Maseczki kontra koronawirus – kłamali, kłamią i będą kłamać!

Chiny, gdzie wybuchła pandemia nowego coronavirusa COVID 19, informują o opanowaniu zagrożenia oraz o zerowej lub pojedynczej liczbie nowych lokalnych zakażeń (nowe są "importowane" z zagranicy).
Telewizje pokazują obrazki ludzi wypisywanych ze szpitali oraz lekarzy, dotąd zaangażowanych w zwalczanie tej pandemii, teraz wyjeżdżających do swych domów z głównego ogniska zakażenia – z ponad dwudziestomilionowego miasta Wuhan.
(https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-w-chinach-kolejne-szpitale-zwalniaja-ostatnich-pacjentow-po-covid-19/6x2c911)

Epidemia została opanowana – jeszcze zanim zdążyła się rozwinąć – w wielu sąsiadujących z Chinami państwach: na Tajwanie, w Wietnamie, Kambodży, Tajlandii, na Filipinach, czy też w Hongkongu (będącym specjalnym regionem autonomicznym Chin).
(https://bing.com/covid)

O ile warto, być może, zachować ostroźność, co do danych z niektórych tych państw, to jednak przykład samych Chin (plus Tajwan) pokazuje, że rozprzestrzenianie się wirusa Covid 19 można zatrzymać!
I to można zatrzymać w stosunkowo krótkim czasie – około dwóch miesięcy od podjęcia zdecydowanych działań.

We wszystkich przekazach telewizyjnych z tamtego obszaru zwraca uwagę jeden element: wszystkie osoby w przestrzeni publicznej, ale także w miejscach pracy, noszą maseczki na twarzy.
I to nie jest przejaw ich dobrej woli, ale obowiązku nałożonego przez władze, którego przestrzeganie jest zagwarantowane przez określone restrykcje (kary).

Działania zastosowane przez Chińczyków (w Chinach kontynentalnych, ale też na Tajwanie) są obecnie w większości kopiowane praktycznie na całym świecie.
Poza jednym – poza obowiązkiem noszenia maseczek.

W Polsce, zaraz po wybuchu epidemii koronawirusa Covid 19, ale nawet teraz, kiedy mamy do czynienia z jego pandemią na całym świecie i już kilkunastoma tysiącami ofiar, (nie)rząd oraz jego "eksperci" próbują wmawiać nam-Polakom, że wirus ten jest mniej groźny niż zwykła grypa!

I głoszą, że maseczki nie chronią przed zakażeniem koronawirusem Covid 19!
A to już nie jest tylko zwykłe KŁAMSTWO!
To jest ZBRODNIA!!!

Dlaczego bezczelnie KŁAMIĄ świadomie narażając dziesiątki tysięcy, a może nawet więcej, nas – Polaków na niebezpieczeństwa: na zakażenie, na powikłania po zapaleniu płuc.... oraz nie wiadomo ilu z nas – na śmierć?

Przyczyna?
Przyczyna jest prozaiczna – tragiczne, bliskie "zeru", przygotowanie (nie)rządu do tej pandemii!

Zapasy np. maseczek są tak "ogromne", że pozwoliły one na poprzydzielanie, ale za to w świetle kamer!!!, 19 szpitalom (z tworzonej z ogromnym zadęciem propagandowym sieci "jednoimiennych szpitali zakaźnych") po... tysiąc sztuk!!!

I nie wiadomo, ile z tych maseczek jest odpowiedniej klasy ffp3, a ile zwykłych maseczek chirurgicznych!

Tak samo diagności, prowadzący m.in. testy na Coronavirusa Covid 19, zdołali się doprosić .... 6,5 tysiąca sztuk!!!
Byłoby to śmieszne, gdyby nie było tragiczne.

Tajwan w styczniu b.r., kiedy było już raczej pewne, że w/w wirus będzie się rozprzestrzeniał poza Chiny – choćby ze względu na ilość zakażonych, dynamikę zakażeń itd. - uruchomił produkcję 10 MILIONÓW maseczek DZIENNIE!!!

