Zwierzęta hodowane przez człowieka kończą w rzeźni

  Rzadko się zdarza, by zdychały one ze starości lub jakichś chorób.  Nawet najbardziej ukochane pieski czy kotki są w tym przypadku "usypiane" przez weterynarzy.  To wygodny eufemizm, gdyż śmierć to śmierć.  Nawet najpiękniejsze konie i wydajne mleczne krowy trafiają w końcu do rzeźni, nie mówiąc już o świniach, czy przemysłowo hodowanym drobiu.  Zabijanie zwierząt jest po prostu nieodłączną częścią ich hodowli i nic na to nie da się poradzić.

  W tym stanie rzeczy zastanawia ostatnia inicjatywa Jarosława Kaczyńskiego, czyli "piątka dla zwierząt".  Dla poparcia jej  prezes PiS stosuje szantaż moralny, twierdząc, iż każdy dobry człowiek poprze tę ustawę.  Można by się ewentualnie z tym zgodzić, gdyby chodziło tylko o zaniechanie znęcania się nad zwierzętami i poprawę warunków ich życia.  W tej "piątce" jednak postuluje się na przykład całkowity zakaz hodowli zwierząt futerkowych.  To nie ma sensu.  Te stworzenia nie są ani lepsze, ani gorsze od kur czy prosiąt, a ich zabijanie nie jest czynem bardziej niemoralnym od zabijania owiec, czy krów.

  Nawet całkowity zakaz hodowli zwierząt nie rozwiązałby tego problemu.  Zakaz taki całkowicie nierealny, bo produktów zwierzęcych nie da się w zupełności zastąpić czym innym.  Co więcej nadal istniałaby konieczność regulowania liczebności gatunków dzikich.  Obecnie w Polsce wybija się tysiące dzików z powodu epidemii ASF.   Człowiek zawsze zabijał zwierzęta i będzie to robił także w przyszłości, niezależnie od tego, czy kogoś serduszko od tego boli, czy też nie.  "Piątka dla zwierząt" jest przykładem na to jak przesada może wypaczyć słuszną ideę ochrony zwierząt.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

13-09-2020 [20:00] - Jabe | Link:

Polska polityka zagraniczna (oksymoron?) wydawała mi się nieco infantylna od czasu karkołomnej próby wysadzenia Donalda Tuska z unijnego siodła. Przynajminej z pozoru. No ale teraz to już pełne zdziecinnienie. A przypomnijmy, że był czas, gdy niektórym się wydawało, że PiS będzie z aborcją walczył.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-09-2020 [20:05] - Pani Anna | Link:

Nie jestem dobrym człowiekiem w rozumieniu prezesa, bo nie popieram tej wyjątkowo durnej ustawy, wywołanej głównie chęcia przykrycia "negocjacji" w ZP jak się elegancko nazywa podział łupów. Tłuste koty drapia się między soba, lud dyskutuje o zwierzątkach, w tym ten sam elektorat, który jeszcze tak niedawno darł łacha z gwałconych krów i obrony praw karpia wigilijnego.
Prezes robi "czelendż" na Tik Toku żeby pozyskać młody elektorat. Niech mu jeszcze każa założyć rurki i nauczyc mówić "dzban" i "OMG", a młodzież zabije PIS - śmiechem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-09-2020 [20:18] - Marek1taki | Link:

