OtwieraMY, czyli bunt przedsiębiorców

  Najważniejszym wydarzeniem stycznia 2021 w Polsce jest niewątpliwie bunt przedsiębiorców.  Ich po prostu już nie stać na dalsze zamknięcie działalności i zaczynają masowo otwierać swoje biznesy.  Epidemia, epidemią, ale żyć trzeba.  Rząd jest sterroryzowany przez medyków i słuzby sanitarne i boi się znieśc choćby część "obostrzeń".  W efekcie - czytamy {TUTAJ}:

  "Przedsiębiorcy już się nie boją. Biznesy są masowo otwierane. Polacy doszli do wniosku, że przetrwanie jest najważniejsze. Skala akcji przeraża nawet rząd. Władza nie spodziewała się takiej ilości otwarć, jeszcze niedawno wiceminister Olga Semeniuk mówiła o zaledwie 70-80 obiektach gastronomicznych w skali całego kraju. Jak widzimy, jest trochę inaczej.
Informacje o kilkudziesięciu tysiącach otwartych lokali gastronomicznych to zatrważające dane – oceniła w poniedziałek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. 
Wiceminister odniosła się w TVP1 do informacji o tym, że w czasie minionego weekendu ponad 20 tys. obiektów gastronomicznych zostało otwartych mimo obowiązujących obostrzeń przeciwepidemicznych.".

  Sytuację rządu pogarsza fakt, że postępowanie przedsiębiorców cieszy się powszechnym poparciem społecznym.  Portal Bussinesinsider.com.pl napisał:

  "Większość Polaków bowiem pozytywnie ocenia otwarcie niemal każdej zamrożonej branży wbrew rządowym zakazom. Jedynym wyjątkiem są kluby i dyskoteki.
W przypadku hoteli i pensjonatów otwarcie popiera 69,2 proc. społeczeństwa. Zdecydowanie pozytywnie ocenia je 31,6 proc., a raczej pozytywnie 37,6 proc. Jeszcze większe poparcie społeczne ma otwarcie stacji i wyciągów narciarskich – pozytywnie odnosi się do takich ruchów 74,9 proc. Przeciwnego zdania jest zaledwie co piąty ankietowany.
69,6 proc. ankietowanych popiera otwieranie się restauracji. Nieco mniej, bo 65,4 proc. zapytanych pozytywnie odnosi się do otwarcia kawiarni. Z kolei 59,2 proc. popiera bunt siłowni i klubów fitness.
Tak szerokiego poparcia społecznego nie ma jedynie otwieranie klubów i dyskotek. Pozytywnie myśli o nim zaledwie 23,9 proc. respondentów. (...)
 Równocześnie jednak poparcie dla "buntowników" w grupie wyborców Prawa i Sprawiedliwości również jest wysokie.
Otwieracie hoteli pensjonatów popiera 51 proc. ankietowanych o takich preferencjach. Bunt górali i uruchomienie stacji narciarskich 59 proc., restauracji 52 proc., a kawiarni 51 proc. Tak dużego poparcia nie mają wśród wyborców PiS siłownie i kluby fitness (35 proc.) oraz dyskoteki (13 proc.)." {TUTAJ".

  Źle to wróży rządowi.  Co wiecej - sądy administracyjne sa także przeciw niemu.  W portalu Bankier.pl dziś [26.01.2021] ukazał się tekst:

  "Sądy uchylają kary i zwracają uwagę m.in. na brak właściwej podstawy prawnej oraz niezgodność rządowych zakazów i nakazów z Konstytucją. Przedsiębiorców, którzy zastanawiają się nad wznowieniem działalności mimo groźby kary z sanepidu, może to zachęcić do masowego łamania lockdownu. (...) - Dotychczasowe orzecznictwo wskazuje dwie główne wady decyzji wydawanych przez sanepid. Pierwszą i najważniejszą jest niekonstytucyjność podstawy prawnej dla decyzji o nałożeniu kary - podkreśla adwokat Paweł Kopij. - Jeśli chodzi o ograniczenia w wolności prowadzenia działalności gospodarczej, to najważniejszy jest art. 22 Konstytucji, według którego takie ograniczenia mogą być wprowadzane, jednak jest to dopuszczalne wyłącznie w drodze ustawy. Natomiast w stanie prawnym, który mamy dziś, te ograniczenia są wprowadzone rozporządzeniem. I to jest głównym powodem uchylania tych decyzji przez sądy. Złamane zostały podstawowe reguły, jakie wprowadza Konstytucja." {TUTAJ}.

