Fałszywe liczby, czyli "wypłaszczanie" krzywej

  Dziś [16.11.2020] w Salonie24 możemy przeczytać:

  "Według Ministerstwa Zdrowia, ostatniej doby wykonano ponad 35,1 tysiąca testów na obecność koronawirusa. W niedzielę informowano o wykonaniu ponad 46,6 tys. testów, w sobotę o 56 tys., w piątek - ponad 57,5 tys., w czwartek o ponad 57,2 tys., w środę o 53,2 tys., a we wtorek o 54,7 tys.
Na początku listopada premier Mateusz Morawiecki poinformował, że jeśli średnia liczba nowych przypadków zakażenia z siedmiu dni przekroczy 70-75 na 100 tysięcy mieszkańców, w Polsce będą wprowadzone zasady narodowej kwarantanny, tak zwanego lockdownu.
W czwartek 12 listopada Morawiecki przekazał, że "liczba zakażeń zaczęła spadać" i w związku z tym "nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny"." {TUTAJ}.

  Wczoraj odnotowano "Mamy 20 816 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia (...) Z powodu COVID-19 zmarło 16 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 127 osób.".  Można więc przypuszczać, że sytuacja się poprawia?  Nic podobnego.  Ten efekt osiąga się dzięki zmniejszeniu ilości wykonywanych testów.  W czasie, gdy donoszono o 27 tysiącach zakażeń dziennie, wykonywano ok. 70 tys. testów, a wczoraj o połowę mniej.  Trochę trudniej jest manipulować ilością zgonów, ale i tu możliwe są kontrowersje.  Na przykład media donosiły, że senator Kogut zmarł na koronawirusa, a jego syn twierdził, że na zawał.

  No cóż, rząd doszedł do wniosku, iż na narodową kwarantannę nas nie stać.  Odgórnie nakazano więc krzywej się "wypłaszczyć" i ona to zrobiła.  Nie wiemy, jaka jest jest obecnie sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.  Jasne jest tylko, że obecne obostrzenia nie dają uchwytnych wyników.  Dlaczego ilość wykonywanych testów spada?  To jst efekt niedawnego rozporządzenia głoszącego, że każdy testujący się jest natychmiast objęty kwarantanną. czyli staje się ścigany przez policję.  80-90% zakażań jest bezobjawowe, natomiast 100% testowanych jest podane policyjnym represjom.  Bardziej więc opłaca się unikać lekarzy, testów i ukrywać ew. objawy.

  W ten sposób podążamy raźnym krokiem w krainę fałszywej sprawozdawczości.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

16-11-2020 [16:31] - Czesław2 | Link:

To wszystko tematy zastępcze. Tu mamy kwiatek
https://wgospodarce.pl/informa...
W ostatnim półroczu wypieprzono wszystkich prezesów spółek energetycznych. Teraz są nowi, zieloni. Tauron oświadczył, że od teraz inwestuje TYLKO w odnawialne źródła energii. Dla mnie, to języczek u wagi. Pis nas sprzedał.

Obrazek użytkownika Jabe

16-11-2020 [16:32] - Jabe | Link:

To kreatywne podejście sprawdza się w finansach.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-11-2020 [18:28] - Marek1taki | Link:

Od początku brak był zainteresowania monitorowaniem sytuacji epidemiologicznej w skali kraju a tylko zliczano na zasadzie "jeszcze jeden". Zresztą używając różnych testów i metodologii. Nikt już nie ma wątpliwości, że steruje się liczbą testów do nakręcania paniki i wprowadzania rygorów. Również dla uzasadnienia tarcz, których prawdziwe oblicze ukazała "tarcza Glińskiego". I również dla uzasadnienia  zakupu szczepionek, wyszczepienia, cechowania nas chipami. Zamiast bez paszportu do Niemiec będziemy mieli podróż na kenkartę wewnątrz Generalnej Guberni.
Ostatecznie premierem jest Morawiecki, ten sam co znał plan Sorosa o tratwach na ponad 2 lata wcześniej.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-11-2020 [18:48] - NASZ_HENRY | Link:

Zamiast pieprzyć trzy po trzy zajrzy Pani do kolegi blogera oraz moich tam komentarzy i linków

https://coryllus.pl/oferty/

Przekona się pani, że prognoza przebiegu epidemii jest możliwa z dokładnością 0.5% o ile posiada się dobry model matematyczny. Wiemy dobrze jaka jest sytuacja epidemiologiczna na dzień dzisiejszy i sianie zamętu nie ma sensu ☻

 

Obrazek użytkownika Czesław2

16-11-2020 [19:26] - Czesław2 | Link:

Żaden model matematyczny nic nie da, jeśli jako warunki startowe dostanie dane z kapelusza. W ten sposób można wygenerować każdy wynik. Stwierdzam tylko fakt, nikogo nie oceniam.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-11-2020 [20:10] - NASZ_HENRY | Link:

Łatwiej sfałszować wybory w USA niż dane o Covidzie. Korelacja ilości testów z ilością zakażeń jest słaba. Obecnie jest testów kilka razy więcej niż wiosną a ilość przypadków jest 100 razy większa  ☺
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-11-2020 [23:05] - Marek1taki | Link:

Nadal nie znamy korelacji dodatnich testów z zakażeniami, zachorowaniami i zgonami w populacji Polski.
Co ciekawe jest zerowa korelacja zainteresowania tym tematem z zainteresowaniem restrykcjami.
Populacji Polski nie należy mylić z populacją badaną wymazywaniem, która już nie jest jednorodna gdy klucz do testów miał Szumowski a liczba testów była silnie skorelowana z liczbą dodatnich wyników. Jest wiele zbiorów badanych wg różnych kryteriów.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-11-2020 [20:10] - Marek1taki | Link:

@Henry Władza bierze Pańskie prognozy i dodaje lub odejmuje liczbę z kapelusza. To pewne.
Proszę się pohamować bo nas zaszczepią czymkolwiek.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-11-2020 [21:00] - rolnik z mazur | Link:

Im więcej testów tym więcej zakażeń. Kogo interesuje liczba zakażeń?
Wg starej definicji jesli 2 osoby na 100 umieraja to jest pandemia. 
Obecnie umierlanosc jest ca 3 na 1000 i nie rozni się od zwyklej grypy sezonowej. 
Ca 500 osob kazdego dnia umiera na niewydolnosc ukladu krążenia i jakos nikt z tego powodu nie oglasza pandemii.
Jesli znany jest cel to dane mozna dobrac bez problemu. To jest mydlenie oczu i nic więcej. Kto tego nie widzi to sorry do okulisty! Pzdr

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-11-2020 [12:43] - NASZ_HENRY | Link:

W pańskiej logice to im więcej testów ciążowych tym więcej dzieci w szkołach ☺
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-11-2020 [13:59] - Pani Anna | Link:

@Nasz Henry
tak jest prosze Pana, tak właśnie by było, gdyby testy ciążowe "działały" na tej samej zasadzie co testy covidowe. Wszystkie kobiety na porodówkę po teście. Najwyżej ciemnocie się wyjaśni, że to były ciąże bezobjawe.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-11-2020 [15:23] - rolnik z mazur | Link:

@ nasz Henry,

Tu nie ma logiki i to chcialem udowodnic. Glupota jest porazajaca. Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-11-2020 [15:32] - rolnik z mazur | Link:

@ nasz Henry,
dokladnie ! Im więcej testow tym więcej ciaz bezobjawowych.
Im więcej testow IQ tym wiecej idiotow. Pzdr.

Obrazek użytkownika mmisiek

17-11-2020 [02:38] - mmisiek | Link:

Jeśli się chce pograć/postraszyć wetem wobec unijnego budżetu to w tym samym momencie nie rozwala się swojej gospodarki lockdownem.
Może jednak jakieś resztki rozsądku się w PiSie zachowały...
 