Też zwróciłem uwagę na słowa "każdy dobry człowiek poprze tę ustawę".
To nie tylko szantaż moralny to manipulacja socjotechniczna dla celów politycznych. Chodzi o to by w ludziach wywołać nawyk lewicowego postrzegania świata.
To jak w reklamie by sprzedać produkt należy wywołać pozytywne skojarzenie z produktem. Kto chce zasłużyć na nazwanie go dobrym kupi ten produkt czyli zaakceptuje interwencje w prawa człowieka by do wyższej rangi podnieść prawa zwierząt. Animals Lives Matter. Ta tresura polityczną poprawnością czyli ze strony marksizmu z rzekomo ludzką twarzą ma wiele odmian. Nie tylko Black i LGBT ale i AI - sztuczna inteligencja staje się już proletariatem zastępczym. We wszystkich mutacjach zarazy degraduje się naturalne prawa człowieka, w tym do wolności i własności.
Zwierzę jest własnością człowieka i ma mu służyć. Ziemia nie jest rajem ani dla ludzi ani dla zwierząt i naprawianie świata kończy się w znany już z historii totalitaryzmów sposób.
Dlatego traktuję działanie Prezesa Kaczyńskiego jako wrogie naszej cywilizacji i antypolskie działanie w ramach rewolucji marksistowskiej. Działanie nieoderwane od jej metod i celów. Jest logicznie powiązane i zsynchronizowane z całą ideologią ekologizmu zmierzającego do obniżenia kosztów pracy ludzkiej poprzez redukcję jej oczekiwań adekwatnie do coraz niższych, równanych do dołu pensji. Z raportu Klubu Rzymskiego i wszystkich kolejnych a konsekwentnych planów po Cele Zrównoważonego Rozwoju ujawnione przez Agendę 2030 wiadomo jakie są zakusy lewicy wobec gatunku homo sapiens: depopulacja i eugenika.

Obrazek użytkownika Jan1797

13-09-2020 [21:57] - Jan1797 | Link:

Ja pi.rdz.u, jest tu lekarz?

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-09-2020 [07:59] - Marek1taki | Link:

Pan to chyba płakał po Stalinie.

Obrazek użytkownika Jan1797

14-09-2020 [21:30] - Jan1797 | Link:

:) Rozumiem, Pan dobrze wspomina, mnie niedane było, urodziłem się zbyt późno.
Dla następców, talonów, przydziałów i legitymacji rodzinnie pozostaliśmy nieużyteczni.
Stąd od czajkowsko-konfederackich stronię.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-09-2020 [16:36] - Marek1taki | Link:

Źle Pan rozumie.

Obrazek użytkownika Francik

13-09-2020 [21:15] - Francik | Link:

Może czegoś nie zrozumiałem dobrze, albo nie jestem na bieżąco, ale wydawało mi się, że ta "piątka" to jest inicjatywa Forum Młodych PiS, której szefem jest niejaki Moskal. A co by nie mówić o prezesie Kaczyńskim to raczej na Forum Młodych się nie łapie. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-09-2020 [21:37] - Marek1taki | Link:

Co robi Moskal przy piersi Jarosława Kaczyńskiego?
https://www.ekspedyt.org/2020/...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-09-2020 [00:10] - Imć Waszeć | Link:

Ale w kółko o tym w mediach gada. "Zły urzędnik i dobry car" u nas nie przejdzie.

Obrazek użytkownika Guildenstern

13-09-2020 [22:05] - Guildenstern | Link:

W tym samym czasie mordownia zwierząt w Radysach działa nadal. Na nic działania różnych organizacji broniących praw zwierząt. Kilkanaście (sic!) lat zabiegania o to by to mroczne miejsce zamknąć. W jednym półroczu z tego "schroniska" oddano do utylizacji 4 tony martwych zwierząt (przede wszystkim psów). Właściciele doją od gmin, z którymi mają umowę po 1,5 tys. od zwierzaka. Sam musiałem zapłacić kiedyś za skremowanie mojego pieska i kosztowało to coś ok. 200 zł (pies był duży). Różnica zostaje w kieszeni a i tak w pobliskich lasach odnaleziono szczątki kilkuset zakopanych psów. Wprawdzie właściciel schroniska i jego syn po wlocie policji trafili do AŚ ale już wyszli za kaucją (150 tys. kropla w oceanie ich zarobków), biznes przejęła małżonka szefa, na której nie ciążą zarzuty.
Źródło tych informacji, żeby nie było, że biorę informacje z sufitu:

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,1...

Może by najpierw z jedną sprawą się załatwić. Chyba, że chodzi o przejęcie branży.

