Wyborczy maraton wreszcie się zakończył - potrzebny odwyk

od kampanii wyborczych.  Dzisiaj [3.08.2020]  Sąd Najwyższy uznał ważność wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta Polski.  Czytamy {TUTAJ}:

  "Wybory prezydenckie z lipca br. są ważne - orzekł Sąd Najwyższy. Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN podjęła uchwałę w sprawie wyborów prezydenckich. Orzeczenie oznacza definitywną wypowiedź na temat ważności głosowania. Dzisiejsza uchwała SN kończy procedurę wyborów - na II kadencję Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony w czwartek.".

  Decyzja ta jest ostateczna.  Mimo to - opozycja szaleje z wściekłości.  Można zapoznać się {TUTAJ} z jej wypowiedziami kwestionującymi legalność wyborów, Sądu Najwyższego i Państwa Polskiego w ogóle.  Te wyrazy frustracji nie mają jednak żadnego znaczenia.  Świadczą tylko o głupocie ich autorów.  Pisząc o "maratonie wyborczym" miałam na myśli nie tylko "przenoszoną kampanię" przed wyborami prezydenckimi ciągnąca się od 5 lutego, czyli przez sześć miesięcy.  W istocie całe dwa lata od lipca 2018 do teraz  były jedną wielką kampanią wyborczą.  Na jesieni 2018 były wybory samorządowe, a w maju 2019 - europejskie.  Na jesieni 2019 mieliśmy wybory parlamentarne, a obecnie - prezydenckie.  PiS wygrało wszystkie te głosowania poza tym do Senatu.

  Teraz przed nami całe trzy lata bez żadnych wyborów i kampanii.  Trzeba się będzie odzwyczaić od ciągłej histerii.  Polecić to należy zwłaszcza opozycji.  Jeśli będzie się zachowywać tak, jak przez ostatnie dwa lata - po prostu spali się ze złości.  Można by uznać, że byłoby to dobre, ale rozsądna opozycja jest niezbędna w demokratycznym kraju.

  Podobnie jak w ostatnich dwóch latach postanowiłam wziąć miesiąc urlopu od blogowania i naładować akumulatory.  Odezwę się na początku września.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-08-2020 [19:28] - NASZ_HENRY | Link:

Dziwię, że ludzie ulegają różnym idiotycznym hagadom (Wałęsa pochodzi od cesarza Walensy, Komorowski hrabia herbu grabie) a nie mogą uwierzyć w oczywisty weryfikowalny fakt, że Andrzej Duda został prezydentem dzięki temu, że 28% wyborców Hołowni nie poparło Trzaskowskiego ☺