Elektorzy w USA głosowali za prezydenturą Joe Bidena

  Miało to miejsce w nocy z 14 na 15 grudnia 2020.  Biden uzyskał 306 głosów, a Trump 232 {TUTAJ}.  Sądy jak na razie odrzucają skargi wyborcze Trumpa.  Wygląda więc na to, że to Joe Biden zostanie 20 stycznia zaprzysiężony jako kolejny prezydent USA.  Amerykanie tego chcieli.  Według portalu Rolingstone.com -  ponad 80 milionów głosowało na Bidena, a 74 miliony na Trumpa {TUTAJ}.  Mogę więc tylko powtórzyć moją opinię z wpisu z 7 listopada {TUTAJ}:

  "Wygląda na to, że na złość Trumpowi Amerykanie odmrozili sobie uszy, a przy okazji i całej reszcie świata, w tym Polsce.  Na początku 2020 roku wydawało się, iż Trump ma zwycięstwo w kieszeni z uwagi choćby na swe sukcesy gospodarcze.  Wszystko zmieniła pandemia.  Amerykańscy wyborcy uznali, że Trump nie poradził sobie z nią i obarczyli go winą za jej skutki. (...) 
  Nie odegrał tu roli fakt, iż Biden był starszym, nijakim i słabym kandydatem.  Powtórzy się historia z Macronem we Francji.  Wzbudził on entuzjazm Francuzów, którzy wybrali go prezydentem, a potem przez kilka lat próbowali się go pozbyć - bez skutecznie.  Bidena najlepiej scharakteryzował Cejrowski w "Do Rzeczy" [nr 45/2020]:
  "A co mówi Joe Biden:  Nie będę podejmować decyzji samodzielnie - gdy eksperci mi powiedzą, że potrzebny jest narodowy lockdown, to go wprowadzę.  Maseczka powinna być obowiązkowa w całym kraju, podobnie szczepienia - to niezbędne dla naszego bezpieczeństwa.  Chiny nie są naszym wrogiem - są naszym partnerem.  Produkcję węgla, ropy i gazu należy stopniowo wygasić.  Granice należy otwierać, a nie zamykać.".
  To jest recepta na klęskę i spadek znaczenia USA w świecie.  Biden określa zresztą siebie jako "prezydenta przejściowego".  Pragnie on by pałeczkę przejęła po nim Kamala Harris - znana lewaczka.".

  Jestem jednak w stanie zrozumieć amerykańskich wyborców.  My nie zdajemy sobie sprawy, jak wielką katastrofą dla USA jest obecna pandemia.  Z jej powodu zmarło już w Stanach Zjednoczonych ponad 300 tysięcy ludzi - prawie trzy razy tyle, ile wyniosły straty USA w zabitych w ciągu wszystkich wojen prowadzonych przez USA w ostatnich 75 latach.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-12-2020 [19:05] - NASZ_HENRY | Link:

Kamala Harris zostanie pierwszą kobietą prezydentem USA  i ostatnią ☺
 

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

16-12-2020 [08:00] - Piotr Węcław | Link:

@autorka.   Droga Pani, 70% Amerykanów i 92% Amerykanów o prawicowych poglądach jest przekonana, że wybory zostały sfałszowane.  Szacuje sie że na zagranicznych serwerach sfłaszowano kilka milionów głosów. Serwery na których "liczono" głosy umieszcone były w kilku krajach między innymi w Niemczech i Hiszpanii.  Pytanie teraz jest czy Trump ma środki aby winnych osądzić i posadzić tam gdzie powinni siedzieć.  Smutne jest, że polskie media, w tym TVP, powtarzają wszystko za ultralewicowymi mediami amerykańskimi jak CNN. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-12-2020 [19:47] - rolnik z mazur | Link:

@ autorka,

Dokladnie nie zdajemy sobie sprawy jak wieljka katastrofa dla zdrowego rozsądku i samodzielnego myślenia jest ta plandemia. 

Wiekszego oszustwa wyborczego to chybs jeszcze swiat nie widzial . Ale  ludzie lykaja to jak gesi tuczone na fois gras. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-12-2020 [19:51] - Marek1taki | Link:

"Jestem jednak w stanie zrozumieć amerykańskich wyborców.  My nie zdajemy sobie sprawy, jak wielką katastrofą dla USA jest obecna pandemia.  Z jej powodu zmarło już w Stanach Zjednoczonych ponad 300 tysięcy ludzi"
Zrozumiałe w kontekście Pani wpisu o wzroście liczby zgonów w Polsce tej jesieni niezwiązanych z Covid oraz z osiągnięciami statystyki epidemiologicznej USA kwalifikującej do ofiar kowid zabitych z broni palnej i rażonych piorunem. W Polsce nie jesteśmy gorsi skoro - jak słyszę - w sąsiedztwie zgon młodego motocyklisty też był na kowid.

Obrazek użytkownika Jabe

15-12-2020 [21:42] - Jabe | Link:

300 tysięcy to mniej niż jeden promil.

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-12-2020 [22:29] - Marek1taki | Link:

Nawet fałszywe ofiary są równiejsze od mniej postępowych w obliczu śmierci jak pojawia się potrzeba propagandy.
Tego by nie wymyślił dotąd, że można wyróżniać mniejszość wg kryteriów umierania.
Fałszerstwa były na porządku dziennym w walce ideologicznej. To chyba należy porównać do palenia na stosie zarzucanego inkwizycji mimo, że praktyką nagminną było palenie przez protestanckich heretyków kozłów ofiarnych spośród osób herezję kontestujących. Protestanci robili to pod zarzutem uprawiania czarnej magii.
Teraz mamy zastraszanie zarzutem koronanegacjonizmu. Nowe czasy nowe, jeszcze bardziej postępowe herezje.

Obrazek użytkownika Art

15-12-2020 [23:54] - Art | Link:

Czytam Panią od lat z wielką uwagą,z szacunkiem.Ale dziś nawypisywała Pani wieści z ONETu czy innej Interii.Amerykanie tak wierzą w uczciwość w ostatnich wyborach,jak Pani i ja wierzyliśmy w uczciwość wyborów za Gierka.Ani ci po prawej nie wierzą,ani ci po lewej.Trzeba przyznać,że Gierek czy inny Gomułka oszukiwali mniej nachalnie,na oczach wszystkich.Wierzę,że ta farsa będzie miała ciąg dalszy.Covid: Deaths in the USA over the years... 2010: 2.5M 2011: 2.5M 2012: 2.5M 2013 :2.6M 2014: 2.6M 2015: 2.7M 2016: 2.7M 2017: 2.8M 2018: 2.8M 2019: 2.9M 2020: 2.5M (as of November) Where is the massive spike? Nie umiem niestety inaczej tego wkleić.