Obrazek użytkownika angela

14-09-2020 [05:26] - angela | Link:

Jak  można nie  widziec  roznicy, kiedy ktoś  usypia dwunastoletniego psa, który dostał paraliżu i  ciaga  zad,  któryś raz z kolei,  a setkami pięknych stworzeń mordowanych tylko dlatego, że są piękne,  a produkują je w celu zabicia.
Czy bez takiego futra, da się przeżyć, bo od wieków zabijano  zwierzęta, zeby mieć co jeść, a nie stroić  w skórki,  a im bardziej próżna  i zasobna w pieniądze dama,  tym więcej futer.
A niech ktoś pomieszka przy takiej farmie. 
Fetor nawet przy kilometrowej odległości,  a juz nie do wytrzymania, kiedy wiatr zawieje.
Byla kiedys farma lisow w mojej okolicy, i na wskutek ciągłych skarg mieszkańców na fetor, zlikwidowano.
Wielu decydowalo sie sprzedać domki,  bo nie da się żyć  w smrodzie. 
Czy ktoś  zapytal, ilu ludzi cierpi z powodu jednej takiej  farmy. 

Obrazek użytkownika Jabe

14-09-2020 [07:18] - Jabe | Link:

Woli Pani fetor chlewni od fetoru farmy lisów?

Obrazek użytkownika angela

14-09-2020 [09:48] - angela | Link:

Chlewnie daja wszystkim szyneczke,  a lisy są zbędne.

Obrazek użytkownika tricolour

14-09-2020 [10:07] - tricolour | Link:

@Angela

A kliniki aborcyjne co dają? Lisy zbędne i dzieci też zbędne?

Nad liskiem się rozczulają, a dzieci dwieście tysięcy rocznie do spalarni. Moralność...

Obrazek użytkownika Jabe

14-09-2020 [11:03] - Jabe | Link:

A jeśli w pobliżu mieszka wegetarianin, to co?

Obrazek użytkownika Guildenstern

14-09-2020 [18:37] - Guildenstern | Link:

Chlewnie też są zbędne. Po co hodować jakieś zwierzęta jak wszystko jest w w sklepach?
Ewentualnie wszystko da się zastąpić soją, ciecierzycą czy inną cudowną rośliną, której jeszcze 30 lat temu się w Polsce nie jadało. Oczywiście nie może to być nic uprawianego u nas bo hałasujące silniki traktorów i kombajnów przyprawiają o migrenę żabki. A te jak mają migrenę to się nie mogą rozmnażać. Dawniej ludzie hodowali drób czy nawet świnie na peryferiach miast a już na pewno miasteczek. Dzisiaj w tych pięcio-, dziesięciotysięcznych wsiach/sypialniach nawet kogut nie zapieje.
Głodu dawno nie było.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-09-2020 [08:02] - Marek1taki | Link:

@Angela Jak można nie widzieć hodowli komucha prowadzonej przez prezesa? Śmierdzi na kilometr. Zakaża.
Do likwidacji. Na to maski nie pomogą.

Obrazek użytkownika angela

14-09-2020 [09:53] - angela | Link:

CO hoduje. Jak żywność,  to tylko lokalizacja wazna, i wszystko  w porządku .
Niestety,  lisy zbędne. 

Obrazek użytkownika Jabe

14-09-2020 [11:05] - Jabe | Link:

Niechże każdy decyduje za siebie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-09-2020 [12:49] - Marek1taki | Link:

CO to gaz śmiertelnie toksyczny ale bezbarwny i bezwonny.
Komuch jest śmiertelnie toksyczny ale czerwony i wydziela charakaterystyczny swąd ideologiczny.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-09-2020 [14:09] - Imć Waszeć | Link:

@Marek1taki: Fantastyczna historia opowiada o tym, jak w Japonii kształtował się mit pewnego niebezpiecznego mitycznego zwierzęcia. Główną rolę w kształtowaniu tego mitu odegrali ówcześni lekarze oraz mnisi, których wiedza przedmiotowa była niepojęta dla chłopstwa. Zaczęło się tak, że w pewnej wsi nastąpiła niezwykła seria utonięć. Pod wodzą sołtysa zebrało się uczone konsylium i zaczęło radzić. Miejscowi lekarze zwrócili uwagę na to, że wszystkie ofiary utonięć miały rozwarte odbyty. No i zaczęło się polowanie na potwora. Najpierw podejrzewano o te zbrodnie miejscowe małpy, które ktoś zauważył jak spadały z drzewa do wody. Któryś z rybaków podrzucił pomysł nadzwyczaj dużych żółwi, które i tak mają wredne pyski z natury 8], więc jedna wada więcej już im nie może zaszkodzić. Z czasem pojawiła się koncepcja, że to coś przybyło z zagranicy. Podejrzewano małpy sprowadzone z Chin, a potem holenderskich mnichów. Nie wiem dlaczego chińskie małpy, ale z tymi Holendrami to mogli mieć trochę racji, patrząc na współczesne postępy ideologii LGBT. Ogólnie rzecz biorąc misjonarze wysyłani w tym czasie do Japonii urodziwi nie byli. Jeden z nich miał nawet niewolnika murzyna, którego losy opisują miejscowe legendy. Wsławił się bowiem w wielu bitwach, został samurajem i własną piersią bronił samego Szoguna i jego syna. Gdy wreszcie ród Szoguna został pokonany, murzyna schwytano i oddano misjonarzom jako zbiegłą małpę, gdyż nie godziło się w ich kodeksie obcinać mu głowy mieczem tak jak innym samurajom. No ale to dygresja. Tak więc nie mogąc rozwiązać tajemnicy odmętów i licznych śmierci przez utonięcie, uczeni japońscy stworzyli mitycznego potwora, którego nazwali Kappa. Był on zielony, z pyska podobny do żółwia, miał jakby ptasie gniazdo na głowie okalające wydatną łysinę (jak u mnicha) i rodzaj skorupy na plecach. Od razu też ustalono dlaczego topi on ludzi i sporządzono instrukcję zawierającą normy bezpieczeństwa przebywania nad wodą. Otóż - uczono w pismach i na malowanych obrazkach - on nie zabija ludzi z samej żądzy mordu, ale niejako przypadkiem. Jego interesują tylko kulki, które spodziewa się znaleźć w odbytach ofiar, stąd są one prawie zawsze rozwarte. Utonięcie jest więc tylko wypadkiem przy pracy. To bardzo głęboka analiza medyczna, proszę się nie śmiać. Nie wiadomo czym są owe kulki, ale widać są bardzo ważne. Mnisi dopisali więc do tego ciąg dalszy, teorię wędrujących po świecie dusz ludzkich, które nie mogą za Chiny znaleźć spokoju. Dodam, że gra w kulki jest do dziś w Japonii szalenie popularną rozrywką. Jak więc należy się zachowywać przebywając nad zbiornikami wodnymi? To proste. Przywódca grupy lub wyznaczony do tego urzędnik ściąga swoje spodnie, wypina się w stronę wody i puszcza głośnego bąka. Bogaty jest zbiór obrazów pokazujących takie właśnie rytuały. To powinno wystarczyć, gdyż komunikuje potworom dwie rzeczy. 1) Po czystym dźwięku mogą zorientować się, iż w odbycie żadnych kulek być nie może; 2) dostają jasny sygnał, że zasadzka...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-09-2020 [14:12] - Imć Waszeć | Link:

... nie popłaci, bo miejscowi są uzbrojeni w "Kamikadze boski wiatr i nie ma przebacz".

History of Kappa: The Weird Green River Monster: https://www.youtube.com/watch?...
Kappa The Japanese River Monster - (Japanese Folklore Explained): https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-09-2020 [15:01] - Marek1taki | Link:

To podobne stwory, niestety niemitologiczne.
Podobne bo jest związek wielkiej ideologii z kulkami.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-09-2020 [22:51] - Marek1taki | Link:

@ Imć Waszeć A chodziło o atak nowiczokiem per rectum.

