Epidemia wygrywa, a rząd goni w piętkę

  Dziś [21.11.2020] miała miejsce kolejna konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego {TUTAJ}.  Zapowiedziano na niej zniesienie od soboty 28.11 części restrykcji ogłoszonych 4.11, a wprowadzonych w życie 7.11.  Między innymi mają zostać otwarte sklepy w galeriach handlowych.  No cóż - w dniu 4.11 mieliśmy 24 693 przypadki zakażeń i 373 przypadki zgonów {TUTAJ}, a dzisiaj 24 213  zakażeń i 574 zgony {TUTAJ}.  Owe obostrzenia niczego nie dały, tylko liczba zgonów wyraźnie wzrosła.

  Jest nawet jeszcze gorzej, bo równolegle postępuje rozkład całej służby zdrowia, która ograniczyła leczenie innych chorób poza COVID-19.  Umieralność Polaków wzrosła dwukrotnie w porównaniu do jesieni ubiegłego roku.  Szacuje się z grubsza, że na jeden zgon związany koronawirusem przypadają dwa spowodowane przez brak leczenia pozostałych schorzeń lub strach pacjentów przed jakimkolwiek kontaktem z medycyną.  Konferencja premiera pokazała, iż rząd nie ma pojęcia co robić.  Apeluje tylko o "sto dni solidarności" - cokolwiek by to miało nie znaczyć.  Morawiecki zdaje się wierzyć w cudowną moc szczepionki, która, jego zdaniem, ma pojawić się w styczniu.  Równocześnie blokuje się prace nad lekami na COVID-19, a zgłaszający nowe ich propozycje spotykają sie z represjami [przypadek amantadyny].

  Sytuacji nie poprawiła wczorajsza dymisja Jarosława Pinkasa, szefa GIS.  Oficjalnie jej powodem był zły stan zdrowia, ale {TUTAJ} możemy przeczytać, że :

  " Zdaniem Małgorzaty Soleckiej problemy zdrowotne – a konkretnie kardiologiczne - nie były jedyną przyczyną dymisji szefa GIS. - Jego odejście było tajemnica poliszynela od kilku tygodni. Między profesorem Pinkasem a ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim brakowało chemii. Źle się dogadywali i minister tracił cierpliwość - wskazywała dziennikarka portalu Medycyna Praktyczna i miesięcznika "Służba Zdrowia"..

  Nic dziwnego, że cierpliwość zaczyna tracić też opinia publiczna.  Czytamy {TUTAJ}:

  "37,2 proc. badanych ocenia, że rząd bardzo źle radzi sobie z kryzysem wywołanym drugą falą epidemii koronawirusa, 28,7 proc. uważa, że źle; bardzo dobre zdanie o aktywności rządu ma 5,8 proc. badanych, a dobre - 15,7 proc. - wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.".

  Moim zdaniem powinniśmy przestać "walczyć z pandemią" i zacząć traktować koronawirusa jak jeszcze jedną chorobę - nieco bardziej złośliwą od banalnej grypy.  Doświadczenia wszystkich rządów europejskich wskazują na to, że takiej walki nie da się wygrać.  Szczepionka tez nie dokona cudu, nawet jeśli w ogóle powstanie

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

21-11-2020 [16:24] - AŁTORYDET | Link:

Może i rząd goni w piętkę, ale nikt mu życia nie ułatwia. Wręcz przeciwnie. Poziom samodyscypliny społecznej, jest u nas legendarny. Poziom wiedzy, koresponduje z poziomem odpowiedzialności. Parę lat temu, prof. Łukasz Tuski, fizyk, b. rektor UW, opowiedział, że gdy pracował jako visting professor na jednym z amerykańskich uniwersytetów, zignorował alarm pożarowy i nie opuścił laboratorium, słusznie mniemając, że to tylko kolejne, cotygodniowe ćwiczenia. Przyszedł strażak, wręczył mu mandat w wys. 300 bucksów i mądry (przecież profesor), cwany (niech bałwany lecą), aspołeczny (ja mam to w d..), odważny (mogą mi skoczyć) Polak odebrał pierwszą lekcję obywatelskości. Prof. Turski, ostro ocenił swoją postawę. My nie musimy. My mówimy, krzyczymy: j....ć PiS i wy.....ć! Może kiedyś wykiełkuje myśl, że to nie rząd, amy gonimy w piętkę? 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-11-2020 [16:46] - NASZ_HENRY | Link:

