DRUGA FALA

Chyba już nikt trzeźwo myślący nie ma wątpliwości – już w maju i czerwcu zapowiadana przez naukowców i medyków druga fala ataku koronawirusa właśnie się rozpoczyna.
 
 
Powodów do paniki nie ma. Wiemy znacznie więcej teraz, w październiku o tym koronawirusie, niż wiedzieliśmy w kwietniu, czy w maju. Wtedy to była wielka niewiadoma. Nie tylko dla zwykłych ludzi, ale także dla specjalistów wirusologów i epidemiologów. Lecz przez te siedem miesięcy wiele się nauczyliśmy.
Władze państwowe z całą stanowczością oświadczają, że kolejnego lockdownu nie będzie. Nie będziemy ponownie uwięzieni w domach, zatrzymane będą zakłady pracy i pozamykane szkoły.
Wszyscy zdają sobie sprawę, że takie działania rozłożyły by państwa, w szczególności gospodarkę, na całe dziesięciolecia.
 
Jak zwykle istnieją grupy dziwaków i oryginałów, którzy wbrew faktom i naukowym doniesieniom twierdzą, że cała ta pandemia, cała ta afera z koronowirusem to lipa. A nawet światowy spisek, by bardziej zniewolić ludzi, zastraszyć, a potem odpowiednio manipulować.
Wolna wola. Niech sobie tak myślą, jeżeli ich wewnętrzna logika i szczątkowa wiedza prowadzi do takich wniosków.
Lecz gdy do mnie taki człowiek, bez maseczki i jeszcze może pokasłujący, czy spluwający, będzie usiłował się zbliżyć, to będę ostro i zdecydowanie reagował.
 
 
Media nieustannie powtarzają, jak powinniśmy się teraz zachowywać. Więc nie ma co powtarzać.
Przypomnę tylko, że noszona maseczka w żadnym wypadku nie chroni ciebie przed zarażeniem; ona chroni innych przed tobą, gdybyś przypadkiem nosił tego wirusa w trybie bezobjawowym.
Dlatego właśnie ważne jest, żeby wszyscy byli w maseczkach w miejscach, gdzie możliwy jest bliższy kontakt. Chyba szczególną uwagę należy zachować w komunikacji zbiorowej, oraz w sklepach, w tym najbardziej, w kolejkach do kasy.
Też nie ma tu powodów do wielkiej paniki. Niekwestionowany ekspert, wirusolog, prof. Włodzimierz Gut twierdzi, żeby wystąpiło wysokie prawdopodobieństwo zarażenia musimy być w kontakcie z osobą chorą w dystansie poniżej 2 metrów i przez około 15 minut.
 
Każdy Polak jest urodzonym lekarzem i wie najlepiej, jak się leczyć i co mu pomoże.
 
Licho wie, jaka będzie ta jesień 2020 pogodowo. Na razie już jest kapryśna. W takich warunkach szczególnie łatwo o typową, sezonową chorobę – przeziębienie, grypę, paragrypę i jeszcze inne infekcje dróg oddechowych. Więc niewątpliwie łatwiej też zapaść na COVID19. Nie ma co się pocieszać, że u 80% zarażonych infekcja przejdzie bezobjawowo. A może ty własnie jesteś w pozostałych 20 procentach?
A już w ogóle nie ma o czym dyskutować, gdy cierpisz na coś chronicznego od lat. Cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, alergie, masz więcej niż 60 lat i tak dalej. Jesteś w grupie ryzyka.
 
Powiem, za apelem profesora, generała Grzegorza Gieleraka, szefa chyba najlepszego szpitala w Polsce, warszawskiego Wojskowego Instytutu Medycznego – budujmy teraz swoją naturalną odporność. Nie trzeba dużo – codziennie 1 gram dobrej witaminy C, oraz minimum 2000 j.m. Witaminy D3, a jeszcze lepiej 4000 j.m.
Remedia medycyny ludowej również pomagają. Lecz aż takiej mocy nie mają.
 
Dodam jeszcze coś od siebie, co nie jest żadną tajemnicą i miliony rodaków to stosuje – miejcie pod ręką w domu zawsze coś takiego jak aspiryna, czy ibuprofen, albo inny wasz ulubiony lek przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. I nie czekajcie, aż was jakaś jesienna choroba rozłoży, a temperatura zacznie gwałtownie rosnąć. Reagujcie jak najszybciej.
 
