Kaczyński (naczelnik)

Nie bronię Prawa i Sprawiedliwości (sporo mają pod paznokciami), ale człowieka – Jarosława Kaczyńskiego.
Fakt – PiS to jego osobiste dzieło. Lecz on był wyłącznie twórcą tego bytu i choć nadal jest liderem całego ugrupowania, to już spora gromada przeróżnych ludzi – dobrych, mniej dobrych i niedobrych wokół niego. Jak zawsze i wszędzie. System tutaj jest bezdyskusyjnie wodzowski.
 
 
 
Na początek sprawy bezsporne: Jarosław Kaczyński jest obecnie najważniejszą osobą w państwie. To polityk, od którego zależy wszystko.
Sarkastycznie, przez tych, co za nim nie przepadają (o tym – dlaczego - będzie dalej) nazywany Naczelnikiem.
Jedną, może i nawet niesprawiedliwą decyzją może usunąć prezydenta, albo zdmuchnąć premiera.
Może wytoczyć armaty i rozpocząć wojnę z Unią, albo z Rosją Putina.
Zaprzyjaźnić się ze Stanami, albo z Chińczykami.
Wszystko to jest w stanie przeprowadzić. Lecz czyni wyłącznie to, co pasuje do jego wizji przyszłości Rzeczypospolitej. A taką wizję on ma. Kłopot w tym, że niechętnie się z nią dzieli ze społeczeństwem, chociaż gdyby wystąpił ze swoim manifestem, to byłoby mu łatwiej. Przynajmniej po prawej stronie sceny politycznej.
Lecz może trzyma to w sekrecie, żeby jeszcze bardziej nie rozdrażnić lewackiej Europy, dla której już bez tego jest wrogiem Nr.1.
 
To człowiek bardzo doświadczony przez los. Tragicznie stracił najbliższych. W tym brata bliźniaka, a każdy medyk i psycholog może potwierdzić jaka to wielka trauma, stracić kogoś takiego. Stąd po dziesięciu latach czarne garnitury i czarne krawaty.
Mimo tego, a może również dla tego, nie usunął się w cień (ma świadomość, że również miał zginąć) i zdecydował się stać na czele. Tylko w pewnym sensie nieformalnie. Co zresztą zarzucają mu nie tylko wrogowie, ale też nie lubiący go prawicowcy kochający jasne sytuacje.
 
Ulubieńcy rozpolitycznionych (i dobrze) prawicowców, ludzi myślących, lecz o tradycyjnej polskiej mentalności, tacy samozwańczy – i całkiem słusznie – opiniotwórcy, jak Witold Gadowski, czy Rafał Ziemkiewicz, nie przepadają za Kaczyńskim, chociaż go cenią. Gdy ten występuje z jakimś nowym projektem, czy decyzją, to ostro prezesa krytykują, chyba nie zdając sobie sprawy, że w taki sposób czynią szkodę państwu. Cóż... ich ego wygrywa.
Dlaczego to robią? Bo mają inną mentalność, inną skalę wartości i jest tym niestety umiłowanie szlacheckiej wolności, taki staropolski liberalizm z liberum veto i zrywaniem sejmów, a gównie z niechęcią do silnej władzy.
Dlatego Ziemkiewicz nienawidzi legendy Piłsudskiego (nawet nie stara się jej zrozumieć zaślepiony Dmowskim).
 
Skąd się to bierze? Z tej prostytutki – historii Polski od czasów Piastów, kiedy to skądinąd, mądry król Bolesław III Krzywousty, zepchnął Polskę na 300 lat w niebyt, swym testamentem (może wg. dzisiejszych historyków nawet sfałszowanym), doprowadzając do rozbicia dzielnicowego.
(Dokładnie to samo, co dzisiaj Unia Europejska również usiłuje z Polską zrobić).
Wtedy to nie rozwinęła się u Lechitów idea silnej państwowości, tylko rządy udzielnych książąt, lokalnych możnowładców i kulawa demokracja szlachecka z ironicznym – szlachcic na zagrodzie, równy wojewodzie.
 
I tak już pozostało.
 
Wytworzył się wówczas i w dużym stopniu trwa do dzisiaj polski model cywilizacji łacińskiej, gdzie najważniejszym atrybutem jest wolność.
Do tego stopnia, że dziś ciągle szczycimy się mottem z Powstania Listopadowego – Za Naszą i Waszą Wolność.
Wolność jest najważniejsza, więc kochać, czy lubić silnej władzy nie można – to w klasycznej polskiej mentalności kantowski imperatyw kategoryczny.
 
Dlatego zarówno Ziemkiewicz, jak i Gadowski, jako autentyczni patrioci, z tą specyficzną prapolską mentalnością nie mogą lubić Kaczyńskiego.
Był ukochany i wytęskniony, gdy władzy nie miał. Ale urósł za bardzo, zapatrzył się w Piłsudskiego, a może nawet Napoleona, więc jak polski patriota może go dzisiaj kochać.
 
Debilny wprost powód do podniesienia rabanu w mediach – projekt ustawy o zwalczaniu cierpienia zwierząt – spowodował ze strony tych dwóch klasycznych szlachciurów (Ziemkiewicz, udający prostego chłopa, by się wściekł, gdyby bezpośrednio w twarz go tak nazwać), ostry i właściwie głupi atak na Kaczyńskiego.
 
Atak ma dwa równoległe tory – oba wolnościowe: ekonomiczny – utrata zysków i miejsc pracy, oraz społeczny: odgórne narzucanie obywatelom ograniczeń i pozbawianie wolnościowych praw.
Jest to podejście chwytliwe medialnie, bo właśnie populistycznie skierowane do tej mentalnej przywary – wolność nade wszystko.
 
Obserwując działalność publicystyczną Gadowskiego i Ziemkiewicza widać, że obaj to konserwatywni patrioci. Jednakże nie są w stanie wyzbyć się w swoich poglądach i ocenach tych tysiącletnich, szlacheckich przywar, które zresztą spłynęły na chłopów, bo zawsze oni brali wzór z pana. A polskiego mieszczaństwa praktycznie nie mieliśmy.
Dla obu publicystów wyrastanie jakiegokolwiek "wodza", czy silnego przywódcy jest czymś, czemu należy bacznie się przyglądać i poddawać ostrej krytyce. Działalność ze wszech miar słuszna, lecz niestety ich opiniotwórczy talent powoduje, że mylnie odczytywani przez słabszych czytelników, buduje stanowiska niechętne władzy Kaczyńskiego.
 
Mamy tutaj synergizm dwóch elementów – mentalność polskich prawicowców, identycznie jak wymienionych redaktorów, jest tak samo oparta na wolnościowym paradygmacie, z liberum veto i wolną elekcją, czyli niechęcią do władcy, oraz wsłuchiwanie się w słowa ulubionych, choć samozwańczych komentatorów, choć właściwiej należy powiedzieć – tłumaczy sceny i politycznych wydarzeń.
A to na dodatek, z zaszczepioną przez bolszewików regułą, że prawda płynie z głośnika (tutaj konkretnie z ekranu komputera) splata się w pewien umysłowy chaos, w którym trudno samodzielnie myśleć, więc łatwiej przyjąć i przyswoić poglądy kogoś, kogo się lubi i kto myśli tak samo, jak my.
 