A u nas?
Bodajże przedwczoraj Minister Sprawiedliwości Ziobro poinformował w świetle kamer, że... maseczki zaczęli szyć więźniowie.
I że szyją po 8 tysięcy dziennie!!!
"Sukces", "sukces", "sukces"!!!

Bodajże 1 marca Premier Morawiecki poinformował, że uruchamiamy produkcję płynu dezynfekcyjnego i linię do produkcji maseczek!
Płyn – w środku epidemii – podobno się pojawił.
A linia do produkcji maseczek?
Pewnie chodziło mu o tę w zakładach karnych, którą chwali się "szeryf" Ziobro!
Bo innej nie ma, a maseczki, szczególnie klasy ffp3, nie mówiąc już o maseczkach wielokrotnego użytku (ffp3 R) są praktycznie nieosiągalne, chyba że za kosmiczne ceny.

Co ciekawe, Czechom, dzięki prywatnym kontaktom oficjeli, udało się zorganizować akcję zakupu i sprowadzenia do kraju rządowymi samolotami kilku MILIONÓW maseczek z Chin.
I od razu prowadzili kategoryczny ZAKAZ wychodzenia z domu bez maseczki lub bez zasłonięcia twarzy (ust i nosa) w inny sposób.
Pewnie gdyby udało im się zdobyć więcej maseczek, to zakaz byłby bardziej jednoznaczny.
Co też ciekawe – we francuskiej telewizji pojawił się komunikat, że Francja stara się pozyskać 250 MILIONÓW maseczek.
Oczywiście, z tego samego źródła, co Czesi!

Maseczki są tutaj jedynie najbardziej widocznym przykładem skali nieprzygotowania polskiego (nie)rządu do obecnej epidemii.
Coraz liczniejsze zakażenia w szpitalach, skutkujące wyłączaniem bądź to całych szpitali, bądź poszczególnych jego oddziałów, pokazuje, że sprzętu medycznego: masek, kombinezonów, googli, przyłbic itd. brakuje nawet na pierwszej linii walki z koronawirusem – w placówkach medycznych.

Rządowi oficjele i jego eksperci, w swym przekazie o niestosowaniu maseczek, a nawet o ich szkodliwości, jako rzekomej "bombie bakteriologicznej" powołują się na zalecenia WHO.

Oto one:
(https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/when-and-how-to-use-masks)
When to use a mask

 • If you are healthy, you only need to wear a mask if you are taking care of a person with suspected 2019-nCoV infection.
 • Wear a mask if you are coughing or sneezing.
 • Masks are effective only when used in combination with frequent hand-cleaning with alcohol-based hand rub or soap and water.
 • If you wear a mask, then you must know how to use it and dispose of it properly.

Przekaz ten rozwinięty jest w fimiku propagandowym, znajdującym się na tej samej stronie WHO – https://youtu.be/Ded_AxFfJoQ.
Oto, co on głosi.
"Medical masks like this one cannot protect against the new Coronavirs when used alone.
When your wear them, you must combine with hand hygiene and other preventive measures.
WHO only recommends the use of masks in specific cases.
If you have cough, fever and difficulty breathing, you should wear a mask and seek medical care.
If you do not have these symptoms, you do not have to wear maks because there is no evidence that they protect people who are not sick.
However, if you are healthy but you are taking care of a person who may be infected with the new Coronavirusthen you should wear a mask whenever you are in the same room with that person.
And remember, if you choose to wear a mask, use it and discard it properly and clean your hands with alcohol hand rub or soap and water."

WHO zatrudnia ponoć ponad 8 tysięcy naukowców i urzędników.
Przyznam się, że po przeczytaniu tych zaleceń byłem w szoku.
Jest rzeczą oczywistą, że maseczki są bardziej skuteczne, kiedy są stosowane w połączeniu ze stosowaniem środków dezynfekcyjnych i że muszą być odpowiednio używane, a potem w odpowiedni sposób usuwane (utylizowane).

