Maseczki, czyli amulet przeciwko złemu Mzimu

  Dzisiaj [27.05.2020] ogłoszono czwarty etap znoszenia obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią.  Obejmuje on m.in.:

  "Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować dwa metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach." {TUTAJ}.

  Spróbowałam sobie wyobrazić, jak miałoby to wyglądać: wychodzimy z domu bez maseczki, wchodzimy do sklepu - nakładamy maseczkę, wychodzimy i zdejmujemy maseczkę, wsiadamy do tramwaju - znowu zakładamy itd.  Po drodze na maseczce zbierają się wszystkie wirusy i bakterie z miejsc, które odwiedziliśmy.  Stać się ona może rozsadnikiem zarazy.  Co więcej - nosząc ją nie musimy przestrzegać tzw. dystansu społecznego - jedynej naprawdę skutecznej metody walki z pandemią.  Obowiązek noszenia maseczek okazał się bowiem całkowicie nieskuteczny.  Aby to wykazać przytoczę za Wikipedią {TUTAJ} dane na temat sytuacji epidemiologicznej z 17 kwietnia 2020:

  "17 kwietnia – Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 461 nowych przypadkach zakażeń (łącznie 8379) oraz o 18 ofiarach śmiertelnych (łącznie 332), kolejne 92 osoby wyzdrowiało (łącznie 866), 2673 jest hospitalizowanych, 138 004 jest objętych kwarantanną, a 25 773 nadzorem epidemiologicznym[73]. Wśród potwierdzonych przypadków, 50 osób zarażonych koronawirusem znajdowało się w Domu pomocy społecznej w Kaliszu, z czego 19 osób to pracownicy, którzy trafili na izolację domową[131]. Według danych dyrekcji tego DPS-u do 17 kwietnia w placówce tej zmarło 7 pensjonariuszy.".

  oraz z 26 maja:

  "26 maja – Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 445 nowych przypadkach zakażeń (łącznie 22 074) oraz 17 ofiarach śmiertelnych (łącznie 1024), kolejne 744 osoby wyzdrowiały (łącznie 10 020), 2171 jest hospitalizowanych, 78 864 są objęte kwarantanną, a 19 139 nadzorem epidemiologicznym.".

  Przez 40 dni noszenia tych maseczek przez lwią większość społeczeństwa - zmiany są niewielkie.  Epidemia rozszerza się bardzo powoli, lecz stale.  Zachęcam do prześledzenia danych za cały okres od 17.04 do 26.05.  Ministerstwo Zdrowia uwierzyło w magiczną moc tych maseczek i traktuje je jak coś w rodzaju talizmanów chroniących przed chorobą.  O wiele zdrowiej byłoby znieść całkowicie obowiązek noszenia maseczek, ale zachować dystans społeczny.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-05-2020 [19:18] - Pani Anna | Link:

Po co Pani to pisze, teraz? Kilka osób tutaj na NB dokładnie to samo mówi od samego poczatku i jest to właściwie powtórzenie tego, co św. minister Szumowski rzekł na samym poczatku, że "maseczki w niczym nie pomagają". I faktycznie, chyba nikt go w tym czymś na twarzy nie widział? Przynajmniej nie podczas konferencji prasowych.
Może by Pani z blogerskiego obowiazku skomentowała to, że  minister zdrowia z PIS ma żonę, a ona ma 4 aktywne spółki i 5 nieaktywnych, do tego ma brata, a ten brat ma 8 aktywnych i 21 wygaszonych spółek i jeszcze oboje mają wspólne spółki, które dostały kilkaset milionów z budżetu. Jeszcze nie czas na to? Taka "mądrość etapu".
Schemat jest zawsze ten sam: kpina, emocjonalne tyrady i gnojenie ludzi, którzy mówią o oczywistościach, a potem wielkie "ach, znowu zostaliśmy oszukani". Dotyczy to zarówno jednej jak i drugiej strony politycznego sporu, żeby było jasne. Więc nie ma sie co dziwić, że na elektorat PO nie działa zniechęcająco szambo Trzaskowskiego, bo po "prawej" stronie mechanizm jest dokładnie taki sam.