  Na Twitterze utworzono specjalny hashtag  #otwieraMY . Wiele przedsiębiorstw planuje otwarcie od 1 lutego, nieżależnie od tego, co zrobi rząd, [m.in w Beskidach i Karkonoszach].  Znany bloger Matka Kurka [Piotr Wielgucki] zamieścił dziś {TUTAJ} notkę "Rząd nie zniesie żadnych obostrzeń, to ludzie po kawałku znoszą rząd".  Stwierdził w niej:

  "Do presji i otwartego buntu, nie tylko restauratorów, bo lokale natychmiast wypełniły się klientami i jeszcze więcej czekało w kolejkach, doszła seria wyroków sądów administracyjnych. We wszystkich orzeczeniach mamy jedną wykładnię, kary nałożone przez sanepid są bezprawne, łamiące konstytucję, z kolei stworzone przez PiS „przepisy” to czyste bezprawie łamiące reguły legislacji. Krótko mówiąc rząd odwrócił hierarchię aktów normatywnych i ustawił najniższy akt jakim jest rozporządzenie na najwyższym miejscu, przed ustawą i konstytucją. Dlatego też nie dajmy sobie sprzedać dobroduszności rządu i wspaniałomyślnego poluzowania obostrzeń. Oni nie robią tego z powodów medycznych i tym bardziej z własnej woli, oni to robią, ponieważ sypie im się zastraszanie Narodu i grozi im odpowiedzialność za wprowadzone bezprawie. Klasyczne zawołanie „presja ma sens”, to całe wyjaśnienie zapowiadanych zmian.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-01-2021 [16:51] - Pani Anna | Link:

Nic dodać, nic ująć. A o tym, co będzie dalej zadecyduje i tak nie ten śmieszny rząd, tylko "naciski ze świata". Skoro Niemcy przedłużaja locdown, to "my nie możemy sobie pozwolić na poluzowanie obostrzeń", tak rzekł chyba Dworczyk o ile pamięć mnie nie myli. Bo według tych ich statystyk, to według ilości zachorowań  już dawno powinniśmy być w "strefie żółtej" i wszystko powinno być otwarte. Nie ma tu żadnej konsekwencji, żadnej wiarygodności, sami sobie przeczą.  Tchórzliwe pajace potrafiące jedynie wykonywać cudze polecenia, tylko czasem się lekko wykrzywią, żeby patriotycznie wyglądało.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-01-2021 [18:27] - rolnik z mazur | Link:

@ Anna 
taki jest plan. Jak najbardziej wszystko jest konsekwentnie realizowane. Nawet rozporządzenia a nie ustawy to także część planu. Dziś mnie z Netto w Duesseldorfie wywalili bo nie miałem medycznej maski. I niech mi ktoś powie, że to normalne. Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-01-2021 [19:24] - Pani Anna | Link:

@Rolnik
no cóż, módlmy się, żeby nastepnym krokiem nie były maski gazowe...
(Ja też "przespałam" to najnowsze rozporządzenie i znowu musiałam skorzystać z ebaya, żeby zakupić te nowe kagańce. Nie wpuścili do sklepu nawet po to, żeby zakupić sobie jeden taki. Przyjda pojutrze, do tego czasu musze jeść to, co mam w domu. To jest naród nieprawdopodobnie wytresowany w wykonywaniu wszelkich poleceń władzy, jakie by one nie były.)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-01-2021 [21:10] - rolnik z mazur | Link:

@ Anna, 

Zgadza się. Pzdr

Obrazek użytkownika paparazzi

26-01-2021 [22:44] - paparazzi | Link:

Wywalili was bo mieliście mazurski akcent ;-).