Jednak "eksperci" z WHO:

 • powinni precyzyjnie wskazać, jakie maseczki (jakiego typu, klasy) powinny być stosowane w walce z koronawirusem Covid 19, bo to one chronią w najwyższym stopniu (czyli ffp3);
 • do jakiego typu maseczek odnoszą się ich zalecenia, bo być może chodzi im o zwykłem maseczki zazwyczaj stosowane w szpitalach (niższych klas);
 • powinni wskazać jakie parametry powinien mieć alkohol używany do dezynfekcji, bo bez tego wskazania można przyjąć, że dezynfekcji można dokonywać alkoholem o stężeniu piwa, czy wina.

Eksperci z WHO, w końcówce marca 2020 roku, powinni też już wiedzieć, że rozróźnienie ludzi zdrowych, od:

 • ludzi zakażonych Coronawirusem Covid 19 w pierwszych dniach zakażenia;
 • lub zakażonych, ale przechodzących zakażenie bezobjawowo JEST bez odpowiednich testów NIEMOŻLIWE!

Z tego względu powszechne stosowanie maseczek odpowiedniej klasy (ffp3), wychwytujących wirusa w 100% lub prawie w 100%, POWINNO być zalecane, oczywiście w połączeniu ze stosowaniem odpowiednich środków dezynfekcyjnych itd. itd., jako PODSTAWOWY środek:

 • zapobiegający rozprzestrzenianiu koronawirusa przez osoby zakażone, bo zakażają one nawet wtedy, gdy same nie mają objawów;
 • zapobiegający przedostaniu się koronawirusa do płuc osób zdrowych
  (jeżeli oddech z wirusem osoby A dostanie się do płuc osoby B, to już żadne mycie rąk nie pomoże!!!)

I największe kuriozum ze strony WHO: "jeżeli jestem zdrowy, to maseczka mnie nie chroni", ale:

 • jeżeli jestem zdrowy i przebywam w pomieszczeniu z osobą zakażoną, to powinienem nosić maseczkę (po co, jeśli ponoć ona zdrowego nie chroni?!);
 • jeśli jestem chory (kaszlę, kicham, mam trudności w oddychaniu) to także powinienem ją nosić (po co, skoro ja i tak już jestem chory, a zdrowych maseczka podobno nie chroni).

Oczywiście, stwierdzenie o braku potrzeby noszenia maseczek przez ludzi zdrowych jest oczywistą BZDURĄ!!!
Rzecz w tym, że to tę BZDURĘ polski (nie)rząd uznał za wartą największego propagandowego nagłośnienia.

Dlaczego?
To już zostało powiedziane – aby propagandowo przesłonić skalę zaniedbań w zaopatrzeniu państwa w środki medyczne, konieczne do walki z epidemią koronawirusa Covid 19.

A dlaczego WHO wypisuje takie bzdety?
A kto, w skali światowej, odpowiada, za absolutny brak przygotowania do tej pandemii?
(WHO)

I na koniec – to WHO, na które tak powołuje się polski (nie)rząd, zaleca: szybko TESTOWAĆ, TESTOWAĆ, TESTOWAĆ..., bo tylko tak można wyizolować zakażonych.
A nas?
U nas – PIS i (nie)rząd zabrali z NASZEGO budźetu 2 miliardy złotych na swą propagandową tubę: KURskiego teleWIZJĘ.
Za te 2 MILIARDY złotych można było kupić maszyny do przeprowadzania testów, testy, sprzęt medyczny.

KŁAMALI, KŁAMIĄ i będą KŁAMAĆ!!!

