Minister Łukasz Szumowski - idealny kozioł ofiarny?

  Dzisiaj [18.04.2020] Telewizja Republika ogłosiła sondę internetową: "Czy uważasz, że osobowością roku TVRepublika powinien zostać minister zdrowia Łukasz Szumowski?" {TUTAJ}  Rzeczywiście, pan minister zdobył znaczne uznanie swą walką z pandemią.  Ja jednak podejrzewam, iż szykowany jest on raczej na kozła ofiarnego.  Dlaczego?

  Otóż partyjna koleżanka Szumowskiego, pani premier Jadwiga Emilewicz oświadczyła wczoraj {TUTAJ}:

  "Koronawirus uderza w gospodarkę. Emilewicz: każdy dzień postoju kosztował nas 7 mld zł
Minister rozwoju przyznała, że straty zmrożonej gospodarki są olbrzymie. Dlatego zapowiedziała kolejne programy pomocowe, które mają być skierowane do przedsiębiorców i samorządów.".

  Gospodarka jest zamrożona co najmniej od 15 marca, czyli już od 33 dni.  Wynika stąd, iż kosztowało nas to już ponad 230 miliardów złotych.  Przypomnijmy, że 14 lutego 2020 uchwalono budżet naszego kraju przewidujący 435,3 mld złotych dochodów i tyle samo wydatków w roku 2020 {TUTAJ}.  Ponad połowę przewidywanych dochodów budżetu JUŻ wydaliśmy na realizację polityki Szumowskiego.  Jeśli będzie ona kontynuowana przez następny miesiąc - budżet kompletnie się zawali.  Po tej katastrofie minister zdrowia stanie się wygodnym kozłem ofiarnym.

  Ułatwi to fakt, ze Szumowski ostatnio wyraźnie "odleciał".  Zapowiada utrzymanie ograniczeń sanitarnych jeszcze przez co najmniej dwa lata.  To niewykonalne.  W dodatku nie wiadomo, czy przynoszą one więcej szkody, czy pożytku.  Bloger Zbyszek podał {TUTAJ} dane z Wielkiej Brytanii:

  "W Anglii i Walii zarejestrowano rekordową liczbę zgonów w pojedynczym tygodniu ok 6 tysięcy więcej niż średnia dla tej pory roku.
Tylko połowę tej nadwyżki można przypisać infekcji koronawirusem. Eksperci są zaszokowani wzrostem zgonów zwłaszcza tym nie spowodowanym koronawirusem i wyrażają obawy co do niezamierzonego wpływu ograniczeń społecznych na zdrowie ludzi.
Istnieją obawy, że ludzie wahają się z szukaniem pomocy w przypadkach zagrożenia życia, jak zawał, z obawy przed złapaniem koronawirusa w szpitalu. (...) Dane Narodowego Biura Statystycznego pokazują najwyższą liczbę zgonów w Anglii i Walii, od momentu rozpoczęcia rejestracji to jest 2005 roku - 16 387. Wiele z tych zgonów to nie są zgony wskutek Covid-19.
Liczba zgonów powyżej średniej, czyli ok 6000 jest znacznie wyższa niż tych pozostających w jakiejś relacji do koronawirusa: 3,475.  (...)
   Wzrost liczby zgonów ponad przeciętną w WB w tygodniu kończącym się 3 kwietnia, oznacza wzrost liczby zgonów NIE POWODOWANYCH przez "epidemię" Covid-19. To znaczy, że obostrzenia życia ludzi, gospodarki i państwa, wprowadzane przez rządzących pod wpływem mediów, mogą ZABIJAĆ LUDZI. W tym konkretnym przypadku może to oznaczać to ok 2500 ofiar wprowadzonych ograniczeń.
 Do tej pory, obraz, jak większość rysowanych przez media fałszywy, jest taki, że ograniczenia kosztują pieniądze, ale ratują życie. To może być NIEPRAWDA. Te ograniczenia być może POWODUJĄ ŚMIERĆ ludzi. Ci co je wprowadzają, pośrednio tych ludzi skazują na śmierć, poprzez wszystkie konsekwencje wprowadzanych w atmosferze paniki i strachu ograniczeń i obostrzeń.".

