„Zbyszku wracaj …”

To było już ładnych parę lat temu.  PiS po przegranych wyborach w 2007r., ciągle był w defensywie. I nie widać było końca opozycyjnej smuty.  I wtedy Zbigniew Ziobro, zakładając Solidarną Polskę, promował hasło ‘dwa płuca prawicy’. Hasło to, miało uzasadnić rozłam, jakiego wtedy dokonał. Że niby dwie partie po prawej stronie sceny politycznej zwiększą wygrywalność prawicy. Absurdalność takiego myślenia, pokazał wtedy jeden z blogerów, przedstawiając w lapidarnym komentarzu (pod listem ZZ, opublikowanym tutaj na S24) teorię ‘dziesięciu palców’. Niech prawica podzieli się na dziesięć partii, wtedy szanse prawicy wzrosną dziesięciokrotnie.
Oczywiście, teoria Zbigniewa Ziobry o dwóch płucach prawicy, to było nawiązanie do słów JPII o dwóch płucach, których potrzebuje Europa. Problem w tym, że w swoim haśle ZZ nawiązał do formy a nie do myśli, jaka była zawarta w tych słowach. JPII widział Europę, jako całość. Aby ta całość była pełna i kompletna, to powinna obejmować zarówno Europę zachodnią jak i Europę wschodnią. I do zobrazowania tej myśli, użył efektownego porównania o dwóch płucach. Płuca, mimo tego, że składają się z dwóch części, stanowią całość. I taka powinna być Europa, powinna stanowić całość.
Polska od ponad tysiąca lat jest częścią Europy. Oczywiście nie identyczną z tą, którą stanowią państwa Europy zachodniej. Ale to nie znaczy, że gorszą jak to się wielu wydaje. Szczególnie tym po lewicowo-liberalnej stronie. Którzy są święcie przekonani, że wszystko, co pochodzi z Brukseli jest samą doskonałością. I jedyne, co nam pozostaje to tę 'doskonałość' bezkrytycznie akceptować. I robić przed nią nieustannie kow-tow.
Są jednak również inni, którzy we wszystkim, co pochodzi z Europy widzą zło wcielone. Niedawno Solidarna Polska rozpętała awanturę o konwencję stambulską. A Zbigniew Ziobro złożył formalny wniosek w sprawie wypowiedzenia tej konwencji. Oczywiście nie ma i nie może być zgody na uderzenie w instytucję małżeństwa i rodziny. A to niestety w Europie zachodniej się dzieje. Tam taka zgoda często jest.  Ale wypowiadanie konwencji nie prowadzi do tego, że rodzina i małżeństwo będą w Europie zachodniej lepiej chronione.
Z kolei kilka dni temu rozpętała się burza o zwierzątka futerkowe. Nie jest okrucieństwem zabijanie zwierząt. To człowiek robił i robi od początku swojego istnienia. Tak się też dzieje w całej, ożywionej przyrodzie. Jedne organizmy są podstawą pożywienia innych organizmów toteż zabijanie jest naturalnym elementem łańcucha pokarmowego na Ziemi.  Ale trzymanie, dzikich z natury zwierząt, w małych, drucianych klatkach już naturalne nie jest.  Wycofywanie się z hodowli dzikich zwierząt w nienaturalnych warunkach, przyszło akurat z Europy zachodniej. I trudno powiedzieć, że ta tendencja jest zła.
Jaka będzie cała Europa i Unia Europejska, zależy również od państw Europy środkowej i wschodniej, w tym również od Polski i Polaków.  Mania grandiosa? Nie! Już o tym wspomniałem. Jesteśmy częścią Europy od ponad tysiąca lat. I mamy prawo oraz chcemy mieć wpływ na to, w jakiej Europie będą żyły nasze dzieci, nasze wnuki i nasze prawnuki. Ale żeby mieć wpływ na decyzje, to trzeba być tam gdzie te decyzje zapadają. Ponieważ Polska jest częścią Europy, toteż Europa jest naszym dobrem wspólnym również. I o to niewątpliwie chodziło, gdy Jan Paweł II mówił, że Europa potrzebuje dwóch płuc. 
Jak wspomniałem na początku, osiem lat temu Zbigniew Ziobro wykorzystując słowa JPII, ukuł hasło o dwóch płucach prawicy. Po to, aby wykorzystać je do realizacji swoich ambicji politycznych. Owszem, polityka to również ambicje osobiste.  Nie zostanie politykiem człowiek pozbawiony ambicji, nieważne, jakie one są. Ale polityka to przede wszystkim, dbanie o dobro wspólne.  Dzisiaj patrząc na działania Zbigniewa Ziobro widać wyraźnie, że osobiste ambicje polityczne znowu biorą górę. Co więcej, Z. Ziobro dla swoich osobistych ambicji politycznych, zaczyna grać polityką Polski wobec Unii Europejskiej. Wniosek o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej nie był uzgodniony z rządem.
Nie tędy droga chciałoby się powiedzieć. Europa jest Polsce potrzebna. Europie jest również potrzebna Polska. Ale układ sił, jest po stronie Europy. A właściwie to nie tyle po stronie Europy, co opcji politycznej, która rządzi Europą a dokładnie Unią Europejską. Bo, jak na razie opcja lewicowo-liberalna dominuje w Brukseli. Ale to nie znaczy, że tak będzie zawsze. Prędzej czy później, lewicowo-liberalna poprawnomyślność przeminie. I wróci rozsądek i normalność, która była przez wieki. Również w tym, że prawdziwa rodzina to chłopiec i dziewczyna. Ale tego nie osiągniemy wypowiadając konwencje i negując to, co jest słuszne i dobre. A co też przychodzi z Europy.
W tytule przytoczyłem słowa, które kiedyś zanim nastąpił rozłam, Jarosław Kaczyński publicznie powiedział do Z. Ziobry. Wtedy Z. Ziobro nie posłuchał i dokonał rozłamu w PiS, powołując Solidarną Polskę. Ale później, po przegranych sromotnie euro wyborach zreflektował się. I Solidarna Polska przystąpiła do Zjednoczonej Prawicy. Jak będzie teraz? Nie wiem. Ale myślę, że lepiej byłoby dla nas wszystkich, gdyby J. Kaczyński zdobył się znowu na wspaniałomyślność i powiedział tak jak kiedyś - Zbyszku wracaj. A  Z. Ziobro pomyślał o tym, że polityka to nie tylko osobiste ambicje. I wrócił.
Czy Zbigniew Ziobro to rozumie? Jeżeli jest politykiem to jego obowiązkiem jest to rozumieć. A jeżeli nie rozumie, to znaczy, że ma tylko ambicje. Najbliższe dni pokażą jak jest.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-09-2020 [17:14] - Pani Anna | Link:

Koncentruje się Pan na ustawie o futrzakach całkowicie pomijając te drugą "kraść i się nie bać" w imię covid, na którą Ziobro jako Prokurator Generalny zgodzić się zwyczajnie nie może i chwała mu za to. Nie wiem czy to kwestia ambicji osobistych, czy nie, ale to, że Ziobro postawił się PIS akurat w tej kwestii, kompromituje całkowicie partię, która szła do wyborów ze sztandarowym hasłem "ukrócić złodziejstwo". Dla mnie PIS może się zrehabilitowac tylko wtedy, kiedy natychmiast skończy z żenującym wojenkami w ZP, Kaczyński z nachalnym promowaniem Morawieckiego za wszelką cenę i odstąpia od przepychania najgłupszych ustaw w historii. Nie czarujmy się, skoro hoduje się futrzaki, to znaczy, że jest na nie popyt. Gdzieś te hodowle w takim razie się przeniosą, więc to nie o dobro zwierząt bynajmniej tu chodzi, bo jeszcze 2 tygodnie temu wszyscy mieli to dokładnie w d... . Poza tym co, należy te wszystkie futerkowce wypuścić na wolność, czy zagazować? Trudno też wymagac od ludzi, żeby nagle całkiem rezygnowali, czy w ogóle nie mieli żadnych ambicji. Sztuką jest z ludźmi współpracować i uzyskiwać od nich to, czego się chce nie poniżając ich i nie gnojąc publicznie. Mieliśmy juz przykład jak postapiono z Beata Szydło, jakoś to przełknęliśmy, ale to co Kaczyński wyprawia w związku z promowaniem i ochroną Morawieckiego to jest nie do przyjęcia. Tym bardziej, że ten człowiek nie ma poparcia i nie budzi zaufania u co najmniej połowy elektoratu PIS.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-09-2020 [18:14] - NASZ_HENRY | Link:

