Ministerstwo Zdrowia ma dostać kopa w tyłek a nie nagrody

  Wczoraj [3.02.2031] obejrzałam najnowszy komentarz Witolda Gadowskiego {TUTAJ}.  Dowiedziłam się z niego m.in., że szefostwo Ministerstwa Zdeowia dostało łącznie 4,5 miliona złotych tytułem nagród za "walkę z pandemią".  To mną wstrząsnęło.  Polityka MZ doprowadziła bowiem do jednej z najwiekszych katastrof w powojennej historii Polski.  W dzienniku "Fakt" mogliśmy przeczytać przedwczoraj {TUTAJ}:

  "COVID-19 od niemal roku atakuje Polaków. Oficjalnie jako ofiary pandemii zaliczono 37 tys. osób. Z kolei paraliż służby zdrowia spowodowany w głównej mierze koronawirusem odpowiada za ok. 76 tys. dodatkowych zgonów. Z Rejestru Stanu Cywilnego wynika, że w ciągu całego 2020 r. zmarło ponad 485 tys. osób. Tak dużo zgonów nie było w Polsce od czasów II wojny światowej.".

  Witold Gadowski w linkowanym powyżej komentarzu szacuje liczbę ofiar paraliżu służby zdrowia nieco skromniej - bo na 71 tysięcy.  W styczniu 2021 spotkałam się z ocenami głoszącymi, że "nadmiarowych" zgonów w czasie epidemii było ok. 80 tys w czym ok 40% to ofiary wirusa, a ok. 60% - służby zdrowia.  W kazdy razie to właśnie MZ odpowiada za błędną politykę polegającą na zwalczaniu tylko jednej choroby, czyli COVID-19 przy jednoczesnym zaniedbaniu leczenia jakichkolwiek innych.  Efekt to dziesiątki tysięcy niepotrzebnych ofiar w ludziach.
  W tej sytuacji przyznawanie sobie wielomilionowych nagród jest bezczelnością.

  To prawda, że MZ cieszy się wciąż poparciem Jarosława Kaczyńskiego.  W poniedziałkowym wywiadzie dla tygodnika "Sieci" [patrz {TUTAJ}] powiedział on:

  "Musimy zdusić epidemię, to jest dzisiaj sprawa numer jeden".

  Problem w tym, że nie wiadomo, jak to zrobić.  Lockdown i maseczki nie są skuteczne, a nadmierne skoncentrowanie się na walce z epidemią zwiększa tylko liczbę ofiar.  Szczepienia jak na razie idą zbyt wolno.  Przez miesiąc zaszczepiono tylko milion osób, w tym niecałe 300 tysiecy otrzymało dwie dawki.  W tym tempie dopiero za półtora roku możemy uzyskać jakiś wpływ na epidemię.  Zupełnie zaniedbano leczenie chorych.  Jest wiele doniesień o korzystnie działających lekach.  MZ je jednak ignoruje lub aktywnie zwalcza [np. wycofując z aptek].  Stosuje się głównie respiratory.  Około 2/3 chorych umiera jednak po ich zastosowaniu.  MZ nie ma się doprawdy czym chwalić.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

04-02-2021 [12:32] - AŁTORYDET | Link:

Szanowna Pani Elig: jeśli nie przeprowadzi Pani badan post mortem, to nie wolno Pani napisać, że dodatkowe ofiary śmiertelne, to "ofiary służby zdrowia". To karygodne nadużycie. Wiele z tych ofiar, jest efektem powikłań po tzw. "bezobjawowym" przechorowaniu COVID-u. Co istotne, nosicielami już nie byli, a zmarli na zawał lub udar. Proszę porozmawiać ze znajomymi lekarzami, a nie pisać banialuki. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-02-2021 [14:57] - Pani Anna | Link:

Szanowny Ałtorydecie, a czy ktokolwiek prowadził badania "post mortem" w przypadkach przypisywanych covidowi? To, co Pan pisze przeczy ludzkiej inteligencji.

