Debata Trump - Biden, czyli dwaj zgryźliwi tetrycy

  Zarwałam noc z 29 na 30 września 2020, aby obejrzeć debatę prezydencką miedzy urzędującym prezydentem USA, Donaldem Trumpem, a byłym wiceprezydentem z czasów Obamy, Joe Bidenem.  Była ona bardzo interesująca choć nie w taki sposób, jakiego się spodziewałam.  Myślałam, że przedstawią oni po prostu swoje dotychczasowe osiągnięcia i plany na przyszłość.  Nic z tego.

  Obaj dyskutanci skupili się na tym, by pognębić rywala.  Biden kazał Trumpowi się zamknąć, nazwał go klaunem i próbował obciążyć go odpowiedzialnością za ofiary pandemii.  Trump zapewnił, że Biden nie ma pojęcia o prawie i porządku.  Wypominał mu słabe oceny w szkole i stwierdził, iż jest on niemądry.  Dopytywał się też o 3,8 mln dolarów, jakie syn Bidena miał jakoby otrzymać z Moskwy.  Nad dyskusją próbował zapanować Chris Wallace, prowadzący spotkanie dziennikarz Fox News.  Obszerną relację z tej debaty można znaleźć {TUTAJ}.  Na uwagę zasługuje także opis sporządzony przez blogera Zbyszka {TUTAJ}.  Zbyszkowi bardziej podobał się Biden a mnie Trump.

  Gdy patrzyłam na tę debatę, przypomniała mi się od razu amerykańska komedia "Dwóch zgryźliwych tetryków", o kłócących się wiecznie staruszkach.  Biden i Trump byli bardzo podobni do bohaterów tego filmu.  Pomyślałam też o dwóch starszych panach z "Muppet Show", którzy docinali wszystkim i sobie nawzajem.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-09-2020 [18:05] - jazgdyni | Link:

Sz. Elig nie zna się na tetryctwie.

Był jeden zgryźliwy tetryk i jeden pieniacz. To dwa odrębne gatunki starców.