Dlaczego tak wielu Włochów umiera na koronawirusa?

  Odpowiedź na tytułowe pytanie jest prosta: dlatego, bo nie są oni leczeni.  Dziś [22.03.2020] w portalu RMF24.pl ukazała się informacja "Lekarz we Włoszech: Osoby po 60. roku życia nie są podłączane do respiratorów" {TUTAJ}.  Opracowała ją Malwina Zaborowska.  Czytamy:

  "Pracujący w Parmie izraelski lekarz Gaj Peleg powiedział, że z powodu ograniczonej ilości sprzętu w północnych Włoszech w szpitalach ustalono limit wieku, powyżej którego nie można już pomóc pacjentowi. Nie zezwala się na podłączanie do respiratorów zakażonych koronawirusem osób, które skończyły 60 lat.  W wyniku epidemii koronawirusa we Włoszech zanotowano więcej ofiar koronawirusa niż w Chinach - 4825 zgonów i ponad 53,5 tys. potwierdzonych zakażeń. W ciągu ostatniej dobry zmarło w tym kraju 800 osób.
Izraelski lekarz ujawnił w telewizji Keszet 12, że z powodu braku respiratorów i urządzeń do resuscytacji lekarze zmuszeni są do podejmowania dramatycznych decyzji o tym, który z pacjentów otrzyma leczenie ratujące życie.
Słyszałem to od moich przyjaciół i współpracowników, którzy ustalili limit dla wieku, po którym nie można już pomóc - (limit ten wyznaczono na) 60 lat - powiedział w porannym programie. (U pacjentów) powyżej 60. roku życia jest mniej intubacji i pełnego znieczulenia, a poniżej tego wieku pomagamy do samego końca i podajemy tlen - wyjaśnił.
  Peleg, który pracuje na oddziale ortopedycznym zamienionym na przyjmujący osoby z Covid-19, ocenił, że sytuacja pogarsza się w miarę wzrostu liczby zakażonych.
Przyjmujemy śmiertelnie chorych pacjentów z koronawirusem, pomagamy im i łagodzimy ich stan w ostatnich chwilach, pozwalając im rozmawiać z rodzinami, od których zostali odcięci na długi czas z powodu (zarządzonej przez władze kraju - PAP) izolacji - dodał.".

  Warto do tego dodać, że we Włoszech wyleczono, jak dotąd tylko nieco ponad  6000 pacjentów {TUTAJ}.  Nic dziwnego - ci chorzy, którzy najbardziej potrzebują terapii -  są jej pozbawiani i skazywani przez to na śmierć.  Włosi zdają sobie sprawę  z tego, że nie mogą liczyć na pomoc ich służby zdrowia i nie mają motywacji do przestrzegania jakichkolwiek zaleceń władz sanitarnych.  Epidemia szerzy się więc bez przeszkód.  To wszystko dobrze tłumaczy, czemu sytuacja we Włoszech jest aż tak zła.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-03-2020 [18:26] - Marek1taki | Link:

Winą spekulantów jest, że ich zabrakło. Winą chorych jest, że dusząc się nie są w stanie wygenerować sami popytu i dać sygnał spekulantom.
Globalny świat zapewnia wolne przepływy z Chin do Europy, ale nie wszystkiego. Np. nie zapewnił przepływu informacji. Okazało się, że nie przepłynęła informacja o zwiększonym zapotrzebowaniu na respiratory z powodu tego konkretnego zakażenia czyli, że pojawił się popyt. A jeśli mogła dotrzeć to nie miała do kogo bo nie ma popytu na respiratory na wolnym rynku. Tym zajmuje się wyłącznie państwo, co poniekąd zrozumiałe. Jednak efekt wpływu regulacji okazał się śmiertelny. Administracje nie zareagują spontanicznie z dostateczną szybkością. Płyn dezynfekcyjny z łatwością wyprodukowano w Polsce w kilka dni, ale dopiero po informacji z rynku o podłej spekulacji, czyli o wzroście cen na wzrost popytu.
Ponawiam apel o pomnik dla spekulanta.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2020 [18:29] - jazgdyni | Link:

???????

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-03-2020 [18:41] - Marek1taki | Link:

??? HĘ ???

