Czy fala się załamuje? - koniec "strefy protestu" w Seattle

Od 25 maja 2020 byliśmy świadkami fali antyrasistowskich protestów w USA i Zachodniej Europie po zabójstwie czarnego George'a Floyda przez białego policjanta w Minneapolis.  Niektórzy wieszczyli nawet nadejście rewolucji.  Wydaje się jednak, że zaczyna się ona właśnie załamywać.  Wyraźną oznaką tego jest likwidacja w dniu 1 lipca tzw. "strefy autonomicznego protestu okupacyjnego w Seattle".  Strefa ta powstała w dniu 8 czerwca 2020, kiedy to policjanci, widząc zbliżającą się manifestację, opuścili swój komisariat na Capitol Hill.  Demonstranci zajęli go oraz sześć przecznic i przyległy park.  Ogłosili to "strefą wolną od policji" oraz "autonomiczną wspólnotą".

  Ich inicjatywa spotkała się początkowo z poparciem lewicowej pani burmistrz Seattle, która mówiła coś o "summer of love".  Okazało się jednak szybko, że ani Antifa, ani organizacja "Black Lives Matter" nie potrafią zarządzać tym terenem.  Zapanował tam chaos, z czego skorzystali przestępcy.  Doszło do trzech strzelanin, w których zginęło dwoje czarnych nastolatków.  Większość ludzi pouciekała stamtąd.  Posypały się pozwy sądowe przeciw miastu.  Gdy wreszcie w dniu 1 lipca ok. 100 policjantów wkroczyło do strefy - nikt jej nie bronił {TUTAJ}.  Pozostała w niej garstka aktywistów i około 40 bezdomnych, koczujących w parku.  Dokładny opis wydarzeń można znaleźć w angielskiej Wikipedii {TUTAJ}.  Warto zapoznać się też z opisem uczestniczki protestu {TUTAJ} oraz z artykułem w "The Guardian" przedstawiającym punkt widzenia anarchistów {TUTAJ}.  Nie ulega jednak wątpliwości, że cala impreza zakończyła się gigantyczną kompromitacją.

  Przedstawiono też zdjęcie uczestniczki zawodów MMA jako rzekomej demonstrantki pobitej przez policję.  Co więcej - "antyrasistowskie" postulaty przekroczyły wszelkie granice.  Za rasistowskie uznano: czekoladę, szachy, kopenhaską syrenkę oraz wizerunki Jezusa Chrystusa.  Zaczęto więc zwracać uwagę na to, że samo hasło "Black lives matter" jest rasistowskie [niby czemu tylko czarni mają być wartościowi?].  Dzisiaj, 4 lipca 2020, w dniu święta narodowego USA, prezydent Donald Trump wygłosił w Mount Rushmore przemówienie.  Stwierdził w nim:

  "W Stanach Zjednoczonych trwa "bezlitosna kampania, by wymazać naszą historię, zniesławić naszych bohaterów, usunąć nasze wartości i zindoktrynować nasze dzieci" - ocenił szef amerykańskiego państwa. "W naszych szkołach, naszych redakcjach, a nawet salach konferencyjnych pojawił się nowy, skrajnie lewicowy faszyzm. Jeśli nie mówisz ich językiem, nie wykonujesz ich rytuałów, nie recytujesz ich mantr i nie podążasz za ich dowództwem, to jesteś cenzurowany, wykluczany, umieszczany na czarnej liście, oskarżany i karany" - wskazał.
Z tego powodu - jak tłumaczył - wysłał "federalne siły bezpieczeństwa, aby chroniły nasze pomniki, aresztowały wichrzycieli oraz wnosiły oskarżenia przeciwko tym, którzy łamią prawo".
Trump ocenił, że "radykalna ideologia atakuje (USA) pod flagą sprawiedliwości społecznej". Jego zdaniem w rzeczywistości doprowadziłaby ona do "zmienienia sprawiedliwości w instrument tworzenia podziałów i zemsty" oraz "zamieniłaby wolne społeczeństwo w miejsce represji, dominacji i wykluczenia".
Amerykański prezydent powiedział, że "lewicowa rewolucja kulturowa ma na celu obalenie amerykańskiej rewolucji". Wskazując na głowy prezydentów wykute w skale, deklarował, że ich "dziedzictwo nie zostanie zniszczone", a "osiągnięcia nie zostaną zapomniane". "Mount Rushmore zostanie na zawsze jako wieczny hołd dla naszych przodków oraz dla naszej wolności" - deklarował." {TUTAJ}.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-07-2020 [17:12] - NASZ_HENRY | Link:

W Wiedniu Antifę rozpędzili  Turcy ☺
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-07-2020 [18:17] - Pani Anna | Link:

Nie cieszyłabym się przedwcześnie, to może być tak samo jak z "pandemią" w Polsce. Zmiana narracji, premier uspokaja, że to taka tam sobie zwykła grypka, kiedy się okazało, że najmniejsza mobilizacja była u wyborców 60+  (56,1 proc.). Poszlo 5,2mln zamiast 6mln jak w październiku, a wiadomo, że zwyczajowo ludzie po sześdziesiątce to w większości wyborcy PIS.
Do kogoś najwyraźniej dotarło, że trochę przedobrzyli ze straszeniem tych ludzi, których glosy teraz bardzo by się przydały... Po wyborach wszystko wróci do normy.

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-07-2020 [23:17] - Marek1taki | Link:

"skrajnie lewicowy faszyzm"
Faszyzm może być umiarkowany, ale lewicowy jest zawsze.
Temat rozruchów  w Seatle i innych miastach Ameryki w normalnej TV poruszany byłoby codziennie i sumiennie.
Jakie tematy "poruszają" telewizyjnych dziennikarzy śmiech mówić.

Obrazek użytkownika angela

05-07-2020 [08:31] - angela | Link:

Lewak,  podobnie jak każdy bandzior, silny jak widzi że może ,  ale niech mu się ktoś choć troche postawi,  zmiata z podkulonym ogonem, pod parasol makreli
Tylko tchórze są agresywni, bo się boją. 
W Polsce tzw opozycja czerpie agresję ze strachu przed rozliczeniem, i wsparcia silnej zagranicy, Rosji i Niemiec , którzy czerpali miliardowe korzyści z ich  " rzadow".
Czy caly Narod pogoni w koncu bandziora.????