W ten sposób przyjmowana opinia i kształtowanie poglądu są bardzo powierzchowne. Brak im głębi własnych rozważań i szerszego spojrzenia.
A co istotne, kieruje uwagę i codzienne emocje na drobiazgi, kolokwialne duperele, które mają małe znaczenie dla państwa i ogółu narodu.
Tak jest własnie w dyskusji, głupiej, bo emocjonalnej, a nie rzeczowej, skażonej własnymi uprzedzeniami, w sprawie nowej ustawy o ochronie zwierząt.
Podejrzewam, że to jeszcze nic, w porównaniu z wrzaskiem, który się zaraz rozlegnie, gdy rozpoczną się prace o ochronie policji. Już to słyszę: - Widzicie! Zaczyna się państwo policyjne!
 
Dlaczego tak jest? Przecież wszyscy oni są patriotami. Mają tę samą wizję przyszłości. Zarówno Kaczyński, jak i Ziemkiewicz i Gadowski pragną suwerennej ojczyzny i dobrobytu dla wszystkich Polaków.
Może problem jest w tym, że Jarosław Kaczyński reprezentuje klasyczną inteligencję II Rzeczpospolitej, a dokładnie 15 lat młodsi, Gadowski i Ziemkiewicz, są już wychowani na inteligencję pracującą – czyli formację skażoną komunistycznymi miazmatami. W tych dzisiejszych, potwornie dynamicznych czasach, pełnych światowego chaosu, taka różnica wieku, to nie tylko odmienność pokoleniowa, a cała nowa era.
Jak te "chłopaki" mając 10 lat zaczynały kumać, co się wokół dzieje, to już dawno było po wypadkach grudniowych 1970. A jak nastał Sierpień 80, to mieli zaledwie 16 lat.
Od pokolenia Kaczyńskiego, do którego również należę, dzieli ich przepaść. Morze doświadczeń i góra przedwojennych mentalnych wpływów.
A może też, wizja Polski Kaczyńskiego jest profetyczna, a ci dwaj tego nie widzą?
 
I co bardzo ważne – czy oni w tych swoich małostkowych krytykach nie zauważają, że od 30 lat istnieje permanentny brak alternatyw, jeżeli uczciwie chce się dobrze dla Polski?
 
Zacytuję teraz opis, który dotyczy kogoś zupełnie innego, lecz po wielokrotnym przeczytaniu tego, natychmiast przyszedł mi na myśl Jarosław Kaczyński – przedwojenny inteligent z Żoliborza.
 
"[Jego] rygoryzm moralny wchodził w konflikt z bezsilnością i miękkim oportunizmem. Sprzeczności i niekonsekwencje są widoczne co chwilę. Bez komunistycznego kontekstu nie jest łatwo go zrozumieć. [...] Zgodnie z literą tamtej epoki był wszystkożerny. Po ojcu odziedziczył wrażliwość, niemal kruchość, strach przed samotnością maskowany pewnością siebie i ostentacją, oraz podejrzliwość.
[...]
Jest człowiekiem miłosierdzia. Jest jednocześnie bardzo wymagający zarówno w stosunku do siebie, jak też swojego otoczenia. W relacjach międzyludzkich oferuje przyzwoitość, ale także jej żąda. Jest bardzo samodzielny, pomaga innym chętnie i bezinteresownie, samemu nigdy pomocy nie chcąc, często jej nawet nie przyjmując. Wtrąca się w cudze życie nie licząc się z konsekwencjami, przez co na ogół jest z ludźmi skłócony."
 
Czy usprawiedliwiam Kaczyńskiego? W pewnym sensie tak. Nie ma on niestety wielu zwolenników wśród piszących w sieci blogerów i komentatorów.
Jakże przecież mają go lubić, gdy dwóch czołowych trendmaker'ów tego środowiska – Gadowski i Ziemkiewicz, co rusz czepiają się prezesa, że to robi źle, a tamto jeszcze gorzej.
 
To nieustanna walka porządku z chaosem. Walka sinego państwa z anarchią.
Gdy tylko w Rzeczypospolitej przeważała anarchia, to państwo się sypało.
 
Generał Kiszczak i jego dzisiejsi zamaskowani poplecznicy bardzo się starają, by w kraju nie zapanował porządek. Zarówno prawny, jak i społeczny.
A taki rygoryzm moralny Kaczyńskiego to coś, co raczej powinno się zwalczać. Bo wolny Polak tego nie lubi.
 
.
 
______________________
 
Użyty cytat pochodzi z przedmowy panów Jerzego Kopańskiego i Marcina Darmasa ARCYROSJANIN BUŁHAKOW.
Bardzo panów przepraszam do koniecznych zmian w zastosowaniu tekstu do innej osoby.
 
 
 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

17-09-2020 [12:04] - ruisdael | Link:

Kiedyś myślałem podobnie, ale przeszło mi po kompromitacji z ustawą o IPN, 447 czy reformą wymiaru sprawiedliwości (okazało się, że Naczelnik nie jest omnipotentis). Zresztą Gadowski słusznie upomina się o raport WSI, rezultaty śledztwa smoleńskiego- trzeba do tej prawdy w końcu dojść.Znacznie lepsze wyniki PiS osiąga w programach "rozdawniczych".

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-09-2020 [12:47] - Imć Waszeć | Link:

Nie przesadzajmy z tą apoteozą. Widać wyraźnie, że ewidentnie są w Polsce pewne rzeczy pilnie do zrobienia, a Kaczyński albo nie może albo wcale ich robić nie zamierza. Może są jakieś uwarunkowania natury globalnej, albo tylko osobistej. My nic nie wiemy. Dlatego wyciąga się na wierzch różne zupełnie nam zbędne kontrowersje. Nawet porównanie z semitwardą linią Orbana, byłego komunisty, wypada na niekorzyść futrzaczkowego wodza... Unia nas już nie nagabuje, nie tresuje trzcinką, nie musi, tylko wdeptuje na chama łeb w błoto i każe służyć. Na tym tle trzeba widzieć walkę o rozmaite futrzaczki i niemiecką energię z plastiku. Kaczyński daje dziś silny sygnał słabej woli "zostajemy w Unii choćby potop", a to się ludziom wolnym na pewno nie podoba. Ta przemożna chęć trwania w tym, co znane, uciekanie od samodzielnego wyznaczania sobie celów, twardo-miękka uległość wobec zboczonych mód i trendów jest dziś postrzegana jako niezrozumiała i dziecinna desperacja narcystycznego słabeusza.

Quiet desperation: https://www.youtube.com/watch?...

Kiedy jeszcze kilka lat temu naród dawał partii Kaczyńskiego szansę, to chciał załatwienia konkretnych kilku rzeczy: repolonizacji mediów, dogłębnej reformy sądów, pozbycia się postkomuchów z ważnych stanowisk oraz urzędów. Wszystkim tym dążeniom na drodze stanęły marsowe miny amerykańsko-izraelskiego zespołu ambasadorzyc. To właśnie wtedy Kaczyński pokazał Polakom jasno, że nie jest zdolny do przeprowadzenia tych reform w Polsce. Tego nie można zagdakać jakąś propagandą hagiograficzno-martyrologiczną, bo to fakt widoczny gołym okiem. Te ostatnie trzy lata, to tylko kolejna próba uwiedzenia naiwnych, że "my to wszystko zrobilibyśmy, a nawet więcej, na pewno, ALE....". Jednak ludzie na takie słodkie gadki już się łatwo nie złapią. ;)

Dave LaRue na basie (to ten kudłaty 'kolonialny marynarz' z niebieską gitarą): https://www.youtube.com/watch?...

