Mocny akcent pod koniec kampanii wyborczej Andrzeja Dudy

  Chodzi oczywiście o wczorajszą [24.06.2020] wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie, rozmowy z Donaldem Trumpem i wspólną deklarację obu prezydentów {TUTAJ}.  Donald Trump szef największego mocarstwa na kuli ziemskiej nazwał Dudę swoim przyjacielem i życzył mu sukcesu w polskich wyborach.  Furorę zrobiło powiedzenie Dudy: "Ja tu reprezentuję interesy polskie, a nie paraduję w Moskwie.".

  "Totalna opozycja" nie miała na to dobrej odpowiedzi.  Tomasz Siemoniak wyrwał się z oświadczeniem:

  "Głęboko rozczarowująca, porażka prezydenta Andrzeja Dudy - tak wiceszef PO Tomasz Siemoniak ocenił środową wizytę Dudy w USA. Za niedopuszczalną uznał wypowiedź prezydenta USA Donalda Trumpa o wsparciu dla Dudy przed wyborami. To bardzo zły moment w relacjach Polska-USA" - uważa Siemoniak." {TUTAJ}

  Wydaje się jednak, iż on sam sobie nie wierzył.  Znacznie ciekawsze jest to, że na wrogim PiS portalu Wp.pl ukazał się test Sylwestra Ruszkiewicza "Trzy tysiące amerykańskich żołnierzy w Polsce? Trump miał się zgodzić" {TUTAJ}.  Czytamy:

  "Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, podczas wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu padła deklaracja, że do Polski może trafić w najbliższym czasie 3 tysiące amerykańskich żołnierzy z Niemiec. To znacznie więcej niż wcześniej zakładano. Szczegóły relokacji ma opracować minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. (...) Pierwotnie mówiło się o ok. tysiącu amerykańskich żołnierzy, później o 2 tysiącach, ale prezydent Trump – m.in. w zamian za poparcie przez Polskę amerykańskich interesów w sprawie budowy sieci 5G – miał zgodzić się na znacznie większą obecność naszych sojuszników zza Oceanu.".

  Zobaczymy, jak to się sprawdzi w praktyce.  Bardzo trzeźwo ocenił wizytę Dudy w USA znany bloger Matka Kurka [Piotr Wielgucki] w swej dzisiejszej notce "Co załatwił Andrzej Duda z Trumpem? GW, TVN i parę procent głosów!". {TUTAJ}:

  "Najmniej 20% wyborców głosuje obrazkami, irracjonalnymi kryteriami, takie jak uroda kandydata, dobrze dobrany krawat albo pałaszowanie homara srebrnym widelczykiem, tym żyje wyborca „niezdecydowany”.  Żaden z konkurentów Andrzeja Dudy nie ma w pakiecie wyborczym takich obrazków, jakie widzieliśmy w USA i oczywiście to nie przesądzi o wygranej w pierwszej turze, ani nie doda 10% wyborców. Natomiast z całą pewnością 3-5% niezdecydowanych wyborców, nie musi sobie wyobrażać „jak on się spotka z Trumpem albo z Merkel”, bo zobaczyli to na własne oczy. Opowiadanie, że wizyta Andrzeja Dudy nie miała żadnego znaczenia dla wyborów, jest zaklinaniem rzeczywistości. Do wszystkich innych argumentów politycznych, doszedł obrazek, jakiego nie ma i nie będzie mieć konkurencja, a to w dobie polityki obrazkowej ma znaczenie na miarę kilku procent głosów, które zdecydują o wyniku w I i II turze.".

  Mam nadzieję, że tak właśnie będzie.  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-06-2020 [14:58] - NASZ_HENRY | Link:

Zdjęcie gdzie prezydent Duda siedzi a  prezydent Trump stoi bezcenne.
Obstawiam wynik -  52:48 ☺
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

25-06-2020 [18:11] - RinoCeronte | Link:

Mistrzu to już jest nudne... 52:48  ;-)

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

26-06-2020 [01:59] - hr.Levak-Levatzky | Link:

A  ktoś ma wątpliwości,że nie chodziło o te parę nędznych procent w w niedzielnych wyborach? Przecież Duda niczego konkretnego w Białym Dom nie załatwił, a jeśli tak, to proszę podać jakieś konkrety,ale nie obiecanki-cacanki o zamiarach na przyszłość i dalszej kontynuacji procesów rozpoczętych między naszymi krajami jeszcze za poprzednich polskich rządów i jeszcze bardziej poprzednich. Z pewnością jakimś novum było zezwolenie gospodarza,aby w Gabinecie Owalnym gość mógł usiąść,ale już na przywitanie ręki mu nie podał. I to byłoby na tyle...

Obrazek użytkownika sake3

26-06-2020 [07:28] - sake3 | Link:

W czasie panowania koronawirusa nie podje się ręki,nie ma uscisków i całusków.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

26-06-2020 [16:00] - hr.Levak-Levatzky | Link:

A ktoś tego przestrzegał w Białym Domu? W każdym razie gospodarz przynajmniej mógł swojego gościa puścić przodem, gdy wchodzili do wnętrza. Ale pewnie i takie ceregiele sake 3 podobnie jak Trump  uważa za zbędne.

Obrazek użytkownika angela

26-06-2020 [07:33] - angela | Link:

A o co chodzi p. Trzaskowskiemu, kiedy wychodzi do ludzi, i bąka coś niezdecydowanie.
A programu jak nie bylo, tak nie ma. Podobno  mają podać tuż przed cisza wyborczą,  żeby  wyborcy ten " program" mogli w swojej świadomości ' zarejestrować, i nikt nie mógł się do niego ustosunkować, czy skrytykować. 
To jest pelna demokracja,  trzaskowska. 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

26-06-2020 [16:04] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Frau Angela
jaki widać to już nie po raz pierwszy ma niemałe trudności w rozumieniu zarówno wystąpienia jakiegoś polityka,jaki tekstów pisanych.

Obrazek użytkownika angela

26-06-2020 [18:29] - angela | Link:

Towarzysz hr levak, mówią jednym przekazem razem z kandydatem Trzaskowskim ,    tzn żadnym,  bo praca jego na NB polega na deptaniu po piętach komentujacym,  sam  swój mały mózdzek pozostawia bezuzytecznym. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-06-2020 [17:57] - Marek1taki | Link:

Najlepszą opinię Andrzejowi Dudzie wystawił Dr Bartosiak w radio Wnet podsumowując wizytę prezydencką.
https://www.youtube.com/watch?...
Wystarczy normalnie mówić, że w trakcie są rozmowy, o czym, w jakich aspektach. Brak efektu w postaci ostatecznej wiążącej umowy dobrze świadczy o obu stronach prowadzących rozmowy. To fascynujące jak w otoczeniu prezydenta działają ludzie, którzy nie potrafią zrobić czegoś dla jego zwycięstwa.
Mówi o tym i wielu innych sprawach prof. Andrzej Nowak.
https://www.youtube.com/feed/l...
I nie jest to kwestia tylko osoby Jacka Kurskiego. Prezentacja kandydatów na prezydenta może być inna. Poza TVP i TVN istnieje świat. Udowadnia to nie tylko w radio Wnet Wojciech Cejrowski w rozmowie z Krzysztofem Bosakiem. Zamiast egzaminu dla ośmioklasistów jest rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko prezydenta.
https://www.youtube.com/watch?...