O co kłócą się w Zjednoczonej Prawicy?

  Ciekawą hipotezę na ten temat sformułował tygodnik "Wprost".  Na jego stronie internetowej  premium.wprost.pl  ukazał się wczoraj [18.09.2020] artykuł Joanny Miziołek i Agnieszki Niesłuchowskiej-Szczepańskiej "Kulisy rozpadu koalicji. Wiemy, o co pokłócił się Morawiecki z Ziobro" {TUTAJ}.  Czytamy w nim:

  "Według informacji „Wprost”, ustawa o bezkarności polityków w walce z Covid-19 miała być dla premiera kluczową kwestią w czasie rozmów koalicyjnych. I właśnie ona stała się kością niezgody między Mateuszem Morawieckim a Zbigniewem Ziobro. – Kilka dni temu doszło do dużej kłótni między Morawieckim i Ziobro – mówi nasze źródło.
Morawiecki miał krzyczeć, że jeśli Solidarna Polska, na której czele stoi Ziobro, nie poprze ustawy dotyczącej bezkarności polityków w walce z Covid-19, to lider SP „ma się pakować”, bo „to koniec koalicji”. – De facto to Morawiecki podjął decyzję o jej rozpadzie – mówi nasz informator z kręgu Solidarnej Polski. Według jego relacji, brak przyjęcia ustawy uderza wprost w premiera. 
  Jak zareagował Ziobro? – Odpowiedział, że on też się obawia. Bo kiedy skończą się rządy Zjednoczonej Prawicy, przeciwnicy będą chcieli go postawić przed sądem. Ale to ryzyko rządzenia i premier też je powinien przyjąć – opowiada nasz rozmówca z Solidarnej Polski. I twierdzi, że Zbigniew Ziobro nie boi się przyspieszonych wyborów, wbrew słabym sondażom dla jego ugrupowania.".

  Tak to wygląda z punktu widzenia Solidarnej Polski.  Inne jest zdanie Porozumienia.  Według tego samego artykułu:

  "Podchodzimy do tego zamieszania ze spokojem. Wbrew temu, co się mówi, jest mało prawdopodobne, by doszło do rozpadu koalicji i wcześniejszych wyborów. Popatrzmy na to racjonalnie, bez większości nie uda się PiS przeforsować ważnych ustaw. Gdy emocje opadną, wrócimy do rozmów, bo każdemu na tym zależy. Ryzyko utraty władzy jest za duże. Nie sądzę, by ta awantura przełożyła się na roszady w rządzie – mówi nam osoba z otoczenia Jarosława Gowina.".

  Widać z tego, że prawdopodobnie to nie zwierzęta są przyczyną całego zamieszania, ale strach urzędników PiS przed odpowiedzialnością przed którą miała ich chronić "bezkarność plus".  Bloger Piotr Panasiuk tak to podsumował:

  "Ziobro zbierał haki na Szumowskiego i Morawieckiego . Ustawa o abolicji była próbą przeciwstawienia się hakom. Dlatego Kaczyński i Morawiecki nie chcą Ziobro w rządzie {TUTAJ}.

  Cala ta sytuacja przypomniała mi fragment poematu Szpotańskiego "Towarzysz Szmaciak" - "aż się za własną rękę złapał".  Niewykluczone, iż Zjednoczona Prawica złapała się obecnie za własną rękę i stad te konflikty.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-09-2020 [21:15] - Pani Anna | Link:

Głosowałam na PIS, który miał ukrócić złodziejstwo, zrobić porządek z sądami, pomóc Polakom odzyskać godność. Gdyby mi ktoś powiedział w 2019, że pójdą na noże o ustawę "kraść i się nie bać", to bym nie uwierzyła. Kaczyński dla uwalenia Ziobry wybrał 2 najgłupsze na świecie ustawy, które godzą nie tylko w jego klub, ale też w jego elektorat. Jakby nie patrzeć wychodzi na to, że Ziobro ze swoimi ludźmi oraz 15 posłów z PIS nie moga być w koalicji, bo nie godzą się na złodziejstwo i nie wystarczająco kochaja zwierzęta.