Obrazek użytkownika danuta

04-02-2021 [18:21] - danuta | Link:

Jakie {post mortem"? Zmarłych na COVID?? Kolejka do  krematorium i mała urna, i grobowe milczenie lekarzy na temat bezpośredniej przyczyny śmierci, bo jeśli maseczką tlenową "leczą" przytomnego prawie do ostatniej chwili człowieka, który ma zajęte przez Covid 75 procent płuc, to nawet laik chce wiedzieć, czy przyczyną śmierci  był udar,lub zawał, i czy podano cokolwiek zapobiegającego takim powikłaniom. Udostępnianie dokumentacji medycznej bliskim osób "leczonych" na Covid powinno być obligatoryjne, bo ludzie umierają przez bezduszność, obojętność i zaniedbania! Dziś mija miesiąc od śmierci mojego Przyjaciela, którego dyspozytorzy warszawskiegio pogotowia wielokrotnie potraktowali  jak kłamcę, kiedy podawał im wskazania pulsoksymetru. Znajomych lekarzy, Proszę Pana, teraz nie ma. Sa lekarze przerażeni i unikający chorych jak... zarazy.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-02-2021 [20:25] - Marek1taki | Link:

Panie Autorytet. Jeżeli nie przeprowadzi pan badań post portem to nie wolno Panu tego pisać.

Obrazek użytkownika Seryjny-Samobójca

05-02-2021 [02:23] - Seryjny-Samobójca | Link:

Typ głupoty pisze. ''Maseczki i lockdown nie pomagają, szczepienia idą za wolno'' - idzie podobnie jak w innych krajach,,w takiej Kanadzie zaszczepono mniej ludzi niż w Polsce, a dzieki maskom i lockownowi moocno spadła liczba chorych. A Gadowski to intelgient co zarabia na frajerach z Youtubea. Koleś który wszystkich przekonywał, że koroniaka sworzono w laboratoriach, oczywiscie NA STO %, ..ale...nie ma Gaduś na to zadnych dowodów, tak jak przypadek Agnieszki Żuk, że ją naćpano i zamordowano i on to wyjaśni...do dzisiaj nic nie wyjaśnił :D

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-02-2021 [12:38] - jazgdyni | Link:

Witek G. jest obiektem westchnień i wyrocznią przeróżnych ciotek. Zazwyczaj istot bezmyślnych.
Jak poda 4,5 miliona, to piszczą - o jeju!
A gdyby tylko sprawdziły, że tych nagrodzonych jest 709 i średnia nagroda roczna, to niesłychane 6 347 zł, to pewnie ekstaza by nie wystąpiła. A tak, to maja jakby darmowy numerek.

Obrazek użytkownika Pers

04-02-2021 [13:03] - Pers | Link:

"A tak, to maja jakby darmowy numerek."

To dokładnie tak jak ja gdy czytam twoje teksty.
Szkoda, że tak rzadko piszesz...

Obrazek użytkownika mada

04-02-2021 [14:42] - mada | Link:

Nie ma darmowych numerków - PŁACIĆ!

Obrazek użytkownika tricolour

04-02-2021 [13:08] - tricolour | Link:

Hehehe...

Teraz Elig została bezmyślną ciotką wzdychającą do numerka za sześć trzysta. Rycerz z ciebie i dosadność iście wojskowa choć cena - w moim mniemaniu - wygórowana.

Obrazek użytkownika Jabe

04-02-2021 [13:08] - Jabe | Link:

No i obszczekał Pan posłańca.

Pańskim zdaniem jakiekolwiek nagrody się należą?

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-02-2021 [13:40] - Pani Anna | Link:

Specjalnie dla Janusza anegdota przypisywana Georgowi Schaw: " Czy poszłaby pani ze mna za milion dolarów? - zapytał wytwornej damy na jakimś przyjęciu 
-No, no ... chyba tak...
- A za 10 dolarów?
-No wie pan, za kogo mnie pan ma!!! 
-To już ustatliliśmy, teraz tylko negocjujemy cenę."

Ciekawe, jaką cenę ma nasz Janusz?

Obrazek użytkownika tricolour

04-02-2021 [14:34] - tricolour | Link:

@Pani Anna

Ale przyznać trzeba, że każda kobieta, z ktorą mariner się nie zgadza ląduje w okolicach zamtuza. Jest w tym konsekwentny z czego płynie oczywisty wniosek, że nigdy nie miał zdania odrębnego przy żonie, bo wniosek przeciwny przyprawia o trwogę.

