Nieudana próba "przeczołgania" koalicjantów przez PiS

a właściwie przez Jarosława Kaczyńskiego.  Miała ona miejsce podczas posiedzenia Sejmu w dniach 16 i 17 września 2020.  Chodziło o dwa projekty ustaw - tzw. "bezkarność plus" zwalniającej od odpowiedzialności urzędników walczących z pandemią oraz o nowelizację ustawy o ochronie zwierząt.  Ta druga jest szczególnie bliska sercu Kaczyńskiego.  Szef PiS zaproponował  te projekty m.in. po to, by zmusić koalicjantów do udzielenia im poparcia i w ten sposób zdyscyplinować Solidarną Polskę i Porozumienie [a zatem uczynić je bardziej uległymi podczas dyskusji nad rekonstrukcją rządu].

  Skończyło się to kompletną klapą.  Obaj koalicjanci okazali się nieugięci i nie poparli żadnego z tych projektów.  "Bezkarność plus" trzeba było wycofać z Sejmu, bo nie miała żadnych szans na uchwalenie.  Ustawa w sprawie zwierząt przeszła wprawdzie, ale tylko dzięki głosom opozycji, czyli KO i Lewicy.  Głosowało na nią tylko 176 posłów Zjednoczonej Prawicy [na 229 biorących udział w głosowaniu].  Nie pomogła dyscyplina klubowa i groźby Kaczyńskiego, Terleckiego i Suskiego.  Oprócz koalicjantów także kilkunastu posłów PiS było przeciw.

  Dzisiaj [18.09.2020] Kaczyński zawiesił w prawach członków PiS 15 osób, które głosowały przeciw ustawie o zwierzętach.  W efekcie cała koalicja stanęła pod znakiem zapytania, a rząd może po prostu upaść.  Przedterminowe wybory stały się możliwe.  Działacze Solidarnej Polski zapowiedzieli dziś, że usunięcie Zbigniewa Ziobry ze stanowiska ministra sprawiedliwości do nich doprowadzi.

  Za cale to zamieszanie odpowiada Jarosław Kaczyński.  Popełnia on właśnie ten sam błąd, co w 2007 roku.  Wtedy też pragnął on pozbyć się koalicjantów, a zwłaszcza Andrzeja Leppera.  W rezultacie jego rząd stał się mniejszościowy, a potem Kaczyński przegrał przedterminowe wybory i utracił władzę na 8 lat.  Powinien się teraz cofnąć, dogadać z koalicjantami i pogodzić się z tym, że nie jest wszechmocny.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

18-09-2020 [20:11] - Jabe | Link:

No ale katastrofa wizerunkowa wśród resztek elektoratu o poglądach prawicowych, sądzę, nastąpiła.

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-09-2020 [20:15] - Pani Anna | Link:

I znowu wszystko w rekach jednego człowieka i jego fobii. Dyscyplina, zdecydowanie i twarda ręka sa dobre do pewnego momentu, trzeba wiedzieć kiedy się zatrzymać i nie upokarzać ani czołgać  ludzi publicznie. W tym sporze 100% racji ma Ziobro, a głupoty PIS i strat jakie narobił forsując ustawę "Kraść i się nie bać" oraz tę o futrzakach nie da się obronić. Zawiesić 15 własnych posłów przy tak chwiejnej przewadze jaka się miało, to zaiste tylko geniusz mógł do tego doprowadzić. Gdyby nie to, że ci w opozycji sa jeszcze głupsi, to już dawno byłoby po rządach PIS. Marna to jednak pociecha.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-09-2020 [23:07] - Marek1taki | Link:

Nie do końca wierzę, że kot jest piętą Achillesa. Raczej sądzę, że nec Hercules contra plures.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-09-2020 [23:22] - Marek1taki | Link:

Jest dobra wiadomość, tzn. dementi, na które czekam jak kania dżdżu:
Rzecznik PiS "zaprzeczyła też, by istniała grupa wewnątrz PiS - tzw. dawny zakon PC - która dąży do usunięcia Morawieckiego z rządu. "
https://www.salon24.pl/newsroo...
Taczki+ to nie transmisja z egzekucji ale nie ma co marudzić.

