Zielona energia, kolejna utopia lewactwa

Chore dziecko o imieniu Greta, została „ świętą” lewactwa, to chore dziecko przepowiadała ocieplenie klimatu itp. rzeczy,  słowa tego dziecka były traktowane niby objawione, aż przyszedł rok 2021 i zgodnie z porą roku pojawiła się zima, jakiej nie było od wielu lat.

Nagle się okazało, że wiatraki, panele są ok. ale głównym źródłem do wytwarzania  prądu  pozostaną elektrownie  w których wytwarzanie prądu będzie za pomocą węgla lub atomu.

W Niemczech, gdzie lewactwo ma bardzo duże wpływy, nagle okazało się, gdy przyszła zima, 30 tys. wiatraków przestało pracować, a miliony paneli zostało zasypanych śniegiem i gdyby nie elektrownie węglowe i elektrownie atomowe,  gospodarka niemiecka by stanęła.

Okazuje się, że doszło do tego, że z helikopterów musiano środkami chemicznymi odladzać skrzydła wiatraków wytwarzających prąd, gdyż groziło to katastrofą.

Ta tak ekologiczna Szwecja, musiała sprowadzać  „brudny” prąd z Polski i innych krajów, gdyż „postawienie” tylko na prąd z tzw. zielonej energii skończyła się „klapą”.

Nikt nie kwestionuje paneli, ale tam gdzie jest duże nasłonecznienie np. na południu Europy, czy stawianie wiatraków tam gdzie są silne wiatry, ale stawianie tylko na tzw. „zieloną energię” może się skończyć tragicznie dla krajów, którzy tylko na taką energię postawiły.

Dekarbonizacja może się skończyć tragicznie, zwłaszcza dla Polski i jej przemysłu. Oczywiście należy od węgla odchodzić, ale racjonalnie, lecz alternatywą dla elektrowni węglowych powinny być elektrownie atomowe i dopóki w Polsce nie będzie takiej/takich elektrowni, należy do tego lewacko/lewicowo projektu, podchodzić bardzo ostrożnie, gdyż stawianie na wiatraki czy panele w dużym procencie jako dostawców prądu może się skończyć tak jak tej zimy w Niemczech czy Szwecji.

A jakie będą zimy, tego nie wie nikt.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

16-02-2021 [11:05] - sake3 | Link:

Niestety przyjęliśmy posłusznie do wiadomosci ,że zmiany klimatyczne są powiązane z działalnością człowieka mniej lub bardziej ekologiczną. Niedługo będziemy kwestionować plamy i wybuchy na Słońcu,przypływy i odpływy mórz przestaniemy wiązać z Księżycem ignorując zależność od kosmosu.Niestety windując to chore dziecko na piedestał zaprzestaniemy konkretnych badań nawet nad tą ,,zieloną energią'' która owszem może mieć znaczenie pomocnicze,ale nie stanowić główne źródło zaopatrzenia w energię.System kar i nakazów wymusi na nas podporządkowanie i odtąd będziemy się modlić o łagodne zimy co też światowi decydenci uznają za niekorzystne,bo ocieplenie,efekty cieplarniane,zagrożona matka natura.

Obrazek użytkownika mada

16-02-2021 [11:38] - mada | Link:

"...ignorując zależność od kosmosu."  Nieprawda. Każdy Komisarz z rana zaczyna od porady u Astrologa.

Obrazek użytkownika Andy51

16-02-2021 [13:16] - Andy51 | Link:

Kiedyś wróżyli z wnętrzności zwierząt, dzisiaj idą do astrologa.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-02-2021 [18:54] - Marek1taki | Link:

Albo do gastrologa. On wróży z wnętrzności ludzi.

Obrazek użytkownika Andy51

16-02-2021 [13:16] - Andy51 | Link:

Zgoda z Twoim komentarzem, ale proszę Cię nie pisz" Niestety przyjęliśmy posłusznie do wiadomości "  ja nie przyjąłem.

