Wygrał choć przegrał. Ktoś potrafi to wyjaśnić ?

Szanowni Czytelnicy, kupa serducha. Witam krótko i w stylu wojskowym, bo czasu mało, a spraw - przede mną - do załatwienia wiele. Nie masz w życiu przyjemniejszej rzeczy, niż obudzić się w kraju rodzinnym i stwierdzić, że od wczoraj w naszym życiu nie zaszły żadne drastyczne zmiany. No wprost kupa serducha i wielkie dzięki za wszystko biało - czerwona Polsko. Nie ma nic przyjemniejszego niż obłożyć się gazetami opiniotwórczymi i mieć radość niekłamaną, czytając wynurzenia profesorskich miedzianych czół, ekspertów, analityków, statystyków, autorytetów, znawców społecznych zachowań, konstytucjonalistów i całej reszty erudyto - celebrytów  z branż wszelakich. Czytam, czytam, czytam... i nic z tego nie rozumiem. 
Wołają do mnie tytuły : Przegrał choć wygrał. Oto moralny zwycięzca. Wielki zwycięzca. Dudzie spada, Trzaskowskiemu rośnie. Nie roztrwońmy tego zwycięstwa. 10.018.223 to nasz kapitał. Zwycięstwo w 10 województwach. Duda zmasakrowany w gminie Kaszlewo. Kostrzyń, skala porażki niewyobrażalna. Bogate i wykształcone gminy mówią Dudzie. Stop ! Mieszkańcy Krynicy nie chcą przekopu. Elbląg też nie. Kto weźmie teraz ten przekop ? Gmina Ustrzyki Dolne ? Kłodawa 73 % RT - 27 % AD. Warszawo dziękujemy. Nie zawiodłaś...tylko ta patologia 500+ z Ząbkowskiej murem za Dudą. Trzaskowski " goni " Dudę. W Blachowni zwycięża Trzaskowski. Powiat Lębork murem za Trzaskowskim. Trzaskowski Rafał Kazimierz : Kazimierz Dolny - zwycięstwo Dudy Andrzeja Sebastiana. No dobrze, że choć tu na otarcie łez. Gdańsk nokaut - 71 : 29. 
Dość : ja już nic z tego nie rozumiem. Dlaczego przegrał choć wygrał. Czy ktoś na stałe mieszkający w Polsce mógłby mi to w detalach wyjaśnić. Muszę zrozumieć ten fenomen. 

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo. 
Józef Piłsudski
Po raz kolejny nie ulegliśmy medialanej barbarii. Dziękuję Polsko. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-07-2020 [13:59] - Pani Anna | Link:

To jest bardzo proste, a w druga stronę proszę sobie tylko poczytać co niektórych blogerów i komentatorów tutaj, to dowie się Pan co to znaczy wygrał, ale właściwie to przegrał i co teraz z nami będzie.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

14-07-2020 [22:40] - RinoCeronte | Link:

To wsystko to "małe piwo" w porównaniu z tym co pisze prasa za Odrą. Nawet Hiszpanie przykleili gębę Andrzejowi Dudzie. Proszę przeczytać podpis pod zdjeciem:
https://www.publico.es/interna...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-07-2020 [14:53] - NASZ_HENRY | Link:

Wgrał z Kidawą, wygrał z Kosiniakiem, wygrał z Kamyszem ☺
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-07-2020 [15:05] - Trotelreiner | Link:

Wejdź na Onet,WP,Interię,GW,TVN24....nawet na s24 masz 150 komentarzy...tam Ci wyjaśnią.

Obrazek użytkownika sake3

14-07-2020 [15:58] - sake3 | Link:

Dlaczego wygrał choć przegrał?Proste.Hejt jakim posługiwaii się sztabowcy prezydenta Dudy,pełen wulgaryzmów jego język na spotkaniach z mieszkańcami,prostaccy zwolennicy bijący biednego Nitrasa,TVP złośliwie pokazująca tłumy na spotkaniach z prezydentem a powinna pokazywać puste place..........To spowodowało,że tak wspaniały i pompowany kandydat Trzaskowski przegrał.Ale wygrał ,,moralnie''i teraz ,,tenkraj' wspomagany Europą musi dowieść,że wybory były niedemokratyczne.Soros z pewnością wyłuska jakieś spore miliony na tę misję.' 

Obrazek użytkownika angela

14-07-2020 [18:36] - angela | Link:

Polska, jak i inne kraje dostaną ogromne pieniądze,  z unijnej tarczy antykryzysowej.
NIE DAC SAMORZĄDOM  POPSL PIENIEDZY !!! Bo rozkradną i roztrwoniaą na "nagrody. "
Dac tylko na konkretne zadania, dobrze udokumentowane, i rozliczyć z pieniedzy.
Dac pieniądze,  to będzie jak z euro 2000. Więcej przypuszcza niż zrobią dla ludzi.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

15-07-2020 [17:35] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Nagrody to rozdawała babcia Szydłowa sobie i swoim ministrom ,bo im się należały - no!

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

15-07-2020 [01:56] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Faktycznie:cytat z Piłsudskiego pasuje jak ulał do wyników wyborów. Ale ciekawostką jest uporczywe pomijanie faktu, że zwycięstwo osiągnięto bardzo minimalną przewagą,a przecież Duda miał wygrać już w I-szej  turze,żeby mieć mocny mandat społeczny - i co? Po drugiej stronie pozostało 10 milinów jego przeciwników,z którymi Kaczyński chcąc-nie chcąc będzie musiał się liczyć.

Obrazek użytkownika angela

15-07-2020 [08:42] - angela | Link:

A tak się napracowali, ilu egzotycznych  "kandydatów wystawili, od prawa do lewa, zeby wyzbierac wszystkie głosy, płaczący pastor nawet, tyle kasy zaangażowano,  z panem kopertą i senatem nawet, trzaskowianki po cholewy,  i... TRZASŁO  z wielkim hukiem., aż się fetor trzaskowianki po świecie roznosi. 
Juz Bruksela i inne swiatłe komitety protestują przeciw takiej niesprawiedliwosci. 
A tak się napracowali. 😹🙈🙊

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

15-07-2020 [17:03] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Napracował się przy wyborach cały rząd z premierem na czele (zapewne wzięli wszyscy urlop wypoczynkowy) ,posłowie PIS z marszałek Sejmu na czele,wszystkie media niewolne,a zwłaszcza ex-publiczna,a obecnie partyjna TVPiS obejmująca swym zasięgiem całe terytorium Polski i opłacana sowicie przez prezydenta kandydata (2 mld zł) i przez wszystkich obywateli płacących podatki,a zwłaszcza przez abonentów,a także amerykańska(i tylko ta) Polonia. A wyszło z tego raczej mizerne zwycięstwo, bo ok. dwu procentowe,zabrało bowiem głos Polonii europejskiej, której jakimś dziwnym trafem dostarczano bądź za późno, bądź nie opieczętowane karty wyborcze, brakło także głosów elektoratu Hołowni.Nie mówiąc już o nieustannym straszeniu Trzaskowskim takich łatwowiernych wyborców jak Frau Angela, którzy kupowali cala tę zakłamaną propagandę jak leci. Ale oczywiście wybory należy uznać za ważne,pomimo wielu nieprawidłowości w ich przebiegu oraz poprzedzającej je kampanii.