Nic z tego! Kaczyński stawia na Morawieckiego i Dudę dlatego Ziobro musi odejść. ☺
 

Obrazek użytkownika tricolour

20-09-2020 [19:01] - tricolour | Link:

@TH

Pani Anna napisala juz to, co sam chciałem.

Dopowiem tylko, że zupełnie nie wiem dlaczego ludzie PISu jawią się jako krętacze, których nie stać na całościowy obraz sprawy i stać ich jedynie na fragmenty podpierające wątłe tezy. Nie rozumiem, jak taki facet jak Pan może pisać o futerkach milcząc o aborcji.

A może jednak rozumiem i wiem dlaczego: brak systemu wartości.

Obrazek użytkownika Jabe

20-09-2020 [19:31] - Jabe | Link:

Być może Zbigniew Ziobro skorzystał kompromitujących ustaw przepychanych przez Jarosława Kaczyńskiego dla poprawy własnej pozycji, a może to coś więcej. Faktem jest, że okazja jest wyśmienita. Prezes zarządził bowiem jawny przeskok na pozycje lewackie i próbował usankcjonować samowolę, a wręcz złodziejstwo swoich ludzi. Sądzę, że pan kapitan doskonale wie, że omija w sprawie to, co w istotne, próbując zwalić winę za zaistniałą sytuację na ministra, podczas gdy winien jest wyłącznie Jarosław Kaczyński.

Jeszcze raz się potwierdza, że Prawo i Sprawiedliwość to żadna prawica, jak by tego słowa nie rozumieć.

Obrazek użytkownika angela

21-09-2020 [07:26] - angela | Link:

Jabe najlepiej wszystko wie, i żaden kapitan,  czy inny tutaj, nie powinien się na żadne tematy wypowiadać. 
Tylko Jabe moze urzedować na NB, i ma rację,  reszta wonnn, oj przepraszam jeszcze tricolour,  rolnik,  Marek, Anna, i kilku im sekundujący z dopadu , też wiedzą.
I nic nie przeważy szali  dokonań rządu,  wobec takiej miary ekspertów. 

Trolle schowajcie sie lepiej,  bo już dość waszego słowotoku i bezmyślności. 

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2020 [08:46] - Jabe | Link:

Przecież to Pani właśnie trolluje.

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-09-2020 [08:48] - Pani Anna | Link:

@angela
i dla tego portalu i dla rządu byłoby lepiej, gdyby takie popieradła zniknęły. Ty nigdy nie zrozumiesz, że takie pożyteczne idiotki najbardziej szkodzą - bardziej niż 1000 trolli. A może właśnie wiesz i takie twoje zadanie?

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-09-2020 [19:45] - Marek1taki | Link:

Naturalne było, że ludzie chodzili w skórach. Naturalne, że obecnie nie muszą się ograniczać do skór bo jest wiele dobrych tkanin z tworzyw sztucznych.
Nienormalne jest dekretowanie w czym ludzie mają chodzić ubrani. A to się dzieje tu i teraz, że wyklucza się kobiety z futerkiem. Nie u Mao Tse Tunga tylko w koncernach globalnych pod pozorami wolnego rynku wyklucza się chłopów w gaciach z czystej bawełny.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-09-2020 [19:49] - Marek1taki | Link:

„Niech prawica podzieli się na dziesięć partii, wtedy szanse prawicy wzrosną dziesięciokrotnie. „
Uwaga słuszna bo wiadomo jaka jest ordynacja, że opłaca się startować kupą.
Problem jak bez prezesa ustalić miejsca na listach.
Problem drugi to różnice poglądów nie do pogodzenia.
Jakim cudem lewackie aberracje w ogóle są przedmiotem dyskusji w gronie prawicy a nie psychiatrów lub służb.
„Solidarna Polska rozpętała awanturę o konwencję stambulską „
Awanturę? Z kim można o to wszczynać dyskusję? Z lewicą liberalną pod fałszywą prawicową flagą?
Pan próbuje udowodnić tezę, że ambitny prawicowy polityk ma obowiązek realizować program lewicy.
Akurat min.Ziobro w sprawie konwencji podjął działania dla mnie niezrozumiałe. Być może ustawa, że kochanek z dzielnicowym będą dokonywać eksmisji męża miała być wprowadzeniem do wypowiedzenia konwencji ale to właśnie próba leczenia czerwonego czerwonym.
Pan bronił tę sprawę.

Obrazek użytkownika tricolour

20-09-2020 [20:53] - tricolour | Link:

@TH

I jeszcze jedno: Ziobro stawia zarzuty rosyjskim kontrolerom lotu, oficjalne. Piękne, naprawdę, bo to oznacza, że nie było żadnego zamachu i potwierdza ustalenia komisji Laska, gdzie wina tych kontrolerów jest literalnie wyliczona.

Fajny gość, ten Ziobro.

Obrazek użytkownika angela

21-09-2020 [06:52] - angela | Link:

@tricolour,  pewnie nie rozumiesz, że rozbicie w kontakcie samolotu z ziemią,  tuszuje rozerwanie samolotu, gdyby to sie stalo w powietrzu. 
Tylko ze kazdy logicznie myslacy wie, ze nawet upadek samolotu na ziemię,  w trakcie lądowania na 100 m, nie rozerwie go na milion części,  razem z ciałami, a wielu przeżyje. 

Obrazek użytkownika tricolour

21-09-2020 [08:03] - tricolour | Link:

@Angela

Doskonale rozumiem, ze kontrolerzy najpierw rozerwali wybuchem samolot na milion części, by go potem rozbić o ziemię dla zatuszowania wybuchu. Zawsze tak robię. I wielu przeżywa. Normą jest, że w wypadkach lotniczych mało kto ginie, prawie nikt w porównaniu z hulajnogami.

To jak Angela? Rozbili samolot o ziemię dla zatuszowania rozerwania na milion części? Logiczne. Macierewicz byłby dumny.

Obrazek użytkownika angela

21-09-2020 [08:08] - angela | Link:

@tricolour,  mistrzem zamętu to raczej nie jesteś, ale bełkotu,  to już na pewno tak.

Obrazek użytkownika tricolour

21-09-2020 [09:44] - tricolour | Link:

@Angela

Oczywiste, że belkotu. Dostrzegłaś nagle swój bełkot o rozbijaniu wybuchniętego samaliotu?

Prawilno.

Obrazek użytkownika angela

21-09-2020 [11:03] - angela | Link:

To widać, bronisz ruskich, jak swoich,  nawet gadasz po rusku. 

Obrazek użytkownika tricolour

21-09-2020 [11:37] - tricolour | Link:

@Angela

Oczywiście, że gadam. Także po niemiecku i angielsku. Wyobraź sobie, że nie tylko do szkoły chodziłem, ale jeszcze się uczyłem i nauczyłem.

Coś podobnego! W kręgach partyjnych rzecz nie do ogarnięcia, jak można mieć własne zdanie i podstawy do niego...

Obrazek użytkownika Guildenstern

20-09-2020 [22:07] - Guildenstern | Link:

Przeczytałem dzisiaj jak pan poseł Suski (cóż za syczące nazwisko) odsądzał od czci i wiary koalicjantów i partyjnych kolegów, sugerując ich złą wolę i "nie wierząc" (cóż za kunszt retoryczny - Schopenhauer ze swą Erystyką się chowa), że: "...są za obdzieraniem zwierząt ze skóry i za mordowaniem tych zwierząt w okrutny sposób..." Rozumiem, że jak już się wchodzi na takie diapazony moralnego uniesienia to wypada kolejnego schaboszczaka zjeść publicznie (tj. przed kamerą) razem ze skórą i szczecinką. No a świnka przed sprawieniem zostanie łagodnie uśpiona czytaniem jej na głos jakiegoś utwora pani Olgi Noblistki. Byle nie"Prowadź swój pług..." i dopóki się obrońcy zwierząt nie zorientują jakie to okrutne.