Obrazek użytkownika Czesław2

16-02-2021 [11:21] - Czesław2 | Link:

Od tego roku wchodzą nowe warunki techniczne dotyczące ogrzewania budynków (WT2021 ). Są ok 30% ostrzejsze niż poprzednie. Współczuję ludziom marzącym o swoim domku. Niestety, PIS to unia bis. PO przynajmniej jawnie optuje za draństwami uni, pis robi to samo, tylko pod stołem. To, że będziemy dochodzić do neutralności energetycznej do 2050 roku to kłamstwo. Warunki zmieniają się z roku na rok.

Obrazek użytkownika Andy51

16-02-2021 [13:18] - Andy51 | Link:

Nie odpowiem Ci, bo się na warunkach technicznych nie znam, może masz rację.

Obrazek użytkownika Es

16-02-2021 [11:50] - Es | Link:

Czuję się mocno nie doinformowany w kwestii pozyskiwania energii jądrowej , więc może jakaś dobra dusza oświeci mnie, czy już opanowano technologię rozszczepienia atomu węgla, albo innego sodu. Tych mamy zdaje się pod dostatkiem( jeszcze) , a jakoś nie słyszałem o uranie. Czy może gdzieś na świecie znalazł się jakiś dobry filantrop skłonny podzielić się swoimi zasobami onego,  z którymi nie ma co zrobić? 

Obrazek użytkownika Andy51

16-02-2021 [13:19] - Andy51 | Link:

Jeszcze coś mówią o wodorze, którego jest pod dostatek.

Obrazek użytkownika Es

16-02-2021 [14:24] - Es | Link:

No tak. Ale tylko mówią.  A Mateusz przecież z łopatą czeka już. I nie wie jaką- większą czy mniejszą dziurę zacząć kopać. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-02-2021 [11:52] - rolnik z mazur | Link:

@ Andy, 

Tak jest jak władzę powierza się ignorantom, którzy nie potrafią liczyć. Dlaczego niby mamy odchodzić od węgla ? Bo Niemcy tak karzą? Policzcie dokładnie wszystkie koszty a potem dopiero podejmucie decyzję co jest lepsze. Pzdr

Obrazek użytkownika Trotelreiner

16-02-2021 [12:45] - Trotelreiner | Link:

"Niemcy tak karzą?"---koniec cytatu.
Polska jenzyk,tródna jenzyk...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-02-2021 [13:49] - rolnik z mazur | Link:

@ trotel, 
Karzą trotel. Każą a jak nie zrobisz to karzą. Polski trudny język. To fakt. Pzdr
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-02-2021 [20:23] - Tomaszek | Link:

"Polska jezyk jest cieżka jezyk ". Bo u szwaba jest schweer -to  , ciężki czy trudny to samo . Po tym można łatwo poznać lewackich najmimordów i kto im płaci i instruktaży udziela , a może i gotowce pisze . Im Niemcy nic nie każą . To genetyczne kałmuckie inklinacje do seksu oralnego ze szwabską dupą . Krótko mówiąc mają towarzysze przyjemne z pożytecznym .

Obrazek użytkownika Andy51

16-02-2021 [21:29] - Andy51 | Link:

Słusznie Waść prawisz.

Obrazek użytkownika Andy51

16-02-2021 [13:21] - Andy51 | Link:

Nie wiem dlaczego, ale taki jest trynd, a on może się np. za 10 lat zmienić.