Jeśli wódz szybko nie usztywni swego stanowiska w kilku istotnych sprawach, informując tym samym społeczeństwo o swoich prawdziwych poglądach politycznych i dążeniach, to w kolejnych wyborach nie tylko "Święty Boże", ale nawet nowe ZSMP z nowym "frontem jedności narodu" mu niewiele pomoże. Sorry, takie są fakty i nie jest to wina jakichś mitycznych stworzeń, czerwonoarmiejców konfederatów w gumofilcach z onucami. To jest problem w samym PIS-ie. A potem smutny koniec drogi i mało pochlebny wpis w podręcznikach historii...

Teardrop: https://www.youtube.com/watch?...
i Lazarus: https://www.youtube.com/watch?...

"You know
Moonlight is bleeding from out of your soul
Follow me down to the valley below
(Follow me follow me down)
You know
Moonlight is bleeding from out of your soul
Come to us, Lazarus
It's time for you to go...."

Pozdrawiam.

Black. https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Guildenstern

17-09-2020 [16:49] - Guildenstern | Link:

Jak już jesteśmy przy ilustracjach, to przy tekście Pana Janusza mogłaby się sprawdzić ta:

https://www.youtube.com/watch?...

Tylko melanżu (tj. g.łupkowego) zabrakło/nie wykryto. W pozostałe porównania nie będę się bawił.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-09-2020 [17:48] - Imć Waszeć | Link:

Gaz łupkowy jest widoczny już na powierzchni. Wystarczy spróbować przebić się przez szczelną cenzurę prewencyjną Gazety Polskiej, żeby się przekonać jak są dziś ubijane w sposób marksistowski pożądane przez władzę hasełka w głowach kmieci i gawiedzi. To jest ewidentny powrót do czasów pre-PRL-u i to mnie niepokoi. Jeżeli taki będzie skutek finalny działalności Naczelnika, wytresowanie nowego człowieka Partii, to ja mam dość i wysiadam. Co do Diuny, to czytałem całość i mam swoje własne skojarzenia z tym związane. Jak Pan pewnie wie, Naczelnik w Diunie przepoczwarzył się w Czerwia i psuł wszystkim krew jeszcze przez kilka stuleci. Co najmniej do momentu powrotu Sióstr z Rozproszenia. Niegdysiejsze Bene Geserit, obecnie przekształciły się w Dostojne Matrony, które w zwyczajach przypominały raczej potomków Harkonennów, niż Atrydów. Na przykład nauczyły się coś złowrogiego ćpać, współżyć z Futarami (LGBT) i zatraciły kompletnie osobniczą indywidualność (wszyscy za wodzem). To powinno się czytać jako ostrzeżenie.

PS: BTW jest gdzieś w sieci na Abandonware bardzo stara gierka "Diuna I", która miała bardzo ciekawą fabułkę.

Obrazek użytkownika Guildenstern

17-09-2020 [22:14] - Guildenstern | Link:

Tymczasem Diuna F. Herberta jest ponownie ekranizowana tj. zapewne przerabiana na homogenizowaną papkę, chociaż fani cyklu dają reżyserowi pewną szansę. Zwracając np. uwagę, że jego Bladerunner 2049 jest bliższy wizji P.K. Dicka niż dzieło Ridleya Scotta. Ciekawe na ile na efekt dzieła wpłynie współczesne polit-poprawne szaleństwo, z którym jednak pan Dawid Lynch (w Diunie) nie musiał się aż tak zmagać.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-09-2020 [11:10] - Imć Waszeć | Link:

Z tym tylko, że w dalszym ciągu Diuny są akcenty homoseksualne. Na przykład w "Kapitularzu", o ile pamiętam, w związku z uwięzioną Dostojną Matroną Marbellą. Chodziło tam o plastyczne opisanie poziomu zdziczenia tej formacji no i te igraszki z Futarami. To fakt. Nie są one natomiast istotą przekazu autora, a jedynie pełnią rolę specyficznego ozdobnika.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-09-2020 [16:50] - jazgdyni | Link:

@itam Szanownego Imć Waszecia

Dawno nie rozmawialiśmy. Wszystko w porządku?

"...że ewidentnie są w Polsce pewne rzeczy pilnie do zrobienia."

Otóż to. Dodam, że jest strasznie dużo pilnych rzeczy do zrobienia. To przecież była stajnia Augiasza. A na dodatek do sytuacji w jakiej jest Kaczyński pasuje jak ulał  - Nec Hercules contra plures.

Chyba nikt nie zaprzeczy, że z "Pilnych rzeczy do zrobienia" najważniejsze i najpilniejsze są:
1. Powiększanie suwerenności Polski i wzmacnianie siły państwa.
2. Ustawiczne działania w kierunku poprawy standardu życia Polaków.

Cała reszta, też oczywiście ważna, jest jednak do stopniowego i spokojnego załatwienia.
Osobiście też jestem buntownikiem i lubię szybkie, rewolucyjne działania. Jednakże Kaczyński, jak kiedyś Gandhi uczy mnie, że spokojną wytrwałością można zdziałać dużo.

Lecz coś zdradzę - te trzy lata do wyborów to już nie będzie czas pobłażania. Zdziwicie się szanowni mocno.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-09-2020 [13:01] - Marek1taki | Link:

"a każdy medyk i psycholog"
Medyk to nowomowa po Szumowskim. Ustępuje wyszczepianiu, której jest autorskim wkładem rudego "medyka", ale nadużywanie słowa medyk jest patognomoniczne dla objawów pandemii.

Obrazek użytkownika angela

17-09-2020 [14:26] - angela | Link:

A Marek od nowa swoje, maseczki  powinny byc w herbie konfederatów. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-09-2020 [13:12] - Marek1taki | Link:

"rygoryzm moralny Kaczyńskiego", "bo wolny Polak tego nie lubi"
Straszne głupoty.
Ustawa nie da się obronić żadnym rygoryzmem moralnym bo jest niemoralna stawiając kota nad człowiekiem.
Prezes skumulował już taka dawkę złych decyzji politycznych i personalnych, że naczelnictwo go nie broni. Prowadzi Polskę w przepaść przez swój "rygoryzm" personalny i ideologiczny.

Obrazek użytkownika tricolour

17-09-2020 [14:28] - tricolour | Link:

Prawie sie rozpłakałem rzewnie z tej miłości nieodwzajemnionej i pokracznej. Panna na wydaniu brzydka, nielubiana i defektami przekreślającymi jakiekolwiek głębsze relacje więc jak wyraźnie widać miłość ślepa jest. Dzieci z tego nie będzie i bardzo, ale to bardzo, dobrze.

Oczywiście odwagi zabrakło, by przytoczyć słowa eurposła Brudzińskiego, że bez tej panny cała ZP rozpadnie się, jak domek z kart. Bez udziału Ziemkiewicza i Gadowskiego, którzy jakoś stali się podmiotem śmiesznej opowieści.

