Koronawirusowe refleksje...

Ludzie modlą się o ponowne przyjście Mesjasza, a tu jednak tylko Charles Darwin zmartwychwstał.  Przetrwają tylko najsilniejsi, a i tych skutki uboczne zwycięskiego starcia się z koronawirusem mogą zamienić w niewolników nowego doskonalszego świata pod wezwaniem banksterów.  Zatrzymaj się i chwilę pomyśl, każda klamka drzwi (z czekającym na Ciebie wirusem) może być postrzegana jako narzędzie zbrodni. Każdy napotkany dziś człowiek, może być potencjalnym zabójcą (z opóźnionym zapłonem). Nie tylko Twoim, ale całej Twojej rodziny. Optymiści gdzieś się pochowali, pesymiści mówią, że mieliśmy już szansę, aby zbudować swoje piramidy przed pożegnaniem naszej cywilizacji. Zdezorientowani wciąż mają nadzieję na następny technologiczny skok, ale nie taki w otwierającą się właśnie przepaść…

Problem w tym, że ludzie chcą wolności, prywatności, własnej tożsamości, a nawet wiary. Testowano już wojny, wirus terroryzmu, następnie wirus globalnego ocieplenia, który jednak zmutował się w plagę zmian klimatycznych. Teraz na deskach naszego teatru wystawiono lepiej zaaranżowaną sztukę z koronawirusem. 

Chcesz ocalić świat? Siedź grzecznie w domu na czterech literach. Świat oszalał i chyba wirus próbuje go wyzerować. Podczas podróży, na lotnisku usłyszałem od młodych ludzi, że byli już w 64 krajach i chcą zwiedzić wszystkie, bo przecież siedzenie w domu to ciemnogród, nuda i obciach. Jakiś czas temu przeczytałem, że w samolocie pasażerce pozwolono podróżować z kucykiem, ponieważ zapewniał jej psychiczny komfort.  Pamiętając jeszcze o tym, że podobno istnieją aż 74 płcie człowieka, już wiedziałem i zrozumiałem, że zaraz to wszystko pieprznie!

Inflacja demokracji uczyniła z nas widzów teatrzyku w którym rozmnożeni, rozmarzeni i skupieni w rozmaitych  politycznych opcjach, co kilka lat z wielką troską i pieczołowitością zabieramy się za wybieranie naszych liderów. Tyle nam pozostawiono licząc się z naszymi tradycjami i potrzebami. To tak jakby komendant gułagu pozwalał, aby i wśród zeków istniały struktury władzy oparte o oddolnie wyłonione autorytety.  Tym razem już nie przywiezione w bydlęcych wagonach, ale może tylko w teczce…

Naprawdę rządzą przecież dysponujący kapitałem właściciele banksterzy, namaszczając naszych najwyższych przedstawicieli, na swoich TW. Nowoczesne technologie pozwalają im w miarę sprawnie prowadzić swoje owieczki od punktów strzyżenia (cykliczne załamania światowych giełd finansowych), a jak trzeba to i  do rzeźni dla dobra i pomyślności banków centralnych. W przeszłości wielkie dochody można było osiągnąć z finansowania wielkich wojen, obecnie ten przestarzały model wypłukiwania złota, zamieniono na schemat zadłużania, co przynosi podobne rezultaty przez rujnowanie państw, a nawet mocarstw. Wtedy ofiarowana jest pomoc, która z wdzięcznością przyjęta, pozwala na jeszcze większą kontrolę zasobów. 

Biedny Putin pewnie nie wyobrażał sobie, że użycie broni biologicznej w celu zastraszania grup zawodowych (np. agentów apostatów) pewnego dnia można rozwinąć do siania paniki i terroryzowania całych narodów i kontynentów. Cóż wyobraźnia i nowa generacja broni. Tak jak to było z użyciem prochu (od XIII w.) do zdobywania zamków ówczesnych oligarchów, użyciem ciężkiej konnicy przeciwko piechocie (np. husaria), dalej czołgu, lotnictwa, a następnie tarcz obronnych i pocisków samosterujacym przeciwko tym ostatnim. 

