Zamieszanie ze szczepieniami

  W ciągu ostatnich dwóch dni najwięcej hałasu wywołal fakt, że kilkunastu celebrytów i polityków zaszczepiło się przeciw koronawirusowi w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym poza kolejnością. {TUTAJ}  Po prostu wepchnęli się "na chama" poza kolejką.  Ta medialna burza skutecznie przykryła dotychczasowe niepowodzenia rządu w organizacji akcji szczepień.  Pisze o nich bloger Matka Kurka [Piotr Wielgucki} {TUTAJ}:

  "Dziś Dworczyk zweryfikował wszystkie propagandowe brednie i sprowadził do prostych liczb, które też są tylko i wyłącznie deklaracją. Z 3-4 milionów miesięcznie zrobiło się 2,9 miliona do końca marca, czyli ponad trzy miesiące. Oczywiście jest to kolejna bajeczka Dworczyka nie poparta żadnym realizmem. On nie ma pojęcia ile szczepionek do Polski dotrze i nie ma pojęcia ile chętnych się zgłosi. (...) Tymczasem po 8 dniach szczepień w 250 punktach i to wyłącznie w szpitalach, gdzie personel medyczny w swoim miejscu pracy szczepi sam siebie, osiągnięto „zawrotny” wynik 50 000 szczepień. (...) Prawda jest jedna, Dworczyk i reszta ekipy Morawieckiego wiedzą dokładnie tyle, co przeciętny Polak, reszta to ich polityczne bełkotanie. Pierwsza poważna weryfikacja przyjdzie już 15 stycznia, do tego czasu miał być „wyszczepiony” personel medyczny i „okołomedyczny”, zostało 11 dni i nikt przy zdrowych zmysłach nie powie, że ponad milion medyków oraz pomocy szpitalnej do tego czasu się zaszczepi.".

  Nawet gdyby optymizm Dworczyka okazał się uzasadniony, to zaszczepienie 10 milionów Polaków [tyle mniej wiecej jest chętnych] potrwa co najmniej trzy kwartaly, czyli ponad 9 miesięcy.  Do tej chwili - cała ta akcja większego wpływu na rozwój epidemii nie będzie miała.  Polski rząd może się pocieszać tylko tym, że sytuacja w innych krajach nie jest lepsza [poza Izraelem].  Patrz {TUTAJ}.  W USA szczepienia ruszyły 14 grudnia, do końca tego miesiaca miano zaszczepić 20 mln osób, a zaszczepiono ok. 4 mln.  W państwach UE wyniki są podobne jak w Polsce lub gorsze..  Rzeczą wręcz karygodną jest to, że aktywnie sabotowano próby znalezienia skutecznego leku na wirusa [sprawa amantadyny].  Skoncentrowano się na szczepionkach, broniąc interesów koncernów farmaceutycznych.  Efekt jest taki, że nawet jeśli owe szczepionki okażą się skuteczne i nieszkodliwe - to mogą się stać przyslowiową "musztardą po obiedzie".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-01-2021 [20:49] - Pani Anna | Link:

Jako obserwatorka tego całego cyrku mam pytanie, może ktoś mądrzejszy mnie oświeci. W jednej ampułce miała być dawka wystarczająca na 5 szczepień - wiemy to wszyscy po aferze z tymi staruszkami, którym z rozpędu wszczepiono 5xdawkę:))) Teraz zrobiło się już 6 dawek z ampułki:))) Jaka to tajemna technologia stoi na przeszkodzie, żeby w jednej ampułce mogla być tylko jedna, właściwa dawka? No chyba, że liczą na jakieś zlewki... Jednemu odmierzy się 09, innemu 0,8 i w taki sposób "wygospodaruje się" coś na boku...

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-01-2021 [21:05] - Tomaszek | Link:

Bufetowe j proszę zapytać .