Obrazek użytkownika foros

19-09-2020 [21:27] - foros | Link:

IMO jest to próba racjonalizacji popełnionych głupot, podobnie jak twierdzenia, że Kwaśniewski miał wyższe wykształcenie tylko wstydził się bo z Moskwy, albo, że Komorowski nie umie ortografii przez chorobę a nie przez braki w wykształceniu i inteligencji.
Zresztą sama ta konstrukcja jest mocno nielogiczna: atakować własną partię, swój elektorat, łamać własny program polityczny,   a przy okazji konstytucję i ustawy by dopiec Ziobrze? W jaki sposób? Czyniąc go męczennikiem w obronie prawicowych wartości przeciw ogłupiającemu, antychrześcijańskiemu, antyhumanistycznemu lewactwu?

Ale bywa, że im historia bardziej niewiarygodna tym chętniej ludzie łykają. 

Obrazek użytkownika angela

19-09-2020 [22:00] - angela | Link:

Jest właśnie dobry czas, i szansa dla Konfederacji,  żeby włączyli się do rządzenia krajem, a nie krytykowali wszystko i udawali, że są mądrzy i chcą coś zmienić. 
Proszę bardzo, możecie się wykazać,  porzucajac animozje dla dobra Polski.
Moze wreszcie urwiecie sie z łańcucha Korwina i Brauna, bo ciągłe  szczerzenie przez Konfederatów kłów,  bardzo Polsce  szkodzi,    i w mysl nowej ustawy, ktora niejako uczłowiecza człowieka,  zaczniecie coś robić. 

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2020 [22:15] - Jabe | Link:

A co oni mają wspólnego z rządzącymi? Niech se Jarosław Kaczyński kolegów pana Zandberga weźmie do pomocy.

Obrazek użytkownika angela

20-09-2020 [12:57] - angela | Link:

To nie rządz w necie, tylko w realu, a nie wprowadzasz zamęt  i pyskujesz na pusto. 
Jeszcze raz, wezcie sie za robotę  konfederacja,  nie udajecie że o coś wam chodzi. 
O nic wam nie  chodzi konstruktywnego,  chodzi wam o zadymy internetowe. 

Obrazek użytkownika Jabe

20-09-2020 [13:45] - Jabe | Link:

Czego konkretnie Pani oczekuje od Konfederacji?

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-09-2020 [14:55] - Marek1taki | Link:

Konstruktywne jest by rząd mniej rządził tam nie ma ani prawa ani kompetencji, czyli w sprawach prywatnych. By rządził tam gdzie ma obowiązki i na tym się skupił, czyli w sprawach państwowych.
Mamy upaństwowienie spraw prywatnych. To się nazywa socjalizm i jest drogą do komunizmu. Agentura z nieudacznikami dzieli prawa i pieniądze szarego suwerena degradując państwo.

Obrazek użytkownika marsie

19-09-2020 [22:45] - marsie | Link:

Nie chce mi się tu pisać, poczytajcie sobie:
https://biuletynnowy.blogspot....

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-09-2020 [10:12] - Marek1taki | Link:

"Nasi" popierają Merkel i von der Leyen aby wykończyć UE ;-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-09-2020 [08:31] - NASZ_HENRY | Link:

Ustawa futerkowa  miała pilotować ustawę chroniącą Sasina, Szumowskiego i w końcu Morawieckiego ale wyniki głosowania nad losem norek pokazały, że sprawiedliwości nie da się przegłosować ☺
 

Obrazek użytkownika Jan1797

20-09-2020 [14:47] - Jan1797 | Link:

Sytuacja przekierowana a cytaty wprost raczej mętne kojarzą się z miliardami metrów
sześciennych ścieków w Wiśle, wynik europejski. Dwa miesiące po fiasku wiosny konfy..
Z jakiego powodu net przemilcza procedowanie i uchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej?
Dla ochrony biznesowych inwestorów na wydrę? A także ustawowe preferencje dla
hodowli owiec w terenach górskich, wynikające z konsultacji społecznych programów
przeciw powodziowych?

Świadomości społecznej w zamian serwując „PiS chce zakazać hodowli owiec"?
Kto Kemirze - Alibabki?Trotel, ucz się!