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-02-2021 [19:11] - Tomaszek | Link:

Komentarz sprzed tygodnie wklejam , bo chyba nie dotarło a niektórzy kiedyś pisali ( rżnęli głupa znaczy się), że linki nie działają .
Ktoś tam "nie wie " albo udaje że to Niemcy są największym w judii jewropejskiej producentem generatorów do elektrowni (AEG i Siemens ) a swoje stocznie przekwalifikowali na fabryki masztów do onych , cała reszta to też z tego kraju , bo skąd do kompletu . Podobnie jest z biogazem . Po cholerę budować plug flow za 25 procent ceny i ogrzewać tym miasta na przykład . Trzeba kupić od Niemców rotacyjną z kupą maszynerii do mieszania gówna , stracić 70 procent energii na przerobieniu tego na prąd i mieszanie gówna , potem dopiero włączyć kaloryferek do kontaktu . Bo gdzie by wyżej wymienieni i jeszcze taki np Mercedes mogli sprzedać swoje cuda inżynierii i dostać za to dwa razy tyle niż się należy bo z dotacji , które nam potem wypominają . Na plug flow to dopiero parę lat temu komuś się dotację dostać . Ale to była taka rzeźnia , chyba na pokaz , żeby inni nie próbowali . Znajomy burmistrz próbował , to po wstępnym rekonesansie zaczął udawać , że pytania nie było . Gdyby kopalnie w Polsce były niemieckie , pobilibyśmy pewnie rekordy z czasów Gierka . A tak to dupa z króla . Trzeba zbierać chrust .
I to by było na tyle .

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-02-2021 [23:04] - Tomaszek | Link:

Rolnik na prezydenta ! Ten co liczyć potrafi . A na ministra SW to chyba Trotel , bo kiedyś udawał że się na Shaolinie zna . Reszta póki co u mnie to wakaty .

Obrazek użytkownika Andy51

17-02-2021 [10:01] - Andy51 | Link:

Ciekawy pomysł.

Obrazek użytkownika Czesław2

16-02-2021 [12:13] - Czesław2 | Link:

@Autor Proszę napisać, dlaczego niby mamy odchodzić od węgla w energetyce zawodowej, gdzie są wszystkie konieczne urządzenia odpylające i odsiarczające?

Obrazek użytkownika Andy51

16-02-2021 [14:21] - Andy51 | Link:

Jeszcze raz powtórzę, taki jest trynd, jaki będzie jutro, kto wie?

Obrazek użytkownika MFW

16-02-2021 [12:45] - MFW | Link:

"A jakie będą zimy, tego nie wie nikt."
Wbrew lewackiej propagandzie, głównymi czynnikami kształtującymi klimat i pogodę na Ziemi nie są czynniki antropogeniczne(choć ich udziału nie należy wykluczać) ale nasza gwiazda - Słońce i nasza galaktyka- Droga Mleczna.
To one kształtują pogodę kosmiczną**, która w przemożny sposób wpływa na klimat i pogodę na Ziemi a działalność ludzka (np. wycinki lasów czy emisja CO2) wzmacniają negatywne skutki pogody kosmicznej**

** .Pogoda kosmiczna – ogół zjawisk obserwowanych na Słońcu i w obszarze wnętrza ziemskiej magnetosfery, wykazujących pewne analogie do pogody w atmosferze ziemskiej, spowodowanych zmianami intensywności wiatru słonecznego.

Obrazek użytkownika Andy51

16-02-2021 [13:22] - Andy51 | Link:

Mądre to wszystko co napisałeś.

Obrazek użytkownika sake3

16-02-2021 [13:38] - sake3 | Link:

@MFW.......Wreszcie głos rozsądku.Dziękuję.Jak napisałam o wpływie kosmosu na klimat zostałam oczywiście obśmiana. Jak bym napisała,że za klimat czy jego anomalie jest odpowiedzialny Kaczyński byłoby to przyjęte ze zrozumieniem.

Obrazek użytkownika Andy51

16-02-2021 [15:08] - Andy51 | Link:

Ale nie przeze mnie.