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-01-2021 [21:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

Dobry barman, jedną flaszką obskoczy cały wieczór.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-01-2021 [22:41] - Pani Anna | Link:

Ciekawe koncepcje, nie powiem, jednak na przykładzie tej jednej flaszki, pardon ampułki, widać jak na dłoni różnicę między Niemcem a Polakiem. Niemiecki "barman" wstrzyknął od razu 5xdawkę, a polski niedługo jedną obsłuży i 7 klientow, jak nie więcej...

Obrazek użytkownika tricolour

04-01-2021 [21:50] - tricolour | Link:

Pani Anno,

Dead zone. Czyli objetosc igły, trochę pod tłokiem oraz to, co na filmach: sik z igły, pod sufit.

Jest zatem pięć dawek plus ta niezbędna objętość, jak wyżej. No i teraz można użyc strzykawki low dead zone oraz nie lać po personelu i zostanie na prawie szóstą. Prawie.

Obrazek użytkownika cyborg59

04-01-2021 [22:03] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Bingo !

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-01-2021 [21:04] - Tomaszek | Link:

Cham ambasadorem ? Nihil novi . Vide ostatnie 75 lat . Co dziwnego ?

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-01-2021 [21:13] - Marek1taki | Link:

Dworczyk powie wszystko i dlatego jest tam gdzie jest.
Prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym jak się szczepią.
A wszystko to bo trzeba przykryć pytanie czym się szczepi i po co?
Albo dlaczego grupa ryzyka nie była izolowania tylko wszyscy pozostali i dlaczego teraz szczepić wszystkich a nie grupę ryzyka.
Ani nie pada pytanie dlaczego pieniądze z podatku ZUS wydaje się na pseudodziałania i ograniczanie dostępu do służby zdrowia.

Obrazek użytkownika terenia

04-01-2021 [21:54] - terenia | Link:

We wrześniu 2020 r wtedy jeszcze Główny Inspektor Sanitarny kraju mówił :Jarosław Pinkas (GIS): "Wygenerujemy emocjonalne zapotrzebowanie na szczepionkę #COVID19. Taki stan ducha, że chcę to mieć, bo jest to dla mnie niezwykle ważne." I cóż osoby ,które wepchnęły się poza kolejką do szczepień chcąc nie chcąc wywołały wspomniane w cytacie "emocjonalne zapotrzebowanie".Polska największą partię szczepionek zamówiła od Koncernu BionTech Pfizer a tymczasem dziś pierwszy Brytyjczyk został zaszczepiony tradycyjną szczepionką wektorową Firmy Astra Zeneca  https://businessinsider.com.pl...  Tu ujawnione przez belgijską minister ds budżetu ceny poszczególnych szczepionek (ujawniła na Twitterze...później ów zapis zniknął z Twittera )KE nie ujawniła cen ze względu na tzw.tajemnicę handlową.Najtańsza jak widać z zestawienia szczepionka Astra Zeneca  " Pełen cennik jednej dawki szczepionki prezentuje się następująco:
AZ - 1,78 euro (ok. 8 złotych)
J&J - 8,50 dolara (ok. 31 złotych)
Sanofi/GSK - 7,56 euro (ok. 34 złote)
CureVac - 10 euro (ok. 45 złotych)
Pfizer/BioNTech - 12 euro (ok. 54 złote)
Moderna - 18 dolarów (ok. 65 złotych) "

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-01-2021 [22:27] - Marek1taki | Link:

Francuzi szczepią się za rok. Za rok bo badają. I pasterowską, czyli Sanofi/GSK.

Obrazek użytkownika mmisiek

05-01-2021 [00:15] - mmisiek | Link:

Mieli generować popyt to generują - telewizor cały dzień od rana reklamuje ludowi jak to celebryci się szczepią na wyścigi ;)
Wszystkie ręce na pokład.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-01-2021 [05:57] - jazgdyni | Link:

Matka Kurka zidiociał już dosyć dawno. To aktor jednego spektaklu, w którym reżyser - Jerzy Owsiak go wykończył. Więc Wielgucki zgorzkniał, zezłośliwiał, i jak reszta nieudaczników skierował winę nie na siebie, tylko obarcza wszystkim złym Kaczora, Morawieckiego i całość pisiorów.