Obrazek użytkownika angela

17-11-2020 [11:47] - angela | Link:

Mało  komuś zakażeń,  proponuję próbować wypuścić na ulicę kilka szwadronow zwolenników śmierci,  z piorunem,  a krzywa szybko podskoczy. 
Napisałam, probowac, bo to, że się jeszcze raz uda ten numer z ulicą przeprowadzic,  i  tylu  naiwnych  nazbierac, to więcej niż pewne, że nie.
Małolaty przejrzaly,  ze zostały wykorzystane.
Czy rząd sztucznie wypłaszcza krzywą zachorowań, to dla zwolenników teorii, że pandemii nie ma, raczej robi zgodnie z prawdą, więc czego tutaj krzyczą. 
A czy wypłaszcza, to szukajacy teorii spiskowych na wszystko stać ,  żeby napisać, beda wyszukiwać , że ktoś tam, coś tam napisał,  obecnie wzięli się za " krzywą ". 
Zawsze szukają dziury, tam gdzie jej nie ma, i będą szukać nadal, bo dziwnie jakoś lubią siać wątpliwości i zamęt. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-11-2020 [11:56] - Marek1taki | Link:

Wystarczy jak premier antypolski skumulował Polaków po nocy i w deszcz na cmentarzach w piątek przed dniem Wszystkich Świętych.

Obrazek użytkownika tricolour

17-11-2020 [11:57] - tricolour | Link:

@Angela

Mózgu nieskalany myślą, a gdzie ten wzrost zakażeń, o ktorym tak jęczałaś podczas protestów? Nie ma, czy ukrywany?

Jakbyś ty widziala, jak lawirujesz, to byś sie uśmiała, że można tak się ośmieszać.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-11-2020 [11:59] - Marek1taki | Link:

O fałszywych liczbach nigdy nie dość. O czułości i specyficzności nie wypada mówić na podstawie pojedynczych przypadków medialnych ale kto w pandemii by się tym przejmował  - widzimy w telewizjach.
Elon Musk chyba straci pracę bo poddał w wątpliwość kanon wiary kowidowej:
“Dzieje się tutaj coś nadzwyczajnie dziwnego, fałszywego. Byłem dzisiaj testowany na covid 4 razy. Dwa testy wyszły negatywne, a dwa pozytywne. Ta sama maszyna, ten sam test, ta sama pielęgniarka. Szybki test antygenowy od BD“.
https://www.bibula.com/?p=120437
Eryka Badu na to:
“Żadnych symptomów. Byłam testowana na COVID. Ta sama maszyna. Lewa dziurka w nosie pozytywna. Prawa dziurka negatywna. … Najśmieszniejsza rzecz w tym wszystkim, to że lekarz wpisał TYLKO pozytywny rezultat. Co się ku*** dzieje tutaj?”
https://www.bibula.com/?p=120492
Elon nam nie zaśpiewa, najwyżej podłączy do TesliLGBT, ale Eryka...
 

Obrazek użytkownika angela

17-11-2020 [13:16] - angela | Link:

Nie każdy lubi ruletkę, wygrał przegrał.

https://www.tvp.info/50817336/...

Obrazek użytkownika angela

17-11-2020 [13:08] - angela | Link:

Czy to tak trudno zrozumieć,  czy etatowo mnożyć propagandę. 
Testy wykonują ludziom z objawami przeziębienia , żeby potwierdzić Covid,  lub wykluczyć i podjąć właściwe leczenie.
Jezeli nie ma zadnych objawów,  to testu nie robią. 
Dtatego mniejsza ilość testów, bo mniej chorych, i krzywa zachorowań idzie w dół. 
I bardzo dobrze, bo wszyscy stosujac zalecenia Rzadu/sanepidu pracujemy na mniejszą ilość zakażeń.

Zdaje się,  ze mądrzy ludzie tutaj piszą,  ale widac, ze wrogie nastawienie do RZĄDU ,  i wściekłość w walce z  Rządem pozbawia rozumu i logiki.

 

Obrazek użytkownika tricolour

17-11-2020 [13:19] - tricolour | Link:

@Angela

A szwadrony wsciekłych macic nie zaszkodziły? To niedobrze, prawda? Miały zaszkodzić, a się okazuje, że wręcz przeciwnie - poprawiły.

Rację zatem miały młode kobiety...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-11-2020 [18:09] - Imć Waszeć | Link:

Tydzień dwa temu u nas było setkę czy dwie pozytywnych i zero zgonów, a obecnie jest kilkunastu do kilkudziesięciu pozytywnych i do dziesięciu zgonów. Jeśli to jest dowód na brak wirusa, to ja nie wiem czego tam u was na "niemieckiej" uczelni uczą.

