Naukowe metody przypieprzania się

Zawsze, jak akurat jadę autem, bo tam słucham radia i mam w południe nastawioną Jedynkę, z rozrzewnieniem słucham doniesienia, które w dzieciństwie budziło we mnie jakiś dziwny zachwyt swoją tajemniczością.
 

  • Poziom Wisły w Zawichoście spadł o 10 centymetrów, a w Wyszogrodzie wzrósł o pół metra.

 
Wyobrażałem sobie spoconych, ciężko pracujących robotników, odlewających wodę w Zawaichoście, a w Wyszogrodzie dolewających sikawkami.
Taka dziecięca logika.
 
A dzisiaj ja zakomunikuję:
 

  • - Poziom fejkniusów spadł znacznie, natomiast bardzo wzrósł poziom krytykanctwa.

 
Fejkniusy, aby były skuteczne, muszą być sprytne. Wcale nie głupie, czy mądre. Więc ci, co je tworzą, muszą być na pewnym intelektualnym poziomie i mieć duże doświadczenie w społecznej manipulacji, żeby ludzie brednie kupili. I taka fałszywa informacja powinna trwać w czasie, by klasyczne szeptane na ucho, zazwyczaj poufne doniesienie mogło się jak najszerzej rozprzestrzenić.
Co z tego, że puszcza się bombę, że od poniedziałku będzie stan wojenny i wojsko z policją wychodzą na ulice miast, jak za trzy dni przychodzi poniedziałek i nic takiego się nie dzieje. Czysta kompromitacja twórców takiego fejka.
Tak samo, jak z doniesieniem, że będzie się zamykać miasta kordonem, tam gdzie jest koronawirus. Albo, że władza gdzieś ukrywa zarażonych zarazą. Pikanterii dodaje fakt, że tego fejka oficjalnie rozpuszczała szanowna pani kandydatka na prezydentkę Kidawa Błońska.
W końcu ci fejkerzy dali sobie chwilowy spokój. Ale pewnie wkrótce, jak gang Olsena, coś znowu wymyślą.
 
Krytyka i krytykanctwo. Wbrew pozorom sprawa jest śliska.
Krytyka jest działaniem jak najbardziej usprawiedliwionym. Bo krytyka jest dokonywana w dobrej wierze i już z założenia ma być czymś konstruktywnym. Wzbogacającym i wyjaśniającym. Krytyka pomaga.
 
Lecz krytykanctwo wprost przeciwnie. Ono ma szkodzić. Ma podważać sprawę, czepiać się nieistotnych drobiazgów, wyśmiewać.
Jest uprawiane przez ludzi podłych i złych. Oni niszczą to co dobre i słuszne. Taką już mają psychiczną konstrukcję, że nienawidzą, gdy dzieje się coś dobrego, gdy sprawy idą we właściwym kierunku, a ludzie są zadowoleni. Dlatego nieustannie sieją zamęt. Byle tylko coś nie wyszło.
 
Łżą nieustannie o tym co robią. Oni przecież krytykują! Mają do tego prawo, bo się martwią. Tylko że nigdy sami nie ofiarują lepszych rozwiązań. Bo po co? Żeby było dobrze? Ma być źle, jak najgorzej!
Zaraziło się w Polsce na koronawirusa zaledwie 600 osób. Zaledwie! A miało być tysiąc. Dlaczego tak mało? Co ten rząd robi?
Ktoś potrafi w pełni ogarnąć taki tryb myślenia? Przecież to patologiczne, dla normalnych ludzi niezrozumiałe.
 
Krytykanctwem parają się wszyscy szkodnicy, którzy starają się by nie było dobrze. Od samych szczytów politycznej opozycji, medialnych "autorytetów", po najniższe szczury internetowe.
 

  • Po co te 500+?! Przecież ONI to przepiją.
  • Dlaczego nie ma testów dla wszystkich obywateli? (A wtedy spanikowane tłumy – bo im się należy – zablokują wszystkie szpitale i laboratoria w kraju i państwo upadnie).