Emerytka Elig, jak widać, podąża w tym samym kierunku. Warto poczytać Ją sprzed 5, albo 10 lat. Tylko niektórzy na starość pięknieją.

Obarczanie władzy za cała miernotę służby zdrowia w kraju, jest wyłącznie głupią złośliwością. Można chrzanić o chaosie, braku personelu, nędzy MZ i NFZ, co jest starym odgrzewanym kotletem, a nikt nie odważy się powiedzieć, że identycznie, jak w sądownictwie, jest to wielki problem mentalnościowy ludzi, mimo przysięgi, pozbawionych etyki, moralności, zwykłej przyzwoitości i kultury, oraz tego, co dla lekarza najważniejsze - empatii i współczucia.

Mądrale powyżej, jak zazwyczaj robią ha, ha, ha, jakby byli specjalistami od modelowania procesów o różnych warunkach początkowych i wielu chaotycznych zmiennych.
Robią to wrednie i po świńsku, powołując się na maleńki, pozaunijny Izrael (państwo jak najbardziej totalitarne), gdy obok z poważniejszymi niż RP problemami borykają się Niemcy, Francja, UK, itd. Bo to nieważne. Ważne, że jest kolejna okazja, by znienawidzonej prawicy przyp****olić. To wkrótce będzie już LOGO naszeblogi.pl.

Ps. Jak widać, można się zgodzić z blogerem Troteleinerem o powszechnej durnocie. Tylko jeszcze jak on, nie jestem tak rozdygotany i nie powiem, że wszyscy Polacy to kretyni i złodzieje.

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-01-2021 [09:40] - Pani Anna | Link:

No proszę, znowu głos wydał z siebie samozwańczy "krul" NB, ba całej "prawicowej bogosfery", o którym można śmiało powiedzieć, że żadne z jego ocen czy politycznych przewidywań nigdy się nie sprawdzają (no chyba, że przypadkiem, na zasadzie jak zepsuty zegar dwa razy na dobe pokazuje prawidłowa godzinę). Jedyny pożytek z takich osobników, to komentarze, które prowokują...

Obrazek użytkownika tricolour

05-01-2021 [10:45] - tricolour | Link:

Pani Anno,

Proszę spojrzeć inaczej: biedakowi zaraz zakażą palenia w kominku. Nie może się zapisać na szczepienie, a gdy będzie mógł, to za pięć lat. Leki mu wyprowadzają na smyczy. Młode baby wchodzą w kolejkę, a celebryci korzystają.

Pani Anno, jak żyć?

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-01-2021 [13:32] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
dlatego zasadniczo mam litość i rzadko się odzywam, bo jak można dyskutować z osobnikiem, który o 03. w nocy jest w stanie sprawdzać kto tym razem śmie się z nim na "jego" NB nie zgadzać? Jeszcze tylko kot mu dotrzymuje towarzystwa, no i teraz w sezonie ma zajęcie z tym sławnym kominkiem.

Obrazek użytkownika Zofia

05-01-2021 [10:20] - Zofia | Link:

@Jazgdyni 100 / 100. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-01-2021 [07:51] - jazgdyni | Link:

Wzajemnie życzę najlepszego!

Strasznie mnie raduje, że ciągnie się za mną ogon trolików i to nawet z Reichu. Notesiki mają, a tam i moja kocica już jest i kominek i pobudka o trzeciej. Śpiochy jedne.
Będę zaniepokojony, jak u mnie poziom trollingu spadnie. Co się dzieje - powiem. Przestałem im uaktywniać hemoroidy?

Dosiego

Obrazek użytkownika tricolour

06-01-2021 [12:22] - tricolour | Link:

Co to są hemoroidy?

To taka wersja androida nadążająca za trzęsącymi się rękami? Tracking system?

Notesiki. Demencyjne.