Zamiast zapowiadanej przez geo-strategów wojny, wybuchła epidemia paniki codziennie nakręcana przez posiadane przez tych samych banksterów media. Politycy też zrozumieli, że takiej nadarzającej się okazji kryzysu w żaden sposób przecież nie można zmarnować więc śmiało odzierają swoich wyborców z ciężko wywalczonych obszarów wolności, chroniąc ich płaszczem regulacji, okólników i obostrzeń.  Jak powiedział Rahm Emmanuel, szef gabinetu świeżo wybranego prezydenta Obamy w 2008 roku: 

“Don’t let good crisis go to waste”. 
 
Na pierwszej linii walki z najnowszym wrogiem, nie ma żołnierzy grzejących się przy koksownikach, w białych kitlach uwijają się medycy w maskach, a czasem w ochronnych kombinezonach. Trochę może to przypominać sceny psychuszki z Sołżenicyna tyle, że ten wirus nie ma poglądów politycznych i dopada też lewaków jak żonę premiera Justina Trudeau, aktora Toma Hanksa z żoną, czy żonę premiera Hiszpanii. 

Padają zarzuty, że w krajach protestanckich (np. Holandia, Anglia,Niemcy) jest większa dbałość o biznes, stan gospodarki, niż o ludzi. Przetrwają najsilniejsi, po co masowa kwarantanna. Sito choroby ma oczyścić społeczeństwo z jednostek słabych, liczy się tylko wydajność, maksymalizacja i kasa. Takie leczenie szokiem ma doprowadzić do uzyskania zbiorowej, stadnej odporności, są jednak informacje, że wyleczeni mogą zapadać na tę chorobę ponownie.

Lewacy są jednak porąbani, Adolf Hitler (narodowy socjalista) pod koniec wojny mówił, że jeśli Niemcy nie potrafią zwyciężyć, powinny zginąć. Racjonalizacja i maksymalizacja kontra normalność, ludzkie ciepło i emocje. Ta wszech racjonalna maksymalizacja już od początku nakazywała stukniętym zombi Hitlera na oczyszczenie społeczeństwa niemieckiego z ludzi nieproduktywnych i przede wszystkim z niepełnosprawnych. Super racjonalni ludzie na zimno patrzą na rzeczywistość z mentalnością i kalkulacją buchaltera. Mają szansę obudzić się z tego zombi-snu dopiero wtedy kiedy oni sami bądź ich najbliżsi padną ofiarą losu.

Realizowany plan społecznej tresury zakłada, że nie będzie obywatelskich protestów i debat (Chińczycy i protesty w Hongkongu) cokolwiek rządy (na wniosek wiecznie głodnych banksterów) by nie wymyśliły (wsparte banksterskimi mediami) zostanie przyjęte jako zbawcza Boska Manna z Nieba. Nie ma już wolności zgromadzeń, cenzura powoli wytnie wolnościowe chwasty (jak w Chinach) i nie dopuści do samoorganizacji sekty zagubionych czcicieli Wolności. Pewnego dnia jednak będziemy musieli uwierzyć, że ten świat nasycony jest chorymi chciwymi i nienasyconymi oligarchami, których jedynym celem jest “wywalczenie” absolutnej kontroli i wykorzenienie wszelkich mrzonek o naszym ludzkim pragnieniu wolności, godności i odpowiedzialności. 

Zaskoczone własnym “sukcesem” w projektowaniu zwycięstwa nad koronawirusem Chiny trzymane twardą ręką ichniego czerwonego politbiura rozpoczęły klasyczną, agresywną akcję dezinformacyjną sugerując, że wirus z Wuhan mógł być podrzucony przez Amerykanów. Sprawcami mieli być amerykańscy żołnierze uczestnicy wielonarodowej olimpiady w Wuhan. My już to przerabialiśmy za Gomułki w ramach wersji z desantem amerykańskiej stonki ziemniaczanej. Kilka dni temu Chiny wydaliły (przecież przychylnie do nich nastawionych) dziennikarzy z mainstreamowych amerykańskich mediów. Komuniści nie tolerują niezatwierdzonych przez siebie pytań. 

Jakoś cicho też o tym, że komuniści chińscy ukrywali przez 3 tygodnie informacje o wybuchu epidemii, pozwalając też na opuszczenie zarażonej prowincji przez ok. 5 mln ludzi (m.in. do Lombardii, Włoch, gdzie jest zagłębie chińskiego biznesu). Chińczycy nie dopuścili też ekspertów do oceny i podjęcia środków zaradczych przez organizacje międzynarodowe. Pewnie i tu byłoby kolejne rozczarowanie tak jak wysłuchiwanie bukietów komplementów przez szefa Światowej Organizacji Zdrowia z jej etiopskim szefem-marksistą i przyjacielem dyktatora Roberta Mugabe. Taki to już jest ten świat. 

