Piosenka jest dobra na wszystko,czyli przysługa Niedźwiedzia

Kiedy pojawia się jakiś temat, który wywołuje medialną burzę, dobrze jest wstrzymać się z oceną kilka dni. Warto poczekać, bo zawsze na powierzchnię wyjdą nowe fakty, które rzucają zupełnie inne światło na sprawę i obraz staje się przez to bardziej wyważony. Jednak wszystkie, absolutnie wszystkie pojawiające się informacje należy weryfikować. Kiedyś sensacje ukazujące się na mniej lub bardziej wiarygodnych internetowych stronach weryfikowali dziennikarze, ale to było kiedyś. Dzisiaj mamy czasy, w których niusy udostępniane przez dziennikarzy, trzeba sprawdzać pod kątem ich rzetelności w  Internecie.

Abstrahuję od tego, czy głosy oddawane na listę przebojów są liczone uznaniowo, czy nie. Zostawiam na boku to, czy „Trójka” jest kultową stacją, która przetrwała czasy komuny, czy to raczej komuna przetrwała w „Trójce”. Pomijam przez kogo i w jakim celu Program III został powołany do życia. Może jest tak, że nadgorliwy wyznawca prezesa zatracił resztki zdrowego rozsądku i instynktu samozachowawczego? A może potrzebny był świeży męczennik? O kulisach odejścia Wojciecha Manna niewielu już pamięta, a lada dzień rusza nowe radio pani Jethon, więc przyda się trochę rozgłosu? Mnie w tej sprawie zastanawia jednak zupełnie coś innego.

Źle się dzieje, gdy politycy ingerują w notowania list przebojów, ale równie niedobrze, kiedy dziennikarze muzyczni zaczynają uprawiać na antenie politykę. Ale litości! Mówimy o tym, że skorygowano notowanie na stronie internetowej LP3  (tak, jest taka strona), na której ruch jest mniejszy niż na stronie Urzędu Gminy Pierdziszewo. A to wszystko wydarzyło się w stacji radiowej, której udziały w rynku kręcą się w okolicach 5%. Rozmawiamy o piosence, która wygrała, bo oddało na nią głos niespełna 1200 osób w 38-milionowym kraju. Może warto więc wziąć zimny prysznic, głębszy oddech i spojrzeć na sprawę zdroworozsądkowo?

A może to ze mną jest coś nie tak, bo nie dostrzegam, że żyję w kraju miodem i mlekiem płynącym? W kraju, do którego nie zbliża się kryzys ekonomiczny wywołany pandemią i — wskutek jej — zamrożeniem gospodarki? W kraju, który nie jest w przededniu wyborów prezydenckich, których wynik może przewrócić do góry nogami stolik z mozolnie ułożonymi puzzlami politycznymi? Może, rzeczywiście, największym problemem jest to, czy utwór Kazika jest na pierwszym, czy czwartym miejscu? Może tym właśnie, w pierwszej kolejności, powinni zajmować się politycy z pierwszych stron gazet, z głową państwa na czele? Sam już nie wiem.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-05-2020 [19:22] - Marek1taki | Link:

Wstrzymywać się nie ma po co. Jak nie wychodzą fakty tylko się je kisi to znaczy, że media ne działają tylko dezinformują. Jak w dyskusji wyjdą fakty rzucające nowe światło to zmienia się pogląd. Dyskutować trzeba aby miało co wyjść. Radiowy paleoPRL odszedł w niebyt. Teraz zaparcie w innym peleoPRLu. W Sądzie Najwyższym. Świat zamarł i czeka co powie Duda. Nasz prezenter ma wybrać jednego z pięciu, ale chętnie już bym posłuchał jakie to melodie ma wgrana finałowa piątka.

Obrazek użytkownika Jabe

24-05-2020 [19:48] - Jabe | Link:

Mamy przykład głosowania korespondencyjnego.

Źle się dzieje, gdy politycy ingerują w notowania list przebojów, ale równie niedobrze, kiedy dziennikarze muzyczni zaczynają uprawiać na antenie politykę. – Ingerencje polityków są dużo gorsze.

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-05-2020 [20:01] - Pani Anna | Link:

 Co dla ludzi jest ważne... Uprzedzam, że tego nie da się "odzobaczyć" https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika cyborg59

24-05-2020 [21:19] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Faktycznie !
Nie da się odzobaczyć. 
Sybilla Malina Wąsowska. Kategoria : śmieszne. 22 subskrypcje.
Ostatnimi czasy, jeśli słuchałem listy, znaczyło to, że się nie wyrobiłem z jakąś naprawą na poniedziałek, że trzeba było zostać w warsztacie do nocy. W nocy mniej pachniało komercją.
Rozpaczająca Sybilla. Odbieranie opozycji " ich stacji". Tragedia na grecką miarę.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-05-2020 [05:52] - jazgdyni | Link:

To jest problem - ludzie nie potrafią przestać. Najlepiej w odpowiednim momencie.
Dla mnie najtragiczniejszym przykładem była uwielbiana przecież Justyna Kowalczyk. Wiem, miała ciężką depresję i chciała ją przełamać. Lecz kolejne klęski chyba jej nie pomogły.
Fenomenem natomiast są The Rolling Stones. To, jakże na czasie w pandemii, Living In A Ghost Town pokazuje, że niektórzy mogą być "wieczni".