Kto to powiedział? Martwił się i chciał pomóc?
 
Proszę też posłuchać internetowych padalców, co tylko judzą i sieją ferment.
 
 
Dziś wiele małych przedsiębiorstw nie ma możliwości zarobkowania, jak rzemiosło, usługi nawet jeśli są warunki to nie mają klientów, ale "państwo z tektury" nie zamierza użyć przedsiębiorcom, bo czym jest propozycja przeniesienia płatności ZUS o 3 miesiące? Co to zmieni? Czy później klientów będzie więcej by odrobić straty?
Jest zagrożenie, państwo namawia Polaków by nie wychodzili z mieszkań, ale uPAD prowadzi kampanię, jeździ po przedsiębiorstwach, spotyka się z grupami ludzi, żołnierze, harcerze... a z nim ekipa propagandowa, bo przecież ktoś musi zrobić zdjęcia, nakręcić film.
Gdy wiadomo było jak sytuacja wygląda w Polsce odbywają się manewry. Mamy pieniądze na to?
W maju pójdziemy do urn? To tworzenie skupisk ludzi, pewnie wirus na ten czas weźmie urlop, bo z tego co wynika z postępów będą to okolice maksymalnego wybuchu zakażeń. Ale państwo z tektury wie, że później coraz więcej ludzi odrzuci nachalną propagandę i zrozumie jak rzeczywiście wygląda to "państwo co zdało egzamin".
Tak więc proponuję zanieść tubę propagandową na strych, pójścia do specjalisty w państwie z tektury nie zalecam, nikt się do nich nie dostanie. Wszelkie porady albo udzielane są telefonicznie albo wcale, a tacy plotą iż "państwo zdało egzamin", coś mi to przypomina, w Smoleńsku państwo w równym stopniu "zdało egzamin".

Źródło: https://niepoprawni.pl/comment/1622693#comment-1622693
.....
Wprowadzone przepisy umożliwiają zablokowanie Internetu, zakaz używania gotówki, zakaz prowadzenia określonej działalności gospodarczej.
Od wprowadzenia ustawy z 2 marca już nie mamy praw obywatelskich, które nie byłyby zagrożone przez wszechwładzę urzędników.
Wszystko oczywiście dla naszego dobra. Tak w ciągu 30 lat zatoczyliśmy krąg i znów obudziliśmy się w państwie demokracji ludowej, gdzie o wszystkim decyduje nomenklatura.

Źródło: https://niepoprawni.pl/comment/1622693#comment-1622693
......
[...] I głoszą, że maseczki nie chronią przed zakażeniem koronawirusem Covid 19!
A to już nie jest tylko zwykłe KŁAMSTWO!
To jest ZBRODNIA!!!
Dlaczego bezczelnie KŁAMIĄ świadomie narażając dziesiątki tysięcy, a może nawet więcej, nas – Polaków na niebezpieczeństwa: na zakażenie, na powikłania po zapaleniu płuc.... oraz nie wiadomo ilu z nas – na śmierć?
Przyczyna?
Przyczyna jest prozaiczna – tragiczne, bliskie "zeru", przygotowanie (nie)rządu do tej pandemii!
Zapasy np. maseczek są tak "ogromne", że pozwoliły one na poprzydzielanie, ale za to w świetle kamer!!!, 19 szpitalom (z tworzonej z ogromnym zadęciem propagandowym sieci "jednoimiennych szpitali zakaźnych") po... tysiąc sztuk!!!
Źródło: https://naszeblogi.pl/55620-maseczki-kontra-koronawirus-klamali-klamia-i-beda-klamac(link is external)

 
No właśnie, właśnie! Dlaczego nie mamy maseczek?!