Za (nie)rządów PO jeden z jej prominentnych działaczy powiedział, że polskie państwo to "ch...j, dupa i kamieni kupa".
Jak widać MAFIE POLITYCZNE
(https://naszeblogi.pl/64869-wojna-mafii
https://naszeblogi.pl/47571-czy-w-polsce-rzadzi-mafia)
zmieniają się u koryta, ale rzeczywistość (w tym system polityczny) pozostaje bez zmian!
..........
Inne artykuły autora na:

 1. http://grudziecki.salon24.pl/
 2. http://naszeblogi.pl/blog/5461
 3. http://niepoprawni.pl/blogi/dariusz-grudziecki
 4. http://www.mpolska24.pl/blog/demokracja-czy-postmonarchia

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-03-2020 [14:46] - Pani Anna | Link:

Mnie to się najnardziej podobał obrazek (kto chce, niech sobie wygoogla) naszego pacjenta zero wypisanego ze szpitala. Zadowolony, wyglądający jak pączek w maśle, w jednej ręce wiącha kwiatków, a w drugiej flaszka. I to nam mówi więcej o tej całej pandemi niż 1000 słów. Chłopina poleżał sobie w cieple 2 tygodnie, nie musiał łazić do pracy więc się nie wku... no, nie miał stresu, pił sobie rosołki i zajdał polopirynę podawane mu przez uprzejmy personel - no żyć, nie umierać. Nie to co ja, już czwarty tydzień nie moge wykurować zwykłej grypy, chętni do pomocy wykruszyli się już w pierwszym tygodniu, a przecież nie będę chyba fatygowała dzielnych harcerzy do takiego głupstwa? Nawet moja ulubiona pani doktór wypisując mi kolejne zwolnienie -"bo takiej kobity  i tak nikt nie chce"  -  tak powiedziała i kazała mi pić imbir...
A panu radzę wziąć coś na uspokojenie i dużo odpoczywać.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-03-2020 [15:42] - Imć Waszeć | Link:

Wypada się zgodzić, że jeden obraz mówi więcej niż milion słów. Zwłaszcza słów paniki i defetyzmu. Oto przykład jak żyją ludzie w "piekle", nieopodal epicentrum epidemii wirusa. Czyli w Japonii, gdzie stoi feralny wycieczkowiec, z którego już w pierwszym dniu 14 osób poszło sobie na pizzę, zwolniona przez służby:

1) 15 marca w chińskiej dzielnicy na żarciu i w porcie w Yokohamie z widokiem na statek widmo: https://www.youtube.com/watch?...
2) 6 godzin temu na święcie Hanami 花見 w centrum Tokio: https://www.youtube.com/watch?...

Nie zachęcam do włóczenia się po mieście jak wyżej, tylko pokazuję, jakich cudów dokonuje sprawne państwo i wprawieni w porządku (SARS, MERS) obywatele. Można? Co ciekawsze nikt tam nie nakazuje noszenia maseczek, ani zestawów PGAZ, siedzenia w domu, nie zakazuje poruszania się, bycia w miejscu publicznym. Ale za to nikt nie pluje po klamkach i nie musi tyle razy wychodzić do urzędów. I pomyśleć, że Japończycy nawet śmietników na ulicy nie mają.

Obrazek użytkownika maxilampus

22-03-2020 [15:53] - maxilampus | Link:

"bo takiej kobity  i tak nikt nie chce"
Naprawde wspolczuje !..Mozna sie roznic ale nie mozna odmawiac drugiemu czlowiekowi szacunku i zyczliwosci..Zaluje ,ze nie jestem w Polsce..bowiem chetnie zrobil bym zakupy i przyniosl do domu..
Na sezonowa grype swietny jest swiezy Imbir i nalewka z pokrzywy..Mnie tez grudniowa grypa trzymala 4 tygodnie..przeszla dzieki tym receptom..Pzdr !
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-03-2020 [17:47] - Pani Anna | Link:

Panie Maxilampus naprawdę dziekuję za empatię, ale z tej "kobity, która lepiej niech siedzi w domu, bo i tak nikt jej nie chce", to ja się śmieję do tej pory...