Obrazek użytkownika tricolour

18-11-2020 [15:32] - tricolour | Link:

@Imć,

Do mnie? To odpowiadam:

Na "niemieckiej" uczeli uczą, że macie nie kilkudziesięciu poztywnych tylko kilka tysięcy i dlatego umiera dyszka. Nie mówia wam tego, byście nie buczeli tylko umierali bez buczenia - efekt finalny ten sam, a jest ciszej. Błogosławieni cisi...

Tak uczą na "niemieckiej" uczelni.

Obrazek użytkownika Jabe

17-11-2020 [14:03] - Jabe | Link:

Wypłaszcza się, bo mniej testów, bo mniej z objawami przeziębienia, jak to jesienią.

wściekłość w walce z  Rządem pozbawia rozumu i logiki.

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-11-2020 [14:16] - Pani Anna | Link:

@Jabe
musimy chyba pogodzić się z faktem, że gdyby Angelę cechował rozum i logika, to nie byłaby Angelą. Gdyby beton był zdolny do refleksji, to nie byłby betonem, a PIS po wygraniu wszystkich wyborów nie było na granicy utraty większości w sejmie i pogrążeniu kraju na wiele lat w degrengoladzie.

Obrazek użytkownika tricolour

17-11-2020 [14:38] - tricolour | Link:

Na jesień zawsze maleje liczba przeziębień dlatego rząd tylko obiecał szczepionki przeciw grypie, ale nie dostarczył. Dwa miliony szczepionek jak dwa miliony samochodów elektrycznych. Ciemny lud kupuje...

Obrazek użytkownika angela

17-11-2020 [18:16] - angela | Link:

No cóż, fakty są bezsprzeczne,  wysyp zachorowan w ilości 28 tyś,  kiedy szwadrony smierci wędrowały po ulicach, skończył się.
Choćbyscie nie wiem jak popisywali się swoim  knajackim językiem, liczba chorych, SPADA.
A wasze marzenia o upadku gospodarki, w rezultacie RZĄDU,  możecie sobie antypolskie   trolle, co zyczycie Polsce żle, w swoje sovieckie i szwabskie  buciory wsadzić.
 

Obrazek użytkownika tricolour

17-11-2020 [18:42] - tricolour | Link:

Trzeba być debilem, by twierdzić, że liczba chorych wzrosła w momencie chodzenia po ulicach i natychmiast spadła, gdu ulice opustoszały.
Trzeba być podwójnym debilem, by nie widzieć, że gdy liczna testów wynosiła 60 tysięcy, to było 28 tysięcy zakażem, a gdy jest 40 tysięcy badań, to wynosi 19000.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

17-11-2020 [19:51] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Dla zachowania zdrowych nerwów i  ochronę przed zarazą jedynym skutecznym sposobem jest nie oglądanie występów Matołuszka Kłamczuszka dyrygującego postępami lub cofaniem się w Polsce epidemii covid-19.  A tak nam cały,świat zazdrości!

Obrazek użytkownika angela

18-11-2020 [12:39] - angela | Link:

Ajajaj,  epidemia spada, trolle lamentują 😢 Naród posłuchał rządu,  i nie trzeba wybierać,  kogo ratować,  a kogo nie.
A tylko  babol  się l skompromitował.
Ale kasę  ma,  a rodziny oszukanych dzieci, i  obrońcy  macic, - covida.
Bo to miala być wojna!!! z zakazem aborcji, a okazała się wojną,  o usunięcie Rrzadu, ojj i to kto🤣🤣🤣
Czy ktos sobie wyobraża,  babola np  na PREZYDENTA,  a na Litwie,  sp...,  Ty hu.....
a w parlamencie europejskim " wszyscy wypier.....ć."
To nie zarty, to miała być rzeczywistość.😱
Kto to popierał, 👎.
 

Obrazek użytkownika tricolour

18-11-2020 [13:14] - tricolour | Link:

@Angela

Epidemia spada, liczba zgonów rośnie. Naród posłuchał i umiera rekordowa liczba osób, ale epidemia spada. Sześć stowek dziś na sąd ostateczny, ale epidemia spada.

Angela, napisz gdy pokonamy epidemie jako pierwsi na swiecie. Zgonami sie nie przejmujemy i nie liczymy, umierają wszak inni...

 

Obrazek użytkownika angela

18-11-2020 [18:19] - angela | Link:

Tricol, napisz Ty jak wiesz, czy będą się włoczyć po ulicach.