułem zawodowym magistra inżyniera leśnictwa. Pracował jako nauczyciel akademicki, uzyskując w 1956 doktorat, a w 1962 habilitację. W 1984 został profesorem zwyczajnym. Specjalizował się w zagadnieniach z zakresu ekologii, entomologii i inżynierii środowiska." No tak... profesor w pewnym stopniu wie co mówi, bo jako ekolog, słusznie potraktował indywidualnego człowieka, jako mikro-ekosystem. To jest prawda. Tylko patrząc dalej, z perspektywy roku 2021, cała ta hipoteza profesora jest tym, co się uważało za prawdziwe w roku 1950. A potem to wszystko obalono, gdy okazało się, że każdy ekosystem jest dynamicznie nieprzewidywalny.
Wywiad na Facebooku to, przepraszam za ostrość, groch z kapustą, w odniesieniu do dzisiejszej nauki. Chaotyczne wymieszanie prawd, półprawd i fałszu. To jest niestety niedobre, bo laik tego nie zauważy. Wysłucha profesora, powie - aha - i już dalej nie będzie sprawdzał, poszukiwał i weryfikował.
Choćby taka hipoteza - człowiek posiada w sobie bakterie, wirusy i grzyby (prawda), które go chronią i oczyszczają organizm wymiatając toksyny (półprawda). Wszystkie toksyny? Czyżby? A co z ołowiem? A co z azbestem? Jest teoria, że upadek Cesarstwa Rzymskiego spowodował właśnie ołów z którego robiono akwedukty.
Zatem, przykro mi - miło się słuchało, profesor nieco przypomina mego śp. ojca, ale niestety nie przekonał mnie.

Tu przerywam, ale dalej za parę godzin, podam ci współczesne podejście do człowieka, jako pewnego ekosystemu. Nie całkiem samoregulujacego się, na co liczyli z koronawirusem Szwedzi,

 

Obrazek użytkownika Andy51

23-02-2021 [21:43] - Andy51 | Link:

Janusz, wszyscy się mylą, tylko profesor Braun ma rację, machając w telewizorni książką jakiegoś półgłówka " Fałszywa pandemia".

Obrazek użytkownika Pers

23-02-2021 [22:07] - Pers | Link:

Oczywiście, że to pic. A ty myślisz, że to prawda?
Taki duży chłopak...

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-02-2021 [04:37] - jazgdyni | Link:

@Andy51

Brauna skreśliłem już parę lat temu. Dzisiaj jest tylko śmieszny. Nie wiem... Ćpa?

Obrazek użytkownika Jabe

24-02-2021 [10:36] - Jabe | Link:

Andy, wszyscy (uczeni w piśmie) się mylą, tylko antyantropoglobalwarmiści mają rację. Takie samo gadanie.

Obrazek użytkownika cyborg59

23-02-2021 [22:18] - cyborg59 | Link:

 ....Światowa Organizacja Zdrowia przy ONZ - gdzie jej dyrektor generalny Tedros Adhanom Ghebreyesus, Etiopczyk,
 miał dziwne powiązania z Chinami, a niektórzy nawet mówią o jego korupcji....

Tedros to czystej krwi maoista, członek maoistycznej organizacji, która wymordowała w 2020 tysiące robotników wędrownych,
by podnieść koszty pracy i wywołać rewolucję w Etiopii. Chiny wpakowały, (prawdopodobnie) ponad miliard w jego promocję.
Jest pierwszym dyrektorem , który ma doktorat niezwiązany z medycyną. 
WHO pozwoliła rozprzestrzenić wirusa po świecie, atakując kraje które ograniczały ruch lotniczy. WHO zablokowało doniesienia Tajwanu  o zaraźliwości wirusa wśród ludzi, jako rojenia "zbuntowanej prowincji Chin". WHO do marca 2020 blokowało, coraz bardziej alarmujące raporty Tajwanu. Obecnie WHO fałszuje historię, twierdząc, że trzymało rękę na pulsie. Decyzja Trumpa o zaprzestaniu finansowania WHO była ze wszech miar słuszna. Dowód ? Jeśli Peru nie wprowadzi eutanazji i aborcji na życzenie - nie otrzyma szczepionek. Cdn!