Chińczycy dość żwawo przypuścili atak na US, wtórują im  media głównego ścieku, co najlepiej uwidacznia się w bezpardonowych atakach na prezydenta Trumpa podczas konferencji prasowych w Białym Domu. Media stają w jednym szeregu z chińskimi komunistami atakując Trumpa i własny kraj. Amerykańscy oligarchowie są mocno związani układami biznesowymi z chińskim politbiurem i w nosie mają interesy własnego kraju, spijając soczki z ręki dyktatora Xi. Dochodzi też do zabawnych sytuacji, kiedy dotąd zwalczający Trumpa lewacy, w tym wypadku gubernatorowie najludniejszych stanów Kalifornii (Gavin Newsom) i Nowego Jorku (Andrew Cuomo), zapałali nagłą sympatią do Trumpa, kiedy zasugerował kwarantannę i ograniczenie praw obywatelskich. Kontrolowany przez Demokratów Kongres (Izba Niższa) szybko zakończył prace nad finansowym stymulatorem wrzucając tam wiele socjalistycznych regulacji. Słyszałem, że speaker Nancy Pelosi bardzo chciała w tym wartym $1,2 tryliona (po polsku biliona) pakiecie ukryć dofinansowanie do aborcji, które wcześniej wyciął Trump). Pożyjemy, zobaczymy.  Ileż pięknych nowych fortun ma szansę powstać przy tej okazji.

Na dziś US odnotowuje ok. 26,000 zarażeń wirusem korona (3,000 w ciągu ostatnich 24 godzin) i ok. 260 przypadków śmiertelnych. Na świecie odnotowano ok. 280,000 zachorowań (10,000 w ciągu ostatnich 24 godz.) i ok. 12,000 śmierci. Kwarantanną objętych jest ok. miliarda ludzi w 35 krajach. Przypomnieć należy, że w obecnym sezonie grypowym (od października 2019) w USA zachorowało (bądź jeszcze zachoruje) na grypę (inne odmiany koronawirusa) od 34 do 49 mln Amerykanów, z czego śmierć pochłonie między 20 do 52 tys. osób, jednak dziś pod szkło powiększające bierzemy ofiary nowego chińskiego koronawirusa z Wuhan.

Niewątpliwie wykwintni krawcy finansowej oligarchii inspirujący maksymalne wykorzystanie tej ubranej w panikę epidemii z satysfakcją spoglądają na proces duszenia wolności obywatelskich i spotęgowania kontroli społecznej w kolejnych obszarach życia i aktywności człowieka. Dlaczego mieliby się nie cieszyć, kiedy coraz szybciej zbliżają się do swojego wymarzonego NWO...

Cóż, więc siedźmy w naszych domach, czytajmy zaległe lektury, budujmy bliskość i zaczarowane chwile w obrębie własnej rodziny (może będzie szansa aby ją  powiększyć) i odkrywajmy co tak naprawde w życiu jest najważniejsze. Odnośnie powiększania rodziny wypadałoby się śpieszyć, są opinie, że ten wirus może powodować bezpłodność u mężczyzn. Pocieszającym jest też to, że zamykają nie tylko zakłady pracy, ale i kliniki aborcyjne, nie ma tego złego, co by...  

Jacy będziemy po przebyciu obecnego kryzysu? Na pewno będziemy lepiej przygotowani do następnego kryzysu, bardziej rodzinni i lepiej oddolnie zorganizowani. Niepokoi niestety łatwo przewidywalne zniszczenie średniej klasy i drobnej przedsiębiorczości. Przypomina to powojenny  komunistyczny front walki pod kierownictwem Hilarego Minca: “Bitwa o handel”, który wykończył polski mały biznes. Lewica powinna być zachwycona, jej modelowi państwa zawsze zagrażał niezależny suwerenny obywatel. Cóż, okazja uaktywnia złodzieja, nie tylko ludzie nie lubią konkurencji, państwo też. 

Z punktu widzenia poszanowania wolności i praw obywatelskich najbardziej niebezpieczna może okazać się intensywna zaradność rządów w walce z koronawirusem. Jednym z pozytywnych zjawisk tego procesu materialnego zubożenia społeczeństw i uzależnienia ich od woli i pomysłów elit rządzących, będzie nasza szansa na odbudowanie sfery duchowej i stosunków międzyludzkich przede wszystkim w rodzinach. 