Żaden rektor, nie każdemu psu na imię burek ☺
 

Obrazek użytkownika Jabe

21-11-2020 [17:22] - Jabe | Link:

Ludzie karnie maseczkowe talizmany noszą. Nic im to jednak nie da – i tak zostaną oskarżeni o sabotowanie poczynań rządzących – jak zwykle.

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-11-2020 [18:41] - Marek1taki | Link:

@Jabe Maseczki zimą są bardzo dobre. Zauważyłem, że mi ciepło w szyję. Chyba skończę z szalikami.

Obrazek użytkownika sake3

21-11-2020 [18:54] - sake3 | Link:

@ Maseczki sa dobre cały rok.Wspaniale przesłaniają braki urody zwłaszcza u niektórych pań tak lubiących protestowac na ulicy.

Obrazek użytkownika Jabe

21-11-2020 [19:26] - Jabe | Link:

Moja nawet roku nie ma.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

21-11-2020 [19:49] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sake
nie byłaby sobą,gdyby przy każdej okazji nie rzygnęła swoim kompleksem urody. Dobrze więc, że chociaż nosi maseczkę (chyba,że nie...).

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-11-2020 [17:24] - Marek1taki | Link:

Poziom dyscypliny jest adekwatny do głupoty i sabotażu rządzących.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-11-2020 [16:54] - NASZ_HENRY | Link:

Pani ten Covid-19 to na mózg się rzucił: Owe obostrzenia niczego nie dały, tylko liczba zgonów wyraźnie wzrosła.
Dla pani zegarek który pokazuje dwa razy na dobę dobrą godzinę jest lepszy od tego który pokazuje non stop o minutę za mało ☺
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-11-2020 [17:36] - Marek1taki | Link:

"w Danii wykryto zmutowanego koronawirusa przenoszonego z norek na ludzi. Wirus ma nie powodować u ludzi poważniejszych skutków, ale, jak przekonywano, może zagrażać skuteczności przyszłej szczepionki przeciw SARS-CoV-2."
https://kresy.pl/wydarzenia/po...
Jasna stała się akcja przeciw futrom z norek. Pożyczanie norek do szczepień mogłoby być intratnym interesem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-11-2020 [17:49] - Marek1taki | Link:

Szwecja też Europa i wynika, że jedyne co zaniedbali to nadmiar i tak słabych restrykcji latem. Najwyżej mogli jeszcze otoczyć DPSy wojskiem.
U nas "walka z pandemia" polegała na upaństwowieniu: jest problem to go upaństwowijmy - dopiero będzie jatka. Jak pomyśleli tak zrobili.

Obrazek użytkownika angela

21-11-2020 [19:55] - angela | Link:

Po pierwsze,  nikt nie goni w piętkę,  bo  jeżeli tak, to w jeszcze większą "piętkę " goni  wiele krajów,  o wiele bogatszych od nas.
Pani Elig kolejny raz wpisuje się,  jako wieszczka negatywnych prognoz dla Polski. 
Juz ktos kiedys napisał,  ze analizy sytuacji,  nie sa najlepszą stroną pani Elig.
Oczywiście natychmiast zgłasza się grono klakierów, u  których  każde, nawet urojone niepowodzenie rządu wywołuje zachwyt.