Obrazek użytkownika MFW

16-02-2021 [15:52] - MFW | Link:

@sake3

Rola Słońca we wpływie na klimat i pogodę na Ziemi, wynika z jego naturalnej aktywności, która zmienia się w cyklach 11-to letnich i 22- letnich.
W ciągu cyklu 11-letniego następuje przebiegunowanie pola magnetycznego Słońca(o 180º) a po drugim 11-to letnim cyklu bieguny znajdują się w pozycji wyjściowej(jest to pełny 22-letni cykl).
Cykl 11-to letni (przebiegunowanie) przechodzi od jednego minimum aktywności , poprzez maksimum do drugiego minimum.
Aktywność słoneczną podczas cyklu, określa się liczbą plam słonecznych na tarczy słonecznej(im mniej plam w danym okresie, tym występuje głębsze minimum aktywności słonecznej).
Jeśli kilka następujących po sobie cykli słonecznych charakteryzuje się głębokimi minimami, to na Ziemi występują okresy oziębienia a nawet nazywane małymi epokami lodowcowymi jak ta, która  pojawiła się nagle, między 1275 a 1300 rokiem, ale nie minęła szybko. Aż na kilkaset lat północna półkula, od Grenlandii i Islandii aż po Alpy, znalazła się w obszarze gwałtownego ochłodzenia.
Innym okresem ochłodzenia klimatu to tzw. Minimum Maundera – okres trwający od 1645 do 1717 roku, podczas którego kilka cykli charakteryzowało się bardzo głębokimi minimami cykli aktywności słonecznej.
W czasach nam bliższych, w latach przypadających na minimum aktywności słabego cyklu występowały ostre zimy np.
- 1928/1929
- 1941/1942
- 1978/1979
- 2009/2010
i obecna 
- 2020/2021
Obecny 25 cykl aktywności słonecznej(2019-2030) zapowiada się wg prognoz NASA z  jeszcze głębszym minimum niż cykl 24(2008-2019), więc może wystąpić jeszcze ostrzejsza zima od obecnej w okolicach minimum 2030 roku.
Z minimum aktywności słonecznej związane bywają pojawiające się pandemie chorób zakaźnych i innych jak np. zwiększona zachorowalność na choroby onkologiczne, układu krążenia i układu oddechowego.
Przyczyną tego jest to, że przy głębokich minimach aktywności słonecznej maleje natężenie wiatru słonecznego(powstającego z plam słonecznych wyrzucających strumienie plazmy z wnętrza Słońca i odpychającego od Ziemi strumienie promieniowania kosmicznego docierającego ze Słońca w okolice Ziemi) i słabnie pole magnetyczne Słońca, będące tarczą ochroną Ziemi przed wysokoenergetycznym  jonizującym promieniowaniem kosmicznym, docierającym wtedy w dużym natężeniu do Ziemi z centrum Galaktyki(Drogi Mlecznej).

Z żywych organizmów na Ziemi najbardziej odporne na szkodliwe działanie tego promieniowania są wirusy, dla których śmiertelna dawka LD50/30  [w Sv] wynosi 170 - 10000 a najmniej ssaki, dla dla których śmiertelna dawka LD50/30  [w Sv] wynosi 2 - 14.  (dla człowieka to 2.5 - 3 a np. dla psa wynosi 2 )
W ostatnich  latach Centrum Nauk Kosmicznych Uniwersytetu New Hampshire’s w USA zaobserwowało zwiększone dawki tego promieniowania o około 30%
 

Obrazek użytkownika sake3

16-02-2021 [16:27] - sake3 | Link:

@MFW.......Jak widać wpływ aktywności Słońca w zmianach na Ziemi jest monitorowany od lat przez Centrum Nauk Kosmicznych i inne placówki naukowe.Dlaczego więc różne gremia nie przyjmują do wiadomości ich badań uparcie lansując swoje pseudoteorie.Czy wcześniejsze choroby-dżuma,cholera też wynikały ze słabnącego pola magnetycznego Słońca? 

Obrazek użytkownika Andy51

16-02-2021 [17:27] - Andy51 | Link:

Cenię takie notki, i tego co je pisze, ponieważ się na tym nie znam, napiszę, że wydają się merytoryczne i "mądre", takie wpisy, to nie bździny jakiś jabów czy trikolorów.