Obrazek użytkownika Jan1797

27-05-2020 [21:14] - Jan1797 | Link:

Link pomoże, proszę zweryfikować kilka faktów;
https://www.rmf24.pl/tylko-w-r...
 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

27-05-2020 [22:41] - Roz Sądek | Link:

@Pani Anna
Będę strzelał: Pani nie ani jednej spółki aktywnej, nie ma pani też żadnej spółki wygaszonej, ba, nie tylko Pani nie ma, ale nigdy nie była nawet jednoprocentowym udziałowcem żadnej spółki. Nie wiem jak u Pani z rodzeństwem, więc się dalej nie rozwodzę.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

28-05-2020 [12:23] - Pani Anna | Link:

@Roz sadek
Strzelaj chłopie dalej, ba nigdy nie opchnęłam kilku milionów bezwrtościowych szmat zakupionych przez MZ, wprowadzając przedtem nakaz ich noszenia. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-05-2020 [19:39] - NASZ_HENRY | Link:

Chińczycy noszą maseczki i jakie mają extra efekty, bo maseczki są od tego aby nie pluć na bliźniego
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-05-2020 [22:10] - Marek1taki | Link:

"Maseczki są od tego aby nie pluć na bliźniego"
I odwrotnie. Nie zakładaj maseczki bliźniemu swemu zamiast sobie samemu, a nie będzie ci założona pod przymusem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-05-2020 [19:49] - Marek1taki | Link:

Może nie wybierajmy na ministrów ludzi, którzy potrzebują 2,5miesiąca na sformułowanie zaleceń. Błąd! To nie my wybieramy, ani wybrańcy tacy ciemni.
Z tymi maseczkami proszę nie przesadzać, że są nieskuteczne. Oczywiście, że są ale nie zerojedynkowo. Zmniejszają ryzyko. I starczy.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

27-05-2020 [23:21] - Roz Sądek | Link:

Obecnie ustabilizowana światowa produkcja maseczek wynosi ok. 80 mln dziennie. Liczba ta dotyczy jedynie maseczek certyfikowanych i stanowiących międzynarodowy obrót hurtowy. Przyjmuje się, że produkcja nieewidencjonowana jest podobnej wielkości. W większości krajów  w dalszym ciągu popyt przewyższa podaż.
Cały świat chodzi w maseczkach, ale tylko garstka specjalistów od wszystkiego, potrafiących - tak jak Pani, zestawić to i owo wie, że to bezsens.
Albo udajecie że kompletnie nic nie rozumiecie, albo jesteście Marsjanami.
Szanowna Pani, mieszkam na peryferiach dużego śląskiego miasta. Najbardziej zarażonego województwa w Polsce. Już dzisiaj, jadąc z pracy, maseczkę widziałem na mniej więcej co drugiej twarzy, a w grupie małolatów prawie wcale. Tak podziałała propaganda antymaseczkowa domorosłych specjalistów od szczepień, czipów i nowego światowego porządku z Billem G. na czele. Swoim postem bierze Pani w tym udział. Przeczytałem też, kolejny artykuł o możliwych następstwach i powikłaniach mogących wystąpić u osób przechodzących chorobę bezobjawowo. Po kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu latach. Obecnego wirusa poznano do tej pory na poziomie nawet nie elementarnym. Sprawa jest tak poważna, że żarty, czy banialuki w tym temacie są absolutnie nie na miejscu. Niech Pani to przemyśli.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

28-05-2020 [08:53] - Trotelreiner | Link:

@Roz Sądek

Osoba @elig oraz @Pani Anna,to czołowe intelektualistki w sieci...nie pokazując palcem...jedną nawet Salon24 wywalił...cytuję: "za głupotę"...Igor Janke...kilka lat temu.
Szkoda sie wysilać...ona jest sterowana emocjami...TVN24.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

28-05-2020 [12:35] - Pani Anna | Link:

@Trotel
oj, gdzież mi do takiego intelektualisty krytykujacego UE, za równocześnie przyssanego rurką do unijnej posadki? W moim prostym umysle takie coś się nie mieści, do tego trzeba właśnie "yntelektualysty". Idź się poskarż adminowi, że znowu cie tu biją.