Obrazek użytkownika angela

18-09-2020 [07:38] - angela | Link:

To się w końcu rozpłacz, bierz przykład z Hołowni. Do łezki łezka,  i wywalczysz swoje. 
Czego tu warowac godzinami. 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

17-09-2020 [14:35] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Mnie z komentarzem ubiegł @imćwaszeć...mógłbym dodawać,ale meritum zostaje nienaruszone.
Nie znam Kaczyńskiego...rocznik 1949..hmmm...z tego co widziałem,to źle wygląda...na jakimś koreańskim tik-toku?
Ale coby nie powiadać...to przeżyl traumę...nie zazdroszczę...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-09-2020 [16:10] - Imć Waszeć | Link:

Ja również go osobiście nie znam, ale ponieważ zdarzyło się, ze pracowaliśmy kiedyś w jednej firmie, to staram się zachowywać fair play w komentowaniu faktów i osoby. Czyli bez zbędnego napadania, jak również bez mdłego tołdyzmu.

Film ilustracyjny ;) https://www.youtube.com/watch?...

Warto jednak przemyśleć wypowiedzi analityków i geostrategów, którzy dość słabo oceniają nasze szanse na realizację polskiej racji stanu i prowadzenie własnej polityki przy takim myśleniu o państwie. Pisałem już ze dwa lata temu o tym, jako o tworzeniu "trójiz..a" w miejsce Trójmorza w formie żartu, ale widzę, że moje słowa otrzymują jakąś tajemniczą siłę sprawczą. Wygląda na to, że staliśmy się tylko czyimś kijem do grzebania w rozmaitych mrowiskach oraz gniazdach os i marny los nas czeka.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-09-2020 [16:54] - jazgdyni | Link:

Masz Trocie rację. Zdrowie u niego nie najlepsze. Także pewne kłopoty rodzinne. Mimo tego, twardo się trzyma.

Co do meritum skomentowałem u Imcia.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-09-2020 [23:46] - Imć Waszeć | Link:

Co do muzyki, jako uzupełnienie "trwania w Unii za wszelka cenę", mam taki oto mem. Serio :)))
https://www.youtube.com/watch?...
Prorocy jacyś czy co? Trump ma sowietów już dawno u siebie, a ta czarna statua "wolności" ściskająca brązowe "berło LGBT" w ręku przypomina mi naszego rodzimego "możeła" ze słodkiej czekolady :]

Obrazek użytkownika Jabe

17-09-2020 [14:42] - Jabe | Link:

Naczelnik plan ma, sekretny i nieuchwytny, rozumem się go nie ogarnie, jeno wiarą. A do tego trzeba nietradycyjnej polskiej mentalności, której opaczność poskąpiła Gadowskiemu i Ziemkiewiczowi, z nieokreśloną szkodą dla państwa.

Dlatego Ziemkiewicz nienawidzi legendy Piłsudskiego, ignorując to, co bezobjawowe. Ignoruje przykład silnego państwa, które on zbudował.

To właśnie wielkość (i umiłowanie zwierzątek) Jarosława Kaczyńskiego tak w oczy kole tych, którzy nie są dość łacińscy, by instynktownie pojmować, że państwo jest silne, gdy kacykowie stoją ponad prawem.

Stąd debilny sprzeciw wobec rewizjom bez nakazu przez ekofundacje, czy wyrzucaniu ludzi z ich domów na podstawie samych zarzutów.

Jakiż ten sprzeciw jest populistycznie ukierunkowany na obronę ludzi, a niekiedy wręcz płodów, zamiast króliczków!

No i ten chaos płynący z internetu, jakże kontrastujący z rygoryzmem moralnym przedwojennego inteligenta, dla którego złem jest każdy, kto nie łasi się do niego bezkrytycznie.

Obrazek użytkownika angela

17-09-2020 [14:53] - angela | Link:

Po latach okupacji sowieckiej w powojennej Polsce,  zwolennicy Dmowskiego powinni być o niebo mądrzejsi od niego. Chociaż lata zaborów też sympatii sowieckich u Dmowskiego nie  wymazały.
Ruski i Niemiec, jeden drugiego wart, dlatego dobrze,  że nasz rząd szuka drogi pośredniej. 

https://ciekawostkihistoryczne...

Jestesmy w kleszczach niemieckorosyjskiego  sąsiedztwa, cały czas okradani i wykorzystywani,  Polacy powinni trzymać razem, a nie podważać wiarygodność demokratycznie wybranego rządu, uwypuklajac rzeczy mało ważne dla istnienia Polski, a które można łatwo rozwiązać. 
 

Obrazek użytkownika Es

17-09-2020 [16:03] - Es | Link:

Tak znamy to: "naród z partią". A kiedy partia z narodem? 
To kto uwypukla mało ważne problemy bzdurnymi ustawami? 
Ile jest pani w stanie zaoferować hodowcom z własnej kieszeni jako rekompensatę za likwidowaną jednym kaprysem działalność?  

Obrazek użytkownika angela

18-09-2020 [07:44] - angela | Link:

Es, Jak nie widzisz 'partii z narodem, toś kiep,  albo szkodnik.

Obrazek użytkownika Es

19-09-2020 [00:02] - Es | Link:

Widzę, widzę..A jakże. Któż by nie widział, że Partia łaskawie nakazała zlikwidować części tego narodu dorobku swojego życia,a tym zastraszonym, że to może spotkać również i ich oraz całej reszcie kazała za to zapłacić. Doprawdy Partia pomyślała o całym narodzie.Aha.. żeby jakiś kułak tymczasowo nie objęty "dobrodziejstwem" Partii nie zaczął cwaniakować, to "społeczne" chłystki namaszczone przez Partię, zamiast prokuratora, w każdej chwili mogą ich "dobrodziejstwem" Partii objąć. Ale spokojna głowa naród jest dobrze wychowany i znaleźć się potrafi.A za trzy lata swoją wdzięczność wyrazi. Co zresztą wszystkie @angele też na pewno zauważą.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-09-2020 [16:35] - jazgdyni | Link:

Wszystkie te nasze śmieszne troliki nie tykają kontekstu geostrategicznego, bo zleceniodawcy zabraniają im mówić o Rosji i Niemczech. Więc ciągle serwują ten sam spleśniały bigos.
Wyżej niestety nie podskoczą.

Obrazek użytkownika Es

17-09-2020 [15:18] - Es | Link:

O ile wiem, to Kaczyński wychował się jednak w okresie najbardziej agresywnej postaci komunizmu więc twierdzenie, że jego te" miazmaty" nie dotknęły tak jak innych jest dosyć karkołomne. Czyżby Kaczyński okazał się bardziej teflonowy na ich wpływ niż inni, czy twierdzi Pan, że w innych domach patriotów nie było lub jeśli to był taki " powierzchowny" , któremu nijak do tego w domu Kaczyńskich , czy.. itd.
Broni pan kaczyńskiego na zasadzie " car dobry, tylko bojarzy źli" . Nie zauważył Pan? 
Ale co by nie mówić: chybotliwa przewaga w parlamencie, właśnie poszła się czochrać. Utraconego zaufania rolników, hodowców i każdego prowadzącego jakąkolwiek działalność odbudować się nie da. Pisząc więc panegiryki na chwałę Kaczyńskiego wszyscy piewcy powinni odpowiedzieć czy to przez jego kaprys, czy tylko jasne określenie daty przejścia na emeryturę. I wykorzystanie pozostałego czasu na " posprzątanie". A reszta niech się sama martwi o siebie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-09-2020 [16:32] - jazgdyni | Link:

Nie wiem ile pan ma lat i w jakim domu się pan wychowywał.
Jestem od Kaczyńskiego o rok młodszy i zapewniam, że było sporo rodzin i grup towarzyskich, które nie tylko kultywowały standardy przedwojenne, lecz przede wszystkim wychowały dzieci w najwyższym moralnie stylu.
Jeżeli gołym okiem nie widzi się klasy Kaczyńskiego, to cóż... znaczy to tylko, że nigdy się w życiu nie miało kontaktu z prawdziwymi solidnymi i przyzwoitymi intelektualistami.
Więc współczuję.

