Strajk mediów w obronie zysków z reklam

Włączyłam dziś [10.02.2021 kanał Planete+.  Na ekranie ujrzałam małą czarną plakietkę z napisem "Media bez wyboru".  Nie przeszkadzała ona jednak w podziwianiu uroków wyspy Ibiza.  Inne media są radykalniejsze emitując czarny ekran z napisem "Tu miał być twój ulubiony program".  Wszystko to jest efektem strajku mediów prywatnych protestujących przeciw wprowadzeniu przez PiS podatku od reklam {TUTAJ}.  Protest planowany jest na 24 godziny - do jutra rana.  Rząd jednak jest nieugięty - patrz {TUTAJ}.

  Reakcje na tę akcję są często ironiczne.  Mnie najbardziej podobał się bloger Stary Wiarus, ktory opublikował notkę "Petycja o przedłużenie protestu medialnego" {TUTAJ}.  Trzeba bowiem powiedzieć, iż podatek od reklam jest jednym z nielicznych mogących liczyć na poparcie społeczne.  Wszechobecność reklam wszystkim już wyszła bokiem.  Są one znienawidzone.  Strajk mediów może budzić żywe uczucie "schadenfreude".  Media publiczne też pewnie się cieszą, bo na 24 godziny pozostały jedynymi dostarczycielami informacji.

  Jest możliwe, że wielu widzów TVN i podobnych stacji wyjdzie ze swej "bańki informacyjnej" i zacznie się interesować ofertą TVP, rozszerzając swe horyzonty.  "Protest mediów" może okazać się pożyteczny dla PiS.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-02-2021 [19:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

"ofertą TVP, rozszerzając swe horyzonty"
Delektując się Martyniukiem i żółtymi paskami.

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-02-2021 [20:38] - Tomaszek | Link:

Ty się Zdzichu nie martw . Włącz Netflixa i sobie obejrzyj jak murzyni i pedały wywołali i wygrali Powstanie Wielkopolskie . Kałmuków tam nie było , bo was ruscy przywieźli  później .

Obrazek użytkownika mjk1

10-02-2021 [20:07] - mjk1 | Link:

A ja mam takie bezczelne pytanie.
Dlaczego każdy z nas musi zapłacić 32% podatku od nadwyżki ponad 85 528 zł. a media od reklam tylko 15% od milionowych przychodów?
I co to ma wspólnego z wolnością słowa, czy cenzurą?

Obrazek użytkownika Jan1797

10-02-2021 [21:40] - Jan1797 | Link:

O to, to, niech trwają w pomroczności, przynajmniej chwilowo ich nie finansuję.
Kablówce oczywiście skróciłem menu do podstawowego za cynizm. Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-02-2021 [19:57] - Tomaszek | Link:

Ciekawe według jakiej stawki płacą trolle . A może trollują za darmo ? 

Obrazek użytkownika Jabe

10-02-2021 [20:36] - Jabe | Link:

Reklam nie będzie mniej od tego podatku. Ale racja, wielu już zapewne zapomniało o horyzontach mediów narodowych. Spojrzą na nie świeżym okiem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-02-2021 [21:20] - Marek1taki | Link:

Dopiero wieczorem się połapałem, że jakieś protestacje. Mediom należy się szlaban za rozsiewanie lewicowej propagandy. Podatek tego zadania nie spełni. Poza tym od dawna Centrum im.Adama Smitha postu]luje wprowadzenie podatku obrotowego by koncerny zaczęły jakieś w ogóle płacić, bo CITami to sobie... tapetują ściany WC. Oczywiście zamiast od dochodu, którego im więksi tym bardziej nie płacą. I oczywiście bez względu na rodzaj działalności. To jakieś śmiechy by różne rodzaje działalności płaciły różne podatki. Bolszewia.
Nie zanosi się na rząd, który zrobi reformę podatkową. Chyba dopiero powojenny.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-02-2021 [22:51] - Imć Waszeć | Link:

