Metoda shitstormów,

czyli po polsku - gównoburz.  Jest ona z upodobaniem stosowana przez Antypis.  Gdy tylko zbliża się jakieś wydarzenie ważne dla patriotycznie nastawionych Polaków - Antypis rozdmuchuje jakąś pierdółkę do rangi wydarzenia i tworzy  gównoburzę.  Dziś [18.05.2020] przypada setna rocznica urodzin Jana Pawła II, a już od przedwczoraj trwa histeria związana z unieważnieniem listy przebojów radiowej Trójki, na której pierwsze miejsce przypisano piosence Kazika, krytykującej Jarosława Kaczyńskiego.  Do dymisji podał się m.in. twórca listy, Marek Niedźwiecki.

  To akurat należy ocenić pozytywnie.  Niedźwiedzki ma koło siedemdziesiątki i już dawno powinien być na emeryturze.  To dobrze, iż odspawał się wreszcie od stołka.  W ogóle Trójka była ważna i ceniona jakieś 40 lat temu, a nie obecnie.  Teraz to miejsce wzruszeń dla leśnych dziadków.  Młodsi słuchają muzyki w Internecie.  Niezalezna.pl zamieściła informację "Lista Przebojów Trójki Niedźwieckiego była fałszowana! UJAWNIAMY mechanizm tego procesu" {TUTAJ}, a TVP Info cytuje wypowiedzi byłego muzyka, Tomasza Pawlaka o pseudonimie Tomaldo Banjo {TUTAJ}:

  "Teraz wam powiem coś co was jeszcze bardziej wkurzy. Marek Niedźwiedzki – którego audycje także lubiłem – brał w latach 90-tych 20 tys. zł za 3. miejsce na liście przebojów trójki. O taką propozycję się otarł w latach 80-tych zespół JEEP, CYTRUS, w latach 2000-nych Antyquariat. I to możemy udowodnić. Wszyscy muzycy w Polsce to wiedzą i do tej pory nikt z tym nie zrobił porządku. O nim mogę napisać, bo wiem z PIERWSZEJ RĘKI. Nic nie jest w stanie mi zrobić nawet przed sądem, bo mu wyciągnę kolegów z innych kapel, które zapłaciły lub jak my nie zapłaciły. Takich redaktorów było FULL w Polsce. Gdzie się nie ruszyłeś. Za każdy festiwal trzeba było dać kasę jak nie byleś pod skrzydłami firmy fonograficznej. Jak byłeś – interesy załatwiała firma fonograficzna. Podpisanie umowy z Firma Fonograficzna to albo albo dawanie d....y komuś albo granie za grosze przez 5 lat, albo firma stopowała ZESPÓŁ czyli nie wydawali płyt a w ciągu 5 lat i nie mogli zagrać żadnego koncertu bez ich zgody”.

   Czyli - krótko mówiąc - koperty i przekręty.  Cała ta sprawa nie byłaby warta mojej notki, gdyby nie jedna rzecz - reakcja władz PiS.  Oto w sprawie tej piosenki zabrał głos sam premier Morawiecki {TUTAJ}, a wcześniej wypowiadała się na ten temat pani premier Emilewicz.  Czy oni nie mogliby tego po prostu zignorować?  Ci spróchniali celebryci są wielcy tylko we własnym mniemaniu.  Nawet najlepsze lata Kazika skończyły się dwadzieścia lat temu.  W piosence, o której mowa - po prostu bełkocze.  Wydawałoby się, że w czasie pandemii oraz kryzysu najwyższe władze państwowe mają większe zmartwienia niż jakaś lista piosenek.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

18-05-2020 [19:40] - tricolour | Link:

Można rzec więcej - każdy, kto jest koło siedemdziesiątki, był ważny czterdzieści lat wcześniej, teraz już raczej nikt nie zwraca na takiego uwagi. Więc nie tylko Niedźwiecki ma taką przypadłość, warto o tym pamiętać, gdy się kogoś ocenia po wieku.