Obrazek użytkownika tricolour

17-09-2020 [17:01] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

I ten moralnie najwyższy styl, to sugerowanie kobietom (oraz innym) na forum, że chleją w weekend? Albo podlizywanie się drugiej, bo podobnie myśli?
Ten moralnie najwyższy standard to jest oscylowanie między serwilizmem, chamstwem, a wazeliniarstwem w takt sympatii politycznych? A wszystko za zasłoną tajemniczego weredyka, który ma z nim tyle wspólnego ile niesie wazeliny.

To jest żaden standard, bo standard cechuje spójność i powtarzalność.

Obrazek użytkownika Es

17-09-2020 [17:09] - Es | Link:

Mniejsza o mnie, bo ja jestem tu postacią anonimową, ale skoro poruszył Pan osoby Gadowskiego i Ziemkiewicza, młodszych o 15 lat,czyli w zasadzie w obrębie tego samego pokolenia rodziców,  to stwierdza Pan tym samym, że w ich domach zapewne żadne wzorce 2 RP nie przetrwały i stąd te " miazmaty"  w ich osobowości? 
Sam Pan przyznaje,że dom kaczyńskich jakimś wyjątkiem nie był ,ale akurat tym domom łaski uznania Pan odmawia. No zakałapućkał się Pan na własne życzenie
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-09-2020 [15:39] - NASZ_HENRY | Link:

Jak się ma miękkie serce dla zwierząt to trzeba mieć twarde cztery litery ☺
 

Obrazek użytkownika foros

17-09-2020 [17:39] - foros | Link:

"rygoryzm moralny Kaczyńskiego" - żart się udał.
Ad meritum to sądzę, że podobnie i pisano i myślano i mówiono o Lechu Wałęsie na przełomie lat 80/90, też przecież piłsudczyku. I pewnie nadal wielu wygłaszałoby podobne opinie (część ludzi z kręgów PO i targowicy przecież nadal je głosi), gdyby pewne fakty nie wyszły na światło dzienne.
A Kaczyński jest tylko i aż liderem politycznym, który raz wygrywa, raz przegrywa, raz remisuje. Per saldo - przynajmniej dotąd - był to udany lider. Zręczny inteligentny zobaczymy jak będzie dalej. Warto jednak pamiętać, że lider bez aparatu, bez zwolenników i bez wyborców nie znaczy nic. Nie ma go. 

W tej chwili kluczowym jest pytanie, czy przez te szaleństwa lidera, PiS utraci większość w sejmie, czy jednak ją zachowa. A jeśli nawet zachowa, to czy będzie zdolny do działania i potrzebnych reform, czy tylko do trwania.

Obrazek użytkownika tricolour

17-09-2020 [17:45] - tricolour | Link:

"To było nadzwyczajne posiedzenie. Wynikało trochę z sytuacji, jak się wytworzyła w klubie. Prezes bardzo stanowczo ostrzegł tych, którzy chcieliby inaczej głosować, niż wskazuje to partia, ale też powiedział, że konsekwencją ewentualnej niesubordynacji mogą być poważne konsekwencje wobec osób, które tak postąpią, łącznie z zawieszeniem w prawach członka partii i utratą wszelkich stanowisk i funkcji zarówno w Sejmie, jak i w okręgach.
Również prezes odniósł się do sytuacji negocjacji z naszymi koalicjantami, stwierdzając, że w tej sytuacji nie mają one sensu, skoro nasi czasowi koalicjanci występują z innym programem i pomysłami niż cały klub" - - powiedział Ryszard Terlecki.

Ciekawe ile młodzi (?) zniosą ciągłego kopania po czterech literach.

Czasowi koalicjanci - to taki eufemizm na xxx.

Obrazek użytkownika foros

17-09-2020 [18:34] - foros | Link:

Jak pisałem w swojej notce: Kaczyński pacyfikuje partię, zanim wewnętrzna opozycja będzie w stanie wyrosnąć
Ciekawe wydaje się tutaj pytanie: jakie są realne plany prezesa na tę kadencję skoro tak bardzo boi się myślenia prawicowego, że stawia na szali utratę większości sejmowej i rozwalenie Zjednoczonej Prawicy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-09-2020 [17:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Z tej prostytutki – historii Polski od czasów Piastów, kiedy to skądinąd, mądry król Bolesław III Krzywousty, zepchnął Polskę na 300 lat w niebyt, swym testamentem "
Łokietek,Kazimierz Wielki, Ludwik Węgierski, Jadwiga, Jagiełło mogą się poczuć urażeni.

Obrazek użytkownika Jan1797

17-09-2020 [17:38] - Jan1797 | Link:

W przeddzień 17 września miało miejsce szereg aktywności szczególnie groźnych dla Polski.
Oczywiście można tego nie zauważać, nie rozumieć, że marginalizacja pozycji Polski w UE
jest wynikiem zachowań opozycji. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że Jarosław Kaczyński
użyje każdego parasola, by przysłonić ten wstydliwy problem, tak ponuro zaznaczony w przeszłości
Rzeczypospolitej przedrozbiorowej. Nie historia lubi się powtarzać, to niemoty prą na replay.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-09-2020 [18:50] - NASZ_HENRY | Link:

Futrzaki posłużyły Jarkowi do przetestowania lojalności ☺
 

Obrazek użytkownika Jabe

17-09-2020 [20:48] - Jabe | Link:

Nie uważa Pan, że lojalność to jednak coś innego?

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-09-2020 [08:40] - jazgdyni | Link:

No niby co?

Obrazek użytkownika Jabe

18-09-2020 [09:08] - Jabe | Link:

W moim rozumieniu lojalnością mogą cechować się podmioty autonomiczne, ale nie mrówki w mrowisku.

Obrazek użytkownika sake3

17-09-2020 [21:44] - sake3 | Link:

Zwrócono tu uwagę na zły ostatnio wygląd Kaczyńskiego.Na to co przechodzi przez te całe lata znosząc wyzwiska,ordynarną krytykę,to i tak wygląda dobrze.Niejeden by się załamał Nawet tu na blogu nie ma chocby jednego ,przychylnego mu komentarza.Nikt nawet nie próbuje odpowiedzieć na pytanie co jest powodem,że ten czlowiek z taka determinacją znosi taki ogrom upokorzeń,najwięcej ze strony tych co mają mordy pełne sloganów o równości,tolerancji i demokracji.Spójrzcie w przyszłość kiedy już go nie będzie i zapytajcie czy to co teraz reprezentujemy to Polska.

  

Obrazek użytkownika Jabe

17-09-2020 [22:17] - Jabe | Link:

Być może Jarosławowi Kaczyńskiemu wyimaginowane upokorzenia rekompensuje uwielbienie rzesz bezkrytycznych pochlebców.

