Co należy zrobić w drugiej turze?

Andrzej Owsiński
 
 Co należy zrobić w drugiej turze?
 
„A Imię jego 44” – niestety nie wydaje się że mimo sukcesu w I turze uda się reelektowi uzyskać w ostatecznym podsumowaniu I tury tej symbolicznej liczby.
Można zatem pokwitować sytuację jako „dobrą, ale nie beznadziejną”, mimo że suma głosów zdecydowanych przeciwników przewyższa osiągnięcie urzędującego prezydenta.
Wbrew triumfalnym głosom nie ma ani rekordu frekwencji ani osiągnięć indywidualnych, uzyskane wyniki plasują je na drugim miejscu w historii wyborów prezydenckich „IIIRP”.
Można tylko żałować że wybory nie odbyły się w trybie przedwojennym w Zgromadzeniu Narodowym, o czym pisałem przy okazji omawiania sprawy urzędu prezydenta RP. Byłoby dużo taniej i merytorycznie znacznie lepiej, nie mówiąc już o tym że zakończyłyby się w I turze.
 
W obozie prezydenckim jeszcze nie ucichła radość i poczucie triumfu po uzyskaniu  13 czy 14 punktów procentowych przewagi, ale już powinna przyjść refleksja, że może się to okazać za mało dla wygrania drugiej tury.
W moim przekonaniu zbiera się owoce źle poprowadzonej kampanii w której, jak zresztą we wszystkich wyborach „IIIRP”, przyjęto styl narzucony przez przeciwnika.
W tym przypadku chodzi o demonstrowanie wizerunków kandydatów przy ustawieniu w odpowiednim świetle oraz przeprowadzenie konkursu obietnic.
 
W drugiej turze trzeba ten styl stanowczo odrzucić wychodząc z analizy sytuacji ogólnej i położenia Polski w europejskiej, a nawet światowej rozgrywce.
 Merkel wezwała unijne kraje do bojkotu amerykańskich sankcji wobec budowy NS2.
Oznacza to otwarte wypowiedzenie wojny Stanom Zjednoczonym w imieniu spisku niemiecko rosyjskiego.
W przypadku poddania się niemieckiemu dyktatowi dojdzie do pogłębienia zależności krajów unijnych od Berlina, a dla Polski powrót na ścieżkę kontroli nie tylko gospodarczej, ale też sięgającej po znacznie szerszy zakres oddziaływania.
 Układ niemiecko rosyjski zasadza się od wieków na  redukcji państwa polskiego i obecne działania w tym kierunku nie powinny dziwić.
Zmiana polega na tym że poza Polską na przestrzeni między nimi zjawiła się Ukraina podlegająca również tej zasadzie.
 Takie jest prawdziwe oblicze tych stosunków niezależnie od wszystkiego co jest napisane i ogłaszane.
Trzeba przyznać że Rosja ma w tym względzie znacznie większe osiągnięcia aniżeli Niemcy, stąd też usiłowania nadrobienia zaległości ze strony pani Merkel.
 
Polska znalazła się w szczególnej sytuacji konieczności stawienia oporu niemieckim dyktatorskim zapędom i starania w tym względzie obecnego układu władzy o nadrobienie wieloletnich strat poprzednich rządów w Polsce są godne narodowego poparcia.
Z uwagi na naszą przynależność do UE i NATO szczególne znaczenie posiada możliwość wpływu na postawę innych członków tych organizacji.
Ma to kolosalne znaczenie nie tylko dla pozycji państwa, ale też i dla wszystkich aspektów życia w Polsce z gospodarką, bezpieczeństwem i ładem społecznym włącznie.
 
Na tym tle wybory prezydenckie nabierają specjalnego charakteru.
Nie chodzi bowiem o tę czy inną osobę, lecz o stworzenie takiego układu władzy który będzie gwarantował w możliwie najwyższym stopniu skuteczność walki o niezależność naszą i nie tylko naszą.
Naród polski, a nie żaden „elektorat”, musi być uświadomiony o powadze chwili i stanie zagrożeń i dlatego celu musi być utrzymana prezydentura stwarzająca możliwości skoordynowanego działania w niezbędnych dla tej sprawy posunięciach.
W konsekwencji powinien być zwiększony udział w II turze wyborów, a szczególnie powinni ruszyć się ci którzy nie uczestniczą dotąd w wyborach ze względów na brak zaufania do „IIIRP”, bowiem w tym przypadku nie chodzi o formułę państwa, ale o sprawę zasadniczą naszego bytu narodowego.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

29-06-2020 [22:28] - Jabe | Link:

No tak, tylko nie ma na kogo zagłosować.

Obrazek użytkownika angela

29-06-2020 [22:35] - angela | Link:

W dobrobycie łatwo się zapomina. 
Ludzie nie zastanawiaja się,  jak grozna bedzie przegrana A.Dudy. Rzad nie zrobi NIC.
Wyobraźmy sobie, ze prezydentem jest drugi Grodzki, i po Polsce,  kiedy do sterów panstwa dochodzi patologia,  dla obywateli nie zostaje  nic.   Ch..... d..... i kamieni kupa, piniędzy nie ma i nie bedzie. 
Przeciaz wcale niedawno to przerabialismy. 
Czy tego chcemy? Nieuczciwosci na kazdym kroku, pogardy dla wiary i naszych wartości. 

https://youtu.be/3l_x6wYRmow

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-06-2020 [22:54] - Marek1taki | Link:

"W drugiej turze trzeba ten styl stanowczo odrzucić wychodząc z analizy sytuacji ogólnej i położenia Polski w europejskiej, a nawet światowej rozgrywce."
Takim przekazem uzyska się zrozumienie u przekonanych. Demokratyczna większość - jednak elektoratu a nie suwerenów - reaguje jak łatwa kobieta. Nie oczekuje oświadczyn gdy chce być wykorzystana. Liczy się bajer.

Obrazek użytkownika Jabe

30-06-2020 [07:15] - Jabe | Link:

No chyba że chodzi o plusy.

Obrazek użytkownika angela

30-06-2020 [08:09] - angela | Link:

Pewnie te plusy ujemne. 

Obrazek użytkownika tricolour

30-06-2020 [08:23] - tricolour | Link:

Zero czterdzieści jeszcze na forum, ósma rano już na forum.

To sie chyba jakoś nazywa, taka przypadłość. A najlepsze, że nikt nawet nie podziękuje...

Obrazek użytkownika angela

30-06-2020 [14:41] - angela | Link:

@tricolour.  Przeszkadza? Nigdy ,  jak coś robię nie czekam na , dzięki. 
 

Obrazek użytkownika tricolour

30-06-2020 [16:21] - tricolour | Link:

@Angela

Bawi. Zabawne jest, gdy sama robisz to, co zarzucalas mnie. Z tym, ze ja od rana do nocy nie siedziałem.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

30-06-2020 [07:46] - Kazimierz Kozio... | Link:

autora slowa o formule panstwa i bycie narodowym piekne ale do oddania glosu na PAD w II turze trzeba przeciagnac wyborce dla ktorego te pojecia sa malo znaczace.
narazie PAD nie robi nic celem wgrania II tury. wciaz mowi jedynie do juz przekonanych do siebie. a moze warto byloby sie glosno zastanowic co z pierwszej kadencji poszlo nie tak i powinno zostac zmodyfikowane. festiwal obietnic socjalnych nie przysporzy juz zwolennikow