Pęka jednolity front Antypisu

  Było to widać, gdy na konferencji prasowej w dniu 7 maja 2020 Włodzimierz Czarzasty, wódz Lewicy, oskarżył PO o fiasko rozmów z Gowinem, stwierdzając:

  "Po piąte, Gowin miał gwarantować rozwalenie złego rządu PiS. Nic się takiego nie stało. Tak kończą się marzenia, rozmowy z obozem PiS i z Gowinem. Nie uczestniczyliśmy w tej paradzie oszustów, bo z oszustami się nie gada, (...) zawsze nas oszukują" {TUTAJ}.

  Nowym przykładem stało się wczorajsze [12.05.2020] głosowanie w Sejmie nad nową wersją ustawy PiS o wyborach prezydenckich {TUTAJ}.  Projekt PiS poparła Konfederacja, a PSL i Lewica wstrzymały się od głosu.  W efekcie ustawa przeszła przy 244 głosach za, 137 przeciw i 11 wstrzymujących się.  Ciekawa jestem, co stanie się w Senacie.  Marszałek Grodzki zapowiedział wprawdzie 30 dni obstrukcji, ale nie wiadomo, co powiedzą na to pozostali senatorowie.  Dziwi dzisiejsze podanie się do dymisji wicemarszałka Stanisława Karczewskiego z PiS.  Uczynił on to w momencie, gdy pojawiła się szansa na większe poparcie jego stanowiska.  Rekomendację na jego miejsce uzyskał senator Pęk.

  Zachwycony takim obrotem spraw bloger UPARTY napisał {TUTAJ} m.in.:

  "Otóż dzięki sprytnym w ich mniemaniu manewrom polityków Antypisu, doszło do sytuacji paradoksalnej. Oś sporu politycznego przeniosła się z Sejmu do Zjednoczonej Prawicy a poza tym rozpadł się niemiecko rosyjski pakt o przejęciu władzy w Polsce. Już obie strony nie głosują w Sejmie jak jeden mąż. O wyborach prezydenckich nie decydował bowiem spór na linii Antypis/Pis a przebiegał wewnątrz Zjednoczonej Prawicy! Cała opozycja tylko kibicowała w tym sporze. Takie sytuacje już zdarzały się wcześniej, ale nigdy nie dotyczyły tak ważnej sprawy jak wybory prezydenckie i porządek konstytucyjny. Nie znaczy, że wypychając Antypis ze sceny politycznej już go pokonaliśmy, bo jeszcze całkiem wypchnięty jeszcze nie jest, ale na pewno on nie pokonał nas, a było blisko. (...)
  Zacznę od pewnego drobiazgu, na który pewnie mało kto zwrócił uwagę. Otóż o szczegółach zawartego porozumienia o odsunięciu PiS`u od władzy dowiedzieliśmy się oficjalnie od Czarzastego. Jednocześnie Czarzasty stwierdził, że w tej intrydze Lewica nie brała udziału a była wręcz przeciwna działaniom Gowina ( w wersji propagandowej negocjacjom z Gowinem). Jeżeli nie brali w tym udziału, to skąd znali szczegóły i dlaczego byli zawiedzeni niepowodzeniem operacji? Jedynym wyjaśnieniem takiej postawy jest to, że była próba uzgodnienia tej intrygi z Lewica a ona nie tyle się na nią zgodziła ile w ramach przyjacielskiej współpracy jej nie blokowała przyjmując za dobra monetę zapewnienia ze strony PO, że wszystko jest załatwione. Oczywiście decyzje kierunkowe podejmowali sponsorzy, a nie aktorzy grający polityków.".

  UPARTY kończy swą notkę zdaniem:  "Wydaje mi się, że chyba zaczniemy żyć w innym, lepszym państwie".  Ja nie byłabym aż taką optymistką.  Należy wciąż pamiętać o tych sponsorach, o których pisał UPARTY.  Będą oni dążyli do zdyscyplinowania podległych sobie polityków i zaklejenia pęknięć w jednolitym froncie Antypisu.  Zgadzam się natomiast z rozważaniami na temat korzystnego wpływu tarczy antykryzysowej.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

13-05-2020 [18:19] - Jabe | Link:

„Antypis” jest przede wszystkim wytworem propagandy samego PiS-u. Jest potrzebny, by przesłanie było proste.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-05-2020 [18:41] - NASZ_HENRY | Link:

PiS to ma szczęście, nawet C-19 już odpuszcza ☺
 

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2020 [19:39] - sake3 | Link:

Za wcześnie o tym mówić.Antypis ma to do siebie,że potrafi się wspaniale łączyć w poszukiwaniu wroga,a tu już go przecież ma na tacy.Nawet najbardziej wzajemnie się podgryzający dziś działacze opozycji jutro z uśmiechami szerokimi i łapkami złaczonymi w miłosnym geście będą pozować do wspólnego zdjęcia.

Obrazek użytkownika Suriw

14-05-2020 [01:51] - Suriw | Link:

@sake3
Różnica jednak pewna jest: Antypis ma jednego tylko wroga,za to PiS ma: na świecie Brukselę,Moskwę,Berlin (Bałtyku jako sąsiada nie liczę),a   wewnątrz:lekarzy,nauczycieli,aktorów,prawników,niepełnosprawnych,sędziów,gorszy sort - kogoś opuściłem? Mało?

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-05-2020 [20:05] - Marek1taki | Link:

Odkrycie dywersantów we własnych szeregach nie jest powodem do radości. I tak długo tuszowano, że linia podziału PiS - antyPiS przebiega w Zjednoczonej Prawicy.
Marszałek Karczewski pojechał zbadać pacjentów chorych na modnego wirusa. Jest normalnym doktorem. Pacjentów się nie boi. Szumowski przestanie wciskać kit chyba, że podeślą wyselekcjonowane przypadki do szpitala w Nowym Mieście.

Obrazek użytkownika tricolour

13-05-2020 [20:22] - tricolour | Link:

Każdy z nas żyjąc, jednocześnie trochę umiera. Proszę zawiadomić o realnym trupie antypisu. Żyjące trupy są mało interesujące z punktu widzenia radości na stypie.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

13-05-2020 [22:30] - RinoCeronte | Link:

Całe szczęście, że Pęk nam nie pęka. Tak trzymać!