Proszę przy tym zauważyć, jak skojarzenia zdradzają konstrukcję psychiczną osoby, która je prezentuje.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-02-2021 [15:41] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
mnie dodatkowo w pakiecie dostał się alkoholizm )))

Obrazek użytkownika tricolour

04-02-2021 [14:34] - tricolour | Link:

@Pani Anna

Ale przyznać trzeba, że każda kobieta, z ktorą mariner się nie zgadza ląduje w okolicach zamtuza. Jest w tym konsekwentny z czego płynie oczywisty wniosek, że nigdy nie miał zdania odrębnego przy żonie, bo wniosek przeciwny przyprawia o trwogę.

Proszę przy tym zauważyć, jak skojarzenia zdradzają konstrukcję psychiczną osoby, która je prezentuje.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

04-02-2021 [14:38] - Roz Sądek | Link:

@Pani Anna
...anegdota przypisywana Georgowi Schaw:...
==================
Po Pani deklaracji o specjalizacji w zawodzie prawniczym typowałem Panią na ministra, nooo, wiceministra sprawiedliwości, ale teraz widzę inną opcję - posadzenie Pani na stołku w resorcie sprawiedliwości to byłby czysta strata dla Waszego przyszłego rządu. I czemu robi się Pani taka skromna - polonistykę też musiała Pani skończyć z wyróżnieniem. PISowi wiele brakuje, ale najbardziej takich właśnie przebojowych i błyskotliwych talentów. Aha, bo zapomniałem - jak już obejmiecie rządy, niech Pani nie da się zbyć samą nauką i bierze od razu jeszcze kulturę i sztukę.

 

Obrazek użytkownika tricolour

04-02-2021 [15:23] - tricolour | Link:

@Roz

Gdy p. Anna zostanie ministrą, to nasze Sake i Angela wyniesiemy na ołtarze. Za język.

Ps. Bez obleśnych skojarzeń za sześć trzysta.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-02-2021 [15:31] - Pani Anna | Link:

@Roz
a wie Pan, o polonistyce też myślałam. Skończyło się jednak na wybraniu polskiego jako przedmiotu dodatkowego na egzamin wstepny (ustny, wraz z historią) na prawo. Na maturze z jezyka polskiego 5.

Obrazek użytkownika tricolour

04-02-2021 [21:23] - tricolour | Link:

@Roz

Hehehe... Długo nie trzeba było czekać: melansz i rubta, co chceta.

Schaw sie howa, nie sondzisz?

Obrazek użytkownika mada

04-02-2021 [14:48] - mada | Link:

Ciekawym  czy zgodziłaby się Pani za te 6,5 tys. siedzieć w pracy po 20 godz. na dobę.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-02-2021 [15:39] - Pani Anna | Link:

@mada
szanowny (a) Mado, mój rekord to 36h spędzonych w pracy bez przerwy (w prokuraturze). Natomiast nie dorastam do pięt mojej Mamie, która przepracowała za nędzną wówczas pensję 35lat na oddziale chorób zakaźnych, mając przez całe życie do czynienia z wszelkim najwiekszym możliwym syfem dotykającym ludzi w rodzaju sepsy, żółtaczek, gronkowca, różnych zakażeń, eboli... Niekiedy 48h cięgiem...

Obrazek użytkownika mada

04-02-2021 [17:49] - mada | Link:

Toż ja nie chcę Pani  ujmować szacunku. Jeżeli tak było to należała się Pani i Pani Mamie gratyfikacja i szacunek.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-02-2021 [18:55] - Pani Anna | Link:

@mada
Moja Mama nigdy nie oczekiwała specjalnych gratyfikacji, nigdy też takich nie otrzymała. To pokolenie miało inny stosunek do pracy i do służby ludziom, gdyż pracowała w "służbie" zdrowia. Dodam tylko, że to było w czasach strzykawek wielokrotnego użytku, a maseczki nosili tylko lekarze operujący... Wobec tego pusty śmiech mnie ogarnia na widok tych wszystkich "medyków" w kostiumach astronautów, kasujących podwójna stawkę za pacjentów "covidowych" i udzielających teleporad. I śmieszno i straszno.