Obrazek użytkownika adarus2

22-03-2020 [15:15] - adarus2 | Link:

Wprowadzenie kary 30 tyś grzywny i 8 lat więzienia za złamanie przepisów o kwarantannie to zamach na wolność obywatelską. Epidemia jest groźna ale to nie jest dżuma z śmiertelnością 20%. Widzimy dzisiaj strzelanie z armaty do wróbla. Postanowiłem, że więcej na PiS nie zagłosuję. Na Dudę też nie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-03-2020 [16:24] - Pani Anna | Link:

Pewnie, że to nie dżuma, ale PIS robi to, co musi, bo inaczej by ich chyba roznieśli, nawet całkiem rozsądnym ludziom lekko odbiło niestety. Ja nie rządzę krajem, ani nie staruję w wyborach, więc mogę sobie pozwolić na mówienie, że król jest nagi, ale w zamian doczekałam się na przykład tego, że w jednym sklepie mnie chyba już więcej nie obsłużą, bo pozwoliłam sobie na uwagę  podczas gorącej dyskusji przy kasie na temat pandemi i że wszyscy poumieramy - jak to jest, że wirus nie atakuje kierowców tirów codziennie przekraczających granicę, żeby takie właśnie sklepy zaopatrzyć...

Obrazek użytkownika Roz Sądek

22-03-2020 [16:26] - Roz Sądek | Link:

Powinien Pan napisać do Brukseli, czy to nie jest czasem niekonstytucyjne?

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

22-03-2020 [17:06] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Podobna epidemią wywołał Kaczor żeby Dudzie było łatwiej wygrać wybory. Idź Pan i zagłosuj na Bronisławę Komorowską-Błońską...

Obrazek użytkownika Kryspin

22-03-2020 [15:53] - Kryspin | Link:

Ten tekst zasługuje na powielanie go nieskończoną ilość razy, rozpowszechnianie w każdy dostępny sposób  - ja zaraz zabieram się do takiego rozpowszechniania i wszystkich do tego  gorąco namawiam! Każde odgórne (ze strony władz) kłamstwo powoduje dalsze rozpowszechnianie się pandemii i działanie na szkodę obywateli i będzie się ta sytuacja tak długo utrzymywała dopóki epidemia nie dotknie boleśnie samej władzy!

Obrazek użytkownika Roz Sądek

22-03-2020 [16:23] - Roz Sądek | Link:

Nie chce mi się czytać drugi raz, ale po pierwszym, nie znajduję w Pana tekście nic odkrywczego; nic, czego nie piszą na 100 forach, mający nadmiarowy czas statystyczni, czyli wszystko najlepiej wiedzący Polacy. Co do tych 2mld wpisanych po stronie "Ma" TVP - jest Pan niezbyt wyedukowany ekonomicznie - tu doradzam rozszerzyć swoje zainteresowanie poza strony WHO, choćby na strony World Banku. Rząd może na koncie producenta maseczek wpisać nie tylko 2, ale i 20mld. Różnica jest taka, że Kurski ma to na papierze, a producent maseczek musi to mieć w worku. Reasumując, gdyby nie rządził ten jak Pan pisze nierząd, TVP łaziła by w cerowanych skarpetkach, a Polacy mile spędzali czas na towarzyskich imprezach w maseczkach ffp3. Tak?

Obrazek użytkownika kaliszanin

22-03-2020 [16:37] - kaliszanin | Link:

przykład Chin pokazuje, że można rozjechać klika tysięcy studentów czołgami, nadal się ponosząc na salonach i nie tracąc nic na impecie rozwoju. widać powoli, że inne delegatury banków sprawujące władzę tu i ówdzie korzystając z okazji będą nam już wkrótce wysyłać ankietę zadowolenia z seksu zanim w łóżku po stosunku zapalimy papierosa, a jeżeli jakimś cudem uda nam się zapalić go przed nadejściem ankiety będzie do niej dołączony mandat za palenie w łóżku. 

władza widzi nas jako chomiki i cały pic polega na działaniach mających za zadanie zepchnięcie nas do jednego kołowrotka tak byśmy się wszyscy kręcili w jedynym słusznym kierunku wypychając chomiczki nie wytrzymujące tempa lub próbujące sie kręcić w przeciwnym kierunku na zewnątrz.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-03-2020 [17:34] - Imć Waszeć | Link:

Nie demonizujmy widocznej władzy, bo oni są tu tylko statystami. Rzeczywiście można powiedzieć, że robią co tylko mogą. Zachowują się dokładnie jak nastolatek na dyskotece w obcej wsi, gdy wchodzi do środka i natychmiast przylega pośladkami do jakiejś ściany w cieniu, wodzi oczami i rozkminia jakie tu też panują układy, kto tu rządzi i od kogo można w pysk zebrać. Prawdziwa władza to stare repy na urzędach zasiedziałe od czasów wujka Stalina wraz z rodzinami. Prawdziwi przedstawiciele "zawodu dyrektor". To właśnie od tych repów tak namolnie ogania się PIS już dwie kadencje i nie ma kompletnie pomysłu na jakąś moskitierę. Wkrótce część z nich będzie taka sama jak te postalinowskie repy, bo wpływowe towarzystwo zawsze nobilituje i kusi jak ... muchę. ;)

Obrazek użytkownika kaliszanin

22-03-2020 [17:00] - kaliszanin | Link:

przykład Chin pokazuje, że można rozjechać klika tysięcy studentów czołgami, nadal się ponosząc na salonach i nie tracąc nic na impecie rozwoju. widać powoli, że inne delegatury banków sprawujące władzę tu i ówdzie korzystając z okazji będą nam już wkrótce wysyłać ankietę zadowolenia z seksu zanim w łóżku po stosunku zapalimy papierosa, a jeżeli jakimś cudem uda nam się zapalić go przed nadejściem ankiety będzie do niej dołączony mandat za palenie w łóżku. 

władza widzi nas jako chomiki i cały pic polega na działaniach mających za zadanie zepchnięcie nas do jednego kołowrotka tak byśmy się wszyscy kręcili w jedynym słusznym kierunku wypychjac chomiczki nie wytrzymujące tempa na zewnątrz.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

22-03-2020 [17:04] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Siedzimy w domach, niektórzy z nudów doznają jakiegoś nagłego intelektualnego wzmożenia i popełniają idiotyczne teksty. Internet wszystko przyjmie Panie Autorze...

 

Obrazek użytkownika Kryspin

22-03-2020 [17:45] - Kryspin | Link:

@Jęzory Pasiukowski
święta racja, dobrze prawi, dać mu wódki: internet przecież już od 7-miu lat przyjmuje te megabzdety Jęzorego wraz z jego kretyńskim awatarem i nikt jeszcze na tym nie ucierpiał - a co,nie?

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

22-03-2020 [19:45] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Od 7 lat śledzisz moje wpisy??? Chłopie, podaj kontakt, wyślę Ci w nagrodę odkurzacz bezprzewodowy albo komplet satynowej pościeli...

Obrazek użytkownika Kryspin

22-03-2020 [23:02] - Kryspin | Link:

@Jęzory
A to nie wiesz jeszcze tego, żałosny "europejski kołchoźniku", że każdy na NB w każdej chwili może każdego sprawdzić od kiedy jest tu blogerem lub komentatorem?! Żenada!

Obrazek użytkownika Jabe

23-03-2020 [07:35] - Jabe | Link:

Poproszę o listę wpisów Jacbiela i Ewarysta Fedorowicza.

Obrazek użytkownika Kryspin

22-03-2020 [23:04] - Kryspin | Link:

22-03-2020 [23:02] - Kryspin | Link: @Jęzory
@Jęzory
A to nie wiesz jeszcze tego, żałosny "europejski kołchoźniku", że każdy na NB w każdej chwili może każdego sprawdzić od kiedy jest tu blogerem lub komentatorem?! Żenada!

Obrazek użytkownika Kryspin

23-03-2020 [00:24] - Kryspin | Link:

@Jęzory
jeszcze do dzisiaj po 7-iu latach nie wie, że każdy z użytkowników na  NB może w każdym momencie zobaczyć profil każdego blogera i komentatora wraz z jego urobkiem - żenada!