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-03-2020 [22:57] - Marek1taki | Link:

Żeby było więcej znaków zapytania dodam z czego składa się respirator z części materialnej i niematerialnej. Ta druga jest droższa. To pozwolenia i certyfikaty, może ewentualnie prawa patentowe.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2020 [18:26] - jazgdyni | Link:

Właśnie pokazano uratowaną w Mediolanie 95-latkę.

Zastanów się jaką sensacyjkę serwujesz.

Obrazek użytkownika elig

22-03-2020 [18:51] - elig | Link:

  Może ona akurat nie wymagała respiratora.  Statystyki potwierdzają wypowiedź tego lekarza.  W innych krajach liczba pacjentów, którzy wyzdrowieli jest kilkakrotnie większa od ilości zgonów.  We Włoszech zmarło prawie 5000 osób, a wyzdrowiało nieco ponad 6000 chorych.  Prawie tyle samo.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2020 [19:31] - jazgdyni | Link:

Pani elig

Tak to jest właśnie z epidemiami. Nie jest to zjawisko homogeniczne - wszędzie tak samo. Tworzą się ogniska, centra. Bardzo wiele czynników decyduje o dynamice rozwoju epidemii. Na dodatek warunki brzegowe są różne. Oni byli pierwsi, spóźnieni i początkowo nie mieli wzorców postępowania. I fakt, przezornymi nigdy nie byli.

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-03-2020 [22:24] - Tomaszek | Link:

No i jeszcze coś o unijnej solidarności ? Zdaje mi się że tylko Rosja się ruszyła z tej Europy .

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-03-2020 [20:55] - NASZ_HENRY | Link:

Kiepska analiza.
Zgodnie ze statystyką  we Włoszech umrze 4-5 razy więcej osób niż w Chinach [*] 
 

Obrazek użytkownika nonparel

22-03-2020 [21:40] - nonparel | Link:

Witam

Nie wiem, czy ten Gaj to fake czy nie. Ale wiem, że przy tej ilości zakażeń co we Włoszech miejsc na OIOMIE nie starczy dla wszystkich potrzebujących nawet w Lombardii. W Polsce wcześnie zamknięto knajpy, szkoły, niektóre sklepy etc - bardzo dobra decyzja, która dała co najmniej dwa tygodnie czasu na dalsze działania. Wcześniej stworzono e-recepty, na które początkowo narzekałem a teraz okazały się darem niebios. Szeroko wprowadzono teleporady i stworzono szpitale jednoimienne - bardzo dobrze. Ludzie na ogół są zdyscyplinowani - to nieźle rokuje. Ale gdzie jest powszechnie dostępny płyn dezynfekujący (zniesienie akcyzy na spirytus dopiero teraz i tylko na 5 dni to kpina), gdzie są dostępne w aptekach rękawiczki lateksowe - nie mówcie, że nie ma "bo by wykupili" - przecież można było wprowadzić sprzedaż reglamentowaną. Maseczek z filtrem (i to nie najlepszym) jak na razie starcza dla szpitali zakaźnych - ale gdzie są zwykłe, kosztujące grosze maseczki fizelinowe. Zamiast tego są argumenty, że "maseczki są tylko dla chorych" albo "wirus jest taki mały, że maseczka go nie zatrzymuje" - naprawdę nie chce mi się z tym dyskutować. Oczywiście każdy może zrobić sobie maseczkę nawet ze starych majtek - lepsze to niż nic - ale czy naprawdę jesteśmy takie dziady? Zwiększono liczbę laboratoriów wykonujących testy - dobrze, ale wciąż za mało. Trzeba było póki czas wyrwać spod ziemi prawem i lewem więcej testów (vide Mosad), teraz już na to za późno.
"Polscy piloci potrafią latać nawet na drzwiach od stodoły" - to już było - i jak się skończyło?

nonparel
 

Obrazek użytkownika Czesław2

23-03-2020 [07:39] - Czesław2 | Link:

Jeśli nie rozumie Pan (a wydaje się to niemożliwe ), dlaczego nie ma maseczek, proszę przeczytać mój komentarz do wpisu ironicznego anglosasa z 18-03-2020.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-03-2020 [21:57] - Pani Anna | Link:

Pani Elig, proszę bardzo:Chart and table of the Italy death rate from 1950 to 2020. United Nations projections are also included through the year 2100.
The current death rate for Italy in 2020 is 10.658 deaths per 1000 people, a 0.87% increase from 2019.
The death rate for Italy in 2019 was 10.566 deaths per 1000 people, a 0.88% increase from 2018.
The death rate for Italy in 2018 was 10.474 deaths per 1000 people, a 0.68% increase from 2017.
The death rate for Italy in 2017 was 10.403 deaths per 1000 people, a 0.68% increase from 2016.
 https://www.macrotrends.net/co...
Co to oznacza? Ano to, że w statystykach - faktyczna różnica po ostatnim czasie „zarazy” we Włoszech w śmiertelności populacji - wynosi 0.1 człowieka na 1000 osób populacji w roku 2020 w stosunku do roku 2019. Czyli jeszcze bardziej po ludzku, na ten moment we Włoszech zmarło - przyjmując założenie całego roku 2020 na podstawie śmierci do obecnego czasu - dokładnie tyle samo osób  ile przewidywano dla roku 2020 ze względu na populacje i doświadczenia lat ubiegłych, czyli zgadza się w 100% z założeniami na ten rok. 
I takie są fakty. Być może więcej osób zmarło w szpitalach obciążając je w ten sposób niż w domach, ale nie zmienia to faktu, że sumarycznie ilość zgonów zgadza się z roczną prognoza.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

22-03-2020 [21:59] - Kazimierz Kozio... | Link:

a kto powoedzial ze ci nieszczesnicy zmarli w wyniku dzialania koronawirusa? dziennikarze czy medycy? tu jest duze pole do naduzyc w statystyce w zaleznosci od zapotrzebowania na wyniki. jezeli pacjentom w wieku 60+ odmawia sie leczenia to ich ostre epizody chorobowe chocby nie byly spowodowane infekcja wirusowa, mozna zakwalifikowac jako ofiare koronawirusa. czy kazdy zmarly u ktorego potwierdzono zakazenie koronawirusem bedzie zakwalifikowany jako ofiara covid19. przeciez 81% zakazonych przechorowuje covid19 z objawami minimalnymi a ciezkie przypadki wystepuja prawie zawsze przy jednoczesnych innych schorzeniach, ale taka korelacja zachodzic nie musi. we wloszech przecietnie umiera dziennie 1760 osob nawet gdy nie ma pandemii. czy po ogloszeni stanu pandemii umiera naprawde wiecej ludzi? odpowiedz bedzie znana po oficjalnym ogloszeniu wygasniecia "zarazy"

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-03-2020 [23:02] - Imć Waszeć | Link:

Może chodzi o taką "statystykę", że nikt w Europie nie umarł już w 2020 na raka albo zawał? Wtedy można przyciąć fundusze :]

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-03-2020 [22:46] - Marek1taki | Link:

Dlaczego umiera tak wielu Włochów?
Odpowiedzi może być wiele: a/ zawsze wpisują jako przyczynę zgonu koronawirusa, b/ zostali zaatakowani bronią biologiczną, c/ mają dobrych lekarzy, dobry klimat, dietę śródziemnomorska i wysoką stopę życiową - dlatego żyją długo a ta średnia długość życia jest niemal równa średniemu wiekowi zgonów na koronawirusa We Włoszech.
W Niemczech mają mniej zgonów ale nigdzie nie jest doskonale:
"Angela Merkel w piątek została profilaktycznie zaszczepiona przeciwko pneumokokom. Jak się dziś okazało, lekarz, który podawał jej zastrzyk, był zakażony koronawirusem, co potwierdził przeprowadzony test."
https://wyborcza.pl/7,75399,25...

Obrazek użytkownika Roz Sądek

22-03-2020 [22:46] - Roz Sądek | Link:

Dostałem za zadanie kupić rodzinie parę maseczek, niechby i takich zwykłych - chirurgicznych; nie wie Pani albo ktoś gdzie? Obdzwoniłem znajomych, przeszukałem net przez parę godzin i zero efektu.
Pytam absolutnie poważnie, więc proszę nie pisać, że wystarczy przejść z jednego do drugiego Cieszyna.