  Szumowski oświadczył w dodatku, że koniec epidemii będzie wtedy, gdy zostanie wynaleziona szczepionka na koronawirusa.  To może nigdy nie nastąpić.  Bloger Toyah przypomniał w swej dzisiejszej notce {TUTAJ}, że od 40 lat mamy do czynienia z epidemią AIDS, która zabija ok. miliona ludzi rocznie, a szczepionki jak nie było tak nie ma.  Niezbyt skuteczne są też szczepionki na Ebolę i zwykłą grypę.

   

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-04-2020 [14:07] - NASZ_HENRY | Link:

Fakty -  dzisiaj MZ o 17:30 poda łączną ilość zarażonych - diagnozuję  8686, reszta to zmyślenia ☺
 

Obrazek użytkownika Jabe

18-04-2020 [16:29] - Jabe | Link:

Mówiłem, że epidemia gorsza od wirusa.

Obrazek użytkownika sake3

18-04-2020 [18:36] - sake3 | Link:

Jesli minister to kozioł ofiarny nie dziwię się więc ,że opozycja kieruje na niego wniosek do prokuratury z artykułu 165.KK.Teraz każdy może już na niego wskoczyć-,pseudodziennikarki,celebrytki ,ekspert z dziedziny medycyny Justyna Kowalczyk.Zaraz usłyszymy jak sie rozdziera i trżęsie łbem Janda.I po co ci było ministrze walczyć z pandemią?Ona wytrzebi kogo trzeba zwłaszcza starych i nie trzeba będzie wypłacać rent i emerytur.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-04-2020 [19:37] - Marek1taki | Link:

Łukasz Warzecha też podsumował ministra zdrowia
https://wei.org.pl/article/sch...
Nie tylko min.Szumowski idzie w zaparte w sprawie pandemii. To dzieło zbiorowe. Widać globalną premedytację i min. Szumowski jest tylko kamieniem rzuconym na szaniec w imię czynu rewolucyjnego albo zderzakiem w sensie wałęsowskim.
Niezależnie czy mówimy o sensie działań min. zdrowia, czy aspektach wyborczych i gospodarczych epidemii to pod wpływem propagandy nie bierze się w ogóle pod uwagę realiów, że jest to kryzys sztucznie eskalowany, bo mimo laboratoryjnego pochodzenia nie stwarza zagrożenia, które wymagałoby zastosowanych działań.
Wręcz przeciwnie każda analiza wyprowadzana jest z fałszywych przesłanek, że należy podejmować działania bo koronawirus jest. Jest i stał się infekcją specjalnej troski, a wszyscy staliśmy się potencjalnym proletariatem zastępczym.
Dlatego oskarżenie ministra Szumowskiego o szkodzenie bez oceny premedytacji jest zbyt łagodne. To kwalifikuje się do zdrady stanu.

Obrazek użytkownika sake3

19-04-2020 [10:23] - sake3 | Link:

Warzecha -kolejny ekspert od wszystkiego,tym razem od zdrowia.Obrotowość niczym w PSL to jego dziennikarskie credo.Pamietam jak w 2010 roku przed wyborami prezydenckimi brylował w Superstacji ironicznymi przygaduszkami i watpliwymi dowcipami  pod adresem Lecha Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-04-2020 [19:01] - Marek1taki | Link:

Proszę postawić konkretne zarzuty, wytknąć błędy w tym co pisze red.Warzecha o Szumowskim, jego wypowiedziach i restrykcjach.

Obrazek użytkownika angela

19-04-2020 [06:51] - angela | Link:

Wg  pseudo ekspertów,  medycznych  i ekonomicznych, przytoczonych tutaj, łącznie z panią Elig,  oraz niektórymi komentatorami,  CALY ŚWIAT GŁUPI , na czele z profesorem Szumowskim, tylko oni mądrzy, a?  🤭😋

