Danse macabre, czyli urny z prochami lepsze od wyborczych

Dawniej na pytanie: co słychać, plebejscy żartownisie odpowiadali: zależy gdzie ucho przyłożyć. Współczesna wersja tego wica brzmi: zależy który kanał włączyć. Ostatnio jako medialny sado-maso syciłem mroczną stronę swej jaźni chamówą propagandową polskojęzycznej szczwalni na amerykańskim żołdzie i ściekami z pewnego rynsztokowego radiowęzła ze stajni Augiasza, wróć, Agory. I jedynie dla zachowania higieny psychicznej co jakiś czas wietrzyłem salon. Jednak koszmarny genius loci nie pozostał bez wpływu na moje pojmowanie skrzeczącej pospolitości. I zacząłem roić teorie spiskowe.
Jedna urzekła mnie już in statu nascendi nim nabrała wyraźnych kształtów. Otóż gdy motłoch zaczął atakować świątynie, co już samo w sobie było bliższe islamskiemu faszyzmowi niż kanonom cywilizacji śródziemnomorskiej, z jądra ciemności tej rewolty padło hasło szturmu na Jasną Górę. Wówczas pomyślałem, że to prowokacja a la Herhor, bo żaden przytomny Polak, bez względu na przekonania, nie ośmieliłby się podnieść ręki na narodowy symbol.
Przypomnę, że Herhor, potężny egipski kapłan, sprowokował atak gawiedzi na świątynię tuż przed zaćmieniem Słońca, które to zjawisko przerażony tłum odebrał jako gniew Ozyrysa. Po szczegóły odsyłam do “Faraona” Prusa. I już, już zacząłem główkować jaka to kanalia z kantorka na zapleczu usiłuje podjudzać i tak rozhisteryzowane aborcjonistki, gdy okazało się, że nie potrzeba żadnego prowokatora, bo same progresywne elyty dają przyzwolenie, ba, zachęcają do barbarzyństwa przekonując, że jeśli Kościół wdziera się do polityki, to polityka może składać rewizyty.
Niezrażony fiaskiem pierwszej hipotezy, natychmiast ukułem następną, już raczej teorię, o dużym stopniu prawdopodobieństwa. Otóż bez względu na przyczynę masowych demonstracji zdetonowaną w Trybunale Konstytucyjnym i zakładając, że cała wina za uliczny tumult spada na Jarosława Kaczyńskiego, gołe fakty obdarte z manipulacyjnej ekwilibrystyki, są oczywiste. Po pierwsze, skrobankolubne dzień po dniu łamały prawny zakaz zgromadzeń publicznych w dobie pandemii. Po drugie, z bezrozumną autodestrukcją lekceważyły dramatyczne apele lekarzy i godzinami pławiły się w gęstej zawiesinie koronawirusa. Po trzecie, po zadymach przenosiły ryzyko śmierci do swych rodzin. I po czwarte wreszcie, choć może najważniejsze, do “spacerów” żarliwie namawiali je liderzy opozycji, często dołączając do tłumu. A w gruncie rzeczy tylko mocno niedorozwinięte rozwielitki tańcząc na ulicy poloneza, mogły nie uświadamiać sobie, że to danse macabre.
Takie destrukcyjne zachowania tłumaczy jedynie logika wojny. I nagle wszystko staje się jasne. Bo wedle Marty Lempart właśnie trwa wojna. A na wojnie przed każdą bitwą, przed każdym szturmem szacuje się straty w ludziach. Na przykład dla desantu w Normandii tę ofiarę życia wyliczono na 25 procent. W zamian alianci dali łupnia Niemcom, wróć, nazistom.
Teraz w Polsce trwa wojna totalnej opozycji ze zjednoczoną prawicą. Awangarda postępu i demokracji nie mogąc wygrać przy urne wyborczej, stawia na urny z prochami zmarłych na covid-19. Im więcej trupów, tym łatwiej będzie siać zamęt i deprecjonować rząd aż do skutku. Ciekawe jaka liczba zgonów warta jest dla opozycji brudnego sumienia?
Tyle moja druga teoria spiskowa, która ku mojemu przerażeniu aż za dobrze trzyma się kupy.
 