Mam nadzieję, że wszyscy będziemy sobie składać radosne życzenia w Boże Narodzenie.


 
.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika EsaurGappa

07-10-2020 [19:11] - EsaurGappa | Link:

Sranie w banie a nawet chaotyczne szukanie prawdy.W dupie mam Covid-19 i całą tą pandemie,maseczka na twarz i milcz.A mi się włącza lampka nie ufności wobec całej tej zgrai ekspertów!Samemu sobie radzić trzeba,na co mi eksperci,medycy,konowały,dziennikarze i cała rzesza obcych mi osób do tego by moje życie było bezpieczne w sferze publicznej!Nie jesteśmy takimi bęcwałami za jakich mają nas wielmożni inteligenci,zdrowie to taki obszar życia człowieka gdzie państwo i armia lekarzy zawodzi najbardziej,więc jak dla mnie nigdy wam już nie zaufam.Skaza dotyka każdą dziedzinę życia ...popatrzmy chociaż na Watykan ...Papa Franciszek milczy wobec takiego kryzysu!?Aha ...takie czasy ...pozostaje mieć bliskich obok siebie i zamknąć się na to szaleństwo!

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-10-2020 [04:24] - jazgdyni | Link:

No i co tu zostało powiedziane?
Ktoś coś zyskał? Przekaz do kogo? Komentarz do czego?

Jedyne słuszne słowa:  fakt = polskim lekarzom ufać nie można. W mojej obserwacji - 7 z 10 to kiepscy lekarze, niegodni zaufania.

Obrazek użytkownika jazgdyni

09-10-2020 [05:49] - jazgdyni | Link:

@@@

Powtórzę wiadomość jeszcze raz. Bo to najgłupszym winno dać do myślenia.

Wiadomość z wczoraj.

Koronawirus spowodował trzy razy więcej zgonów niż zapalenie płuc i grypa razem wzięte w pierwszych ośmiu miesiącach 2020 roku - wynika z danych brytyjskiego urzędu statystycznego (ONS).
Z danych ONS wynika, że w Anglii i Walii do września tego roku z powodu COVID zmarło 48168 osób, z powodu zapalenia płuc 13619, a z powodu grypy 394.
Spośród wszystkich zgonów w Anglii i Walii w tym okresie zgony spowodowane przez COVID-19 stanowiły 12,4 proc., zgony z powodu zapalenia płuc - 3,5 proc. a zgony z powodu grypy - 0,1 proc.

https://www.rp.pl/Covid-19/201009479-Wielka-Brytania-COVID-zabil-trzy-razy-wiecej-osob-niz-grypa-i-zapalenie-pluc.html

Obrazek użytkownika tricolour

09-10-2020 [08:50] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Pol roku temu pisałem o maseczkach, powołując się nawet na własne malowanie pistoletem i zatrzymywanie przez maseczkę drobin lakieru. I co? Tonem mędrca mówiłeś ze wirusy mniejsze i przez pory maski łatwo przechodzą więc maski są bez sensu. Najmądrzejszy byłeś.

A dzis nagle pierwsza cnotka nawrócona na maseczki, które są wspaniałe. Bo jakiś profesor powiedział. Znów najmądrzejszy jesteś nie widząc obracania kota ogonem.

Więc szydzę ze starego satyra, nie z choroby.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-10-2020 [07:21] - jazgdyni | Link:

Wszystkim tym, co raczej wolą sobie obejrzeć coś, niż nadwyrężać swoją wyobraźnię, pragnę polecić film Marca Forstera WORLD WAR Z, co istotne - z 2013 roku. Dostępny na HBO, też na You Tube, oraz na innych kanałach streamingowych (gdzieniegdzie za 12 zł).

Dlaczego warto teraz obejrzeć? Bo jest to historia pewnej pandemii - o innym przebiegu - choroba już jest po 10 sekundach i błyskawicznie się rozprzestrzenia. Generalnie film głupi i naiwny. Nawet Brad Pitt niespecjalnie go ratuje.
Ale ukazuje jedno - jak w każdej nowej zarazie jest dużo niewiadomych. Jak trudno z pandemią walczyć. Oraz, że zawsze istnieje nadzieja wygranej.
To w tej chwili, gdy COVID19 atakuje mocno, warte jest, by zobaczyć i pomyśleć. Także o tym, że ci, co dzisiaj się wygłupiają, jutro mogą być łatwymi ofiarami.

.

Strony