 
""To ogołociło polski rynek z masek ochronnych". Bulwersujące doniesienia o akcji właściciela Reserved
Gdy we Włoszech wprowadzano stan kryzysowy z powodu koronawirusa, odzieżowy gigant LPP wykupił kilkaset tysięcy - według publicznych deklaracji nawet milion - masek ochronnych z polskiego rynku —pisze "Newsweek". Z ustaleń tygodnika wynika, że większość masek, które miały być przekazane najbardziej potrzebującym regionom Chin, trafiło ostatecznie do fabryk szyjących ubrania dla LPP [w Chinach - jk].
Koncern LPP to właściciel takich marek jak Reserved, Cropp, Sinsay i House, który szczycił się akcją mającą na celu wsparcie najbardziej dotkniętych koronawirusem regionów Chin. Pomoc miała polegać na dostarczeniu coraz bardziej deficytowych masek ochronnych. – Docierają do nas alarmujące doniesienia, że przedmiotem pierwszej potrzeby są obecnie maseczki wykupywane masowo przez mieszkańców. Dlatego podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu akcji polegającej na dostarczeniu do Chin miliona ochronnych masek – mówił wówczas prezes zarządu LPP Marek Piechocki. Podano wówczas numer telefonu pod który miały zgłaszać się firmy chcące sprzedać maski.
O kulisach akcji wyglądacej na pierwszy rzut oka na szlachetną pisze najnowszy "Newsweek". Według ustaleń tygodnika, większość masek, trafiła do fabryk szyjących ubrania dla LPP, żeby utrzymać ciągłość produkcji. Gazeta zauważa, że mieszkańcy chińskich prowincji, w tym pracownicy fabryk LPP, mogli przemieszczać się tylko w maseczkach, a więc dostarczając maski do tych regionów koncern dbał o własny interes - zapewnił swoim pracownikom możliwość przyjścia do pracy.
Zdaniem dziennikarzy, tak ogromny eksport z naszego kraju ogołocił polski rynek z masek, zachwiał dostawami do polskich szpitali, zerwaniem przez hurtownie umów ze szpitalami i podniesieniem im cen.
Do doniesień "Newsweeka" w mocnych słowach odniósł się na Twitterze prawnik Marcin Wątrobiński. "Jeżeli to prawda – to brak słów na takie sku***syństwo. [...]
"Czy ta firma płaci podatki w Polsce czy też może przeniosła się na Cypr? A jesli tak to czy państwo będzie ją wspierać z pakietu?" –zapytał z kolej dziennikarz "Do Rzeczy" Wojciech Wybranowski."
 
Źródło: https://www.dorzeczy.pl/kraj/133607/to-ogolocilo-polski-rynek-z-masek-ochronnych-bulwersujace-doniesienia-o-akcji-wlasciciela-reserved.html(link is external)
 
 
Gdy pochwalę jakiekolwiek działania władz, gdy napiszę dobrze o Dobrej Zmianie, to w komentarzach pojawi się dwóch, trzech trzeźwych i przyzwoitych internautów, oraz conajmniej dziesięciu krytykanckich padalców. I będą się czepiać i będą wytykać – dlaczego Kaczyński i Morawiecki nie dają Polakom maseczek?!

 
.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

23-03-2020 [05:26] - SilentiumUniversi | Link:

Mniej więcej od miesiąca kilku znanych padalców faktycznie zaczęło pisać rozsądnie. Nie podejrzewam masowego nawrócenia, raczej zmieniły się wytyczne. Alternatywne wyjaśnienie mogłoby być takie: pisali swoje wypociny za friko, a w obliczu zagrożenia odezwał się w nich rozsądek. Znajomy komandos twierdzi, że podczas akcji nie ma niewierzących. A po akcji wszystko wraca na swoje miejsce.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2020 [06:28] - jazgdyni | Link:

Skłaniam się ku temu, że w pewnym stopniu są to wypociny centralnie sterowane, Wszystkie trzy internetowe elementy wojny: hejt, fejknius i krytykanctwo są wykładane na szkoleniach specjalistycznych i pod kontrolą służb, albo komercyjnie dla tych, co dobrze zapłacą, są wpuszczane do sieci.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-03-2020 [06:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Zaraziło się w Polsce na koronawirusa zaledwie 600 osób. " stwierdził Bloger jazgdyni.
Planie Blogerze, proponuję pisać prawdę zamiast banialuk. Liczba 600 to liczba stwierdzonych zarażeń ile jest faktycznie, tego nie wiemy.
Mała liczba w stosunku do ilości mieszkańców wynika z braku testów. Najgorsze, że ta część społeczeństwa, która pracuje wśród skupisk - służba zdrowia, policja, obsługa środków transportu publicznego etc nie jest sukcesywnie sprawdzana testami i to co parę dni.
O tym w TVP nie powiedzą to i Pan Bloger nie napisze.