Obrazek użytkownika angela

21-09-2020 [06:58] - angela | Link:

@Guild....itd,  pochwal się swoim nazwiskiem, sądząc po ksywie Guild..., to już wyjątkowo polskie brzmienie.
Nic dziwnego, ze caly komentarz wyjatkowo merytoryczny, i zawiera w sobie, całą antypolską żółć  wylaną na Rząd. 

Obrazek użytkownika Guildenstern

21-09-2020 [16:15] - Guildenstern | Link:

Nie wiem czemu "antypolską żółć". Nie głosowałem na PiS dla fruktów ale w nadziei, że będą czynić Polskę silną i dostatnią. Dlatego drażni mnie pan poseł, tokujący na rzecz rozerwania formacji, która lepiej lub gorzej ale przeciwstawia się opcji niemieckiej, czy nawet rosyjsko-niemieckiej. PiS i jego politycy mają być narzędziem do wymienionego wyżej celu. Jeśli się nie sprawdzają, to cóż... Jakie jest miejsce zepsutych narzędzi?
Co do kpiny z syczącego nazwiska. To jakie stworzenie pożera żywcem i bez skórowania? Zwycięzcą statuetki Humanitarny Zabójca Roku jest pyton. Można też przeczytać, że w przypadku połknięcia zbyt dużej zdobyczy łakomczuch może się rozpęknąć. Tak np. jak mały polityk, któremu trafi się zbyt dużo władzy.

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2020 [08:49] - Jabe | Link:

Pani Spurek teraz będzie walczyć o równouprawnienie świnek.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-09-2020 [22:11] - rolnik z mazur | Link:

@th
Wprowadził pan kapitan nowe słowo obrazujace poziom naszej polityki kowtow ( kau tau) czyli jestesmy na kolanach i na kolanach pozostajemy.  Nie ze mną te numery Bruner.. pzdr

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

21-09-2020 [03:03] - Kazimierz Kozio... | Link:

pan Hatalski dostosowal sie do swojej branzy zawodowej w ktorej podobnie jak w wiekszosci dzialalnosci gospodarczej wspolczesnego swiata wszytko obroslo takim nowotworem korupcji i wzajemnie sie wykluczajacych uregiulowan ze tylko "elastyczne" podejscie do sprawy pozwala na to zeby w ogole interes sie krecil. naturalnie stworzeni do gry w te klocki sa menadzerowie wetereni z krajow postkomunistcznych ktorzy wyrosli w systemie dajcie czlowieka a paragraf sie znajdzie a mimo tego potrafili sobie w tamtym systemie radzic na miare wilk sytego i owcy calej. ziobro nie jest ani przyglupem ani samobojca a jezeli zostanie wyautowny to przynajmniej bedzie jednym z nielicznych ktorzy zachowali sie jak trzeba

Obrazek użytkownika mmisiek

21-09-2020 [03:17] - mmisiek | Link:

Jeśli Szyszko poleciał na wniosek Macrona to być może teraz ktoś sobie zażyczył Ziobry.
No i po prawdzie to Ziobro do układanki Morawiecki-Gliński-Gowin jako przeżytek jeszcze sprzed Nocnej Zmiany nie bardzo pasuje więc wysiłki Prezesa żeby go usunąć są nawet zrozumiałe. Jak "nowa normalność" to na całego i bez hamulcowych.

Obrazek użytkownika angela

21-09-2020 [07:04] - angela | Link:

@rolnik, jaki plodny w pisaniu,  jeszcze tylko pozbycie się tej antyrzadowej maski, i pełnia dyspozycji w uszczesliwianiu Polski.
Tusk juz zaciera łapki,  a Nowaku szykuje na ministra nie dróg,  a finansów,  uczciwy chlopak, tylko chować nie umie. 