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-04-2020 [03:37] - maks jamnicki | Link:

angela : Oo, ekspertów medycznych i ekonomicznych, gospodarczych i innych wszelakich jest w Polsce pod dostatkiem. łatwo się mieli językiem lub puka w klawisze jak się za nic nie odpowiada , pomiędzy jedną kawa a drugą. To żałosne ale  typowe dla ludzi niedowartościowanych  a zarozumiałych. Wygląda zresztą, że na Szumowskiego wydano zlecenie, to zorganizowana akcja odgórnie sterowana, do której naiwni, by sobie ulżyć, zapewne w nieświadomości się podłączyli. Patrząc w internecie  na okładkę i tekst Newsweeka, pewno i TVN, nie mam w "zasięgu" :).... Ale, dla normalnego człowieka, który zna te mechanizmy, wiek, to najlepsze świadectwo jakości prof. Szumowskiego , w każdego kto odstaje w górę ludzką jakością, walą pioruny zła. To jak najlepsze odznaczenie. Wzięła go na ząb patologiczna opozycja, a to znaczy, że jest dobry. Oni mają zwyczaj tak atakować najlepszych, jak kiedyś B. Szydło. Tu chodzi o pozbawianie Polaków i środowisk patriotycznych autorytetów, i podstawianie swojej padliny, swoich "ekspertów". Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika angela

20-04-2020 [10:53] - angela | Link:

@Maks, dokładnie tak. Kogo zwalcza antypolska łopozycja, ??? Tych, którzy  szczególnie pracują dla dobra Polski i Polaków. 
Przy pomocy "ekspertów ",  wyslugujacych się opłacanych z zewnątrz,  zagranicznych mediów, lub po prostu zmanipulowanych przez te media przeciętnych Polaków. Czy ludzie nie zastanawiają się nad tym,  że swoimi wypowiedziami  'pracują'  dla wrogów,  przeciw sobie, i przeciw Polsce. 
Najgorsze z tego wszystkiego jest to, ze pandemii używajądo przeprowadzenia swoich planow politycznych,  przejecia wladzy,!!!!!  Bo kandydatow mają  (0) ZERO,  a programu  drugie (0)ZERO,  a tylko obowiazek na rozgrabienie, unicestwienie polski, bo za to im płacą. 
Ta kretynska opozycja ma tylko jedną  drogę,  fuksem przejąć władzę,  bodajże kataklizm, a na Narodzie im absolutnie nie zależy, bo to 'Europejczycy ', beznarodowcy. Im nie zależy na Polsce,  tylko na własnej kieszeni. Kto dba o Polskę, widać jasno.
Dlatego bezmyslne  wypisywanie bzdur, na Rząd, tym bardziej na profesora Szumowskiego, szkodzi Polsce,  a dokłada kamyczek,  antypolskim  szkodnikom. 
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-04-2020 [01:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

Czytając angele mam wyrażenie iż cofa się do czasów znacznie wcześniejszych niż opisywanych jako późny Gomułka łamane przez wczesny Gierek. Oto jakakolwiek krytyka posunięć władzuni zaprowadzić może nieostrożnego na razie tylko do kąta.
Ciekawe co dalej?

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-04-2020 [17:04] - Marek1taki | Link:

@MaxJamnicki Szumowski strasząc histeryków zdobył powodzenie i na pięknie podkrązone oczka wyprzedził w sondażach Dudę. Z tej okazji Onet wyciągnął mu paramasońskie kontakty https://wiadomosci.onet.pl/kra....
Czy z tego wynika, że razem z premierem nie są winni nakręcenia pandemii histerii w ostatnim miesiącu, gdy już wiadomo było, że z tym wirusem to lipa? Jak chcą się bawić w wielkich polityków naszym kosztem to wypad.

Obrazek użytkownika Jan1797

20-04-2020 [20:45] - Jan1797 | Link:

Histeryków?
https://www.cyberdefence24.pl/...
Jest jeszcze jeden link dobrze nam znany szanowny Marku, prawda?
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-04-2020 [21:40] - Marek1taki | Link:

Ale jak to ma się do kłamstwa o koronawirusie, że wymaga podjęcia tych wszystkich działań?
Nie należało robić prawie nic. Wzorem odpowiedzialności i charakteru jest główny inspektor sanitarny Szwecji, prezydenci Bolsonaro i Łukaszenka.
Nie ugięli się przed bronią nowej generacji w wersji softwirus i hardmedialfiction.
Oglądałem właśnie histerię transmitowaną przez TVN z prywatnego hospicjum. Właścicielka w ciężkim rozstroju nerwowym ale wymogła za kolejnym podejściem ewakuację całego ośrodka (47osoób) na wojewodzie wielkopolskim. Razem z TVNem zaszkodzili i chorym w hospicjum, i szerząc panikę wszystkim Polakom. Zupełny bezsens niezależnie czy koronawirus czy gdyby to było coś groźniejszego. Oczywiście ta ewakuacja zaszkodzi tym ciężko chorym ludziom. Straszne, piętrowe oszustwo. W żadnych mediach nie pokazują nic odbiegającego od metody "od kiedy przestał Pan kraść?" w wersji z podmiotem domyślnym "koronawirus straszny jest".
 

