Następne emocje - za oceanem

  Mamy już wyniki z 99,97% komisji wyborczych i jest jasne, że wybory wygrał Andrzej Duda {TUTAJ}.  Muszą one jeszcze zostać zatwierdzone przez Sąd Najwyższy.  O ile jednak kampania wyborcza była, za sprawą opozycji, brudna i brutalna, to same wybory przebiegły gładko i to przy wysokiej frekwencji [ponad 68%],  Andrzej Duda uzyskał 10 413 094 głosów, a Rafał Trzaskowski 9 921 219.  Różnica wyniosła wiec ponad 490 tysięcy głosów na korzyść Dudy.  Podobnie było w 2015 roku, ale przy mniejszej frekwencji [64%].

  Jeśli więc nie zdarzy się nic nieprzewidywalnego, to czeka nas teraz prawie 3,5 roku bez wyborów.  Następne będą dopiero na jesieni 2023 [parlamentarne oraz samorządowe].  Przypominam, że od połowy 2019 nieustannie mieliśmy jakąś kampanię.  Najpierw wybory samorządowe, potem europejskie, potem parlamentarne i w końcu obecne - prezydenckie.  Musimy teraz przejść coś w rodzaju odwyku od kampanii i zacząć normalnie żyć.

  W listopadzie 2020 czekają na nas jednak inne emocje związane z wyborami prezydenckimi w USA.  W interesie Polski leży, by wygrał je Donald Trump.  Nie możemy oczywiście mieć wpływu na wynik amerykańskich wyborów.  Możemy jednak kibicować Trumpowi i trzymać kciuki za niego.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-07-2020 [16:52] - NASZ_HENRY | Link:

 Trzask prask i PO wszystkim ☺

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-07-2020 [18:42] - Marek1taki | Link:

Ciekawe ile głosów zebrałby Andrzej Duda i jakich miałby, i kiedy przeciwników, gdyby nie wetował RIO i sądów? I wiele innych spraw prowadził bez rozbabrywania tylko dla dobra Polski. W tym sprawy wyborów 10V.

Obrazek użytkownika angela

13-07-2020 [22:04] - angela | Link:

Ciekawe ile głosów zebralby prezydent Duda, gdyby nie musiał cały czas walczyć z fake newsami,  produkowanymi  masowo przez opozycję i zaprzyjaźnione z nimi media, ale również obstrukcje  senatu , w celu osłabienia  jego kandydatury.

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-07-2020 [22:21] - Marek1taki | Link:

Tak. Mógł zreformować media aby zamiast cenzury prawdy była cenzura kłamstw. Ma inicjatywę ustawodawczą. To kolejne zaniedbanie do nadrobienia.

Obrazek użytkownika Jabe

13-07-2020 [22:22] - Jabe | Link:

Jakimi konkretnie fake newsami?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-07-2020 [23:50] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Ciekawe ile głosów zebralby prezydent Duda, gdyby nie musiał cały czas walczyć z fake newsami, "
Ciekawe ile głosów zebrałby Trzaskowski gdyby w TVP utrzymywanym również za pieniądze jego elektoratu zachowywano by podstawowe zasady przyzwoitości.
Tymczasem lizodupstwo dziennikarzy TVP przekroczyło od spodu standardy z czasów Dziennika  w stanie wojennym.