Czy ten nowy projekt dinozaurów  z P3 PR ma szanse, szczególnie pod przywództwem zaledwie o rok ode mnie młodszej antypisówy odznaczanej przez Komorowskiego Magdaleny Jethon, ma jakieś szanse? Nie udało się kobiecie osiągnąć wpływów o pięć lat starszej Niny Terentiew, czego bardzo chciała.
Dlaczego źle im wróżę? Bo ci ludzie, co jest tak ważne w prezentowaniu muzyki, nigdy nie potrafili być eklektyczni. Lansowali głównie swoje ulubione gatunki. Pasowało ci - fajnie, nie pasowało - nie słuchałeś. I tacy nadal są. Gdzie by taki Mann puszczał Juno Reactor, albo Imagine Dragon - kapele bardzo ponadprzeciętne.
Sądzę, że zostaną taką warszawkowską, yntelygencką wersją programu fatalnych "Złotych przeboi". Zobaczymy.

Bardzo natomiast żałuję odejścia Agnieszki Szydłowskiej. Ale za to nasz gdyński kumpel Jędrzej "Kodym" Kodymowski (chyba najlepsza gitara teraz w Polsce) w sobotę dostał 3 swoje godziny w najlepszej porze, wieczorem w Trójce. Też zobaczymy...

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

24-05-2020 [21:55] - Jarosław Banaś | Link:

Było to dość ważne radio, gdy muzyka do Polski docierała z opóźnieniem, wtedy można było LP nagrać, łącznie (dziś to śmieszne) z sygnałem startowym. W przypadku muzyki rozrywkowej nie miało to jakiegoś większego znaczenia ale stanowiło. Wiedzieliśmy co się dzieje za kurtyną. Później radio stało w rozkroku, w takim samym jak stoi do dziś większość radiofonii. Mówi się tak, a co będzie jak PiS przegra? Przecież PO dokona natychmiastowej wymiany dziennikarzy, którzy nie daj Boże popierają PiS. Więc odbywa się lawirowanie. Jak nie podpaść PiSowi a równocześnie nie podpaść PO. No i tak to wszystko trochę krzywo, trochę prosto kolebie się przez Polskę a słuchacz głupieje. Do tego to niewytłumaczalne zafascynowanie słabą muzyką światową, słabą bo wciskaną na antenie siłą niezrozumiałego ciągu wzorowania się na stacjach prywatnych. Wystarczy w internecie posłuchać publicznych stacji w Niemczech czy Francji... Piszę samobójczo, bo PO ma mnie na rozkładzie a PiS krytyki nie znosi. Ale cóż. Jak trzeba to trzeba.   

Obrazek użytkownika sake3

24-05-2020 [22:23] - sake3 | Link:

,,PiS krytyki nie znosi''? Ale musi znosić chamstwo,obelgi ,ordynarne wyzwiska,groźby ze strony opozycji,internetowych gnojków i celebrytów?Czyli uszy po sobie PiS-ie bo inaczejj wyjdzie na to,że nie znosisz krytyki. Koło się zamyka.Niejaki Pasierbiewicz z S24 nazywa to uczenie ,że PiS nie ma kodu komunikacyjnego z narodem.No a jak ma go mieć tzn.ten magiczny kod porozumienia?

Obrazek użytkownika Suriw

24-05-2020 [23:28] - Suriw | Link:

Szkoda,że zarówno autor,jak i komentatorzy nie mieli sposobności oglądania na żywo np. w  TVNiezależna transmisji z obrad senackiej komisji kultury, na którą byli zaproszeni: prezeska Polskiego Radia (nie pomne nazwiska tej żałosnej paniusi),oraz dyr.Pr.III Kowalczewski. Mieli odpowiadać na pytania  nie tylko senatorów, ale i zaproszonych dziennikarzy radiowych. Nie sposób było się oprzeć wrażeniu,że owo kierownictwo radiowe jest ciężko zastraszone, gada od rzeczy,a wszystko wskazuje na to,że Kowalczewski dostał nocne polecenie polityczne aby zdjąć piosenkę Kazika z anteny i omal już pod naciskiem pytających nie przyznał się do tego,ale w końcu wolał udawać głupiego i gadać głupoty. Żałosne to było widowisko i pewnie dlatego tylko TVPiS zaoszczędziła autorowi tego blogu i komentatorom tej transmisji...