Obrazek użytkownika sake3

18-09-2020 [10:19] - sake3 | Link:

Kaczyński doskonale wie że nigdy nie ma bezkrytycznych pochlebców,zwłaszcza w polityce.Wie również ile warci są koalicjanci.Dlatego zawsze dążył do walki o samodzielną większość.Ziobro i Gowin zawsze byli zerami z tym że zerami nadętymi i bez wizji.Gdzie,do kogo się przytuli Ziobro ze swoimi kilkoma procentami?Gowin jakoś się wciśnie z powrotem do PO,przecież już wczesnie uprawiał dla nich krecią politykę.Ustawa ,,futerkowa''to tylko pretekst wymyślony ,,strategów'' Lewicy aby w ten kanał z którego już się nie wychodzi wpuścić PiS. 

Obrazek użytkownika Jabe

20-09-2020 [09:21] - Jabe | Link:

Tylko czemu prezes w tym dopomógł?

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-09-2020 [10:38] - Marek1taki | Link:

"Kaczyński doskonale wie że nigdy nie ma bezkrytycznych pochlebców"
Nie tylko Pani temu przeczy.
Gowin nie będzie łączył się z PO bo to KO. On z Morawieckim i Dudą (mniejsza o płeć) utworzą nowe UD/UW. Dla Hołowni miejsce się znajdzie. Trzaskowski okaże się koalicjantem. To oczywisty sojusz oparty o wspólne poglądy i korzenie. Były już wystąpienia Dudowej i Dudówny jakby ktoś przeoczył.
Nie ma w tej sytuacji powodu by nie wchodziły w przedwyborcza koalicję ugrupowania o normalnych poglądach na wartości cywilizacji łacińskiej. Ten światopogląd nie ma reprezentacji w mediach ale wśród wyborców nadal ma większość niezależnie od kreowanych sondaży.
Ponieważ różowa koalicja jeszcze nie jest gotowa do odpalenia myślę, że nie będzie wyborów.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-09-2020 [08:51] - jazgdyni | Link:

@sake3

Kaczyński to po prostu człowiek z misją. A ponadto - solidny fachowiec, który musi skończyć rozpoczętą robotę.
I jak napisałem, to osoba na najwyższym poziomie moralnym wg. Kohlberga. Przypomnę te najwyższe (dla nielicznych) - . Stadium 4: Koncentracja na autorytecie i utrzymaniu ładu społecznego;   Stadium 5: Koncentracja na umowie społecznej;   Stadium 6: Koncentracja na uniwersalnej zasadzie etycznej.

 

Obrazek użytkownika Pers

17-09-2020 [22:20] - Pers | Link:

"Łubu dubu, łubu dubu...
To byłem ja Jarząbek, trener drugiej klasy"

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-09-2020 [08:39] - jazgdyni | Link:

I tak oto Jarosław Kaczyński wczoraj, szczególnie w długą noc, osiągnął to co chciał, a czego, czemu się bardzo dziwię, nie przewidywali, ani Gadowski, ani Ziemkiewicz, a już absolutnie zasłuchani w nich prawicowi internauci. W tym również obdarzani przeze mnie najwyższym szacunkiem Imć Waszeć (usprawiedliwienie - umysłowe zaangażowanie 95% mocy umysłowych w matematykę i muzykę) i Trotenleiner (usprawiedliwienie - życie na Sycylii, co jak się domyślamy powoduje nieustanną nerwowość i oglądanie się za siebie i obowiązek omerty).
Prezes teraz już ma precyzyjne dowody, że na swoich 180 posłów - pisowców może liczyć. A Zjednoczona Prawica - koalicja, to od początku taka ściema, tylko po to, by załapać się na stanowiska i polizać trochę władzy, a na dodatek jakieś dziwne powiązania i interesiki, jeśli 38 koalicjantów głosuje przeciw takiej futerkowej ustawie.
Wszystko jest więc dokładnie policzone, plusy i minusy wystawione, Więc teraz może się rozpocząć prawdziwa rekonstrukcja, nie tylko gabinetu Morawieckiego, lecz całej rządzącej koalicji.
Poseł Sachajko, mądry gość i ważny człowiek z Kukiz15 publicznie zadeklarował możliwość koalicji z PiS. Czy również przyciągnie niezadowolonych z PSL?
Tak Czy inaczej PJK może zacząć grać w naszej polityce nową talią kart.

Czy ci wszyscy niecierpliwi, a nawet napaleni, zaczną rozumieć, że mając taką władzę ustawodawczą: w 460 osobowym Sejmie tylko 235 własnych posłów, czyli zaledwie 5 osobowa przewaga, w Senacie zaledwie jednym głosem decyduje opozycja; rząd swój, prezydent też swój, ale krnąbrny, natomiast trzecia władza - sądy - zdecydowanie ciągle wroga, Kaczyński może robić co chce?
I co zostało właśnie jednoznacznie udowodnione, choć zainteresowani wiedzieli to od dawna, w samej Zjednoczonej Prawicy, również iskrzy i nie ma pełnej współpracy.
Dzisiaj sytuacja została precyzyjnie rozpoznana. W tydzień, dwa, zobaczymy efekty tego swoistego egzaminu.
Kaczyński, jak każdy człowiek myli się czasami. Lecz przy mojej charakterystyce nie zaznaczyłem, że dysponuje on tak potrzebnym w polityce sprytem.

Obrazek użytkownika Czesław2

18-09-2020 [09:09] - Czesław2 | Link:

Trotenleiner dziwił się cały czas, że koalicja nie wprowadza żadnych dalszych reform. No to chyba ma odpowiedź po "sprawdzam" Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-09-2020 [11:04] - jazgdyni | Link:

No właśnie.
Trotenleiner jest bardzo niecierpliwy. Widocznie cały czas życie mu ucieka.

Zbudowanie w Polsce jakiegokolwiek działającego wspólnie zespołu jest niemalże niemożliwe.
Popatrzcie sobie tylko na występy estradowe, gdzie smędzącej i z polipami w nosie piosenkarce towarzyszy tak zwany balecik. Patrząc na to, za każdym razem bluźnierczo krzyczę - Jezusmaria! Dlaczego sześć panien i tyleż wygibusów nie jest w stanie w miarę rytmicznie i harmonicznie się kolebać. Tam każdy indywidualnie i w swoim stylu i tempie się kolebie. Żadnego zespołowego zgrania, wymaganego w balecie, ni cholery. A ostatni mecz polskiego zespołu (!!!) piłki nożnej z Bośnią, czy Hercegowiną, to była jakaś wspólna sprawa? Współpraca, zrozumienie, solidarność, lojalność, etc. Nic z tego - każdy sobie rzepkę skrobie.
Tak więc Kaczyński, który potrafi nieco wytresować takiego Gowina, a do tego sporą grupę egoistycznych, ambitnych indywidualistów, powinien, jeszcze przed Gretą, dostać pokojowego Nobla, Virtuti i Order Lenina jednocześnie.

Mamy kłopot wielki z tworzeniem wspólnego frontu. Tak było za Sasa, za Poniatowskiego, za Piłsudskiego i jest za Kaczyńskiego.
Mamy za mało mądrych, a za dużo mądrali.

Obrazek użytkownika Jabe

18-09-2020 [11:20] - Jabe | Link:

Toć właśnie powstał wspólny front postępu – PiS & PO & SLD & zieloni...

Obrazek użytkownika Jabe

18-09-2020 [09:19] - Jabe | Link:

I tak oto Jarosław Kaczyński wczoraj, szczególnie w długą noc, osiągnął to co chciał

Prezes teraz już ma precyzyjne dowody, że na swoich 180 posłów – pisowców może liczyć.