Sekator
 
Ps.

- Po trupach do sukcesu - mruczy mój komputer. – Nic nowego pod słońcem.
- Ale koncept spod ciemnej gwiazdy - pointuję astronomicznie.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

01-11-2020 [23:04] - Jabe | Link:

Może uwierzyły w wojnę bardziej niż w koronawirusa.

Obrazek użytkownika sake3

02-11-2020 [06:42] - sake3 | Link:

Te paniuśki skrobankowiczki przecież wiedzą,że na wojnie zawsze ktoś zarabia.Otrzymują spory żołd raptem za dźwiganie transparentu,wieszaka czy parasolki no i za darcie mordy oczywiście.Przecież nie pójdą do pracy.

Obrazek użytkownika Jabe

02-11-2020 [14:15] - Jabe | Link:

Proszę nie sądzić po sobie.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

02-11-2020 [19:30] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Proszę podać jakiś dowód na finansowe popieranie protestów kobiet,które pani tak nikczemnie i bezwstydnie obraża: ile dostają i od kogo? Skoro już jedzie pani Urbanem, to do końca.

Obrazek użytkownika angela

02-11-2020 [22:21] - angela | Link:

Ha ha ha, jakie  czyste lilije,  Levak  nawet Urbana postawił po drugiej stronie. Wstyd mu się pewnie przyznać.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

04-11-2020 [01:19] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@Sake3
No i co z moimi pytaniami? Jak zwykle odpowiedź brzmi:to są zwykle wyjątkowo podłe fake newsy.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

02-11-2020 [06:45] - RinoCeronte | Link:

Najbardziej awangardowy jest chyba Poznań:

https://gloswielkopolski.pl/bo...

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-11-2020 [08:51] - Marek1taki | Link:

I po piąte policja nie reagowała.
I po szóste za karę zamknięto cmentarze, a oczywiste, że 11 XI też będą zakazy właściwe ideologicznie.
Na prawdę czas na Morawieckiego - lista jego dokonań jest długa a od marca przyspieszył.

Obrazek użytkownika angela

02-11-2020 [11:16] - angela | Link:

Za zamknięte  cmentarze, niech ludzie i handlowcy  "podziękują"  obrońcom macic,  bo przez hordy na ulicach, trzeba było jakoś zminimalizować ilość zakażeń,  przez zamknięcie cmentarzy.

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-11-2020 [13:33] - Pani Anna | Link:

Angela
Czas chyba stowrzyć nowy wzorzec głupoty i wazeliniarstwa, "skalę angeli".
A propos, możesz znowu wyciągać to swoje sławne futro z szafy, już nie jest "passe", znowu można nosić i nie być "złym człowiekiem".

Obrazek użytkownika tricolour

02-11-2020 [14:05] - tricolour | Link:

Pani Anno,

Tak wygląda starość. Futro z Aten, wakacje w Jugosławii i nic już się nie liczy. Takich zombiaków mamy tu więcej i można zobaczyć, kiedy człowiek zostaje starym. To jest pouczające, ta utrata słuchu i rozumienia.

Jeszcze Biden i pozamiatane, trzeba się będzie znów uczyć rosyjskiego.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

02-11-2020 [19:26] - hr.Levak-Levatzky | Link:

To Bidena też popierają Rosjanie i przygotowują mu fotel w Białym Dom?. No, bo po co miałby się uczyć rosyjskiego...? A zresztą  Trump, kandydat Rosjan też nie na ich języka.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

02-11-2020 [21:52] - hr.Levak-Levatzky | Link:

"Skala Angeli"  - b.dobry taki miernik w Sevres.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

02-11-2020 [19:21] - hr.Levak-Levatzky | Link:

I przy okazji wykończyć producentów i handlarzy kwiatów.A wystarczyło  uprzedzić o zamknięciu cmentarzy aż na 3 dni już na początku tygodnia. Ale wtedy takie babska jak  Andżela nie miałaby okazji do opluwania protestujących kobiet...