Obrazek użytkownika angela

19-09-2020 [09:22] - angela | Link:

Jezeli tak ma wyglądać dyscyplina partyjna, to lepiej, że w końcu ten tragiczny rząd upadnie, co nakazuje nosić maski,  broni ludzi a nawet  zwierząt   jak niepodległości,  "afera goni aferę",  bo ktoś nie dopilnowal stępla na fakturze maseczkowej.
Pewnie jestescie zadowoleni, macie co chcecie, wróci  Tusk i ferajna,  bo juz wam sie kubki ze sliną na ten rząd wyczerpały.
Ja jestem zadowolona i dla mnie bez zmian, czy rządził ten czy inny, a  reszta, co nie potrafili dobrego chronić i uszanować niech kwiczy, i czy będzie dalej rozwalona na kanapach, zamiast iść na wybory,  jak im kasę zabiorą, a ubóstwo dzieciaków i rodzin wróci ze zdwojoną siłą,  bo ferajna już wyczerpala zapasy i mocno głodna. 
 

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2020 [09:21] - Jabe | Link:

Przede wszystkim pan prezes powinien był o tym pomyśleć.

Obrazek użytkownika HenrykH.

19-09-2020 [10:53] - HenrykH. | Link:

Opiszę dwa przypadki .Pierwszy  to historia z komisji wojskowej rok 1984 .Wśród setki wezwanych na komisję było kilku kolegów z którymi robiłem różne numery w stanie wojennym .Miłe spotkanie skończyło się w momencie gdy wszedł na sale obywatel porucznik i ogłosił :chętni do służby zastepczej w ZOMO wejdą do sali nr.2.Zostałem sam.Kiedy spotkałem jednego z kolegów przekonywał że wiesz wiocha PGR brak perspektyw ..Po zomo mieli zostać w milicji.
Drugi to historia ustawy uwłaszczeniowej za rządu AWS.Każdy wie jak to się skończyło .Biedna część naszego społeczeństwa stwierdziła   że nie chce za darmo domów czy też gospodarki .Lepiej ,trzeba zaciagnąć kredyt na 40 % ,żeby je po kilku miesiącach wykupić ,bo okazało się że można sprzedać cały blok z lokatorami :).
Mamy niestety  w tym kraju mnóstwo idiotów ,do tego mogą głosować .Dla mnie to wygrana ZP i P.Dudy to cud. Zapomnieli już  Polacy Rycha ,Zbycha i rozpędzanie marszu 11 Listopada .Tu na forum jest kilku zapominaczy . Pisze Pani że wszystko jedno kto rządzi ,Pani da radę  i ja też sobie poradzę .Mam jednak nadzieję ze cud będzie trwał ,bo żal wnuki wysyłać na saksy za normalnym życiem.Pozdrawiam.

 

Obrazek użytkownika Jan1797

19-09-2020 [17:06] - Jan1797 | Link:

Szanowna Angelo,
Konsekwencja zachowań społecznych w postaci owczego pędu do dokopania faktycznie sobie
samemu jest wynikiem ślepego naśladownictwa, niewiedzy i demokracji, tu się z Panią zgadzam.
Bardzo dobrze określone też tutaj; https://naszeblogi.pl/comment/...
W całej dyskusji o ustawie dla zwierząt nie zauważają komentatorzy zdumiewającego faktu.
Trzodzie, czyli świnkom należy w chlewiku zagwarantować zabawki dla lepszego samopoczucia
a futerkowych, nie wolno chronić przed wzajemnym zagryzaniem;))
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-09-2020 [09:28] - NASZ_HENRY | Link:

Przegrany Senat był ostrzeżeniem, z którego PiS nie wyciągnął wniosków a wygrana w wyborach prezydenckich była dużym łutem szczęścia. Kolejna szansa może nie nadejść a ewentualne wcześniejsze wybory mogą oznaczać zwycięstwo, tyle że pyrrusowe - bez możliwości sformowania parlamentarnej większości ☺
 

Obrazek użytkownika sake3

19-09-2020 [18:42] - sake3 | Link:

Obaj koalicjanci już wcześniej pokazali ile są warci.Zdradę mają we krwi.Ustawa futerkowa to tylko pretekst bo Gowin i Ziobro od zawsze mieli tendencje do fikania i wygórowane ambicje.