Jacek K. Matysiak                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Kalifornia, 2020/03/22
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ilona

22-03-2020 [07:21] - ilona | Link:

samo sedno.
 

Obrazek użytkownika Jabe

22-03-2020 [07:33] - Jabe | Link:

U nas to samo.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

22-03-2020 [08:51] - Lech Makowiecki | Link:

Napisałem kiedyś wierszowany DEKALOG. W temacie powyższego wpisu polecam  X przykazanie...

X. ANI ŻADNEJ RZECZY, KTÓRA JEGO JEST…
„Chciwość jest dzisiaj cnotą!” tak na Wall Street mówią
Spece od marketingu, biznesu, zamówień…
„Chciwość napędza rozwój!” – wtórują im drudzy –
Specjaliści od banków. I mamony słudzy…
„Chciwość jest cool i trendy!” – podchwytują trzeci;
Trzeba mieć w bród wszystkiego (niekoniecznie dzieci;
Te bowiem pomniejszają zebrane zapasy;
Szkoda na „cel” tak błahy pieniędzy i czasu)…
Płynie przekaz medialny – jasny, postępowy:
Bogaćmy się, a żywo! Nie bierzmy do głowy
Powiedzonek: „Pieniądze szczęścia nam nie dają”…
My to szczęście kupimy! Sami stworzym raje!
Każdy, kto trochę myśli i zna świat realny
Wie dobrze, dokąd wiodą te hasła nachalne;
Kariera i awans – cóż, to nic zdrożnego…
Lecz uczyń je religią – nie powstrzymasz Złego!
„Chciwość cnotą!” – to hasło rujnuje nam wszystko,
(Wszak jeden stracić musi, aby drugi zyskał)…
„Chciwość cnotą!” – tak woła z korporacji „guru”,
I gubi swą rodzinę w tym wyścigu szczurów…
„Chciwość cnotą!” – niejeden bank przez to upada
Gdy złodziej-bankier zacznie tysiące okradać…
„Chciwość cnotą!” – biednieją narody i państwa,
Gdy globalne koncerny knują swoje draństwa…
Chciwość wiedzie do wojny, zagłady prawdziwej…
Czy nadal zechcesz jeszcze cnotą ją nazywać?

(z tomiku "Pro publico bono", 2012r)

Obrazek użytkownika maxilampus

22-03-2020 [16:22] - maxilampus | Link:

T

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-03-2020 [09:28] - Marek1taki | Link:

"Kontrolowany przez Demokratów Kongres (Izba Niższa) szybko zakończył prace nad finansowym stymulatorem wrzucając tam wiele socjalistycznych regulacji."
W sytuacjach kryzysowych różnice między interwencją a interwencjonizmem mogą się zacierać i na tym właśnie polega sukces socjalistów w zakażaniu gospodarki.
Socjalizm ma zresztą cechy wirusa. Jest martwy, namnaża się na tkance żywej gospodarki i infekuje dalsze obszary życia, np. finansując aborcję.
"Przypomina to powojenny  komunistyczny front walki pod kierownictwem Hilarego Minca: “Bitwa o handel”, który wykończył polski mały biznes."
Złowieni zostaną przez sieć korporacji, już na gastronomii żeruje Uber ze swoim pyszne.pl. W obecjen sytuacji obrót gastronomii poprzez tą sieć dążącą do monopolu będzie dążył do 100%.
 

Obrazek użytkownika sake3

22-03-2020 [11:49] - sake3 | Link:

Epidemią paniki nie możemy przykrywać epidemii koronawirusa,bo ta istnieje realnie.Doniesienia z Włoch czy Hiszpanii są przecież sprawdzone choć być może niepełne bo wciąż wzrasta liczba chorych.To,że nie ma tak wielkiej liczby zgonów jak w 1918 roku kiedy szalała hiszpanka bierze sie z tego że obecna medycyna w jakimś przynajmniej stopniu radzi sobie z leczeniem. 