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-01-2021 [12:33] - Pani Anna | Link:

I tak właśnie "legenduje" się własna osobę, na przykładzie tegozgdyni widać to najlepiej. Cała ta martyrologia, jaki to ja byłem odważny za PRL, kamieniami w harcerzy rzucałem już za gówniaka, a teraz, na starość, to trolle na mnie wrogie reżimy nasyłają, taki jestem pacz pan ważny. Ja na drzewo, dzik za mna...

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-01-2021 [15:50] - jazgdyni | Link:

Frau Anna!

W Polsce byli gówniarze. Z dumą przyznaję się, że byłem jednym z nich. W Reichu są gówniaki? Nie wiedziałem...
Czerwone harcerstwo to było coś niebezpiecznego. Szkolili gówniaków. To tak jakby gnädige Frau spróbowała rzucić w zgromadzenie Hitlerjugend. Albo pokazać środkowy palec ciemnoskóremu w berlińskiej dzielnicy Neukölln.

Życie, mein Liebling, to nie je(ist) bajka, to je bitwa.

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-01-2021 [16:35] - Pani Anna | Link:

Januszek, próbuj dalej, widać, że z tych rzeczy na "p" już tylko to ci zostało. Ach, "mein Liebling" to znaczy "mój ukochany" - znowu ci się fora pomyliły? To przez te noce z kotem...

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-01-2021 [07:57] - jazgdyni | Link:

Andzia,

wiem, że wolałabyś mein Schatz.

Próżne marzenia. Odkochaj się dla własnego dobra.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-01-2021 [14:25] - Pani Anna | Link:

Januszek, a ty już wyszczepiony? Bo to podobno dobrze robi na głowę... Może wreszcie przestaną ci się mylić fora - myślami bujasz wciąż na tych "towarzyskich". 

Obrazek użytkownika tricolour

08-01-2021 [09:36] - tricolour | Link:

@Anna,

Ten upadek ich cywilizacji polega właśnie na tym, co możemy tu zaobserwować: gościu się myli, bo ma braki w wykształceniu. To się zdarza każdemu, żadna tragedia, ale trzeba przyjąć własną pomyłkę, podziękować za skorygowanie i mądrzejszym iść dalej.

Zdychające typy mają inaczej - nigdy się nie mylą, oczywistą i nie dającą się odeprzeć jednak pomyłkę kryją agresją, atakiem, czym bądź byle nie ja.

Taki jest koniec Trumpa, taki był lot do Katynia.  Są do ogrania jak dzieci...

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-01-2021 [10:35] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
na NB wśród blogujących starszych panów jest niestety jakis dziwny wysyp osobników o wyjątkowo przesrośniętym ego. Kabaret Starszych Panów... Lecz panowie w tym prawdziwym kabarecie byli uroczy, ci tutaj nie maja nic wspólnego ani z kulturą, ani z cywilizacją.

Obrazek użytkownika tricolour

08-01-2021 [14:40] - tricolour | Link:

@Anna

Wie Pani kiedy ma się przerośnięte ego? Kiedy realnie nic się nie potrafi. Kiedy się ma zaplanowane siedem książek, trzy na raz pisze, ale żadnej nie wydaje, bo wydawca nie chce iść w barachło. Albo gdy się w kółko robi wykłady matematyczne dla nikogo i się napawa swoją nikomu nie potrzebną mądrością. Albo wstaje do durnowatego kominka w środku nocy, bo dziamdziak nie potrafi tego zautomatyzować. 

Wtedy ego rośnie. Jak narośl.

Obrazek użytkownika mada

05-01-2021 [10:38] - mada | Link:

Wybiorą sobie Budkę na premiera to będą szczęśliwi.
I dalej PiS będzie wszystkiemu winny.
Nienawiść jest jedynym trwałym uczuciem i na nim buduje PO.