Obrazek użytkownika Czesław2

28-05-2020 [09:16] - Czesław2 | Link:

Widzi Pan, niemożliwym jest, aby komentujący tu w "dobrej wierze" nigdy nie widzieli transmisji np z Japonii w czasie wzmożonych zachorowań na grypę. Tam noszenie maseczek istnieje od kilkudziesięciu lat i stało się elementem dbania o np kolegę z pracy.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-05-2020 [11:13] - Marek1taki | Link:

Jest kilka powodów noszenia masek w Japonii, Chinach czy Wietnamie. Tłum - trudno się zdystansować w czasie infekcji. Kurz. Podobno większa podatność na choroby układu oddechowego wynikająca z rasy ale nie wiadomo czy nie od smogu. Jazda na motorynkach. Przyzwyczajenie, moda, propaganda.

Obrazek użytkownika Czesław2

28-05-2020 [13:04] - Czesław2 | Link:

Nie musi mnie Pan agitować do popełnienia samobójstwa. Będę chciał, sam sobie poradzę. Bez odbioru.

Obrazek użytkownika Suriw

27-05-2020 [23:59] - Suriw | Link:

Bardzo rozsądny,wyważony i udokumentowany tekst o jeszcze jednym przykładzie wspaniałości tzw."dobrej" zmiany czyli mądrości i nieomylności przewodniej siły narodu, nie mówiąc już o jej zdolności do zaspokajana pazerności, oczywiście pod światłym kierownictwem jej wodza zwanego przez złośliwców "mężem stanu". Właśnie dzisiaj po raz kolejny pokazał on kto tu rządzi ogłaszając bezapelacyjnie datę wyborów prezydenckich (przy jak zwykle gorącym wsparciu swojego premiera),czym znowu dał po nosie pani marsz.Witek-Kuchcińskiej,która wcześniej tak się użalała nad sobą, skrzywdzoną przez niedobrego marszałka Senatu RP. Ten ostatni zresztą powinien zapłacić te głupie 70 mln zł za makulaturę na niedoszłe - z jego oczywiście winy  - wybory majowe,co sugerują już co inteligentniejsi politycy partii rządzącej.

Obrazek użytkownika angela

28-05-2020 [08:18] - angela | Link:

Wszystko bardzo , wg Suriw, dobre, jak ktoś osłabia rzad.
Pani Elig, często wrzuca swój kamyczek, po linii łopozycji, tzn zgrai demolujacej nasz piękny kraj.
O Suriw,  nie będę się wypowiadac, bo zapowiada się piękny dzień, i przykre rzeczy nie są mi wcale potrzebne. 

Obrazek użytkownika Suriw

28-05-2020 [17:26] - Suriw | Link:

Angelo!
Żal,naprawdę żal,ale zarazem podziw dla prymitywnej propagandy prorządowych szczujmediów, że tak działa ona na niektórych tą propagandą zaczadzonych,aż tak..

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-05-2020 [09:34] - NASZ_HENRY | Link:

Powiem tak aby wszyscy mogli rozumieć.
Pierwsza linia obrony przed wirusem to - blokada granic
Druga linia obrony przed wirusem to - dystans 2m
Trzecia linia obrony przed wirusem to - maseczki
Czwarta linia obrony przed wirusem to - respirator ☺
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-05-2020 [11:03] - Marek1taki | Link:

Respiratorem to teraz straszą niegrzecznych staruszków po DPSach.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

28-05-2020 [10:48] - Kazimierz Kozio... | Link:

wg danych na dzis 28 maja - smiertelnosc Covid19 w Polsce i Niemczech jest identyczna 4.6% (smiertelnosc to stosunek przypadkow smiertelnych do wszystkich
wykrytych). PL 100%x1028/22473, DE 100%x8428/181524. gdyby uwzglednic 80% przypadkow niewykrytych/nieujawnionych/bezobjawowych to wskaznik
smiertelnosci bedzie wielokrotnie nizszy ale dla porownan nie ma to zadnego znaczenia bo, jak na dzis, taki sam odsetek Polakow i Niemcow zostalo zakwalifikowanych jako ofiary SARS CoV-2.

niestety slabo wypadamy w statystykach jako kraj w ktorym zaraza wciaz sie rozwija a nie zwija. 
porownujac dane z ostatnich 7 dni Polska ma na dzis, 28 maja, 1.1% PRZYROST aktywnych przypadkow Covid-19 natomiast Niemcy maja na dzis 4.8% SPADEK.