Obrazek użytkownika Jabe

14-09-2020 [22:32] - Jabe | Link:

A pokłosiem są wojownicze żółwie ninja.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-09-2020 [15:37] - Imć Waszeć | Link:

Myślę, Panowie, że to jest dobry temat na doktorat z historii. Trzeba w końcu wyjaśnić dlaczego japońscy chłopi, widząc ofiary utonięć z poszerzonym odbytem, od razu zaczęli podejrzewać protestanckich misjonarzy z Holandii, ewentualnie inne małpy. Coś w tym musi być ;)

"Z czasem Japończycy zrozumieli, że prawdziwe zagrożenie płynie z Europy. W związku z tym nie było innego wyjścia niż zamknięcie kraju przed obcymi. Oznaczało to zawieszenie stosunków handlowych. Była to drażliwa kwestia, należało ją dobrze przemyśleć.
Ostatecznie obecność Hiszpanów uznano za niepożądaną i w 1624 roku wydalono ich z Japonii. Następnie zakazano zawijania do portów statkom wszystkich europejskich potęg z wyjątkiem Holandii."
https://twojahistoria.pl/2019/...
Pewnie tylko Holendrzy potrafili zrobić dobrze komu trzeba ;))))

Obrazek użytkownika izabela

14-09-2020 [10:57] - izabela | Link:

 Kiedyś w zatoce Widłągi na Jezioraku odpędziliśmy orła bielika od małych dzikich kaczuszek bez matki. Czteroletnia wnuczka  powiedziała :"a teraz jego dzieci będą głodne". Mądra dziewczynka. W miłości do zwierząt nie ma logiki. Miłośnicy psów karmią je puszkami z koniny, miłośnicy węży żywymi myszkami, miłośnicy fok rybami, miłośnicy ryb mniejszymi rybkami. Na przykład wielu posiadaczy akwarium hoduje gupiki jako żywy pokarm dla wymagających ryb drapieżnych. Zasadą organizacji świata żywego jest łańcuch pokarmowy i nie da się go przerwać. Chyba, że "nowy człowiek" zacząłby asymilować a wszystkie gatunki mięsożerne należałoby z moralnych przyczyn wytępić. ( uwaga żartuję ! )
.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-09-2020 [13:39] - Imć Waszeć | Link:

A co z roślinami polującymi na muchy?

Obrazek użytkownika angela

14-09-2020 [14:43] - angela | Link:

Juz raz pisałam, konfederaci zamiast dołączyć do rzadu,  i zmieniać świat,  tak jak tutaj  go  widzą, to dmuchają w pusty balon,  piszą "tesiemce", które nic nikomu nie dają.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-09-2020 [15:03] - Marek1taki | Link:

"Chodź pomaluj mój świat" do grupa 2+1 śpiewała nie do rządu i nie o czerwony kolor chodziło.

Obrazek użytkownika Jabe

14-09-2020 [15:39] - Jabe | Link:

Dlaczego do rządu mieliby dołączyć akurat konfederaci? Do zmieniania świata nadają się postępowcy, np. Platforma czy SLD, które faktycznie do PiS-u dołączyły.

Obrazek użytkownika angela

14-09-2020 [21:41] - angela | Link:

Dlaczego konfederaci?  Bo krytykują tutaj na pusto, non stop,  do znudzenia,  zamiast dołączyć do rzadu i pracować dla Polski. 
Krytykować najłatwiej,  jak sie nic  nie robi.

Obrazek użytkownika Jabe

14-09-2020 [21:54] - Jabe | Link:

No to proszę dać dobry przykład. No bo właśnie krytykuje Pani konfederatów „na pusto”.

Mogłaby Pani np. wskazać konkretne punkty wspólne między Konfederacją a PiS-em, które umożliwiałyby współpracę.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-09-2020 [18:56] - NASZ_HENRY | Link:

RAZ to opisał, Kaczyński w piętkę goni  ☺