Obrazek użytkownika Czesław2

21-09-2020 [07:31] - Czesław2 | Link:

Robi Pani błąd permanentnie karmiąc trolli. Należy ich pomijać w dyskusji.

Obrazek użytkownika angela

21-09-2020 [10:59] - angela | Link:

Może i robię,  ale te wszystkie ich wypowiedzi są łatwe do zdementowania,   ja faktycznie nie poradzę,  ale gdyby każdy coś napisał, inaczej by sprawa wyglądała. 
Nalezy pamietac, ze wchodzi tutaj setki ludzi, i na prawdę ich namolnosci może uwierzyć. 
Moim zdaniem, zostawic ich samym sobie,  to sie rowna zamknięciem NB, co nie spelniaja wymogów prawicowego portalu, bo lewactwo go  opanowalo. 
Jezeli mowa o dyskusji, to z kim mam dyskutowac, jak praktycznie tylko oni piszą.
Napisales, i wlasnie dyskutujemy, tylko temat nie ten.

Obrazek użytkownika Czesław2

21-09-2020 [09:32] - Czesław2 | Link:

Co innego dyskusja z człowiekiem o innych poglądach, co innego z zawodowym trollem. Zawsze sprowadzi Panią do swojego poziomu i tam pokona, gdyż nie ma żadnych hamulców moralnych.

Obrazek użytkownika tricolour

21-09-2020 [11:44] - tricolour | Link:

@czesiek

Ja z chęcią merytorycznie porozmawiam i nie używam chamstwa - proszę wskazać jeśli jest.

Obawiam się, ze nic z tego nie będzie, bo spękasz.

Obrazek użytkownika Czesław2

21-09-2020 [09:47] - Czesław2 | Link:

I jeszcze jedno. Tak jest na każdym portalu, nawet jakimś miejskim. Żadna dyskusja nie jest możliwa, gdyż jest blokowana chamstwem wrzucanym przez trolli w takiej ilości, że merytorycznych wpisów nie widać. Ot metoda wyuczona u fachowców od zarządzania zasobami ludzkimi z uczelni tzw wyższych. Należy opierać się tylko na wpisach blogerów.

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2020 [10:11] - Jabe | Link:

Poproszę o link do jakiegoś Pańskiego merytorycznego komentarza. Spróbuję się do niego merytorycznie ustosunkować.

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-09-2020 [10:57] - Pani Anna | Link:

Czesław, nudny jest pan z tym nazywaniem trollem każdego, kto nie zgadza się ze wszystkim, co wychodzi z Nowogrodzkiej. Wolę jednak być trollem, niż tym towarzyszem szepczącym konfidencjalnie "Kluska przestał klaskać pierwszy". Wie Pan doskonale o co chodzi. 

Obrazek użytkownika Guildenstern

21-09-2020 [16:29] - Guildenstern | Link:

Może pani to rozwinąć tę anegdotę. Nigdzie nie mogę znaleźć.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

21-09-2020 [09:52] - AŁTORYDET | Link:

Jasno widać, że trolle zadaniowani przez BND, zdominowali ten portal. Żegnam NB, przynajmniej na jakiś czas.

Obrazek użytkownika Jan1797

21-09-2020 [10:51] - Jan1797 | Link:

Czy to nie sukces, wypełzli na światło dzienne?
Jak w partii gdzie dziesięciu naśladuje bezmyślnie jedenastego tak i wśród
pozostałych totalnych w wyborach przekreślających przeciwnika wężykiem
 oprócz krzyżyka ;)_https://vod.gazetapolska.pl/23...

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2020 [12:31] - Jabe | Link:

Czyż to obecne zamieszanie nie wzięło się właśnie z takiego zachowania posłów partii rządzącej? Nie znalazł się odważny, który by szarpnął prezesa za rękaw. Popierają wszystko, jak leci – bezmyślnie.

Obrazek użytkownika Jan1797

21-09-2020 [20:06] - Jan1797 | Link:

O to, to, (będzie się M1 podobać) powinni jak tutaj;))
https://twitter.com/szczepan_w...