Kolejna bzdura to założenie, iż wykonywanie testów w dużej ilości może zablokować pracę szpitali.
Czyżby Pan bloger nie wierzył w samodyscyplinę naszego społeczeństwa ponoć stojącego na wyższym poziomie niż te z zgniłego zachodu? 
Tu z kolei Pan Bloger twierdzi wprost coś odwrotnego, niż to wynika z logiki propagandy rządowej.
Sądzę, że wprowadzenie komputerowo wyliczonej kolejności w oparciu o pesel, rozwiązałoby sprawę.
Zakładając oczywiście, że w publicznych przekaziorach mówią prawdę na temat Polaków.   

Pytanie czy Pan Bloger sam wierzy w to co napisze raz po raz. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2020 [08:58] - jazgdyni | Link:

Mam wątpliwą przyjemność rozmawiać z kimś, kto po prostu nie jest mądry. Choć za takiego się uważa.
Widocznie u cioci przy niedzielnym rosole wszyscy słuchają z zachwytem.

Żegnam pana

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-03-2020 [09:18] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ot strzelił focha Pan Bloger. Delikatne wskazanie braku logiki i mijania się z faktami uraziło blogerskie ego. 

Obrazek użytkownika angela

23-03-2020 [10:15] - angela | Link:

@jazgdyni, miał pan rację,  że zlecą się do Pana, chmara brejzowiczow zleciala się natychmiast.
To taka gwardia naczelnej hejtu, kandydatki  tej pięknej, nieczytatej.
https://photos.app.goo.gl/WQhm...

Obrazek użytkownika Jabe

23-03-2020 [07:40] - Jabe | Link:

Dla porządku należy wspomnieć o połajankach uprawianych na Naszych Blogach.

Obrazek użytkownika nonparel

23-03-2020 [07:51] - nonparel | Link:

Witam

O tym, czy wybory odbędą się w maju nie zadecyduje Duda, Kaczyński czy opozycja. Zadecyduje o tym wirus. A to, że na samym początku epidemii już brakuje płynu dezynfekującego, rękawiczek lateksowych czy fizelinowych maseczek to po prostu wstyd.

nonparel

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2020 [09:00] - jazgdyni | Link:

Nr.2

Pan się wstydzi? Bo ja nie. Coś aktywnie pan pomaga, czy wymyśla kocopały?

Niech pan najpoierw tekst przeczyta, a potem się dziwi. Przynajmniej co do maseczek.

Obrazek użytkownika tricolour

23-03-2020 [08:31] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Generalnie ma Pan rację. Krytykanctwo, popadanie w melancholię nie jest potrzebne. Bylem w sobotę po leki dla babci. Aptekarka w masce, oczy wystraszone, bo ja też w masce, dobrze, że nie wziąłem kombinezonu (kolega mi przysłał, piękny, stalowy, z napisem RoyalAirForce) oraz pełnej maski lakierniczej, bo by chyba zeszła na miejscu. Do tego - uwaga - czarne rękawiczki.

Kto im daje czarne rękawiczki? Powinne być radosne, wiosna, ptaszki śpiewają, tarcza antykryzysowa...

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2020 [09:02] - jazgdyni | Link:

Niby ironia ma zabezpieczać przed zaliczeniem do padalców?

Cóż, komisja orzeknie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-03-2020 [09:28] - wielkopolskizdzichu | Link:

Za niedługo Pan Bloger swych adwersarzy zacznie nazywać gawnojedami zgodnie z nomenklaturą Targalskiego.

