A jeszcze wczoraj wrzeszczeli: “Giertych do wora!”

Minister Nowak! Senator Gawłowski! Sędzia Morawiec! Cóż za wyborny palindrom tworzy hasło obrońców tej damy: “Murem za Morawiec”, czyli Morawiec za murem. Marszałek Grodzki! Oligarcha Krauze! Bankier Czarnecki! Mecenas Giertych! Totalitarny reżym wyciąga swe brudne łapska po nieposzlakowanych synów i nieskazitelne córy narodu, wróć, społeczeństwa! Zwłaszcza zatrzymanie adwokata elyt 3 RP skupia niczym w soczewce wszeteczeństwa kliki z Nowogrodzkiej. Trudno się więc dziwić, że niezłomny mecenas usiłował metodami recydywistów spod celi utrudniać łapsom CBA maltretowanie go przesłuchaniami, z zasłabnięciem do utraty przytomności włącznie.
Oczywiście nie sposób wykluczyć naturalnej reakcji organizmu króla życia, gdy nagle poczuł kajdany na nadgarstkach, niczym zesłaniec syberyjski. Skojarzenie z caratem jest o tyle a propos, że w razie potrzeby Roman G. może w desperacji wykorzystać pomysł samego Józefa Piłsudskiego. Otóż Ziuk osadzony przez Ochranę w warszawskiej cytadeli począł udawać z dobrym skutkiem wariata. Przypuszczam, że taka kreacja także mecenasowi udałaby się wybornie, dość wspomnieć: “kto nie skacze, ten za pisem, hop, hop, hop!”.
A pisząc poważnie, rozumiem skowyt salonu. Awangarda progresu już dawno przekroczyła granice opozycyjnego szaleństwa w atakowaniu legalnej władzy. Ostatnio wszak owa desperacja przepoczwarza się w groteskę, lub jeśli ktoś woli, w tragifarsę. Zaślepione nienawiścią do zjednoczonej prawicy indywidua zindoktrynowane propagandową chamówą Tfu em 24 i “Gazety Wybrocznej” dają wiarę sugestiom Giertycha, że przytomności pozbawił go w łazience agent CBA. I snują analogie ze śmiercią Barbary Blidy, ba, z próbą otrucia Aleksieja Nawalnego.
Chociaż może istotnie jest w tym odrobina racjonalności? W USA na przykład wyroki śmierci wykonuje się niekiedy po wielu latach od decyzji sądu. A przecież właśnie dzisiejsi admiratorzy Wielkiego G. gardłowali niegdyś: “Giertych do wora! Wór do jeziora!”. No i proszę, wreszcie niemal się udało.
 
Sekator
 
Ps.

- Wór w jeziorze, a nawet w morzu, to jeszcze nie koniec świata - mruczy mój komputer, - że wspomnę Edmunda Dantesa.
- Masz rację kiwam głową. - Być może mecenas G. stracił niepowtarzalną szansę, by zostać hrabią, zapewne nie Monte Christo, ale na przykład, nomen omen, Mamry.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

20-10-2020 [10:15] - angela | Link:

Ta nieoceniona  zona pana mecenasa, co tak płacze  z corcią nad zdrowiem mężulka,  jakoś nie zostały żeby nieprzytomnego mecenasa pielęgnować, tylko pozasuwala "w te dyrdy" do Włoch,,  czyżby domek letni ważniejszy, czy kwity mecenasa. Z tego wynika,  że kondycją jego była kontrolowana, a tracił czy  odzyskiwal przytomność wg doraźnej potrzeby.

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2020 [11:05] - sake3 | Link:

Tylko podziwiać ,,warsztat pracy''prawniczej.Najwiekszy absurd wmówią bez zmrużenia oka im bardziej wzięty adwokat tym więcej nikczemności i pomyslowości wykazuje.Każdy dzień przynosi nowe wiadomości,które moznaby uznać za wzięte z pogranicza schizofrenii gdyby nie fakt,że dzieje się to na naszych oczach.Na wynurzenia pani ,,mecenas''Giertychowej o molestowaniu jej córki przez agentów CBA i ich seksistowskie rzekomo odzywki do niej w domu Giertychów nie wystarczy wzruszyć ramionami.Przecież paniusia Giertychowa tę ,,wiadomość'' wysyła w świat,który w ramach poprawności politycznej pochyli się z troską nad skrzywdzonym w ten sposób dziewczęciem.Nieważne,że taka sytuacja nie miała miejsca,że przecież akcja była nagrywana,a Giertych był obecny przy córce bo symulował dopiero w karetce.Brak reakcji niestety pokazuje,że święte krowy nie cofną się przed żadnym pomówieniem,przed żadną nikczemnością.Dziś molestowanie ,jutro paniusia Giertychowa może oskarżyć CBA o gwałt,albo pobicie,bo pomysł z Neurotoksyną już przeszedł.Kwestia pozostaje już tylko taka,ile i jakiemu laboratorium za granicą zapłacić po cichu w łapę,by ten Nowiczok znaleźli.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-10-2020 [12:10] - Pani Anna | Link:

Sake 3 podobnie jak "fachofcy" z PIS chyba nigdy już nie zrozumieja, że każda akcja budzi reakcję, a każdy broni się jak może, takie to już prawo nawet największych bandziorów. I wszystko jest w porządku, wszak na tym opiera się nasza cywilizacja, której tak niby bronicie, oczywiście dopóki jest to wygodne. Majac wiedze o tym, z kim ma się do czynienia i o jakie interesy jakich środowisk chodzi, należy się do tego odpowiednio przygotować, tak jak na polowanie na lwa nie idzie się ze śrutówką. Bo potem, zostaje tylko takie pomiaukiwanie o prawniczej podłości. Jak świat światem prawnicy sa od tego, żeby wszelkimi sposobami bronić klientów, a tylko ktoś o mentalności pensjonarki może nad tym płakać, zamiast się na to przygotować. Zdziwienie, że córka i żona staja po stronie ojca i męża? Wszak to też jakaś wartość w dzisiejszym świecie...

Obrazek użytkownika Jan1797

20-10-2020 [20:01] - Jan1797 | Link:

@Sekator,
Jest tu (NB) nauczyciel z Warszawy, któremu nie przeszłoby przez klawiaturę nazwanie
po imieniu części błędów. Jak sądzę z prostej przyczyny, rachunku dobra, który i on i ja
widzę na prowincji. Będąc pod Częstochową, czyli w centralnej Polsce, widziałem tyle
biedy, że biznes kilku cwaniaków, nie jest w stanie przesłonić rachunku in+ ale również
braku profesjonalizmu policji w przypadku salezjanina odrzuconego przez współbraci in-.
Takie mądrości najlepiej formułuje się zazwyczaj po sprawie, gorzej w trakcie.
Cenię pisanie z pamięcią faktu. Pozdrawiam serdecznie, Jan.

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2020 [21:21] - sake3 | Link:

Na miejscu tej jak Pan nazywa ,,damy'' czyli skompromitowanej i skorumpowanej pani sędzi Morawiec nie pchała bym sie na afisz.Jak wielki jest cynizm i arogancja tej przedstawicielki kasty że zastępuje nim zwykłą przyzwoitość.