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-02-2021 [16:40] - Pani Anna | Link:

Sake3
Nie dosc, ze nie czyta ze zrozumieniem, to i poczucia humoru nie ma. Tu nikt sie nie wysmiewa z wplywu slonca czy kosmosu na klimat, bo co by nie powiedziec o wszystkich komentatorach, to mam wrazenie, ze dla kazdego tutaj to rzecz oczywista. Mada raczej dostrzegl zabawnosc sformulowania mysli i komizm skojarzen jakie moga wzbudzic, a nie jego zawartosc merytoryczna. To tak na pocieszenie.

Obrazek użytkownika sake3

16-02-2021 [19:39] - sake3 | Link:

@Pani Anna......komizm skojarzeń,zabawność formułowania myśli.....Grono intelektualistów pracuje pełną parą .Może jeszcze wynajdziecie jakiś błąd ortograficzny w moim komentarzu.Na więcej niż zadęcie was nie stać? 

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-02-2021 [20:48] - Pani Anna | Link:

Sake, no nic nie poradze, ze zabawnie wyszlo. Uwaga Mady o zwiazkach politykow z kosmosem jak najbardziej na miejscu.Tez to zobaczysz, jak juz wyjmiesz ten kij...

Obrazek użytkownika sake3

17-02-2021 [18:23] - sake3 | Link:

@Pani Anna?Czyzby Mada miała na myśli związki Wałęsy z kosmitami o których ten niejednokrotnie zapewniał?

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-02-2021 [12:59] - Marek1taki | Link:

Słuszny głos i wcale nie wołanie na puszczy. My z puszczy to wiemy. Niestety demokracja ma swoje prawa i głosujesz żeby było dobrze a władza trafia do mentalnych pociotków Grety. O Moskalach nie zapominając.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

16-02-2021 [18:11] - AŁTORYDET | Link:

Dyskusja nad OZE i "dekarbonizacją", jest tak odległa od rozumu, że nawet nie wiadomo jak do tego się odnieść. Jestem pewien, że 90% posłów, wszelkich opcji, nie jest w stanie oszacować naszego (Polski) maksymalnego zapotrzebowania na moc (ok. 28 gigawatów). Najtaniej można produkować energię jądrową. Tyle, że tylko koszt wybudowania elektrowni jądrowej o mocy 2GW, to ok, 5 mln euro za MW, czyli ok. 10 mld euro (45 mld złotych). A to jedynie 4-5% naszego zapotrzebowania! Energia wiatrowa, jest jeszcze droższa, a produkcja niestabilna. Fotowoltaika, to zabawka, o sprawności poniżej 10%. Z węgla nie możemy zrezygnować, bo po prostu nas nie stać. Oczywiście, możemy się zarżnąć i wypełnić kryteria "zielonego ładu", ale to będzie nasza ostatnia poważna inwestycja przed plajtą. Nie pracujemy nad zgazowaniem węgla, a to powinno być głównym celem naszych prac badawczych. Nikt za nas tego nie zrobi, bo to my mamy najwięcej węgla w UE. Nie wiem czy jest powszechną wiedza, że węgiel można zgazować w złożu, wykorzystując tym samym zasoby, których nie opłaca się wydobywać. Wreszcie to, o czym wielokrotnie mówił nieodżałowany śp. prof. Jan Szyszko: o w globalnym bilansie CO2, powinniśmy liczyć nie tylko emisję, ale także absorpcję, co przy ilości lasów w Polsce, przekraczających 20% powierzchni, lokowałoby nas zdecydowanie korzystniej. Publiczność ma skromne pojęcie o "odnawialnych żródłach energii", przyjmując, że ma tylko zalety. Bzdura. Drobny przykład: maszty wiatraków elektrowni wiatrowych, są eksploatowane tylko 25 lat. Niedawno Niemcy mieli problem, ze 120 tys. starych masztów, których nie ma jak zutylizować! Zakopać się nie dało, postanowili zmodernizować i opchnąć za granicę, Ciekawe komu... Jednym słowem, brakuje poważnej rozmowy, poważnych ludzi, opartej na wiedzy i praktyce, a nie hałaśliwego bełkotu absolwentów, politologii, stosunków, europeistyki i gender. Ale o czym tu mówić, jak dr Piotr Naimski, który chyba jedyny obok prof. Szyszko, miał na ten temat pojęcie, wybory w Warszawie przegrał, a np. Klaudia Jachira, lalkarka, wygrała. Chceta mieć takie "elity", to mata.

