Tusk nakazał radykalizację, Platforma posłuchała

Tusk nakazał radykalizację, Platforma posłuchała i wywróciła kampanię swojej kandydatki
 
1. Od kilkunastu dni zarówno wpisami na portalach społecznościowych jak i wywiadem w telewizji TVN24 przeprowadzonym przez redaktor Katarzynę Kolenda-Zalewską Donald Tusk zachęcał, a tak naprawdę nakazał radykalizację działań Platformie w stosunku do rządu Zjednoczonej Prawicy.
 
Tusk w tym wywiadzie między innymi snuł rozważania jak to opozycja w tym w szczególności Platforma jest jak to ujął „wyjątkowo lojalna wobec władzy PiS-u, mimo, że ma o tej władzy jak najgorszą opinię”.
 
Jego zdaniem opozycja miała być twarda, sprzeciwiać się rządom PiS-u, domagać jak to ujął „razem naukowcami, lekarzami i ludźmi mediów”, przesunięcia terminu wyborów w związku z pandemią koronawirusa.
 
To miała być jego zdaniem nieustanna presja, różnych środowisk na władzę, przy użyciu wszystkich możliwych sposobów, nawet wywołania w kraju paniki, chaosu i podważania zaufania do rządzących.
 
2. Politycy Platformy w tym kandydatka na prezydenta tej partii Małgorzata Kidawa-Błońska mimo tego, że od wielu miesięcy nie zajmują się niczym innym tylko przeszkadzaniem i utrudnianiem działań rządzących, w ostatnich dniach się jeszcze zradykalizowali.
 
W sytuacji narastającego zagrożenia zdrowotnego, a także coraz bardziej widocznych negatywnych konsekwencji koronawirusa dla polskiej gospodarki, zdecydowali najpierw na próbę zablokowania zmian w regulaminie obrad Sejmu, a gdy się to nie udało, próbowali maksymalnie utrudnić procedowanie pakietu ustaw nazwanych „Tarczą antykryzysową”.
 
Opozycja zgłosiła to tego pakietu blisko 260 poprawek i nie dała się przekonać, żeby głosować je w blokach, w związku z tym głosowanie odbywało się w trudnych warunkach na 11 salach kompleksu sejmowego, a także zdalnie przez część posłów z domów, trwało przez kilkanaście godzin i skończyło się w sobotę rano.
 
3. Teraz pakiet ustaw trafił do Senatu i w związku z tym , że w izbie wyższej opozycja ma minimalną ale jednak przewagę, należy spodziewać się niestety obstrukcji i trudno przewidzieć, czy do 31 marca ustawa trafi do podpisu prezydenta.
 
Słychać nawet, że być może większość opozycyjna w Senacie przygotuje swój projekt ustawy podobny do tego sejmowego, uchwali go i prześle z powrotem do Sejmu ,a ten który Sejm uchwalił w sobotę, będzie przetrzymywać przez 30 dni.
 
A przecież zarówno ochrona zdrowia jak i pracownicy oraz przedsiębiorcy spodziewają się, że to co przygotował rząd już 1 kwietnia będzie obowiązującym prawem, z którego będą mogli natychmiast skorzystać.
 
4. Ten sposób działania przejęła także kandydatka Platformy na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska i jej najbliżsi współpracownicy i także ona się zradykalizowała w swych publicznych wystąpieniach.
 
Na prezydium Sejmu po sprzeczce z wicemarszałek Małgorzatą Gosiewską powiedziała, że „Konstytucja jest ważniejsza od życia ludzkiego”, co zostało upublicznione między innymi przez wicemarszałka z PSL-u i mimo zaprzeczeń samej zainteresowanej, stało się swoistym ”hitem” w przestrzeni publicznej.
 
Podczas obrad Sejmu kandydatka wystąpiła w imieniu Platformy i zaatakowała rząd, że nie przekazuje opinii publicznej prawdziwych informacji dotyczących pandemii kroronawirusa w naszym kraju, co także zostało odebrane bardzo źle przez opinię publiczną.
 
5. W tych dniach zostało opublikowane kilka badań opinii publicznej, z których wynika, że poparcie dla kandydatki Platformy ma wyraźną tendencję spadkową i bardzo szybko zbliża się do niej kandydat PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz.          
 
Ba, krążą informacje, że według wewnętrznych badań samej Platformy, nastąpiło już przecięcie się linii poparcia i Kosiniak-Kamysz wyprzedził kandydatkę tej partii i stąd wczorajsza decyzja o zawieszeniu kampanii Kidawy-Błońskiej.
 
Wprawdzie kandydatka twierdzi, że nie wycofuje się i namawia innych kandydatów do bojkotu wyborów prezydenckich ale wyraźnie widać, że jej kampania rozsypała się jak domek z kart i trudno będzie do niej powrócić.
 
Podpowiedzi Tuska i zastosowanie się do nich wywróciły więc kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i wysforują na rywala urzędującego prezydenta kandydata PSL-u, ale być może o to właśnie chodziło byłemu szefowi Rady Europejskiej. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

30-03-2020 [08:06] - angela | Link:

Tylko że za swoje nawoływania do awanturnictwa politycznego kandydatów na prezydenta, pan Tusk nie będzie odpowiadał,  tylko kandydatów pcha na minę,  i to oni będą  zbierać efekty jego jątrzenia. 
Wycofanie  pani Kidawy,  wypycha automatycznie do przodu pana Kosiniaka , też namaszczonego swego czasu przez pana Tuska. 
To takie dwa pionki pana Tuska,  jak jeden do tyłu,  to drugi do przodu, zupelnie model sposobu wyborow pana Putina.
A pionkow ma sporo, czekamy tylko, aż się zakiwają ,  i wygra Polska. 

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

30-03-2020 [09:18] - wielkopolskizdzichu | Link:

Czyli wygra kamaryla Kaczyńskiego i beneficjenci rozdętych programów socjalnych. Ot Polska w marzeniach angeli.

Obrazek użytkownika angela

30-03-2020 [10:09] - angela | Link:

@Zdzichu ,  widać że rozdawnictwo dla Polaków lepiej  Polsce służy, bo jest w świetnej  kondycji finansowej. 
Bo jak bylo rozdawnictwo, poblazanie dla różnej maści przekrętów i miliardy wyplywaly za granicę, to 'piniedzy'' nie  było na nic. Przy 50 miliardowym deficycie, państwo było bankrutem, a niepełnosprawni żebrali o parę groszy, bo żeby finanse się nie zawaliły, nie zawahali się nawet zabrać pieniądze uciułane przez obywateli.
Tylko że teraz,  to nie jest rozdawnictwo,  tylko wyciąganie niektórych dzieci,  z totalnej biedy .

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-03-2020 [09:18] - Marek1taki | Link:

Kto zaostrza działania "dobrej zmiany". Nie Tusk, nie Kaczyński. Kto nasyła myśli w sprawie zaostrzania koronakryzysu?
Np.Wicepremier Gliński straszy kolejnymi restrykcjami w sytuacji gdy od początku było wiadomo, że zeszłotygodniowe min.Szumowskiego były zbędne i szkodliwe, a prawdopodobnie też część wcześniejszych.
https://kresy.pl/wydarzenia/wi...
Jednocześnie wiemy, że Hiszpanii za sztuczne rozniecenie epidemii odpowiedzialni są marksiści u władzy, którzy zorganizowali kilka manifestacji w czasie początku epidemii. We Włoszech totalitarna lewica bezradna okazuje się nie jest - zabrania pracy na polach a nawet sprzedaży ziemniaków-sadzeniaków. Celowo dążą do rozsiewu epidemii, kryzysu i głód.