Dostrzegam palącą potrzebę wprowadzenia do konstytucji zapisu o zakazie uchwalania podatków celowych. To znaczy np. podatek od kierowców na remont dróg, podatek od mediów na utrzymanie instytutu, podatek od firm na cyfryzację, podatki lokalne w miejsce państwowych, podatek od śmieci i ścieków na ekologię i tym podobne krzyżackie fanaberie. Jest to jedna ściema nadużywana przez władze tylko do ukrywania faktu ciągłego podnoszenia podatków. Ciągłego manglowania i gry w kulki polityczną ręką w kieszeni zwykłych obywateli. Powinno być to jawne: podatek wynosi tyle, a wszystkie fanaberie są utrzymywane z budżetu i planowane wraz z budżetem. Koniec tego masowego rabunku na rozstajnych drogach. Od lat 90-tych, gdy tylko rząd wprowadził dla własnej i US wygody konieczność posiadania konta w banku przez każdego obywatela, znikła zupełnie możliwość trzymania pieniędzy w banku na lokacie. Teraz oszczędzanie nazywa się "opłatami za utrzymanie konta", za kartę, za operację w okienku, za przelew, za informację SMS itd. Uczciwiej by było, żeby rząd za swoje wygody sam płacił, a nie pozwalał okradać zmuszonych do czegoś obywateli jakimś firmom trzecim. Toż to zwykła korupcjogenna jaczejka jest. Wyliczyłem kiedyś, że jest to w skali kraju niebagatelna kwota rzędu kilku miliardów. Kilka miliardów zabranych obywatelom, żeby nie mogli dokonywać za ich pomocą gromadzenia kapitału, tylko musieli stale wpłacać "inflację" na utrzymanie banku. Czy to nie jest podatek? Jak w mordę strzelił, tylko inaczej się nazywa i nie wiadomo po co jest. Wiadomo natomiast, że o tyle zmniejszana jest celowo zdolność dokonywania inwestycji przez obywateli, czyli m.in. klasę średnią. Widać dalej brniemy w ten sam socjalistyczny nonsens, model "podatków" od wszystkiego na same "zbożne cele".

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-02-2021 [22:57] - wielkopolskizdzichu | Link:

Satyryczne 3 grosze.
Każda z instytucji funkcjonująca w necie składa propozycję,  aby w momencie rejestracji stworzyć indywidualne hasło i nazwę usera, które nie będą  ze względu na  bezpieczeństwo danych istnieć w bazie innej instytucji.
No to parę z nich.
Konta w przynajmniej dwóch bankach.
Konta w dwóch, trzech firmach ubezpieczeniowych
Konta u wywożących śmieci, dostarczających prąd, wodę, gaz plus jakiś ADM
Konta w sieci telefonicznej
Konta na portalach społecznościowych
Konto/a u pracodawcy/pracobiorcy
Konta w liniach lotniczych
etc......

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-02-2021 [08:39] - Marek1taki | Link:

@wielkopolski Takie ilości kodów, że bez porady u prof.Roberta Langdona się nie obejdzie. Tego co mu się kodowanie kończyło zawsze na żeńskim łonie.

Obrazek użytkownika Jabe

11-02-2021 [07:33] - Jabe | Link:

Podatki celowe to takie średniowieczne uposażenia. ZUS wliczając.

Przymus bankowy, przymus ubezpieczeniowy świadczą o stosunku władzy do obywatela. Tak było za komunistów, za „liberałów”, no a teraz jest tylko więcej tego samego.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-02-2021 [08:35] - Marek1taki | Link:

@Imć Waszeć A co z "niepodatkiem" zwanym składką ZUS? Uznać za "bezcelową"?
Nawiasem mówiąc okazuje się, że zaborca miał zdrowsze podejście do zdrowotnej niż miłościwie nam obecnie panujący:
http://ewa-rembikowska.szkolan...

Obrazek użytkownika mmisiek

11-02-2021 [10:03] - mmisiek | Link:

"Podatek tego zadania nie spełni"

Działania fiskalne są dużo skuteczniejsze niż te prowadzone z tromtadrackim zadęciem, z których zawsze para uchodzi błyskawicznie.

"Chyba dopiero powojenny."

To jest generalnie słuszna konstatacja, że znajdujemy się w stanie wojny.
A prowadząc wojnę jest całkiem roztropnym posunięciem aby przerywać wrogowi linie zaopatrzenia i maksymalnie ograniczać jego możliwości działania. W tym świetle podatek od reklam to ruch w dobrą stronę, co zresztą postulowałem już od wielu lat. Jest tylko kwestia jego dobrej konstrukcji.
Drugie uderzenie powinno pójść w zagraniczne kroplówki dla "fundacji" i będzie spokój.
 

Obrazek użytkownika Jabe

11-02-2021 [10:38] - Jabe | Link:

Kto prowadzi wojnę z kim i kto po której jest stronie?

Obrazek użytkownika tricolour

10-02-2021 [21:56] - tricolour | Link:

E tam.

Płyn na upławy podrożeje o kilka zeta -- taki będzie efekt. A samochody o dwa tysiące.

I będzie git.

Obrazek użytkownika Sternik

10-02-2021 [23:09] - Sternik | Link:

Radio https://Wnet.fm i https://raportostanieswiata.pl wspierają protest przeciwko ograniczaniu wolności mediów w Polsce. A przecież zarówno radio jak i ww. portal nie można zaliczyć do grupy „szczujni”. Chyba nie chodzi o reklamy i podatki tylko o „zabicie” niektórych mediów. Przy okazji oberwą te mniejsze, dobrze służące Polsce.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-02-2021 [11:34] - Imć Waszeć | Link:

Zostaną te duże państwowe, które może za 3 lata przejąć opozycja, jak dalej będą tak rządzić edyktami, i wtedy PIS zostanie z gołą d...