Obrazek użytkownika Czesław2

16-02-2021 [18:32] - Czesław2 | Link:

@AŁTORYDET ( Trzy razy musiałem przewinąć tekst, żeby napisać POPRAWNIE nick :) )
Piotr Naimski przegrał, gdyż demokratyczna większość ma IQ poniżej ten, tego, i nie rozumie nic, poza logowaniem się na facezbooka. a tam jest wszystko odpowiednio wyjaśnione.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-02-2021 [19:55] - Marek1taki | Link:

Jest kolejny fakt w sprawie: Japonia już przechorowała atom dwa razy. Woli węgiel.
https://www.bibula.com/?p=122930
A dla tych co mają serce po lewej stronie inny argument:
Cyganka Roxana też Węgiel.

Obrazek użytkownika Ptr

16-02-2021 [23:07] - Ptr | Link:

Pewnik jest jeden , energii będzie mniej i jeszcze będzie dużo droższa. Będziemy ocieplać domy, ale większość nie da rady lub nie zdązy robić tego efektywnie. Będzie bardzo drogo i ta biedniejsza część będzie marznąć. Już marznie, bo już są sposoby , aby egzekwować abonament za ogrzewanie przez cały rok , a  grzać tylko tyle ile tabela pozwala. A tabelę można zmienić , aby grzać jeszcze mniej.
Dotąd jak przychodzi mróz lub ciepełko to jest to NASZ klimat, natura, los, nasze miejsce na Ziemi. Ale jeżeli coś sie stanie z klimatem , np. ochlodzenie lub susze w jakichś krajach, to ci ludzie mogą próbowć zemścić się na kraju zwanym USA. Jak będzie mróz na Syberii i upał na Saharze to też może być interpretowane jako wina zielonych z USA i Europy. O ile tylko coś naprawdę rozpylą. I jeżeli bedzie gdzieś zmiana klimatu , to wszyscy poszkodowani bedą mieli rację ,że obwinią szalonych ekologów. Tylko ,że nie będą mogli prawnie nic im zrobić , bo to ekolodzy mają sądy, cywilizację , pieniądze  i armie. I w tym tkwi całe chamstwo tego zachowania. Ale skoro tak wielkie wysiłki sie ponosi , aby zmienić klimat, to jaki naprawde jest cel tej zmiany. Kto chce mieć zimniej , bo ma za gorąco ? Czy da radę to zrobić skoro cały czas jest produkowana energia ze żródek kopalnych ? w dodatku cykle zmienności klimatu mogą zniweczyć każde wysiłki i zapewne tak się stanie. W takim razie pieczą drugą pieczeń jaką jest zarobek na giełdzie tych limitów, akcji zielonej energii, spadek węgla Itp Kontrolowany proces na którym się zarabia. Trzecia korzyść to przywództwo. Greta "how dare You" a politycy jada na jakąś konferencję , gdzie pierze sie im mózgi ( w eleganckich okolicznościach ) i przyjeżdzają i już lobbują jak to MUSIMY, już nie ma wyjścia jak, tylko kiedy, pieniądze są. 
Owszem coś tam można robić z tą energią, ale to powinno dotyczyć infrastruktury krytycznej , wojskowej, zapasowej, przesileń letnich. 
I powinno się w domach budować kominki, choćby żadko używane , ale sprawne w razie czego. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-02-2021 [08:56] - Marek1taki | Link:

Popieram kominki i każdy inny piec na paliwo stałe bo to suwerenność energetyczna. A co robi rząd i samorządy? Dokładnie odwrotnie. Dotują ich likwidację. Zasługują za to na likwidację z urzędu. Powtórzę się ale wszystko wskazuje, że wzrost zanieczyszczeń powietrza jest wdrażany z premedytacją by było z czym walczyć. Bo co innego wynika z pieców (dotowanych) z zimną komorą spalania? Niedopałki. A zlikwidowali co? Kominki opalane drewnem. Czy kto czuł kiedyś smród kominka? Nie, to kominki do likwidacji.
To samo z dieslami najpierw duszonymi, potem filtrowanymi, na koniec grożą ich likwidacją. A kto jak nie kochany rząd przeforsował robienie korków przez przywileje dla pieszych? Zróbmy jeszcze pierwszeństwo przejazdu dla aut na przejazdach kolejowych.

Obrazek użytkownika Ptr

17-02-2021 [14:04] - Ptr | Link:

Wygląda na to ,że to akcja z zagrnicy, potem szereg celebrytów udawało ,że wprost duszą się od smogu. Dostali kasę za szoł z sądu. Potem samorządy. A rząd robi to nawet jeżeli w to nie wierzy, bo musi wrzask opanować. Chyba tak to działa i tak realizuje się jakaś agenda zagraniczna lewicowa. Ktoś zarabia , ktoś traci, my marzniemy, obwiniamy się, dzeici marzną. Ale dzeici marzną dopiero wtedy , gdy ta informacja zdobędzie zasięg. Jak nie zdobędzie , to nie marzną. Daję to jako przykład, ale wydaje mi się ,że w wielu miejsach może być problem z ogrzewaniem. Gdyby były kominki można byłoby przetrwać awarie. 
Wydaje się ,że akcja likwidacji pieców może mieć związek z prawdopodobnym odłączeniem nas od importowanego gazu, aby wywrzeć silniejszy nacisk na naród.  

Obrazek użytkownika Andy51

17-02-2021 [14:17] - Andy51 | Link:

Myślę, że prezentujesz spiskową teorię dziejów.

Obrazek użytkownika Czesław2

17-02-2021 [14:26] - Czesław2 | Link:

Przecież wyłączanie gazu do celów grzewczych w uni jest już przesądzone, Morawiecki się na to zgodził. Tylko, że z dużych unijnych krajów jako jedyni nie mamy technologii jądrowej i surowy klimat. Zastanawiam się, czy budowa przez 20 ponad lat jądrówki w Finlandii i wyłączenie Ignalina nie jest celowym zabiegiem, żeby wyłączyć ten region.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-02-2021 [18:51] - Marek1taki | Link:

Jeżeli inwestujemy w gazoport a potem rezygnujemy z gazu to jest nowa normalność?
Poza tym ktoś musi zrezygnować aby ktoś inny kupował przez Nord Stream 2 ;-)

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-02-2021 [18:47] - Marek1taki | Link:

@Andy Interesują mnie tylko teorie spiskowe bo taka jest historia, że przypadek rządzi dopiero w czasie spisku. Przypadek bez spisku jest prawdopodobny ale nieskuteczny.
Poza tym kto wyżej pisze i o czym jak nie o spisku?

Obrazek użytkownika Ptr

17-02-2021 [19:18] - Ptr | Link:

Jeżeli nie uda się zbudować gazociagu norweskiego , a Rosja zamknie lądowy , przy ograniczeniu węgla i braku zielonej pozostaje limitowany prąd i piece. 

Obrazek użytkownika Andy51

18-02-2021 [09:16] - Andy51 | Link:

Nie bądź Kasandrą.