Obrazek użytkownika Adam66

22-03-2020 [18:24] - Adam66 | Link:

A niektórzy przypadkiem z tragarzami przechodzili...
"Koronawirus z Wuhan uzyskal patent w 2019 r. Fundacja Billa i Melindy Gatesów nie tylko sfinansowala rozwój wirusa koronowego. W pazdzierniku 2019 r. Gates przewidzial smierc 65 milionów ludzi z powodu wirusa. Zabawa z wirusami czy bakteriami dla kasy za przyszle szczepionki, toz to lepsza kopalnia zlota niz wszystko co jest nam znane. Obecnie rozprzestrzeniajacy sie w Chinach wirus koronowy w zadnym wypadku nie jest naturalny. 19 czerwca 2015 r. Finansowany przez rzad brytyjski Instytut Pirbright zlozyl patent na wirusa Corona, który zostal zatwierdzony w dn. 20 listopada 2018 r. Fundacja Billa i Melindy Gatesów jest jednym z „glównych finansistów” Instytutu Pirbrighta. Wirus koronowy zostal opatentowany i zarejestrowany w Europejskim Urzedzie Patentowym pod numerem EP3172319A1. Patent jest w posiadaniu Instytutu Pirbrighta. 18 pazdziernika 2019 r., na dlugo przed wystapieniem wirusa, Fundacja Billa i Melindy Gatesów, Uniwersytet Zdrowia Publicznego Johna Hopkinsa, Bloomberg oraz Swiatowe Forum Ekonomiczne wspólnie zorganizowaly sympozjum/symulacje w Nowym Jorku, w którym wzieli udzial „decydenci polityczni, urzednicy, kierownictwo a eksperci ds. zdrowia pracowali razem nad symulowanym wybuchem wirusa koronowego”. Cwiczenie z pandemia, zatytulowane „Event 201”, umiescilo uczestników w srodku niekontrolowanego wybuchu wirusa korony, który rozprzestrzenil sie jak pozar z Ameryki Poludniowej i spowodowal spustoszenie na calym swiecie. „W symulacji CAPS (koronawirus) spowodowal smierc 65 milionów ludzi w ciagu 18 miesiecy” – powiedzial John Hopkins. Bill Gates, zalozyciel firmy Microsoft, jeden z najbogatszych ludzi na swiecie, ma nowa misje- redukcje populacji"

Obrazek użytkownika sake3

22-03-2020 [18:54] - sake3 | Link:

Skąd Pan zaczerpnął te dane?Jak dotąd mówiono że wirus rozprzestrzenia się jako choroba odzwierzęca.

Obrazek użytkownika maxilampus

22-03-2020 [19:27] - maxilampus | Link:

Przeczytaj uwaznie !
Harvard chemistry chief’s arrest over China links shocks researchers
Nanoscientist Charles Lieber allegedly lied about his involvement in China’s Thousand Talents Plan in Vuhan...
  ....https://www.nature.com/article...
Wyciagnij wlasne ,inteligentne i logiczne konkluzje..jezeli jestes wstanie to zrobic..
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-03-2020 [00:44] - Imć Waszeć | Link:

Tu jest po polsku: https://wiadomosci.onet.pl/swi...
Zobaczcie jak ich lewaki pod włos biorą:

"Służby pragnące zapobiec przepływowi informacji do Chin w ramach „Planu Tysiąca Talentów” mają utrudnione zadanie nie tylko z racji tego, iż sam udział w programie nie jest przestępstwem. Problemem okazuje się dodatkowo fakt, iż wszelkie działania wymierzone w kontrowersyjny program wiążą się nierozerwalnie z zarzutami o rasizm nie tylko wobec obywateli Chin, ale nawet osób chińskiego pochodzenia w ogóle. Wielu naukowców odmawia ograniczania współpracy z Chińczykami, przypominając, że w świecie nauki otwartość jest priorytetem. Wśród wykładowców i władz wielu prestiżowych amerykańskich uczelni panuje nawet opinia, iż walka z „Planem Tysiąca Talentów” może, paradoksalnie, zaszkodzić Stanom Zjednoczonym bardziej niż sam program. Istnieje bowiem obawa, iż coraz mniej przyjazna Chińczykom atmosfera będzie skutkować zmniejszonym napływem uzdolnionych studentów, którzy nie tylko nie są zaangażowani w działalność szpiegowską, ale nawet planują pozostać na zachodzie po ukończeniu nauki. "

Więcej: USA: Aresztowania naukowców pracujących dla Chin - https://www.rmf24.pl/fakty/swi...