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

24-02-2021 [08:30] - Zygmunt Korus | Link:

Jestem stuprocentowym wyznawcą teorii spiskowych. Jak dotąd nie było żadnego dementi skutecznie mnie od tego odwodzącego. Mam swój rozum i doświadczenie życiowe, żeby się dać nabrać na to kowidowe szaleństwo. Na przykład: po której stronie stoją ci trzej gówniarze, co zakneblowali usta prezydentowi największego mocarstwa? Walczą z wirusową ściemą, czy blokują prawdę o niej? Itd, itp. Wystarczy tylko używać logiki, żeby rozpoznać depopulacyjne intencje rządzących, także u nas. A niech się wyszczepią (fuj, co za słowo!) wszyscy, co tego chcą! Ale od mojego korpusu cielesnego wara!!!

Obrazek użytkownika Pers

24-02-2021 [09:49] - Pers | Link:

Jest bardzo duzo takich (także tutaj) dla których słowo "logika" jest terminem nieznanym. Mają mózgi podłączone do telewizora i to im wystarczy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-02-2021 [17:15] - jazgdyni | Link:

@Zygmunt Korus

Szczerze obawiam się, że mimo wszystko dopadną cię z tą szczepionką, jeżeli będziesz chciał kontynuować międzynarodową działalność. Rozprzestrzenia się idea (w tym Austria i Czechy), żeby zgoda na wjazd do państwa była, jeżeli obcokrajowiec ma świadectwo szczepień. To, co marynarze i piloci mają od 50 lat.

Obrazek użytkownika cyborg59

25-02-2021 [19:49] - cyborg59 | Link:

@ Zygmunt Korus
Dawniej mawiano: wiarygodne są tylko wiadomości zdementowane. Obecnie, jak przypadkiem wyjdzie na jaw prawda - natychmiast jest obudowywana "fejkami" i "teoriami spiskowymi". Sadzony jest las w którym liść prawdy nie różni się zbytnio od fałszywych, sztucznych, atrakcyjnych.
Następnym razem podrzucę ciekawą, absolutnie "spiskową" teorię. Jest to wynik symulacji wykonanej na zlecenie fundacji Bila i Melindy M. Wirusa zmusza się do przeskoku z nosiciela ma świnie, potem na człowieka. To może być Peru, Wenezuela, Chile. Ważne jest by zarazić RÓWNOCZEŚNIE populacje w Chinach, USA , Rosji i Europie. Unikamy III wojny światowej, dokonuje się depopulacja słabych i starych. Resztę sobie dopisz sam. 

Obrazek użytkownika cyborg59

24-02-2021 [17:13] - cyborg59 | Link:

Uzupełnienie
Jak powiedział prezydent Peru: Lenin wprowadził aborcję na życzenie - Lenin powinien powstrzymać to szaleństwo!
Taką odpowiedź skierował do WHO prezydent Moreno. Aha! Ma on na imię Lenin ;-)))

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-02-2021 [18:25] - jazgdyni | Link:

;-))))

Obrazek użytkownika sake3

24-02-2021 [09:47] - sake3 | Link:

Proszę nie oczekiwać po WHO jakichkolwiek logicznych działań,to organizacja na wskroś ideologiczna.Teraz zajęta jest bardziej wprowadzaniem seksuologii jak szybko da i gdzie się da.

Obrazek użytkownika Francik

25-02-2021 [23:11] - Francik | Link:

Zaczęto "wyszczepiać" nauczycieli. W jednym ze śląskich powiatów w niektórych szkołach nie ma kto uczyć - "wyszczepieni" nauczyciele się pochorowali. Do lekarza można się dostać dopiero za dobrych kilka dni - przychodnie są "obłożone" wyszczepionymi nauczycielami. Niektórzy "wyszczepieni" tracili w domu przytomność, trafiali do szpitala. W jednej z placówek oświatowych, które znam około połowy "wyszczepionych" ma powikłania i nie stawiło się w pracy. Ciekawe czy te informacje trafiły do mediów. Ja bym na miejscu marynarza nie pchał się do tego wyszczepiania, no ale każdy ma swój rozum. Bo to przecież spiskowe teorie, że wyszczepiają ludzi preparatem niedostatecznie przebadanym. A szefowie firm, które wyprodukowały te preparaty jakoś sami się nie szczepią. To oczywiście kolejna spiskowa teoria. Lepiej wierzyć w propagandę bankstera i jego kumpli. Ja zamierzam - jak te szczury z dowcipu - poczekać, aż wypróbują tę "szczepionkę" na ludziach. Niestety ten eksperyment może mieć tragiczne skutki.