Ciekawe, czy gdyby się okazało, że została mu tylko świta, prezes też osiągnąłby to, co chciał.

Obrazek użytkownika tricolour

18-09-2020 [10:05] - tricolour | Link:

Jabe, są tacy, którzy będą uważali, że nawet wory pod oczyma są częścią strategicznego planu wikiwania przeciwnika.

Obrazek użytkownika tricolour

18-09-2020 [09:23] - tricolour | Link:

Stary, a g....

Kaczyński to taka nasza drużyna piłkarska. Grają, biegają, jednego gola strzelą, to już laba i kombinacje, jak zwyciestwo dowieźć do końca. Aż tu nagle (jak w bajce o Królewnie Śnieżce) klops, Niemiec gra do końca i jest 1:3.

Strateg. Ma 180:460.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

18-09-2020 [09:26] - Lech Makowiecki | Link:

Zabawa zapałkami trwa... Jeden z moich wierszy ("Oda do wolności") spuentowałem wiele lat temu taką konkluzją:

(...) Zaś o Niewoli prawda w pełni się objawi,
Gdy najeźdźca na karku bucior swój postawi.

Wtedy jest bieda, lament, szukanie ratunku;
Znów najlepsi polegną na swym posterunku...
Najtchórzliwsi wybiorą emigracji drogę...
Najpodlejsi oddadzą się współpracy z wrogiem...

Najliczniejsi (bezwolna, wystraszona masa)
Będą płakać i tęsknić po minionych czasach,
Czekając na Rycerza, co na Białym Koniu
Nadciągnie... I wyzwoli... I przybliży do Niej...

                                                         Naszej Wolności...

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-09-2020 [15:36] - jazgdyni | Link:

Czołem Lechu!

Napisałeś coś o tej prapolskiej swarliwości? O tych mentalnych kurduplach, co to po trupach do władzy? O tych ludziach, co dać im palec, a weźmie całą rękę?

To jest przykre i smutne. Tusk, Kopacz, Komorowski lepiej to rozumieli, więc bez chwili wahania strzelali. Na całe szczęście tylko gumowymi kulami.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

19-09-2020 [00:00] - Lech Makowiecki | Link:

Januszu! Pisałem - na pęczki... Przykład pierwszy z brzegu:

      TOLERANCJA

Można Polski nie kochać żarliwie na tyle,
By zań walczyć i polec... Bo to jest przywilej!

Można mieć swoje zdanie na Kwiecień czy Grudzień,
Lecz nie wolno kneblować głosu innych ludzi...

Można nie chcieć Ojczyzny i Orła z koroną,
Lecz podłością jest tańczyć, kiedy znicze płoną...

Nie wystarczy szkół skończyć, mieć „papier” na mądrość;
To wcale nie oznacza, że się jest rozsądnym...

...Znałem ja ludzi prostych o duszach przepięknych
I profesorów, którym nie podałbym ręki...

Coraz trudniej mi pojąć ten świat dookoła...
Co jest prawdą? Co pustką? Co teatrem zgoła?

W szumie medialnych news’ów, w wyścigu pawianów,
Nie wiesz, kto z kim? Za ile? I co tu jest grane?!

Czy wyuzdana banda, co niszczy rodziny
Wie, że tnie  gałąź wspólną, na której siedzimy?

Fircyk, co tłum uwodzi, dając mu nadzieję,
Wierzy sam w to, co mówi? Może z nas się śmieje?

W imię złotej wolności –  tej z „liberum veto” –
Wszyscy mamy pójść na dno przez „róbta co chceta”?

Nadchodzą lata próby, po okresie sytym –
Pora zadbać o przyszłość Rzeczypospolitej.

Każdy winien odstąpić od małości wszelkiej
By przez swe fanaberie nie gubić spraw wielkich.

Komu zatem zaufać? Kto nie zdradzi skrycie?
To już nie jest zabawa... Tu chodzi o życie!

Dlatego – nim świat pęknie,  nim zabiją dzwony –
„Miej serce, patrzaj w serce”... Ale również ... POMYŚL...

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-09-2020 [03:05] - jazgdyni | Link:

@Lech Makowiecki

Kapitalny wiersz. Uniwersalny, lecz dzisiaj idealnie pasuje.

Zaraz go umieszczam na mojej stronie Facebooka i rozsyłam do wszystkich patriotycznych grup.

Serdeczności

Ps. Czy Ty wydałeś tomik swoich wierszy? Kupię natychmiast u gdyby jeszcze dedykacja...

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

19-09-2020 [09:52] - Lech Makowiecki | Link:

Nawet trzy... Dostaniesz w prezencie... Pod warunkiem, że uda się nam wreszcie spotkać w realu... Za daleko mieszkamy? :)))

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-09-2020 [10:21] - jazgdyni | Link:

Pewnie, że się spotkamy. Skończę małe remonciki, to zapraszam na kawę. Prawdziwa Gdynia winna być razem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-09-2020 [15:31] - jazgdyni | Link:

@@

Na tę chwilę coraz brzydziej pachną mi panowie redaktorzy Gadowski & Ziemkiewicz.

Wygląda na to, że w porozumieniu z antykaczystami z prawicy, wykonali "ostrzał przygotowawczy" by Kaczyńskiego nieco zohydzić.
To długoplanowo przygotowywana akcja i za jej element należy również uznać majowy wybryk Gowina. Cóż... może jestem czujniejszy, albo w życiu widziałem więcej kanalii, ale na miejscu prezesa, już dawno pozbyłbym się panów Gowina i Ziobro. Prawdę powiedziawszy, nigdy za nimi nie przepadałem.

Jeżeli PJK nie przygotował dobrego scenariusza na taką sytuację, to pies drapał misję i strategię, bo skutecznej taktyki zabrakło.
Zobaczymy za parę godzin.

Niech żyje liberum veto panie Ardanowski! W imieniu cara... haute couture i jakże dzisiaj modnych sandałków z futerkiem.

https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/6d98197ubxzz2-PL/image;s=644x461

Obrazek użytkownika Jabe

18-09-2020 [15:39] - Jabe | Link:

Czy nie prościej jest wypowiedzi redaktorów Gadowskiego & Ziemkiewicza tłumaczyć wrześniowym wybrykiem Jarosława Kaczyńskiego?

Obrazek użytkownika tricolour

18-09-2020 [16:08] - tricolour | Link:

Hehehe...

Gdy mamusia ostrzega, że może byc zimno i zaleca włożenie czapki, to dziecko normalne wkłada i jest wdzięczne matce za troskę. A dziecko psychicznie koślawe uważa, że rodzic chce zohydzić zimę, wypina się nań i choruje od zmrożonego łba.

Obrazek użytkownika tricolour

18-09-2020 [16:27] - tricolour | Link:

A najlepsza jest wypowiedź SP, ta sprzed chwili, że ustawa futerkowa nie może być wyżej niż ustawa antyaborcyjna, której nie ma.