Obrazek użytkownika Czesław2

26-01-2021 [16:57] - Czesław2 | Link:

To, co Pani pisze, to tylko wierzchołek góry lodowej wszelkich patologii. Tu jest prawdziwa przyczyna patologii na poziomie samorządów.
https://tvrepublika.pl/Lobby-d...
WSZYSCY samorządowcy mają udziały w kierowanych przez SIEBIE spółkach. Ponieważ żaden polityk nawet nie podejmuje tematu tej patologii, WSZYSCY są dla mnie zerem.

Obrazek użytkownika Jabe

26-01-2021 [17:32] - Jabe | Link:

Jaki to ma związek?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-01-2021 [18:32] - rolnik z mazur | Link:

@ czesław
Gdzie nie zaczniesz kopać tam wybija szambo - to zdaje się Braun powiedział i to się zgadza. TenKraju trzeba zacząć budować od nowa bo nic z tego nie będzie. Pzdr

Obrazek użytkownika Roz Sądek

26-01-2021 [18:42] - Roz Sądek | Link:

@rolnik z mazur
TenKraju trzeba zacząć budować od nowa bo nic z tego nie będzie.
=======
Mamy nadzieję, że nie odmówicie, jak po odbudowie trzeba będzie brać stery w najlepsze ręce?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-01-2021 [18:52] - rolnik z mazur | Link:

@ roz, 
Myślisz, że na PiS świat się kończy? 
Myślisz, że brakuje w Pl ludzi odpowiedzialnych? 
Myślisz... .. 
NNo ale myślenie to trudna praca..pzdr

Obrazek użytkownika Czesław2

26-01-2021 [19:04] - Czesław2 | Link:

@ rolnik z mazur Braun, mówi Pan. Następny dowcip proszę.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-01-2021 [17:52] - NASZ_HENRY | Link:

Ratować atrapę służby zdrowia czy budować atrapę gastronomii ☺
 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

26-01-2021 [18:19] - Roz Sądek | Link:

@Autor
Źle to wróży rządowi.
=====
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Roz Sądek

26-01-2021 [18:38] - Roz Sądek | Link:

Artykuł w wersji short:
69,2 proc. Polaków nie ma w tej chwili nic innego, ważniejszego na głowie niż nocleg w hotelu.
74,9 proc. Polaków siedzi na torbach i smaruje dechy by oddać się powszechnie w kraju uprawianej jeździe na nartach.
69,6 proc. Polaków stołuje się w restauracjach
Nieco mniej, bo tylko 65,4 proc. dostaje szału, bo nie może pić kawy w kawiarni.
Jednak aż 59,2 proc. naszego wygimnastykowanego społeczeństwa patrząc na swoje latami rzeźbione ciała popiera bunt siłowni i klubów fitness.
========
I komentarz w wersji short: puk!,puk!, puk! A poza tym: Hołownia bierze wszystko - jak wskazują ostanie badania opinii ....

Obrazek użytkownika Adam66

26-01-2021 [20:21] - Adam66 | Link:

Hołownia to następny wypierdek sorosowców, niestety po blamażu popisu to prawdopodobnie on zostanie namaszczony na nowego namiestnika Polski.  Prawdopodobnie dlatego "plandemiusz wetowiecki" i jego ferajna tak gnoja Polaków żeby się wykazać i żeby to jednak im zostawić zarząd Polski.

Obrazek użytkownika Jabe

26-01-2021 [22:08] - Jabe | Link:

Rzeczywiście nie można wykluczyć, że sojusznik zmieni zdanie.

Obrazek użytkownika Jan1797

26-01-2021 [18:46] - Jan1797 | Link:

Muszę Panią rozczarować droga Elig, to jedynie widok z warszawskiego okna.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-01-2021 [13:26] - Marek1taki | Link:

Cieszy się miłośnik marksistowskiego zamordyzmu.

Obrazek użytkownika Jan1797

27-01-2021 [19:47] - Jan1797 | Link:

Znaczy się kolega ten tego od NIE?
Taki poziom gwarantuje kadra? :))

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-01-2021 [20:54] - Marek1taki | Link:

Ja zawsze przeciw komunie.