Obrazek użytkownika Warmia

05-01-2021 [14:26] - Warmia | Link:

https://instytutsprawobywatels...
Górale i ich ruch Liberum veto wzywa burmistrzów do bojkotu covidowych szaleństw. Ciupagi są ostre jak nigdy. Iskra wolności wyszła kiedyś ze Ślāska, teraz wyjdzie z Podhala. Góry są nasze, ziemia ojców naszych, będą żyć po swojemu jak dawniej bez kagańca -- nawołuje Sebastian Pitoń.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-01-2021 [09:19] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

@jazgdyni 5.57
Czego to sie robi z nudów...nigdy nie zaglądałem do @elig...i raz to zrobiłem.
I co widzę? Januszowi wypada się zgodzić ze mną (sic!)
Na razie sie zastrzega,że nie powie "wszyscy Polacy to kretyni i złodzieje".

Otóż je nie twierdzę,że złodzieje...aby być złodziejem,to nie można być kretynem...bo sie wpada...vide Nowak et consortes.

Natomiast twierdzę,że obywatele "tenkraju" [-----] oraz [-------] i przede wszystkim [------ ------] ocenzurowałem się...uprzedziłem Admina.

Ale powoli Januszowi otwierają się oczy na RZECZYWISTOŚĆ...to przyp****nie do rządu i jego działania...ja od zawsze głosowałem na PiS i A.Dudę [bo na kogo?]
ale jak widzę i słyszę Niedzielskiego,Morawieckiego...i tych "ministrów" wyżelowanych...od niczego i do niczego...to u mnie rzeczywistość wyje ze strachu.

Pozdrawiam z Nowym Rokiem

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-01-2021 [16:05] - jazgdyni | Link:

@Trotenleiner

Trocie-Kaszalocie!

Też już do Elig nie zaglądam. Stetryczała.

Co ty mi imputujesz - że teraz oczy otwieram? Ja oczy od dziecka mam szeroko otwarte. Nawet soczewki sobie wymieniłem i teraz kolory są w pełni nasycone, a nie takie szarawe.

Różnica jest niewielka - Ty bardziej patrzysz prawym okiem, a ja lewym. Przypomnę, że nerwy wzrokowe się krzyżują. Te z lewego oka idą do prawej półkuli. A wyraz "prawy" bardzo wysoko cenię.
Faktycznie... słuchać wymienionych trudno. Tylko... oni są od robienia, a nie od mówienia. Powinni sobie wynająć dobrą papugę do gadania. Lecz z tego płynie jeszcze jeden wniosek - Ty musisz nienawidzić brzydkie kobiety. Choć mogą one być bardzo dobre. Na przykład w łyżwiarstwie figurowym.

 Salve signore! Salve

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

06-01-2021 [20:02] - Teresa Bochwic | Link:

Poglądy poglądami, kształtują się itd., ale tym jednym komentarzem obnażył Pan te niby moralne wzmożenia moralnych na NB. Ale rynsztok! Niesamowite. Właściwie cieszę się, już wiem, na kogo nie tracić czasu. Choć wpisy Elig bardzo zawsze ceniłam, teraz jakby dostrzega tylko część rzeczywistości. No cóż, nie można mieć wszystkiego

Obrazek użytkownika jazgdyni

09-01-2021 [16:19] - jazgdyni | Link:

@Teresa Bochwic

Szanowna Pani Doktor

Pani dziedziny, za które uważam dziennikarstwo, psychologię i filozofię, uczyniły z Pani kogoś bardzo wyczulonego, na fałsz . Epidemia poprzez stres i niepewność wykańcza ludzi. Jednakże jednocześnie zdziera maski, które wszystkim demonstrują.

Serdeczności

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

11-01-2021 [22:23] - Teresa Bochwic | Link:

Uzupełniłabym:
"...jednocześnie zdziera maski z twarzy, które wszystkim demonstrują."
Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-01-2021 [09:51] - NASZ_HENRY | Link:

Nie trzeba ani złotówki wydawać, żeby te małpy celebryckie stały się ambasadorami szczepień. 
 
Dali się rozegrać ze szczepionkami jak dzieci. Zaplanowana, świetnie przeprowadzona akcja ;-)