Obrazek użytkownika Jabe

21-11-2020 [20:58] - Jabe | Link:

Nie niepokoi Pani, że najpierw zamraża się gospodarkę i straszy ludzi przez megafony na ulicach, by teraz uspokajać, gdy liczba zachorowań jest wielokrotnie większa? W międzyczasie zrobiono przerwę w pandemii na wybory i wakacje. O co chodzi? Czy leci z nami pilot?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

21-11-2020 [20:01] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Ale jednak znowu mamy się czym pochwalic, że znowu jestesmy w czołówce świata,inni nam zazdroszczą tego modelowego wyniku: w ostatnich dniach mamy stale 23-24 tysiące nowych zakażeń,a takie wielgachne USA,Brazylia czy nawet Indie - zaledwie po 5 - 6 tysięcy dziennie.
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-11-2020 [11:12] - NASZ_HENRY | Link:

@hr.Levak-Levatzky  ŁŻE jak zwykle:
W dniu 21-11-2020 nowych zakażeń było, w/g WHO w:
USA - 170 968
Indie - 45 209
Brazylia - 32 622
Ze zdekonspirowanego agenta pożytku nie ma ☻

 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

23-11-2020 [15:34] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@NaszHenry
przecież wiesz najlepiej,jak wielu twoich współwyznawców PiS, że WHO jest niekompetentna i przeważnie okłamuje cały świat, dlatego wasz idol Trump  wypisał z tej organizacji  USA i przestał płacić składki.Więc nie pleć pierdół o jakichś agentach,bo to już się dawno zużyło jako argument merytoryczny.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

24-11-2020 [17:03] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@NaszHenry
A słyszałeś dzisiaj w twojej ukochanej KurWzji-Info, jak przyznano się do "rozbieżności"  pomiędzy danymi z Min.Zdr.,a GIS sięgającej nawet kilkanaście tysięcy osób zakażonych,przy czym o wiele więcej podaje Sanepid niż MZ (dlatego poleciał Pinkas)? Na pewno słyszałeś i widziałeś w TVPiS,więc się nie dziwuj...

Obrazek użytkownika sake3

21-11-2020 [21:51] - sake3 | Link:

Dośc lekko przychodzi Pani potraktowanie pandemii jako troszkę bardziej złośliwej odmiany grypy.,jeszcze lżej potraktowanie rządu jak grupy nieudaczników zajmujących sie tym co nie trzeba.Oczywiście ku niekłamanemu zachwytowi niektórych komentatorów NB jak głupi i nieudolny jest ten rząd i ku radości totalnej opozycji już widzącej się w roli ,,udolnego i madrego'' rządu.Czy pandemia rzeczywiście nie jest problemem?Ostatnie dane ze Szwecji pokazują,że strategia walki z koronawirusem w tym kraju zawiodłaPrzyznał to główny epidemiolog Anders Tegnell,że nastąpił gwałtowny wzrost zakażeń a dotychczasowe niewielkie obostrzenia niewystarczajace.W Belgii pensjonariusze domów opieki umierają masowo a personel pozostawił ich samych,,liczba zakażeń wzrosła niepokojąco.Ale tylko jak się okazuje nasz rząd jest nieudolny,nasz rząd nic nie robi,nasz rzad jest głupi jak to pisze @Marek1taki i jak uważa pani Elig.Może wzorem niejakiej Górniak powie Pani,,że na lózkach szpitalnych leżą opłaceni statyści albo aktorzy?I czy Pani będąc ,,rządem'' nie goniła by w piętkę w takiej sytuacji?

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-11-2020 [09:45] - Marek1taki | Link:

@Pai Sake Ja nie przesadzam czy głupota czy sabotaż. Nawet jestem skłonny się przychylić, że sabotaż sprawniejszy niż za rządów Tuska. Przemawia za tym fakt, że Morawiecki był doradcą u Tuska, a potem awansował za PiSu, czyli dłużej przeora niźli klasztora. Przeorał w każdym razie.