pozostaje jeszcze propblem wiarygodnosci danych dostarczanych przez sanepidy poszczegolnych karajow (zweryfikowane dane pojawia sie pewnie za pare lat), oraz rozne sposoby naliczania ofiar SARS CoV2. poki co innych danych nie ma a spekulacje ze w jednym kraju podaja cala prawde a w innym prawde inaczej to tezy nieweryfikowalne na dzis.

wysmiewana Bialorus 0.2% SPADEK, smiertelnosc 0.5%(214/38956), Ukraina 0.7% SPADEK, smiertelnosc 3%(658/21905), Czechy 2.6% SPADEK, smiertelnosc 3.5%
(317/8086)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-05-2020 [13:34] - NASZ_HENRY | Link:

POkraczna ta pańska statystyka!
Liczba zgonów na 1 mln mieszkańców dane z 25.05
Hiszpania 574
Wielka Brytania – 544
Włochy – 544
Francja – 436
Szwecja – 399
Niemcy  – 101
Austria – 71
Rumunia – 63
Węgry – 51
Czechy – 30
Polska – 27
Chorwacja –24
Litwa – 23
Grecja – 16
Czyli w Polsce 20 razy mniejsza ilość zgonów na mln mieszkańców  niż w Hiszpanii ☺
 

Obrazek użytkownika sake3

28-05-2020 [16:42] - sake3 | Link:

Myślę,że za tak małą liczbę zgonów nalezy ministra Szumowskiego przynajmniej zwolnić,albo postawić przed sądem na 25lat.Dodatkowo w osobnym postępowaniu dołożyć 20 lat za maseczki które zareklamował-razem dożywocie z utratą praw publicznych na zawsze.Ciekawe co zaproponują dyszący nienawiścią do tego zbrodniarza niektórzy komentujący tutaj.Może kamieniołomy.I zameldować panu Budce-jesteśmy z panem,zrobiliśmy ,,jak trzeba''.

Obrazek użytkownika Suriw

28-05-2020 [17:39] - Suriw | Link:

@sake3
W normalnym cywilizowanym,demokratycznym i praworządnym państwie przy takich materialnych dowodach (dokumenty!) jakie znalazły się na poza ministerialną działalność tego światowego bohatera walki z covid19, to jako minister (zwłaszcza zdrowia!) zostałby już zdymisjonowany przez  premiera (tu byłby dopiero konflikt interesów!) lub mając resztki honoru sam podałby się do dymisji czekając potem na wyniki postępowania niezależnej prokuratury,a potem na wyrok niezawisłego i niezależnego sądu. A bredzenie o jakichś nienawidzących go opozycjonistach niech sobie sake3 dalej uprawia,jak go to bawi.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

28-05-2020 [21:31] - Kazimierz Kozio... | Link:

liczba mieszkancow i liczby bezwzgledne sa malo istotna jezeli porownywac sukcesy i porazki poszczegolnych krajow w obliczu stawienia czola pandemii. tu istotna jest liczba mieszkancow zarazaonych w stosunku do tych ktorzy zmarli z powodu Covid-19. te ostatnie liczby swiadcza o tym w jakim stopniu panstwo zdalo egzamin. malo zarazonych to zaden sukces jezeli wielu z nich zmarlo. duza liczba zarazonych, z ktorych prawie wszyscy wyszli bez szwanku to zdecydowanie lepsza sytuacja przynajmniej dla rodzin osob zarazonych.
przykladem niech bedzie wlasne podworko. wojewodztwo lubuskie gdzie nikt ze 113 zarazony nie zmarl, czy warminsko-mazurskie: 1 zgon na 179 zarazonych. a w mazowieckiem 257/3461 robi smiertelnosc 7% podczas gdy w slaskim 201 zgonow przy 7728 zarazonych - smiertelnosc 2.6%. interpretacje pozostawiam czytelnikom
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

28-05-2020 [23:28] - Kazimierz Kozio... | Link:

nasz_henry podaj ilosc zgonow na Covid-19 na 1 mln mieszkancow w chinach, indiach, bangladeszu, rosji, to moze zaswita ze liczba wszystkich meszkancow kraju (zdrowych plus zarazonych) wpleciona do statystyk porownawczych slabo sie nadaje

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-05-2020 [08:44] - NASZ_HENRY | Link:

Chiny, Indie, Rosja ,Bangladesz mają najlepszą medycynę na świecie i najlepsze mas....
maskowanie ☺