Zadziwia sprzeciw opozycji w Polsce wobec inwestycji

Zadziwia sprzeciw opozycji w Polsce wobec inwestycji, gdy UE właśnie na nie stawia
 
1. Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki w ostatnich dniach przypominają znaczenie publicznych inwestycji strategicznych dla rozwoju naszego kraju, natomiast politycy głównej partii opozycyjnej i jej kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski, sugerują ich zamrożenie, albo nawet rezygnację z nich i przeznaczenie środków finansowych na inny cel.
Takim zamrożeniem miałaby być objęta inwestycja przekopu Mierzei Wiślanej, natomiast rezygnacja miałaby dotyczyć budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, niechętnie Platforma patrzy także na intensywną realizację kolejnych odcinków trasy ekspresowej S-19 wzdłuż naszej wschodniej granicy.
Pieniądze zaoszczędzone w ten sposób miałby być przeznaczone zdaniem opozycji na wsparcie ochrony zdrowia, a nawet jak sugeruje Rafał Trzaskowski na wsparcie samorządów, mimo tego, że w I kwartale nie zaobserwowano spadku dochodów samorządów z podatku PIT (wpływy z tego tytułu są na tym samym poziomie co w I kwartale 2019 roku), a tylko lekki spadek w podatku CIT (o około 10% w stosunku do roku ubiegłego).
2. Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki w poprzednim tygodniu byli na miejscu przekopu Mierzei Wiślanej i obydwaj podkreślali wagę tej inwestycji dla odzyskania władztwa państwa polskiego nad wodami Zalewu Wiślanego (obecnie o tym jakie statki wpływają na ten Zalew, decyduje Rosja), a także jej znaczenia dla rozwoju regionu Warmińsko-Mazurskiego i całej Polski.
Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że inwestycję zapowiedział już premier Jarosław Kaczyński w 2007 roku, później gdy powstał rząd PO-PSL  na 8 lat została ona porzucona i dopiero po wygranych wyborach prezydenckich i parlamentarnych, nowy rząd Zjednoczonej Prawicy, rozpoczął realizację na nowo tego zdania.
Prezydent przypomniał także jej znaczenie dla polskiej suwerenności, niezależności i wolności i dodał, że inwestycja ta otworzy Zalew Wiślany, Elbląg i Frombork na nowe możliwości rozwojowe.
Zwrócił także uwagę, że już w tej chwili przy jej realizacji pracuje 50 polskich firm zatrudniających setki pracowników, a do końca budowy czyli do roku 2022, będzie ich jeszcze więcej.
Po zakończeniu jej realizacji nowe możliwości rozwojowe uzyska cały region zarówno w turystyce jak i gospodarce morskiej, bo port w Elblągu może być trzecim polskim portem, po zespole portów Szczecin-Świnoujście i Gdańsk-Gdynia.
3. Z kolei wczoraj z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, odbyła się prezentacja inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego w ramach której powstanie nie tylko nowe wielkie lotnisko ale 1800 km nowych linii kolejowych, a także ponad 400 km nowych dróg szybkiego ruchu.
Jak podkreślał prezydent całość tej inwestycji to wydatki rzędu 100 mld zł ale dzięki temu powstanie około 150 tysięcy trwałych miejsc pracy, 40 tysięcy bezpośrednio związanych z funkcjonowaniem portu lotniczego i węzła przesiadkowego i 110 tysięcy powiązanych z portem w branży logistycznej, turystycznej, hotelowej, deweloperskiej, w handlu i innych usługach.     
Roczna przepustowość portu w I etapie inwestycji to około 400-450 tysięcy operacji lotniczych i obsłużenie 45 mln pasażerów, po zrealizowaniu II etapu, aż 75 mln pasażerów, czyli blisko dwa razy więcej niż mieszkańców naszego kraju.
4. W tej sytuacji sprzeciw wobec tych inwestycji polityków opozycji w tym głównego jej kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, może zastanawiać i dziwić, bo argumentacja przedstawiana przy tej okazji jest niezwykle miałka merytorycznie.          
Ba uchodzący za „wybitnego Europejczyka” Rafał Trzaskowski, powinien wiedzieć, że UE właśnie uruchamia wielki Fundusz Odbudowy, który ma liczyć aż 750 mld euro i ten fundusz do roku 2024 ma być przeznaczony na inwestycje w krajach członkowskich, w których widzi się główny instrument wyprowadzenia gospodarki unijnej z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.
Rząd Zjednoczonej Prawicy od początku swojej kadencji postawił na inwestycje o charakterze strategicznym ale i lokalnym i sprawnie jej realizuje i chce ten proces kontynuować, także przy wsparciu pochodzącym ze wspomnianego Funduszu Odbudowy (Polska ma być czołowym jego beneficjentem, dla naszego kraju jest przewidziane blisko 64 mld euro środków).
Dobrze byłoby, żeby opozycja skoro już nie pomaga, to chociaż w realizacji tych inwestycji, nie przeszkadzała.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-06-2020 [07:18] - Marek1taki | Link:

Musi wystarczyć POPiS solidarności w sprawie inwestycji na Dolnym Śląsku.
Po nie ma natomiast zaleceń by forsować bazę Mosadu w CPK.

Obrazek użytkownika angela

05-06-2020 [09:10] - angela | Link:

Platforma i PSL też byli za przekopem mierzei wiślanej,  nawet ekspertyzy zrobili. 
Teraz wygląda na to, przy totalnej niechęci kandydata na kandydata do inwestycji, ze to wszystko, to był  gigantyczny PIC,  a chodziło o 5 milionów na te właśnie ekspertyzy.

Czego te ekspertyzy za 5 milionów dotyczą,  kto je robił,  i co z nich wynika. 
A łopozycja nie bada  przypadkiem  tego  marnotrawnego  wydatku? A można było na ONKOLOGIE,  a niepełnosprawne dzieci, zebraly  parę groszy od Tuska,  i nikt się nie upomina.
A za co oni by ten przekop zrobili, jak już państwo bankrutowalo,  bo na emerytury bieżące , zarekwirowali  innym  emerytom  pieniadze z OFE.
Jeżeli Polacy nie wybiorą PREZYDENTA  Andrzeja Dudy, nie pójdę hurmem na wybory, i nie przegonią tej  KOalicyjnej kasty raz  na zawsze,  to niech nie płaczą potem, że państwo z tektury, bezprawie wszechobecne,  że zabrali 500+, 300+, emerytury, sprzedali wszystko, znów bezrobocie i emigracja, za chlebem, a Polak pacholkiem  Europy, i MADRY  po  SZKODZIE. 
A na wstępie,  naliczą WSZYSTKIM  Podatek katastralny, żeby się  bidoki domów i mieszkań wyzbyli,  i na bruk, bo ważnych na ich nieruchomości jest wielu, jak na kamienice w Warszawie, a prawdy nie dojdzie nigdzie. 

Wobec totalnej destrukcji  tzw opozycji, działania  na szkodę Polski, niemoralnym jest, żeby Polacy dopuścili do dalszych działań tej formacji POPSL,  poukrywanych w przeróżnych kolekcjach, i nie podziękowali im we właściwy sposób. WYRZUCILI ICH NA SMIETNIK HISTORII. 

Obrazek użytkownika sake3

05-06-2020 [09:51] - sake3 | Link:

Najbardziej znamienny jest fakt,że opozycja właściwie nie podaje żadnych argumenttów dol swojego sprzeciwu.Tłumaczenie,że ,,rzad nie uzgadniał przekopu Mierze z ekologami to zaden argument.i