 

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

23-03-2020 [10:15] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Jesteś tak głupi, że musisz być zwolennikiem POKO. Czy uważasz, że jeśli 3 krotnie opublikujesz ten sam komentarz, to on będzie mądrzejszy?

Obrazek użytkownika Kryspin

23-03-2020 [19:12] - Kryspin | Link:

@Jęzory
dla tak pojętnego jak twój móżdżku powinienem jeszcze ze 4 razy  opublikować ten komentarz - przecież wykazałeś się wybitną mądrością,nie wiedząc,że można sprawdzić czyjś profil na NB wraz z całym dorobkiem autora. I usiłujesz (wprawdzie nieudolnie) jeszcze mnie obrazić, bo nie masz nic na swoją obronę, mądralo!

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

23-03-2020 [22:28] - Jęzory Pasiukowski | Link:

"...wykazałeś się wybitną mądrością,nie wiedząc,że można sprawdzić czyjś profil na NB wraz z całym dorobkiem autora."  Ty jesteś idiotą...

Obrazek użytkownika Kryspin

24-03-2020 [17:16] - Kryspin | Link:

@Jęzory
 rzygnął jeszcze bardziej merytorycznie i kulturalnie niż poprzednio, podnosząc jeszcze wyżej poziom tego  forum. Może by tak przeczytał i zrozumiał taką obowiązującą tu zasadę:
(...) eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób .

Obrazek użytkownika Kryspin

22-03-2020 [17:31] - Kryspin | Link:

Ten tekst zasługuje na powielanie go nieskończoną ilość razy, rozpowszechnianie w każdy dostępny sposób  - ja zaraz zabieram się do takiego rozpowszechniania i wszystkich do tego  gorąco namawiam! Każde odgórne (ze strony władz) kłamstwo powoduje dalsze rozpowszechnianie się pandemii i działanie na szkodę obywateli i będzie się ta sytuacja tak długo utrzymywała dopóki epidemia nie dotknie boleśnie samej władzy!

Obrazek użytkownika angela

22-03-2020 [20:40] - angela | Link:

Kryspin będzie powielać,  bo Kryspina  jest stać na pisanie bzdur, tylko trochę mniejszych, jak literotok autora.
Kryspin,  NIE WARTO, tak sie kompromitowac, "prawdziwa"Sophia  ma już tylko 15%.
Spekulacje i manipulacje wasze, przynoszą swietne efekty.

Obrazek użytkownika Kryspin

22-03-2020 [22:57] - Kryspin | Link:

Angela,biedna kobieta, jak zwykle niczego nie pojęła nie tylko z tego świetnego tekstu,ale i z komentarzy, co może wynikać z zakażenia  wirusem propagandy dobrozmianowej. Współczesna nauka zna takie przypadki, dużo przypadków niestety...

Obrazek użytkownika angela

23-03-2020 [10:34] - angela | Link:

Kryspin, coś mi tekstem Novalię przypomina.  Która to metamorfoza, to  wlasnie jest szkodliwe. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-03-2020 [17:46] - Marek1taki | Link:

Mnie tez uderzyło, że wśród zaleceń jest nacisk na mycie rąk i noszenie masek przez chorych. Na pytania dlaczego nie wszyscy odpowiedź brzmiała, że pory masek są większe niż średnica wirusa jakby latały solo a nie w kroplach śluzu. Rzecz nie w tym aby wszyscy na co dzień chodzili ściśle zamaskowani i kombinezonach, ale by ograniczyć ilość zakażeń, w tym ilość masywnych zakażeń.
Testowanie dla samego testowania ma w tej chwili w Polsce żaden sens. Ilość zakażeń dopiero wzrosła powyżej 1:100.000. Zatem przesiewowe zrobienie 100.000 testów dałoby szansę wykrycia plus/minus jednego z hakiem chorego, który wykazuje objawy kwalifikujące obecnie do zrobienia testu. Wykazałoby też prawdopodobnie ok.10 osób bezobjawowych nosicieli lub z niewielkimi objawami wywołanymi przez koronawirusa. W dodatku są wyniki fałszywie dodatnie i fałszywie ujemne.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2020 [18:35] - jazgdyni | Link:

Złe emocje przedsiębiorcy zapewne, spowodowały, że Autor bezrozumnie powtarza i cytuje głupoty.
Rozgoryczenie i złość to fatalny doradca.