Obrazek użytkownika angela

25-05-2020 [08:21] - angela | Link:

TVNiezalezna,  lepszego kawału ostatnio nie wymyślono. 😬
A do antypolskich szczujni się nie chodzi.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

25-05-2020 [08:36] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika angela

25-05-2020 [09:14] - angela | Link:

Przysłowie niedźwiedzie,  że 'prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie, a wyszła z tego przysługa Niedzwiedzia. 
Komu się przysluzył, i czy przysluzył. 
Na pewno trójce,  bo przewietrzył towarzystwo, słuchaczom, bo nareszcie kto zagłosuje, tego utwór wygra,  i na pewno różnym wykonawcom,  niech uważają z polityką w utworach, bo niektórzy to bardzo chętnie wykorzystają do swoich kampanii,  a cięgi zbierze wykonawca. 

 

Obrazek użytkownika Darek65

25-05-2020 [11:11] - Darek65 | Link:

"Ale litości! Mówimy o tym, że skorygowano notowanie na stronie internetowej LP3  (tak, jest taka strona), na której ruch jest mniejszy niż na stronie Urzędu Gminy Pierdziszewo"

Tu nie chodzi o to, jaki jest ruch, ale o zasady. Jeśli nie przestrzega się zasad, jeśli nie funkcjonuje się w określonym porządku, to wkrada się chaos. Wtedy każde ku...stwo można wytłumaczyć. O ile dobrze pamiętam, to kradzież czegoś o wartości poniżej 250,00 zł. uznawana jest za czyn o niskiej szkodliwości. No kurcze, co to ma znaczyć ? Dla kogoś 250,00 zł, to pikuś, ale dla kogoś 100,00 zł może być ostatnim groszem na życie. Jeśli ma być porządek, to musi być rozliczenie za każde odstępstwo od zasad, a przynajmniej krytyka publiczna. Nadal u nas pokutuje głupia zasada, że cwaniak, kombinator, oszust jest podziwiany, bo on jest taki przecież obrotny. Nie kradniesz, nie oszukujesz, jesteś frajerem godnym pożałowania. Czy ukradłeś 100 tys., czy długopis z pracy, to jesteś złodziejem. Czy okłamałeś na grubą sprawę, czy w błahej , to jesteś oszustem, itd. Inaczej, to droga do nikąd.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

25-05-2020 [11:13] - Zygmunt Korus | Link:

A piosenka Kazika oparta jest o fakt, który miał miejsce, czy nie? Jak się daje preteksty i się podkłada, to potem musi być "dym i swąd".  To samo z rodzinnym biznesem Rudego Szumy... PiS robi wszystko, żeby zrealizować tę sinusoidę "raz My, raz Wy". Bo inaczej jak wytłumaczyć tyle namacalnej głupoty i nagłaśnianego nierozsądku?!

Obrazek użytkownika Darek65

25-05-2020 [12:21] - Darek65 | Link:

To już inna sprawa, choć nie mniej ważna. Trzeba pamiętać, że o zamknięciu cmentarzy decydowały samorządy. Prezes Kaczyński wystąpił o zgodę, zapłacił za nią i tu nie ma wątpliwości. Powinien jednak pamiętać, że opozycyjne media przemilczą ten aspekt, a przedstawią to w niekorzystnym świetle wizerunkowym. I to niestety im się udało. Czasami warto się nad tym zastanowić. Można było poczekać miesiąc, nic by się nie stało, a tak szkoda już jest.

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-05-2020 [13:46] - Pani Anna | Link:

@Darek65
To, o czym pan pisze ma swoją elegancką nazwę, mianowicie mówi się, że PIS "zatracił słuch społeczny". W sieci można podziwiac zdjęcie premiera MM jak zasiada w knajpie przy stoliku w 4osoby z którymi nie mieszka, rzecz jasna bez masek, w tyle krząta się zamaskowany personel. Jak patrze na te roześmiane gęby, to niestety z miejsca zapominam o "ośmiorniczkach". A dzisiaj u Karnowskiego można przeczytać "Müller wyjaśnia sytuację dot. wizyty premiera w restauracji: Został źle poinformowany ws. zalecenia GIS. To nasza wina, przepraszam". Nie na darmo mówi sie, że jeden obrazek wart jest 1000słów. Ludzie pamietają takie rzeczy. Coś  jest w tym, że każda partia na progu drugiej kadencji wkracza na równię pochyłą...

Obrazek użytkownika angela

25-05-2020 [18:33] - angela | Link:

Do 'knajpy, to pewnie szanowna pani Anna uczęszcza,  sądząc po knajackim języku. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-05-2020 [19:14] - Pani Anna | Link:

@angela
ano jak okoliczności sprzyjające, to uczęszcza. Czego w rzeczonym lokalu wizytowanym przez premiera zabrakło, aby została wyczerpana defininicja "knajpy"? Alkocholu, czy zagrychy?
Bo moim zdaniem tylko dzielnej policji wlepiajacej po 30 000 mandatu od łebka, za nieprzestrzeganie zaleceń, które samemu się wydało.

Obrazek użytkownika Jabe

25-05-2020 [19:59] - Jabe | Link:

Knajackim?

Obrazek użytkownika Jan1797

25-05-2020 [19:20] - Jan1797 | Link:

À propos Kazika, cóż wiele miesięcy upłynie, zanim zapomnę, dać się tak wkręcić, on? :))