KGB i poczucie humoru

  Rosyjskie służby, a  w szczególności KGB podejrzewane są o wiele zbrodni oraz złowieszczych intryg.  O ile jednak wiem, nikt nigdy nie podejrzewał ich o posiadanie poczucia humoru.  A tymczasem...

  Wczoraj [15.07.2020] okazało się, iż prowadzą one akcję polegająca na wysyłaniu rosyjskich komików, by podszywali się oni pod znanych polityków i naciągali na rozmowy rozmaitych zachodnich mężów stanu.  Ofiarami takiego podstępu padli m.in Emmanuel Macron i Boris Johnson.  Wczoraj "wkręcono" Andrzeja Dudę.  Według tygodnika "Do Rzeczy" {TUTAJ}:

  "Dwójka rosyjskich pranksterów, Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoljarow, znani jako Vovan i Lexus, poinformowali, że udało im się nabrać polskiego prezydenta. Andrzej Duda myślał, że rozmawia z Antonio Gutteresem, sekretarzem generalnym ONZ. Nagranie trafiło do sieci.
Z komikami skontaktowali się dziennikarze portalu Money.pl. Rosjanie tłumaczą, że postanowili "wkręcić" Andrzeja Dudę, bo przeglądali najnowsze doniesienia ze świata i znaleźli informację o wyborach w Polsce i reelekcji prezydenta.
– Dzwoniliśmy przez kancelarię. Jak pewnie pan wie, po wyborach do zwycięzcy dzwonią często inni liderzy, by złożyć gratulacje. I jest bardzo mało czasu na weryfikację, kto naprawdę dzwoni – powiedział Aleksiej Stoljarow.
– Muszę pochwalić tu otoczenie prezydenta Dudy, bo nie poszło to tak łatwo. Znacznie prościej było wkręcić Emmanuela Macrona czy Borisa Johnsona – dodał.".

  Nagranie rozmowy komików z Andrzejem Dudą jest {TUTAJ}.  Wszystko to może się wydawać niewinnym żartem, ale nim nie jest.  Chodzi o znalezienie słabych punktów w ochronie polityków.  Któryś z nich może przypadkowo wygadać się z czymś ważnym.  Na szczęście Andrzej Duda zręcznie spławił rozmówców i nie dał się przyłapać na niczym.  Niemniej ten incydent świadczy o braku czujności pracowników Kancelarii Prezydenta.  Dlatego też:

  "Służby specjalne badają okoliczności zdarzenia, w wyniku którego podszyto się pod sekretarza ONZ i nagrano rozmowę telefoniczną z prezydentem RP – przekazał w oświadczeniu Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. (...) 
  "Z dotychczasowych ustaleń wynika, że połączenie rosyjskich rozmówców z Prezydentem RP poprzedził kontakt z pracownikiem Stałego Przedstawicielstwa RP w NZ. Jeden z pracowników Przedstawicielstwa pozytywnie zweryfikował prośbę o rozmowę, którą następnie skierowano do Kancelarii Prezydenta" – napisano w komunikacie zamieszczonym na stronie rządowej.
Żaryn poinformował, że "okoliczności działania wskazanego pracownika Przedstawicielstwa są badane przez odpowiednie służby".
Wirtualna Polska podała nieoficjalnie, że politycy PiS wskazują ministra Krzysztofa Szczerskiego jako tego, który dopuścił do telefonicznej rozmowy youtuberów z Rosji z prezydentem Andrzejem Dudą." {TUTAJ}.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika foros

16-07-2020 [19:02] - foros | Link:

a premier Cimoszewicz - mimo iż nie młodzieniaszek - natychmiast rozpoznaje po angielskim akcencie narodowość rozmówcy. A Rosjanina mówiącego po angielsku juz w 5-ej sekundzie.

Obrazek użytkownika Jabe

16-07-2020 [20:15] - Jabe | Link:

Andrzej Duda zręcznie spławił rozmówców – To ocena nieco kontrowersyjna.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-07-2020 [16:52] - Marek1taki | Link:

Takie "wpadki" są okazją do przekazania programu politycznego przez polityka. Forma niezobowiązująca. Treść politycznie poprawna. Gwarancja spontaniczności. Gwarancja skuteczności przekazu do mas . Kierunek propagandy na wewnątrz i na zewnątrz. Nienachalnie, bo w tle skupiającej uwagę formy "wkręcenia" przez Kreml. Stajemy po stronie prezydenta, który nieźle przecież wypadł. Zatem treść do mimowolnego  przyjęcia do świadomości/podświadomości - podstawa dwójmyślenia.
Wynika, że trzeba się zapoznać z tym expose'.