Obrazek użytkownika angela

23-03-2020 [10:46] - angela | Link:

Lewactwo ma to do siebie, że mówi pięknie, obieca wszystko, tylko że z obywateli robi  g.....jadow. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-03-2020 [09:15] - Marek1taki | Link:

Krytykowanie władzy jest naturą demokracji. Każdy Polak (w 1/38.000.000 suweren) ma psi obowiązek patrzeć na ręce swoim sługom.
A jeszcze bardziej powinien zwracać uwagę na to co mówi władza własnymi ustami i ustami mediów.
W mediach zdania ekspertów potrafiły się zmieniać w 24godz. By nie być gołosłownym: prezes związku lekarzy rodzinnych brylujący w TVPINFO potrafił jednego wieczoru namawiać starszych ludzi by wychodzili z domu na spacery, jechali na działkę, a 24 godz. później piętnował młodzież siedzącą na brzegu Wisły po 2 osoby w odstępach przepisowych. Nikt nie rodzi się nieomylny, ale trudno nie reagować.
W dodatku władza potrafi stawać po stronie kłamstw marksizmu czym podważa swoją wiarygodność. Przykłady dobitne to klimatyzm i LGBT. Tu nie ma dla władzy taryfy ulgowej. Na kolana, bić się w piersi, sypać głowę popiołem. Byle nie w Canossie.
Propagandzie mówimy NIE!. Mamy swoją - lepszą! Propagandę prawdy - nie znaczy nieomylności.
Oglądam np. w piątek Archiwistę i co tam znajduję? Zestawienie zabójstwa człowieka z zabójstwem psa. To cierpienie psa jest pokazane jako zasługujące na większą troskę, a to jego sprawca jest pokazany w propagandowo niekorzystnym świetle. Odwrotnie zabójstwo człowieka. Taki Pokot II. To pospolite szerzenie totalitaryzmu - karalne nawet "w tym kraju". Sprowadzić to do fejku to dać przyzwolenie. Powinno być śledztwo w sprawie tego serialu, może wszystkich bo nie oglądam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2020 [12:23] - jazgdyni | Link:

Panie Marku

Chyba PANU nie muszę jeszcze raz tłumaczyć różnicy między krytyką mi krytykanctwem. Dla każdego przyzwoitego jest to jasne jak słońce. Dla złośliwca ze złą wolą, a tacy już byli w szkole podstawowej, to nie ma najmniejszego znaczenia. On po prostu kocha się do wszystkiego przypieprzać. Taki rys charakteru. Wg. mnie patologiczny. I zawsze mówią, że oni tylko sprawiedliwie krytykują.
Tak jak pan nie cierpię propagandy i klaskałem jak wylali Kurskiego (może się nawet do tego nieco przysłużyłem). Niestety, telewizja publiczna prawie się nie zmieniła. TVP Info nadal jest w trzeciej klasie. Może winni są tu Mazur, czy Holecka. Nie wiem.
A co do zmienności opini ekspertów to ja się w najmniejszym stopniu nie dziwię. W naukowych poszukiwaniach jest tak zawsze, że jednego dnia coś może być białe, a drugiego czarne. Szczególnie jak sytuacja jest wyjątkowa i oni dają relacje na bieżąco. Poza tym ośrodki badawcze są rozproszone po całym świecie. Normalnie nauka lubi pracować w ciszy, dopóki nie wypracuje niepodważalnych tez i doktryn. Ale teraz jest nienormalnie, bo opinia publiczna żąda wiedzy natychmiast. Więc ma, wg stanu na dany dzień. Śledzę dokładnie pewną grupę leków, która jeszcze w zeszłym tygodniu była NIE, NIE, a dzisiaj już jest poważnie rozważana jako jedna z ważniejszych. Podobnie było z antybiotykami (także NIE), które dzisiaj każdy chory po zarażeniu dostaje obowiązkowo, bo koronowirus tylko osłabia i otwiera wrota do płuc dla nadkażeń bakteryjnych i to one zabijają. Tylko, że ta moja wiedza jest osobista od osoby wyleczonej, a lekarze jeszcze tego do publicznej wiadomości nie podają, aby, no własnie, znowu za tydzień coś się nie zmieniło.

