4tygodniUFFka

Palma pierwszeństwa śród burdeli
Szankier Jewropy – raj modystów cool
Franc(j)a czy inna islam-Macron-ezja
- demokracja gumowych kul…
Nie ma bardziej adekwatnego obrazka jak wizja prezydenta dumnych Galów odjeżdżającego w zdemolowanym Renault Espace na lawecie, do sławetnej wizji nieodżałowanego Kisiela – „Pocieszam się tylko, że ta stara k...wa Francja odcierpi jeszcze za naszą krzywdę, zawsze nas zdradzała i sprzedawała”. Nie kupiliśmy od niej latających „karakanówjak to żalił się przed Budką hodowca psów brukselczyk Halicki. Macron by mieć jakikolwiek sukcesik przywiózł propozycje w trzypaku – współpraca w zbrojeniówce (czołg), szybkie koleje i atomówka pod klucz. Premier Morawiecki niedawno uśmiechnął się do Japończyków co do kolei i elektrowni jądrowej. No bo wyobraźmy sobie budowę 4x1000 MW. Mam w tym doświadczenie i wiem, że potrzeba nań ok. 10 000 fachowców w tym przynajmniej tysiąc inżynierów. A Francja ma przecie ciapatych inż. z Libii, Zairu czy Maroka, więc chyba bezpieczniej mieć w Żarnowcu (innej lokalizacji nie będzie) tych z kraju kwitnącej wiśni. Duda podarował „Quo Vadis” Macronowi. Tam Rzym płonie – więc palmy Paryż za Bruno Jasieńskim.
Epidemia koronawirusa potężnieje. Na pierwszą dekadę lutego mamy w Chinach 25 tys. zarażonych, 500 zmarło. Niedawno minister zdrowia enuncjował, że w ciągu roku w kraju u 160 000 Polaków stwierdza się nowotwór, z czego ok.100 tys. umiera. Ludnościowo stanowimy 1/40  Państwa Środka. To tu mamy pandemię, statystyka jest bezwzględna. Jak rak. A tak by the way to Chińczycy wybudowali szpital w 10 dni. U nas od kilkunastu lat (sic!) mędrcy od energetyki wybierają lokalizację pierwszej atomówki.
 "Ukraina chce przekazać zarządzanie swoimi kolejami państwowymi Ukrzaliznycia niemieckim kolejom Deutsche Bahn" - oświadczył premier Ołeksij Honczaruk, występując na ukraińskim śniadaniu podczas ostatniego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.
Dołóżmy im w ramach sąsiedzkiej przyjaźni Balcerowicza. Tam obecnie średnio zarabia się ok. 2000 hrywien czyli coś ok. 300 zł. I będziemy wiedzieli kto tak naprawdę rządzi tym nieszczęsnym państwem i dlaczego wyemigrowała do Rosji patriotka Nadia Sawczenko (stwierdziła w wywiadzie, że 2% Żydów zajmuje 80% stanowisk na Ukrainie). A w takim Stanisławowie, uczniowie obłóczeni w czerwono-czarne stroje śpiewają z ochotą „My Banderowcy”. Nie przeszkadza to naszemu Dudzie obściskiwać się z Zełeńskim w imię poczucia integralności Ukrainy, naturalnie z Krymem, zajumanym przez chuligana Putina. 
Wiarygodny (sic! ;) dziennik brytyjski Times: „Polski Żyd Witold Pilecki”… Chciejstwo – He he! Biografia rotm. Pileckiego napisana przez Jacka Fairweathera „The Volunteer” ma dobre recenzje i zdobywa nagrody.
Żonomąż Śmiszka Biedroń ma apetyt na prezia. Oto co powiedział dla
Süddeutsche Zeitung w 2018r.: „Polskę należy izolować i zakręcić kurek z pieniędzmi, a gospodarkę kraju zniszczyć”. Takie brednie to od czasów dawnych wypalano rozgrzanym do czerwoności pogrzebaczem…
Po zakupach paśnikach takich jak Lidl czy Biedronka – przypomniałem sobie dokładnie modlitwę przed posiłkiem.
Kandydatki PO na majowe wybory, zwanej „zemstą Schetyny” nie da się sparodiować, pozostaje po jej aforyzmie nt. przekopu mierzei jedynie ta internetna symetria – gdyby natura chciała obdarzyć M.Kidawę Błońską rozumem, to by ją obdarzyła. Lubnauer twierdzi, iż rozumie Kidawę, i to bez Enigmy.
Główna identyfikatorka piardów w niedorzeczu Odry & Narwi stwierdziła, że PiS idzie za Putinem. No to niebawem Lwów będzie nasz towarzyszko Holland.
Buldożer Trump uprzątnął trupa demokratów zali impeachment.
Wyjące stada hieno-elit
New Cymes Times znów pryska jadem
glob we właściwą kręci się stronę

TRUMPnął  świat. Szalom & Amen.
I tym ściegiem idąc optymistyczne przysłowie staropolskie: Kiedy starzec przeżył marzec, będzie zdrów, lecz gdy baba w maju słaba, pacierz zmów.
 
 
 

 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-03-2020 [15:16] - Imć Waszeć | Link:

Dziś 21 marca jest światowy dzień poezji. Najlepszego życzę i dużo zdrowia :)

Obrazek użytkownika Tadeusz Buraczewski

21-03-2020 [16:47] - Tadeusz Buraczewski | Link:

Dzięki Imć Waszeć.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

23-03-2020 [19:45] - Lech Makowiecki | Link:

Tadziu! Pięknie to wyłożyłeś...."Gdyby natura chciała obdarzyć M.Kidawę Błońską rozumem, to by ją obdarzyła..."