Obrazek użytkownika Pers

04-02-2021 [14:57] - Pers | Link:

To z pewnością bardzo zamożny czlowiek, za byle sześć tysięcy by się nie prostytuował.
Ale tak 8,5?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-02-2021 [17:41] - jazgdyni | Link:

Publicznie oznajmiam, że przy pani, to nie tylko mnie, ale żadnemu facetowi nie stanie. No... może trójkołowcowi.

Obrazek użytkownika Pers

04-02-2021 [19:04] - Pers | Link:

"nie tylko mnie, ale żadnemu facetowi nie stanie."
Tobie z pewnością już nie staje ale dlaczego się wypowiadasz w imieniu mężczyzn?
Mnie np u kobiet bardzo rajcuje intelekt, którego Pani Annie absolutnie nie brakuje. Przy tobie to by nawet biedroniowi nie stanął.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-02-2021 [19:10] - Pani Anna | Link:

@jazgdyni
oj, to najstraszniejsza rzecz jaką kiedykolwiek usłyszałam. I co ja teraz zrobię, jak żyć...

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-02-2021 [15:02] - Pani Anna | Link:

Tymczasem na stronie dzielnego MZ. gov.pl mamy już 9 oficjalnych zgonów na skutek działania 100% bezpiecznej szczepionki. Nieoficjalnie przynajmniej 11 więcej... 

Obrazek użytkownika Pers

04-02-2021 [15:50] - Pers | Link:

Tego czego nie zrobią lokdałny dokończy czipionka.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-02-2021 [15:32] - NASZ_HENRY | Link:

Czuję się zmieszany widząc wstrząśniętą @Elig ☺
 

Obrazek użytkownika u2

04-02-2021 [16:44] - u2 | Link:

Setki miliardów wypłynęły z budżetu Polski na fałszywe faktury VAT. Że nie wspomnę o miliardach, które wypłynęły w aferach FOZZ, Art-B, czy ostatnio Amber Gold. A szanowna Autorka ma za złe, że tysiace pracowników Ministerstwa Zdrowia otrzymało w sumie 4,5 milona złotych premii za ciężką i niebezpieczną pracę. Odczuwam pewien dysonans poznawczy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-02-2021 [17:44] - jazgdyni | Link:

Pani Elig jest jak Hołownia. Jak trzeba katoliczką na kolanach na Łysą Górę, a jak modnie przyp...ć pisowi, to czerwona błyskawica. Taki wiatraczek. W głowie.

Obrazek użytkownika Pers

04-02-2021 [19:06] - Pers | Link:

Jejku... Tyle miliardów???
I co? Złodzieje już siedzą?

Obrazek użytkownika angela

04-02-2021 [18:24] - angela | Link:

Dajcie juz spokój,  czego chcieć od protokolantki sądowej, co sie zwie "pani"Anna.
Ona pisze to, co jej podyktuja, widac to po belkocie, jak samodzielnie  wysmaży jakiegos gniota.
A ze duma przerasta umiejetnosci, to wysilki na wielkosc wpisu, powoduja kompletny melansz poznawczy.
Zresztą wszystkim tutaj dyzurnym, co nie przepuszczą zadnego wpisu  zeby nie dokopać prawicy, juz im  we łbach się miesza od ciaglego warowania, i patrzenia w monitor, stąd taki rezultat "dyskusji".

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-02-2021 [18:49] - Pani Anna | Link:

@angela
Melanż Angie jak już, od francuskiego "mélange". Nie ma czegoś takiego jak "melansz". Każdy wykształcony człowiek to wie. Zaś co do proktokolantki sądowej, to powim tylko tyle, że takie stanowisko jest poza zasięgiem twojego rozumowania, gdyż protokolant (nazywany też sekretarzem sądowym) jest urzędnikiem państwowym, który ściśle współpracuje z sędzią. Do jego podstawowych zadań należy m.in. protokołowanie rozpraw oraz wprowadzanie danych do systemu informatycznego. Na to stanowisko mogą aplikować osoby niekarane, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz wykształcenie wyższe, a największe szanse na zatrudnienie mają absolwenci kierunków prawniczych. Często zaleca się także ukończenie kursu stenografowania. Trudna, stresująca  i wyczerpująca praca, wie to już każdy student prawa, który odbył praktyki w sądzie.