"Jeden z najwybitniejszych amerykańskich chemików został oskarżony o ukrywanie pieniędzy uzyskanych z Uniwersytetu w Wuhan. Jak podają amerykańskie media, powołujące się na treść oskarżenia, szef wydziału chemii i biologii chemicznej na Harvardzie Charles Lieber został aresztowany. Jest podejrzany o to, że zataił przed ministerstwem obrony, iż Chińczycy płacili mu za współpracę. FBI podaje, że chodzi o prawdziwą fortunę: setki tysięcy dolarów. Badacz dostawał od Chińczyków 50 tysięcy dolarów miesięcznie oraz ponad 150 tys. jednorazowej wypłaty na urządzenie się plus ponad półtora miliona dolarów na urządzenie pracowni. Naukowiec pracował dla Uniwersytetu w Wuhan w ramach chińskiego programu "Tysiąc talentów". Według Chin to program współpracy zagranicznych badaczy z chińskimi. Amerykańska prasa pisze, że służby w USA uznają to raczej za szpiegostwo przemysłowe. Stacja CBS Boston podaje, że Charles Lieber kierował grupą naukowców pracującą w ramach kontraktów dla Pentagonu oraz dla Narodowego Instytutu Zdrowia. Według publikacji "New York Timesa", postępowaniem objęto też dwóch innych badaczy. Obaj są pochodzenia chińskiego, jeden pracował na wydziale robotyki Uniwersytetu w Bostonie. Urzędnik departamentu sprawiedliwości potwierdził, że ukrywał, iż jest oficerem chińskiej armii. Obecnie przebywa w Chinach i nie został aresztowany. Miejscowe media twierdzą, że drugiego z Chińczyków aresztowano niedawno w bostońskim porcie lotniczym Logan. Chińczyk miał próbować wywieźć z kraju materiał biologiczny wyniesiony ze szpitala w Bostonie - Beth Israel Deaconess."

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2020 [10:23] - sake3 | Link:

Po co ta zjadliwa ironia w stosunku do mojej inteligencji i logiki? Nie można po prostu spokojnie podać źródła?

Obrazek użytkownika paparazzi

22-03-2020 [20:00] - paparazzi | Link:

Coś mu świta, tzw, prawdy i półprawdy. https://patents.google.com/pat...

Obrazek użytkownika Adam66

22-03-2020 [20:11] - Adam66 | Link:

Konferencja i symulacja sie odbyla, Event 201: https://event201.com/
Informacje na temat Instytutu Pirbrighta: https://www.pirbright.ac.uk/
Gates, odkąd został zaproszony do grupy Bilderberg zaczął gadać jak NWO.
Choroba odzwierzęca to chyba tylko oficjalna wersja, słychać głosy, że po rozpracowaniu pełnego kodu genetycznego koronawirusa SARS-CoV-2 min. przez Węgrów dopatrzono się kawałków identycznego kodu jaki miał poprzedni SARS plus identyczne kawałki kodu virusa HIV odpowiedzialnego za obniżenie odporności organizmu plus jeszcze jakieś kawałki, o których nie wiadomo do czego służą (przynajmniej oficjalnie). Niestey nie jestem wirusologiem i nie mogę się do tego odnieść merytorycznie ale jeśli to prawda, to trochę dziwne, że akurat te najważniejsze kawałki kodu nowy wirus sobie "pożyczył"... 
No chyba, że "przypadkiem z tragarzami przechodził obok"...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Roz Sądek

22-03-2020 [20:06] - Roz Sądek | Link:

Dosyć ładnie Pan to opisuje, jest wstęp rozwinięcie i zakończenie, ale jeśli chodzi o sedno, czyli zaplanowany i perfidnie realizowany scenariusz, absolutnie nierealne.
Realne jest jedynie straszenie, w każdym prawie programie informacyjnym podniesiony i nerwowy głos prowadzącego, od paru dni w każdych Wiadomościach TVP musi być sekwencja włoskich wojskowych ciężarówek  trumnami. Podprogowe migawki z trumnami raz wyjmowanymi, raz wkładanymi do karawanów, pacjenci leżący dziesiątkami polowych łózkach. I tak dzień w dzień te same sceny. Niewiele dobrych wieści.
 

Obrazek użytkownika paparazzi

22-03-2020 [23:37] - paparazzi | Link:

 Zgoda, jak ktoś wejdzie do analizy co podrzuciłem wyżej to nie ten  SARS-CoV-2co jest obecnie. Pranie mózgów jest teraz na czasie. A ile można ugrać? Ho, ho.