A cala burza dowodzi tylko, że wazelina nie popłaca.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-05-2020 [19:47] - Marek1taki | Link:

Pani Emilewicz niech lepiej zapłaci 30.000zł za fryzjera w pandemii jak tak mądra. To po jakiej jest stronie to już wiemy aż za dobrze.
Co do listy przebojów to w latach 90tych rzadko słuchałem, za to jak słuchałem regularnie w latach 80tych to takie skoki popularności rzadko się zdarzały ale właśnie dlatego rzucały się w oczy.
Kto sieje gównoburzę ten też coś może zebrać. Cenzura komunistyczna w mediach zasługuje na miejsce w szambie, ale kto to przepompuje? Czabański?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-05-2020 [20:22] - NASZ_HENRY | Link:

PiS wszedł w buty platformy i ma teraz problemy bo w butach były onuce ☺
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-05-2020 [20:43] - Marek1taki | Link:

Jeszcze się miedzy sobą wykłócają który numer Chanel.

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-05-2020 [20:31] - Pani Anna | Link:

W zasadzie notka nawet nie warta komentarza, zwłaszcza, że sama sobie Pani odpowiedziała na stawiane pytanie. Ja się jednak pytam, dlaczego "oni' mieliby rezygnowac z czegoś, z metody, która tak doskonale się sprawdza? Nawet wypłaszczona krzywa Szumowskiego spadła gdzieś na szary koniec (co akurat odbieram pozytywnie), bo "oni" znowu coś powiedzieli/zrobili, co wymaga miejsc na czołówkach wszystkich "niezależnych" mediów, które wyraźnie nie potrafiłyby egzystować bez tych "onych". O blogerach nawet nie wspomnę.

Obrazek użytkownika Jabe

18-05-2020 [21:30] - Jabe | Link:

Można powiedzieć, że zapatrzeni w tę opozycję, jak dewotka w święty obrazek.

Obrazek użytkownika Czesław2

19-05-2020 [08:14] - Czesław2 | Link:

W zasadzie, komentarz nawet nie wart komentarza.

Obrazek użytkownika Jabe

18-05-2020 [21:01] - Jabe | Link:

Co ciekawe, o czyjejś korupcji dowiadujemy się zwykle akurat wtedy, gdy PiS-owi wadzi.

Obrazek użytkownika tricolour

18-05-2020 [21:47] - tricolour | Link:

"Kazik wygrał notowanie 1998 zgodnie z regułami, które, choć nieformalne, wykształtowały się, obowiązywały i były przestrzegane w tym programie od wielu lat" - podkreślił w liście do dyrektora radiowej Trójki Tomasza Kowalczewskiego dziennikarz stacji Bartosz Gil. Jak informują pracownicy radia, Gil został zawieszony w obowiązkach"...

... i wychodzi na to (po raz kolejny), że coś jest dobre do tej ulotnej chwili, dopóty służy partii. Potem już jest bardzo niedobre, a nawet ma wieloletnią historię swojej niedobroty, a nawet zła wcielonego. I zraz na to znajdują się oczywiste dowody, do tej pory skrzętnie chowane.

To tak się chyba robi w okolicach siedemdziesiątki.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

19-05-2020 [09:23] - Lech Makowiecki | Link:

Trójki słuchałem w latach osiemdziesiątych, bo dostęp do muzyki światowej był wtedy limitowany. Teraz te wszystkie powtórki (Pan Sułek, Czubaszek, zakurzone listy przebojów etc.) działają na mnie przygnębiająco... W ciągu ostatnich 30 lat to było państwo w państwie, koń "trójański" mediów publicznych. Dla mnie ciekawe jest, co teraz wejdzie na trójkową antenę. Mam nadzieję, że nie Zenek Martyniuk... I czy nowa stacja pani Magdy Jethon zrobiła sobie wystarczającą promocję, żeby przetrwać na wolnym rynku...