I się strateg zakiwał. A minister Ziobro zaczyna smakować w krwistej pieczeni bardziej niż w padlinie.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

18-09-2020 [21:37] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Autor
Nie wiem o co chodzi z ta ustawa futerkowa, ale jedno jest pewne, że takie rzeczy załatwia sie na końcu, gdy już w kraju wszystko jest poukładane: służna zdrowia, sadownictwo, media, szkolnictwo, armia, administracja itd. Nie pochodzę ze wsi, ale jakoś nie widzę, aby Polacy znęcali się nad zwierzętami, odwrotnie zwierzęta maja u nas duży szacunek. A więc o co chodzi? Jeżeli była ona forma papierka lakmusowego wewneytrznych stosunków w PiS, to sytuacja jest już jasna. Ale pytanie podstawowe - fundamentalne i najważniejsze: co bedzie jak koalicja ktora wygrała ostatnie wybory się rozleci? Wówczas żadne słowa, nawet żaden potok słów, nie beda w stanie zgasić tej frustracji, jaka wypłynie na ulice Polski. Wówczas, nie Twój tekst, lecz zdjęcie, które zamieściłeś, stanie sie proroczym omenem. A całość skończy się jednym zdaniem: podczas pierwszych rzadów wytrwał dwa lata, tym razem udało się pięc lub sześć.
Dramat polega na tym, że, masz rację, bez Kaczyńskiego wszystko sie rozlatuje. 
Nie przesadzałbym też z ta II RP, bo ja tu widzę coś innego - punkt odniesienia do "S", a nie II RP. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-09-2020 [03:01] - jazgdyni | Link:

@Ryszard Surmacz

Witaj!

Jest taki zwrot często stosowany w politycznych momentach przełomowych - policzmy się.
Niby proste, lecz faktycznie trudna sprawa. Oglądałem konferencję prasową Solidarnej Polski. Bez Ziobry. Byłem potwornie rozgoryczony. Posłowie, których szczerze lubiłem i ceniłem - Wójcik, Khantak, Kowalski, Ozdoba, Warchoł i Kaleta i w których pokładałem dużą nadzieję, ze względu na wysoki poziom intelektualny, nagle mówią jak szczeniaki, które zrobiły coś głupiego i marnie się tłumaczą, tak, że widoczny jest fałsz i pewne zażenowanie. Co się z nimi stało? Nie rozumiem tego. Czyżby Ziobro miał tak potężną siłę przekonywania, że z mądrych, dorosłych ludzi zrobił śmieszne dzieciaki. Rozumiem, że to jest właśnie fałszywa lojalność - zginiemy za wodza, a nie za ojczyznę. Czyli znowu - etyka i moralność na zbyt niskim poziomie.
Wszystkich tych "chłopaków" przerasta o głowę ich rówieśniczka - pani wicepremier Jadwiga Emilewicz. Potrafiła się wyłamać z kajdanów bufona Gowina.

No to właśnie się policzyliśmy. Szepty i plotki zdefiniowały się.

Wszyscy w koło pytali się - dlaczego tak wolno, dlaczego IPN, sądy, media... co tak hamuje? No właśnie - teraz chyba widać, że szybciej nie było można.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-09-2020 [05:10] - jazgdyni | Link:

Jeżeli ktoś nie pojmuje (albo nie chce pojmować) mojego pisania, to prof. Chwedoruk wyjaśnia to krótko:

- Jeśli nawet tak drobna sprawa ochrony zwierząt futerkowych, bo nie jest ona porównywalna z projektami strategicznymi dla państwa polskiego, może nie być przeprowadzona z powodu liberum veto małych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji politycznej ugrupowań, to znaczy, że cała koalicja jest niezdolna do rządzenia państwem –

I jeszcze:

...opozycja jest zajęta sama sobą, a PiS jest u szczytu społecznej popularności, więc jest to najlepszy czas na porządki w koalicji. 

Cały tekst tutaj:

https://niezalezna.pl/352854-czy-koalicja-zjednoczonej-prawicy-sie-rozpadnie-nie-jest-to-korzystne-dla-zadnej-strony#ocena352854

.

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2020 [08:54] - Jabe | Link:

Drobna!?

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-09-2020 [10:25] - jazgdyni | Link:

A jaka?

Taka jest właśnie różnica pomiędzy stale pracującym umysłowo profesorem - on ogarnia szeroki horyzont - a "prostym ludem", który ciężko rozumie rzeczywistość dalej od własnego nosa.

.

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2020 [10:43] - Jabe | Link:

Pan Kaczyński zarządził wielki skok całej koalicji na pozycję pani Spurek – nagle i najwyraźniej bez konsultacji. W dodatku pokazał dobitnie, że z polską przedsiębiorczością zupełnie się nie liczy. To ogromna zmiana wizerunkowa.

Możliwe, że ów prof. zdaje sobie z tego sprawę, no ale służba nie dróżba.

A Pan to swojego rozumu nie ma, że się autorytetami podpiera?

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-09-2020 [12:02] - jazgdyni | Link:

Ja myślę sam.
Ale zauważyłem, że na was profesorska podkładka robi wrażenie. Więc idę na rękę.

Obrazek użytkownika tricolour

19-09-2020 [14:05] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Weź nie rozśmieszaj tym profesorem, co to przez całe życie nie tylko na mieszkanie, ale nawet na samochód nie zarobił. I pieniądze pożycza, bo nie ma. Ba, nawet na dentystę.

Tak, robi wrażenie, opisać jakie?

PS. Alzheimera masz? Bo albo nie pamietasz, co wcześniej napisałeś, albo cudze słowa traktujesz jak swoje?

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

19-09-2020 [11:08] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Jazgdyni
Wyobraź sobie, że nie jestesm, aż tak głupi. Pojmuję, pojmuję, ale już raz PiS zrobił sprawę z wcześnieszymi wyborami i.... długo czekał na lepsze czasy. Powtórka z rozrywki...??? Głupie.
Tej konferencji nie ogldałem, ale każda inna nie byłaby lepsza. Musimy wreszcie przyjać do wiadomości, że to nie kwestia składu jednej partii; musimy wreszcie zrozumieć, że takie mamy społeczeństwo i że trzeba zaczać coś z tym robić. Pisanie i spiewanie odbija się jak od szklanej ściany, nie wystarczy. Kilka osób trzyma tę Polskę, reszta na nich wisi.
Dlatego nie podzielam Twojego entuzjazmu co do przyszłych wyborów. To będzie samobójstwo i otwarcie drzwi do kolejnej, tym razem ogólnopolskiej symbolicznej "Czajki". I bardzo, ale to bardzo, chciałbym się mylić.
Nowe wybory, to brak wyczucia politycznego.Taka jest moja opinia

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-09-2020 [11:59] - jazgdyni | Link:

@Ryszard Surmacz

Mogę Ciebie pocieszyć?
Nie będzie żadnych przyspieszonych wyborów. Nie będzie rządu mniejszościowego. Jak myślisz, co się w tej chwili odbywa? Twarze czerwienieją w dyskusji; telefony się grzeją; wzburzone okrzyki i konspiracyjne szepty.
Lubiłem się przypatrywać Grekom, jak prowadzili takie kontrowersyjne dyskusje, Dosłownie krzyczeli sobie nos w nos. Circa 5 centymetrów odległości. Raz, na początku chciałem interweniować, a wtedy obaj się do mnie uśmiechnęli i bardzo grzecznie mi oznajmili bym spadał na drzewo. A potem wszyscy przyjaźnie poszliśmy na parę mlecznego ouzo.

Jeszcze lepsi w takich konfliktowych dyskusjach są Żydzi, a szczytem chyba, są narody kaukaskie.

Póki szable są w pochwach nie ma się czym przejmować.

Pozdrawiam

Strony