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

23-03-2020 [00:04] - Jacek K.M. | Link:

@ Roz Sądek
Ma Pan rozsądny nik. Trochę czarno wyszedł mi ten tekst. Zapewne jest w tym układzie i nadzieja na wyrwanie się przez liderów państw narodowych z tej tak zarzucanej na nas wszystkich sieci. Więc obiecuję, że następnym razem będę bardziej optymistyczny, pozdrawiam.

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2020 [10:29] - sake3 | Link:

Wieści mają być dobre czy raczej prawdziwe? Co ma zrobić prowadzący Wiadomości jeśli na razie stan zagrożenia nie ulega zmianie?Podać znudzonym i nienerwowym głosem nieprawdę dla poprawy Pańskiego samopoczucia?

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

23-03-2020 [19:37] - Jacek K.M. | Link:

@ sake3
Wie Pan, chodzi mi o to, że można zająć się tylko czarnym scenariuszem i wtedy trudno o optymizm, a można szukać zjawisk pozytywnych w mrocznej rzeczywistości. Oczywiście najsprawiedliwiej byłoby w miarę możliwości obiektywnie wszystko zbalansować. Do wyboru, do koloru...W powyższym tekście chciałem zająć się tym czego nie znajdowałem u innych komentatorów. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

23-03-2020 [09:37] - Kazimierz Kozio... | Link:

wlasciciwie to wszystko sa wciaz cwiczenia w przejmowaniu totalnej kontroli nad spoleczenstwem 3 dekady XXI w. tak zeby masy mniej lub bardziej potulnie zaakcepowaly wspolczeny kaganiec.
rodzina koronawirusow znana jest medykom i wirusologom od dzisiatkow lat jako jeden z czynnikow wywołujących sezonowe przeziębienia; z badań przeglądowych przeciwciał wynika, że większość ludzi przebyła w swoim życiu infekcję koronawirusami zapewne nie wiedzac ze taka byla przyczyna ich choroby(Collier, Oxford 2001 ↓, s. 135). na przestrzeni ostanich kilkunastu lat bylo wiele prob, wszystkie malo udane ale jak widac wnioski zostaly wyciagniete i tym razem kampania covid-19 zaskoczyla. czy ktos jeszcze pamieta np. probe odpalenia paniki zika wirusowej w okresie olimpiady w rio de janeiro 4 lata temu? w 2019 juz wiedziano gdzie i w jakim okresie roku nalezy odpalic bombe informacyjna. 
trzeba bylo miedzy innymi w ciagu paru lat przysponsorowac dostep do mediow spolecznosciowych ale zafundowanie smartfonow biedakom z dostepem socjalnym do globalnej sieci i przeprogramowanie otumanionych mas na wyzbycie sie resztek wolnosci - wszystko to szybko zbilansuje sie sponsorom. teraz juz pikus maly zeby pozbyc sie gotowki, nastepny pikus zeby pozbyc sie bankomatow i terminali platniczych dotykowych na rzecz danych biometrycznych z kamer inwigilacyjnych i kolejny pikus: zycie niewolnika tak zostanie ulatwione przez "dobrowolne" zachipowanie ze poki nie bedzie przymusu to przynajmniej bedzie passe przyznawanie sie do posiadania gotowki i materialnego ID w kieszeni.
wlasciwie przesterzeganie kwarantanny i egzekwowanie jej przez nadzorce jest fikcja ale tak nie bedzie jezeli osoby poddane kwarantannie zostana zaobraczkowane i kontrolowane przez wspolczene metody inwigilacji - i tak ta zabawa musi sie rozegrac wkrotce z powszechnym poparciem otumanionych mas.
RCC byl potencjalnie spora przeszkoda ale jak widac kilka lat wystarczylo zeby zniweczyc 2 tysiacletnia opoke. przeniesienie kultu do internetu rozwiazuje problem a wygaszanie kosciola rekami hierarchii - chapeau bas dla architektow wojny o nowy wspanialy swiat. moj arcypasterz dekretami wygasil wszystkie nabozenstwa wielkopostne ale pod dekret o dyspensie z niedzielnej mszy sw, nie zalapuje sie pinewaz nie kwalifikuje sie do zadnej grupy dyspensowanej w tym "- osobom, które czują obawę przed zarażeniem".

a wy(my) wszyscy kontestatorzy juz jestescie na listach proskrypcyjnych i bedzie was mozna wyeliminowac z dostepu do globalnej sieci jedna telekomenda ze sztabu kryzysowego