Obrazek użytkownika angela

04-02-2021 [18:22] - angela | Link:

Juz wczesniej pisalam, ze pan Gadowski z Wyborczej wyszedł , tylko widac ze GWyborcza z pana Gadowskiego nie wyszła. 
Premier duzo wczesniej zapowiadał,  ze będą nagrody dla wszystkich co walczą na froncie walki z pandemią.
Tych osób  jest naprawdę duzo, a ile  zmarło.
Czyzby pan Gadowski nie wiedzial , a pani Elig tez tak w ciemno mnozy propagande,  w czasie  kiedy tych fake newsów,  co mieszaja ludziom w głowach,   i tak POszusci produkują dość. 
Obawiam się,  ze " po dobremu" tej bandy niszczącej Polskę nie uspokoi.
Bez cichociemnych, ani rusz.
Wtedy kazdy szkodnik, zastanowi się sto razy, zanim jakąś antypolską bujdę wypusci.
Przeciez to jest wojna,  jak zapowiedziała uliczna rajfura, to trzeba bronic Polski  jak na wojnie.

https://wiadomosci.onet.pl/tyl...

Nie poradzimy sobie inaczej, za duzo zdrajcow obsiadlo nasz kraj, i jak rak toczy wszystko, i wszędzie. 
Rubta co chceta, anarchia i bunt.

Obrazek użytkownika Pers

04-02-2021 [19:11] - Pers | Link:

"wszystkich co walczą na froncie walki z pandemią."

A! To teraz już wiem dlaczego respiratory miał dostarczyć handlarz bronią...
A już dostarczył?

Obrazek użytkownika tricolour

04-02-2021 [21:38] - tricolour | Link:

@Pers

Nie dostarczyl ponieważ handlarz bronią dostarcza broń. Respiratory dostarcza wyciąg narciarski.

Piękne i Słuszne.

Obrazek użytkownika Swisspola

04-02-2021 [19:13] - Swisspola | Link:

Masz racje albo zdrajcy, albo idioci i idiotki!

Obrazek użytkownika angela

04-02-2021 [22:32] - angela | Link:

Swiss.., Jabe,  Pers. 
Parafrazując." Źle się chlopcy bawicie, dla was to jest igraszka, a ludzie  walczą o zycie. "
Ale zapewne wiecie, ze za wszystko w zyciu, trzeba bedzie zapłacić. 
Kiedys przypomnijcie sobie, wszystkie bzdury i szyderstwa,  ktore  tutaj  wypisywaliście.

 

Obrazek użytkownika terenia

04-02-2021 [20:32] - terenia | Link:

@Angela
Uściślenie ,Gadowski nie pracował w Wyborczej ,zatem nie może ona w nim pozostać   https://www.youtube.com/watch?....  oraz  https://www.youtube.com/watch?.... Zaś Pani Elig niefrasobliwie wyciągnęła z komentarza Gadowskiego akurat ten fragment,który Jej pasował do sklecenia notki. Dużo więcej komentator poświęcił czasu panu A.Fauciemu czy też panu (Brytyjczykowi) o polsko brzmiącym nazwisku Daszak i jego powiązaniom z Laboratorium w Wuhan a zwłaszcza Jego kontaktom z "bat woman"https://www.wionews.com/world/... .Nadzieje pokładane w Amantadynie pozostaną tylko nadziejami w świetle  https://wpolityce.pl/polityka/...    .Jest natomiast światełko w tunelu jeżeli chodzi o polską szczepionkęhttps://niezalezna.pl/378587-b.... Wprawdzie mowa jest o UW i innych ośrodkach naukowych w kraju....lecz na pewno najbardziej zaawansowane są prace prowadzone pod kierunkiem prof.Mackiewicza w Poznaniu Tu materiał z 18.09.2020 r i do tej pory nie mają kasy na dalszą intensywną pracę .Pozostaje mieć nadzieje na dotrzymanie słowa przez min.Czarnka z linkowanego wcześniej tekstu. https://pulsmedycyny.pl/prof-m...