Gdy rozum śpi, budzą się upiory.

Obrazek użytkownika Kryspin

23-03-2020 [00:15] - Kryspin | Link:

Właśnie jeden (z wielu) się obudził.Ma ksywę  jazgdyni.

Obrazek użytkownika paparazzi

22-03-2020 [18:38] - paparazzi | Link:

Dobre "KŁAMALI, KŁAMIĄ i będą KŁAMAĆ!!!" Pan jak Kononowicz " nie ma nic". Gratuluje poziomu.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

22-03-2020 [19:44] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Dwie notki teraz,,,jedna w lutym,druga w marcu.
Ostatnio na NB 23.03.2019 (sic!)
Zwykły troll zadaniowany telefonicznie lub mailem...przekaz dnia...KOPIUJ I WKLEJ!

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2020 [20:32] - tricolour | Link:

@Totel

Ale nie liże Administracji, by przywróciła...  może lepiej rzadziej niż bez honoru?

Obrazek użytkownika angela

22-03-2020 [20:29] - angela | Link:

Pan autor pewnie nie wie, że jeżeli ludzie poddają się izolacji,  to maski są zbędne. 
Kwarantannę, którą pan autor tak tutaj ośmiesza, zaczęły stosować także i inne kraje, niestety po czasie, w przeciwieństwie do Polski. 
 Jezeli ktoś będzie wklejał i powielał niebiezpieczne, wyssane z palca rewelacje  autora, powinien być pociągnięty do odpowiedzialnosci, za sianie paniki w warunkach epidemii.

 

Obrazek użytkownika Studentka

23-03-2020 [01:25] - Studentka | Link:

Zanim pan wystrzela cały znienawidzony rząd za brak maseczek, proszę mi wskazać choć jeden kraj w którym nie zabrakło maseczek?

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2020 [12:12] - sake3 | Link:

Nawet lekarze i eksperci twierdzą,że maseczki powinny nosić jedynie osoby kichające bądź kaszlące,nie zaś wszyscy.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

23-03-2020 [10:09] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Jesteś tu nowy, chamie, więc więcej pokory ....

Obrazek użytkownika Kryspin

24-03-2020 [23:32] - Kryspin | Link:

Podobno w głębokim PRL-u, na początku lat 1960-ych z okazji tysiąclecia Państwa Polskiego wybudowano tysiąc szkół (a podobno nawet więcej), które to "tysiąclatki" znane są nam i wykorzystywane do dzisiaj. W tamtych latach komuniści stale  liczyli na wybuch kolejnej wojny i wszystko było podporządkowane doktrynie wojennej pt."na wypadek wojny",także i służba zdrowia i jej obiekty.Na moim osiedlu nadal są podziemne schrony "antyatomowe" z tamtych lat, z których wystają na powierzchnię kominy wentylacyjne i oczywiście nikt nie wie gdzie jest do tych schronów wejście. Natomiast owe "tysiąclatki" zbudowano w ten sposób,aby w razie wojny mogły natychmiast służyć jako szpitale,bo tak zostały zaprojektowane (rozkład pomieszczeń,korytarze, sanitariaty).  Teraz  właśnie mamy okazję wykorzystać te obiekty, skoro stoją nieczynne i nie wiadomo jak długo jeszcze tak będzie,a podobno mamy braki w obiektach szpitalnych . Po ustaniu epidemii budynki porządnie się wydezynfekuje i dzieci znowu będą mgły się w nich uczyć. Czy nie warto by było poddać ten prosty pomysł pod rozwagę władz?