Obrazek użytkownika Jan1797

21-04-2020 [20:27] - Jan1797 | Link:

Ale jak to ma się do kłamstwa o koronawirusie
że wymaga podjęcia tych wszystkich działań?

Szanowny Marku,
Dokładnie tak, jak statystyki operatorów na linkowanym i znanym Tobie portalu.
Ponadto powód oficjalny wycia na opozycyjnej ławie; rekomendacja ministra zdrowia dot.
głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich
https://www.dorzeczy.pl/kraj/1...
Drugi powód sygnalizowany już w artykule, spójrz 2019 rok; https://www.rynekzdrowia.pl/Fi...
Gazeta Polska, piórem Piotra Nisztora nie pozostawia złudzeń; https://www.gazetapolska.pl/22....
Sprzedawać poza Polskę osocze po to, by odkupować wielokroć drożej w formie leku
w dzisiejszych czasach?
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-04-2020 [12:30] - Pani Anna | Link:

Ależ skąd,doceniamy, że PAN PROFESOR SZUMOWSKI w swej nieskończonej mądrości o północy otworzył dla Polaków LASY (kiedy wokół wszystkie kraje systematycznie znosza obostrzenia), to pewnie w ramach przekształcania społeczeństwa w zbieracko-myśliwskie, bo przy tej dzielnej walce z "pandemią" co niektórzy niedługo nie będą mieli co do gara włożyć.
Szumia lasy, szumia knieje, prosty lud z radości pieje...

Obrazek użytkownika tricolour

20-04-2020 [16:55] - tricolour | Link:

Pani Anno,

Docenić trzeba też fakt, że w lesie można chadzać bez maski, co pozwala żreć prosto ze ściółki, bez przynoszenia do domu, co zajmować może wiele czasu, gdyby się okazało, że tereny wokół domostwa już obcykane.

Branża turystyczna właśnie się dowiedziała, że wakacji nie będzie. Znaczy ze trzy miliony osób nad Bałtykiem jeść będzie od przyszłego roku. Fakt otwarcia lasów ma więc wielkie znaczenie... doceńmy dobre zmiany.

Obrazek użytkownika mmisiek

19-04-2020 [16:35] - mmisiek | Link:

"Eksperci są zaszokowani wzrostem zgonów zwłaszcza tym nie spowodowanym koronawirusem"

Nic nowego - "eksperci" jak zwykle dwa kroki do tyłu za normalnym zdrowym rozsądkiem.
Zwykli ludzie na blogach od początku zwracali uwagę, że praktyczne zamknięcie służby zdrowia ze względu na "walkę z wirusem" to absurd i przyniesie więcej szkód niż pożytku.
Teraz po miesiącu "eksperci" zaczynają dostrzegać to samo, a pewnie miną kolejne tygodnie zanim to się przebije do decydentów...
 

Obrazek użytkownika sake3

21-04-2020 [02:05] - sake3 | Link:

Tym wszystkim których tak irytują oczy i działalność ministra Szumowskiego proponuję razem z opozycją przyłaczyć się do wniosku o jego dymisję.Macie tyle również innych dróg,choćby donos do Brukseli albo do Tuska który chętnie wam pomoże,nawet nasi,dziennikarze czy celebryci w rodzaju sepleniących przechodzonych modelek .Zacznijcie się usmiechać do Kamysza też podobno doktorka,albo Arłukowicza,przecież tak się sprawdzał jak był MZ.Rozżarta opozycja która przy pomocy ulicy chce rozwiązać dylematy Polski tylko czeka z otwartymi ramionami na wasze chęci do współdziałania.

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-04-2020 [17:06] - Marek1taki | Link:

Poza POPiSem i ich przystawkami jest życie.