Obrazek użytkownika angela

04-02-2021 [22:10] - angela | Link:

Terenia, to w TVN,  niewiele od siebie odstają.

Obrazek użytkownika Francik

05-02-2021 [22:13] - Francik | Link:

Cóż za poetyka: "walczą na froncie walki z pandemią" - rodem z głębokiego peerelu. Towarzyszka przypomniała sobie stare dobre czasy. BTW dobrze, że nie walczą o pokój z podobnymi efektami.

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2021 [19:01] - sake3 | Link:

Czy jesteśmy jedynym krajem walczącym ze zmiennym szczęściem z pandemią?Czy pani Elig uważa,że to jest takie proste?To bardzo łatwo jest skopać tyłki rządowi i Ministerstwu Zdrowia,trudniej zastanowić się i przemyśleć że rosnąca ilość zakażeń nie jest winą rządu,że w całym świecie służby medyczne jak dotąd nie sa w stanie się uporać z wirusem,bo jest to nowe wyzwanie.Autorka zarzuca premierowi,że nie wie co zrobić z pandemią,że dotąd jej nie zdusił a przecież rząd robi wiele.Tak trudno zrozumieć?Łatwiej narzekać?

Obrazek użytkownika Jabe

04-02-2021 [20:36] - Jabe | Link:

No ale chyba nie wszędzie leczy się dżumę cholerą, dodatkowo paraliżując służbę zdrowia, wręcz całe państwo. Po co był zakaz wstępu do lasów? Żeby zakazać! Po co wysłano megafony na ulice? Żeby siać panikę!

Obrazek użytkownika Pers

04-02-2021 [21:08] - Pers | Link:

Przyjdzie wyjechać na Białoruś. Tam przynajmniej leczą świeżym powietrzem i setką. I ludzie tak masowo nie umierają jak w Polsce. 

Obrazek użytkownika angela

04-02-2021 [21:54] - angela | Link:

Jabe, Pers ,  dziwię się,  ze jeszcze tu siedzicie, skoro wszystko jest do kitu, pora wracać. 

Obrazek użytkownika Pers

04-02-2021 [22:31] - Pers | Link:

Widzisz Andżela, Polska jest moją Ojczyzną od niezaliczonych pokoleń. Nikt mnie stąd nie ruszy.
Jesli jeszcze raz wyjedziesz z takim głupim tekstem to pożałujesz. Przestanę być miły.

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2021 [21:09] - sake3 | Link:

Ale nie wszędzie powtarza się do znudzenia,że Polska to państwo z dykty nawet nie próbując sprawdzić i znaleźć żadnych pozytywnych działań.Nad wszystkim góruje pieniactwo i narzekanie oraz czarnowidztwo.Chwilami odnoszę wrażenie,że niektórzy wręcz na ten upadek czekają,żeby potem powiedzieć ,,a nie mówiłem''.

Obrazek użytkownika Pers

04-02-2021 [21:55] - Pers | Link:

"...że Polska to państwo z dykty"
A z czego?

Obrazek użytkownika Jabe

04-02-2021 [22:00] - Jabe | Link:

Skoro panuje czarnowidztwo, proszę podać kilka faktów pozytywnych.

Obrazek użytkownika Seryjny-Samobójca

05-02-2021 [02:14] - Seryjny-Samobójca | Link:

Obrazek użytkownika sake3

05-02-2021 [10:29] - sake3 | Link:

Pani Elig nie potrafi spojrzeć całościowo.Nagroda przeznaczona została Miisterstwu Zdrowia ale bez wskazania ile osób zostanie tą nagrodą obdarowanych.Czy jest to rzeczywiście tak astronomiczna i pachnąca skandalem kwota?Zadziwiające,że każda nagroda przyznawana ministerstwom obecnego rządu zostaje potraktowana niemalże jak przestępstwo.Podwyżki uposażeń za nicnierobienie w Ratuszu Warszawskim jakoś nie są powodem krytyki.Czy jak wywalczycie powrót opozycji do władzy będziecie równie surowi w ocenach i przyglądać się będziecie każdej wydanej złotówce?

Obrazek użytkownika Jabe

05-02-2021 [11:33] - Jabe | Link:

Tylko czy jakiekolwiek nagrody się należą?