A co do władzy. Tysiąc razy powtarzałem - nie ma świętych władz, a władze tzw. demokratyczne są do dupy, ze względu na wysoki poziom debili. Jednakże, gdy w pewnej władzy ludzie przyzwoici i uczciwi zaczynają nad durniami i kombinatorami przeważać, to ja taką władzę popieram. Bo zdaję sobie sprawę, że ideału nigdy nie będziemy mieli.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-03-2020 [18:25] - Marek1taki | Link:

Nie krytykuję Kurskiego bo nie wiem czy on ma jakikolwiek wpływ na scenariusz i realizację seriali. Niemożliwe jest aby je wszystkie obejrzał. Nie cieszyłem się z odwołania Kurskiego również z tych powodów. Nie wiem czy na cenzurę prawicy ma on wpływ czy tylko realizuje uzgodnienia podstolne. Holecka tylko czyta tekst napisany przez kogo innego, więc tym bardziej jej nie mam nic do zarzucenia.
Wracając do serialu, to powinien być ponownie wyemitowany a elementy propagandy publicznie przeanalizowane dla obnażenia patomechanizmów socjotechniki stosowanej przez lewicę w telewizjach - nie tylko publicznej. Odpowiedzialni za tę lewacką propagandę powinni być wychłostani publicznie przez kobiety w futrach - w ich swobodnej dyskusji oczywiście.  Bez prawa do zabrania głosu - analogicznie jak w ich produkcji.
Co do demokracji to ją przyjmuję do wiadomości i jedyne obawy mam o jej wypaczenia wynikające z działań pozademokratycznych. Właśnie internet ma swoją rolę do odegrania z braku wolego dostępu do telewizji przez ludzi o normalnych - nielewicowych poglądach. Przypieprzanie musi być dla zneutralizowania propagandy sukcesu i propagandy nienormalności. Poza tym przypieprzanie musi się zdarzyć w ogniu krytyki, a krytyka jest potrzebna. Zawsze można ją określić jako niekonstruktywną ale prawdziwa władza krytyk się nie boi.
To zresztą sedno sprawy co jest krytyką słuszną a co niesłuszną - c.d.n.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-03-2020 [18:46] - Marek1taki | Link:

Czym jest krytyka i nieuzasadniona krytyka, a czym pochwała i nieuzasadniona pochwała w zasadzie nie ma co mówić, ale jednak władza ma z tym problem. Ma problem tylko dla tego, że w demokracji jest uzależniona od propagandy, a w realnej polityce od argumentu siły. I tu odrywa się od rzeczywistości i od oceny co jest prawdą a co kłamstwem. Można powiedzieć, że polityka to jedno wielkie kłamstwo, ale rządzenie związane jest z oceną rzeczywistości. Polityka kłamstw, w oderwaniu od sprawowania władzy w zgodzie z prawdą jest np. podstawą działania unii zwanej europejską. Więc można. Jeśli popieramy władze polski, to by je chronić przed nimi samymi musimy ją krytykować bo ekspertów od nienormalności, agenturę pochlebców mają na pęczki.  W dodatku z czynów wynika splątanie władzy. Albo są cynicznymi kłamcami, albo są okłamywani, albo sami się okłamują, albo są szantażowani. W tej sytuacji problemem nie jest nieuzasadniona krytyka. Bo skoro jest nieuzasadniona to wystarczą argumenty - prawda. I po krytykanctwie.
Zastanawiam się nad szantażowaniem władzy, która okłamuje nas dla dobra naszego. Czy haracz CO2 jest płacony pod wpływem szantażu, a zaraza wirusowa jest groźbą? Głową konia przysłaną przez ojców chrzestnych?

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2020 [11:07] - sake3 | Link:

Dzisiaj TSUE ma wydać wyrok w sprawie braku praworzadności w Polsce.Prawda jakie szybkie są tryby unijnej machiny jesli chodzi o Polskę? W sprawie koronawirusa jakoś nie potrafią być równie silni,zwarci i gotowi. 