Obrazek użytkownika angela

02-11-2020 [15:48] - angela | Link:

Tricol, Anna,  czepiajcie się antypolskie trolle, wyzwisk i chamstwa na ulicach,  ktore popieracie, a nie wymyslacie bzdury na mój temat.
Bo sami smarujecie i to bez oddechu,  antypanstwowcow,  wywrotowcow, anarchistow, co posługują się zmanipulowanymi dziećmi,  bo ich samych, to by było 20 sztuk, plus ich brudne z odpadów  kartony.

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-11-2020 [17:05] - Pani Anna | Link:

Angela skup się i spróbuj napisać to jeszcze raz, ale po polsku. Nie po polskiemu.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

04-11-2020 [00:48] - hr.Levak-Levatzky | Link:

W skali Angeli daję 10+

Obrazek użytkownika angela

02-11-2020 [15:56] - angela | Link:

I jeszcze raz.
Za zamknięte  cmentarze, niech ludzie i handlowcy  "podziękują" !!!! obrońcom macic!!!!,  bo przez hordy na ulicach, trzeba było jakoś zminimalizować ilość zakażeń,  przez zamknięcie cmentarzy

Obrazek użytkownika Jabe

02-11-2020 [16:27] - Jabe | Link:

No przecież.

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-11-2020 [17:22] - Pani Anna | Link:

@angela
Apeluję do państwa, żebyście wzięli sobie do serca to, co pisze nasza Angela i na wszelki wypadek już zakupili karpie na Święta, powinny przeżyć w wannie te 2 miesiące, a i nam się nic nie stanie, jak będziemy przez ten czas kąpać się w miednicy. Żeby nie było potem narzekań, że rząd nam zamknął Boże Narodzenie, i sprzedawcy cierpią!

Obrazek użytkownika angela

02-11-2020 [18:38] - angela | Link:

STOP!!!!! Nie bedziecie.niszczyc kościołów,  pomników,  atakować księży, wychodzących ze mszy, ublizac wszystkim, co się z wami nie zgadzają. 
Bo to żadna wasza " sprawiedliwość".
Awanturnictwo i bandziory pchaja się do wladzy🤣🤣
To dopiero bedzie elita🤣

Obrazek użytkownika angela

02-11-2020 [18:50] - angela | Link:

A dobrobyt nastanie, resztki fachowcow pruszkowa splyną do Polski,  pracujacy ciężko na budowach, teraz rozsiane po Europie,  i będą wiedziały co robić, jak 500+  i wszelkie tarcze zagospodarować.

Obrazek użytkownika sake3

02-11-2020 [20:31] - sake3 | Link:

Dans makabre w całej pełni.Sekator chyba sie nie spodziewał,że jego blog stanie się Łysa Górą ze zlotem czarownic.Przylecieli też na miotłach czarownicy,ale to pewno wiedźmy binarne .Sabat ma misyjne zadanie odprawić sąd nad panią Angelą.

Obrazek użytkownika tricolour

02-11-2020 [21:55] - tricolour | Link:

Durniami zajmują się lekarze, nie sądy.

Obrazek użytkownika angela

02-11-2020 [22:32] - angela | Link:

Spokojnie,  to antypolskie zera, co niczego z sensem nie skreślą, bo i racji zero, byle w klawiaturę trzepać, i zamęt robić.
POdobnie  jak ten "strajk kobiet" , to znaczy, wulgarny element prowadzący dzieci na zarazę. 
Oni mają u trolli tutaj pełne poparcie. 
Broni swoj, swego.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-11-2020 [23:02] - Pani Anna | Link:

Angela prosiłam, skup się...

Obrazek użytkownika sake3

03-11-2020 [08:18] - sake3 | Link:

@Angela......Widzę pani Angelo,że trolle obsiadly Panią jak jak pchły psi ogon.Jacy ważni,jak silący się na ironię i dowcip,jaka troska o Pani zdrowie z nich przebija.W sumie neptki żałosne.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

04-11-2020 [00:51] - hr.Levak-Levatzky | Link:

W skali Angeli otrzymujesz 9+