Obrazek użytkownika angela

23-03-2020 [06:28] - angela | Link:

@Rozsądek, w bricomarche proszę sprawdzić, jak jest sklep gdzieś w okolicy, kupiłam duzo wcześniej filtrem,  ze wzgledu na drobne trociny od pilowania galazek.
Narazie nie uzywam, bo w moim mieście i okolicznych, nie zanotowano k,w.
 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

23-03-2020 [14:20] - Roz Sądek | Link:

No niestety, obdzwoniłem wszystkie sklepy bhp, i przemysłowe markety. 0,00 efektu. Żartownisie odsyłają mnie do Czech, podobno maja maseczek, o potąd! (až potud!)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-03-2020 [22:54] - Imć Waszeć | Link:

Coś się zaczyna dziać. Ekspert medyczny z Włoch prof. Giuseppe Remuzzi (z Bergamo) https://www.theisn.org/tab-con...
podobno twierdzi, że wirus musiał być we Włoszech jeszcze przed wybuchem paniki z powodu epidemii w Chinach:

1) https://www.youtube.com/watch?...
2) Trzy dni temu: chiński personel medyczny ląduje we Włoszech: https://www.youtube.com/watch?...
3) Cztery godziny temu wylądował we Włoszech rosyjski personel medyczny: https://www.youtube.com/watch?...

Oba kanały są związane z rządami tych krajów. Żeby nie było potem, Amerykanie robią identycznie i ogłasza oczywiście kanał rządowy:

4) https://www.youtube.com/watch?...

Czego mi brakuje? Lądowania we Włoszech polskiego transportu w ramach zdobywania zwolenników nowej Unii (już raczej nierealne) lub inicjatywy Trójmorza (w przyszłości).

PS: A tymczasem we Włoszech po staremu, złodziejstwo, burdel organizacyjny i kurewstwo się szerzy ;) https://www.youtube.com/watch?...
To chyba główna przyczyna wysokiej śmiertelności.

Obrazek użytkownika paparazzi

22-03-2020 [23:18] - paparazzi | Link:

Nie bądź okrutny, Bellissima musica e film italiani, dolci e romantici!

Obrazek użytkownika angela

23-03-2020 [07:14] - angela | Link:

Jeżeli  podajemy ilość zgonów we Włoszech w czasie pandemii  ostatnim okresie,  to dobrze byłoby się potrudzic,  i sprawdzić,  ile zmarło osób w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-03-2020 [16:59] - Marek1taki | Link:

Polak potrafi:
https://www.salon24.pl/newsroo...
To chyba wyważanie "otwartych drzwi", a jednak drzwi zamkniętych przez interesy żerujące na ograniczaniu dostępu pod pozorem norm.
Może jednak zwróci uwagą na problem nie tylko respiratorów ale większości sprzętu medycznego. Nawet dozownik mydła z pieczątkami (chyba nawet niewymaganymi) pamiętam  za10x więcej niż taki sam w markecie.
Poza respiratorem musi jednak mieć kto zaintubować i czym zwiotczyć, o tlenie i prądzie nie wspominając.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-03-2020 [20:25] - Imć Waszeć | Link:

Nie tylko to. Tu są różne projekty "open source ventilators".
https://hackernoon.com/open-so...
Irlandia: https://www.rte.ie/news/2020/0...
MIT (USA): https://e-vent.mit.edu/
To co Pan opisuje jest na tej stronie projektu: https://www.ventilaid.org/
Niżej jest dostęp do pików CAD dla drukarek 3D.
Projekt z drewna: https://sifted.eu/articles/cor...
Inny: https://www.oxygen.protofy.xyz/
Tu są producenci maseczek (facepiece respirator): https://www.cdc.gov/niosh/nppt...
Jeszcze gdzieś miałem faceta o włoskim nazwisku z USA, który zajmował się robotyką w kilku koncernach i sklecił własny respirator z części zamiennych, ale mi zniknął po obiedzie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-03-2020 [20:43] - Marek1taki | Link:

Ambu z kołowrotkiem zamiast pompowania gumowego worka łokciem - bo tak to się ręcznie robi. Mówiłem, że koło środy będą na bazarku. Nie znam cen jak to się schowa do ładnie wytłoczonego plastiku i doczepi tablet, ale znając przebitki stawiam, że 500.000zł. Facet na imię miał pewnie Giovanni, po polsku Pan Janek. W każdym szpitalu jest taki Pan Janek, bez którego to wszystko przestaje się kręcić, a na warsztacie ma masę skasowanego rupiecia na wszelki wypadek.