Obrazek użytkownika tricolour

23-03-2020 [12:43] - tricolour | Link:

@Sake

A co by koleżankę ustatysfakcjonowalo? Gdyby Unia napisała, że wirus jest be, to by było git? Albo dała mu 200euro kary?

Widzę, ze z koleżanki jest taki bolszewik, który zawsze czegoś oczekuje od innych...

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2020 [14:43] - jazgdyni | Link:

Nie możesz się powstrzymać? Jesteś może złośliwym inwalidą? Te okulary choćby.

Obrazek użytkownika tricolour

23-03-2020 [14:55] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Problem z oczami, to nie ja miałem, ale Szanowny Kolega, cieszę się, że już rozwiązany.

Ad meritum: zawsze mnie ciekawi, jak zareaguje mądrala gdy się go postawi w sytuacji, którą sam życzy innym. I prawie zawsze mądrala wymięka, najczęściej reagując agresją (znaczy nie radzi sobie z własnymi uczuciami, które zamienia według schematu: nierozpoznane uczucie -> złość -> agresja). W przedmiotowym przypadku, czyli czyniąc zarzuty Unii, to moje zdanie jest takie, że Unia nie jest od urzędowego rozwiązywania chorób.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2020 [14:41] - jazgdyni | Link:

Jednym z nieoficjalnych założeń opanowania Europy przez Brukselę, było zbudowanie nowego systemu władzy, w pewnym sensie absolutnej, w postaci sędziokracji. Nie piszę sądokracji, bo sąd to fasada, a najważniejsi, mający głos ostateczny, mają być nominowani sędziowie TSUE. Superkasta.

Obrazek użytkownika Jabe

23-03-2020 [17:52] - Jabe | Link:

Bzdura. Władza pokornie wykonuje polecenia z Bukseli bez sędziowskiego ponaglania.

Obrazek użytkownika Warmia

23-03-2020 [13:55] - Warmia | Link:

Internet się "popsuje"?
https://youtu.be/s-8qT2p0ipg

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2020 [14:45] - jazgdyni | Link:

Bartosiak, który wie wszystko, w końcu się przestraszył?
Niesamowite...

Obrazek użytkownika Warmia

23-03-2020 [14:57] - Warmia | Link:

Wszystko wiedzą i mówią często...nie wiem.
Jakby nie poszło, tak jak pójść miało.
Bo przecież nie uciekł przed mgłą kovinowską, raczej przed tym co ona ma przykryć.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-03-2020 [18:51] - Marek1taki | Link:

Przecież chcemy tych lepszych, którzy wiedzą i nie mamy problemu z przyznaniem ich racji. Strach to ludzka sprawa. Osobiście nie bałem się tej epidemii pod względem biologicznym. Uważam, ze ludzkość sobie z nią poradzi. Wystraszyłem się jednak jak usłyszałem zapowiedzi władzy, polskiej i ze świata, że ma pomysły gospodarcze na kryzys. W środę polska władza potwierdziła, że to nie plotki i zacząłem się bać. Autentycznie. Wychodzi, że bardziej boję się władzy niż zarazy.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

23-03-2020 [21:16] - Teresa Bochwic | Link:

Czy to naprawdę Pan pisał?
Sprzedaż miliona maseczek do Włoch to od dwóch czy trzech dni ujawniony i obśmiany fakenews, po co Pan go powtarza?
Newsweek jako źródło prawdy?
W tej chwili dementuje go prezydent.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2020 [03:08] - jazgdyni | Link:

@Teresa Bochwic
Mimo wszystko uważałem, że należy go przytoczyć. Bo gra maseczkami jest idiotyczna. I chcę to pokazać, a raczej nikt nie słucha. Wszyscy w koło wołają - maseczki, maseczki! Usłyszałem dzisiaj, że Belgia, która w walce z zarazą jest podobno na granicy przełomu, właśnie zakupiła 2 albo 3 miliony maseczek. Mamienie obywateli, że maseczki to panaceum, to świństwo, albo jak to często bywa, ukryty biznes. W TVP maseczki już produkują więźniowie w ilości 2 tyś sztuk dziennie i robią na drutach słynne koronkarki ze Śląska. To paranoja. Bzdura. Liczy się tylko znalezienie procedury leczenia i opracowanie standardów zachowania.
Właśnie krąży po sieci i zdobywa popularność tekst ordynatora chirurgii szpitala MSWiA w Katowicach, dr Kocota. Doktor Kocot zaprzeczył, że to on napisał. Lecz już doktor Pułtorak zgłosił, że to on faktycznie jest autorem. Więc po co te zagrywki z dr Kocotem? By dodać autorytetu? Tekst to niby tłumaczenie włoskiego lekarza, który bierze udział w tamtejszym armagedonie i chce rozpowszechnić wiele ważnych rad dla ludzi. O dziwo, wiele z tego jest prawdziwe i bardzo słuszne. Co więcej, wiem, że we wielu zakaźnych ośrodkach tak się postępuje. Więc trzeba zadać sobie pytanie, czy to znowu, jak z maseczkami lipa, czy faktycznie lekarze praktycy mają w końcu dość eksperckich gwiazd nauki i ich napompowanych wątpliwości i po prostu chcą szybko przekazać wszystkim zalecenia na dzisiaj.
Atak pandemii jest niezaprzeczalny, lecz także wokół tego dzieją się dwa wielkie teatry - polityczny i medialny. A poziom kłamstwa w tym wszystkim jest niezmiernie wysoki.
Nie pamiętam, czy Lis nadal jest naczelnym Newsweeka, a dla mnie to gość zdolny do każdej podłości, jednakże zdarza się tej gazecie czasami puścić prawdę. A tak się składa, że tego właściciela Reserved poznałem jak zły szeląg i to już w latach 90-tych, jak dopiero zaczynał. Więc taka akcja z maseczkami wcale by mnie nie zdziwiła. Zastanawiałem się tylko, kto mu w Polsce sprzedał te milion maseczek. To towar rozproszony, a rezerwy państwowe wysłałyby go na drzewo. Jednakże fakt, który mi właśnie Pani podała, że prezydent publicznie zaprzeczył, może oznaczać, że jakaś afera czai się w tle i trzeba szybko pozamiatać. Na przykład jakiś sierżant z magazynów po cichu opylił wojskowe zapasy, lub coś innego w tym stylu. Widzę więc szybkie ruchy, by ten temat zamknąć.
Serdecznie pozdrawiam

Ps. Pani Tereso - żeby było jasne - nie ma mowy o sprzedaży miliona maseczek do Włoch, to co innego. Opisany jest wykup w Polsce miliona maseczek przez polskiego przedsiębiorcę, który ma całą produkcję (tekstylia i buty) w Chinach. I dokonano tego wg. doniesień, na początku, gdy epidemia zaczynała się w Chinach. A Włosi nie mieli pojęcia, co ich spotka wkrótce.

Obrazek użytkownika tricolour

24-03-2020 [07:56] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Wynika z elaboratu, ze aptekarka z wytrzeszczem, ta od moich zakupów, nosila maskę dla picu. Może szminki zapomniała? I lakieru do paznokci i stąd rękawiczki... Aha.

Dziękuję za objawienie.

"Liczy się tylko znalezienie procedury leczenia i opracowanie standardów zachowania" tak i do tego czasu aptekarze będą pracować w maskach z obawy przed wirusem. Że im ktoś nakicha w twarz. Zajęcze serca, nie to co nieustraszony przed monitorem w domu w kapciach...

Obrazek użytkownika Roz Sądek

23-03-2020 [22:35] - Roz Sądek | Link:

To gdzie są w końcu do kupienia te maseczki, bo mam już tego problem. Niechże ktoś poda jak nie adres, to chociaż kiedy będą?
Piszę to najzupełniej poważnie.
A może by zrobić zrzutkę na maszynę:
https://youtu.be/qRGGJUUjv3Q