Włochy, czyli "czerwona strefa"

    Wczoraj [9.03.2020] wieczorem premier Włoch, Giuseppe Conte ogłosił, że cały kraj stał się jednym wielkim obszarem kwarantanny, tzw "czerwoną strefą".  Była to dość rozpaczliwa próba powstrzymania rozwoju epidemii koronawirusa.  Dowiedzieliśmy się {TUTAJ}, że:

  "Dziś weszło w życie bezprecedensowe zarządzenie rządu w Rzymie o objęciu kwarantanną całego kraju. Dotyczy to 60 milionów Włochów, którzy mogą od dzisiejszego poranka przemieszczać się jedynie do pracy, lekarza i w przypadku innych pilnych potrzeb.
Nasze zarządzenie wprowadzamy bez wyjątków, czas się skończył. Musimy natychmiast zamienić nasze zachowania - oświadczył [premier] w wystąpieniu telewizyjnym.  
Szkoły i uniwersytety zostały zamknięte już w zeszłym tygodniu aż do 3 kwietnia. Wprowadzone zostały ograniczenia w kursowaniu komunikacji publicznej. 
Każdy sam musi określić, jakie ma potrzeby i zdecydować, czy opuszczenie domu jest konieczne. Fałszywe "potrzeby" będą traktowane jako przestępstwo - zastrzegł Conte. 
Wprowadzono zakaz zgromadzeń i organizacji imprez masowych. Zamknięte zostały muzea, siłownie, baseny. Ograniczono wizyty w szpitalach. Sklepy i centra handlowe będą w weekendy zamknięte. Zawieszono organizację wesel i pogrzebów.".

  Według danych z dzisiejszego ranka we Włoszech było już 10149 zakażeń koronawirusem, z czego 631 osób zmarło a 1004 wyzdrowiało {TUTAJ}.  Dało to Włochom drugie miejsce w świecie, po Chinach.  Dotychczasowe próby wprowadzenia kwarantanny okazały się nieskuteczne.  Najpierw obejmowała ona tylko 11 małych miejscowości koło Mediolanu.  Gdy to nie przyniosło skutku, w nocy z 7 na 9 marca ogłoszono całą Lombardię i strefy wokół innych 14 miast "czerwonymi strefami" czyli obszarami kwarantanny [zamieszkałymi przez 16 mln ludzi].  Spowodowało to paniczną ucieczkę mieszkańców północnych Włoch na południe, oraz serię buntów w więzieniach.  Przerażony rząd rozszerzył kwarantannę na cały kraj.  Wtedy nastąpił run na sklepy {TUTAJ}.

  Sześć dni temu napisałam notkę "Wirus przyjechał z Niemiec, ale najgorzej jest we Włoszech" {TUTAJ}.  Podałam w niej dane z dnia 4 marca 2020: "We Włoszech zmarło już 107 osób zarażonych koronawirusem - to bilans, jaki przedstawił dziś -w kolejnym dniu kryzysu- szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli. W całym kraju odnotowano 2706 zakażeń. Poprzedni bilans z wtorku to 79 zmarłych. Liczba wyleczonych osób wzrosła do 276.".  Jak więc widać w ciągu sześciu zaledwie dni liczba zgonów wzrosła prawie sześciokrotnie, a zakażeń - prawie czterokrotnie.  Ciekawe, czy drakońskie zarządzenia włoskich władz okażą się choć trochę skuteczne?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2020 [07:26] - Jabe | Link:

U nas prewencyjnie sklepy i centra handlowe rząd już wcześniej postanowił zamykać w weekendy.

Obrazek użytkownika Czesław2

11-03-2020 [08:42] - Czesław2 | Link:

No nowy przekaz dnia?

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-03-2020 [12:10] - Pani Anna | Link:

@Jabe
no ba, takie rządy w Zachodniej Europie postanowiły zamykać sklepy w weekendy już jakieś 40 lat temu, to jest dopiero prewencja i przewidywanie, nie? My jak zwykle w ogonie.

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2020 [16:14] - Jabe | Link:

My w ogonie postępu, ale pod rządami konserwatystów dzielnie nadrabiamy zaległości.

Obrazek użytkownika ruisdael

11-03-2020 [08:05] - ruisdael | Link:

Jabe- chyba przyznasz, że to było dość głupie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-03-2020 [08:31] - Marek1taki | Link:

W porównaniu ze zwykła grypą strach jest większy, a nadal nie wiemy czego się bać. Np. jak ciężki przebieg jest u większości i jak ciężko chore były przed śmiercią na koronawirusa osoby wyzazane przez statystykę. Przede wszystkim nie wiemy - tak samo jak w przypadku zwykłej grypy - jaki odsetek populacji jest zarażony. To zresztą oczywiste, że testy robi się dla potwierdzenia zakażenia, a nie przesiewowo na milionach. Z tych samych powodów z danych o Iranie wynika, że połowa zgonów u osób testowanych na obecność koronawirusa zmarła na grypę zwykłą.
Dane o śmiertelności i zachorowalności są więc zależne od ilości wykonanych testów i wskazań do ich wykonania, a nie tylko od czystej biologii działania wirusów w populacji człowieka.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-03-2020 [10:37] - NASZ_HENRY | Link:

W nanotechnologicznej wojnie biologicznej,  polski generał  **** gwiazdkowy, został trafiony chińskim wirusem precyzyjnym. Podstępnym nosicielem był niemiecki ****gwiazdkowy generał ☺
 

Obrazek użytkownika krystal

11-03-2020 [11:34] - krystal | Link:

Jak jest we Włoszech: http://ram.neon24.pl/post/1535...

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-03-2020 [12:02] - Marek1taki | Link:

Jest odpowiedź kogo należy objąć izolacją - nie mylić z kwarantanną. Trzeba podrzucić starszym i chorym ludziom zakupy i nie witać się z nimi ani kordialnie ani w ogóle.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

11-03-2020 [14:31] - Roz Sądek | Link:

"Wczoraj [9.03.2020] wieczorem premier Włoch, Giuseppe Conte ogłosił, że cały kraj stał się jednym wielkim obszarem kwarantanny, tzw "czerwoną strefą".  Była to dość rozpaczliwa próba powstrzymania rozwoju epidemii koronawirusa. "
================

Trzeba się bardzo, bardzo dużo modlić, by taką czerwoną strefą nie stała się cała Europa.
Póki co, niektórzy sobie z powagi sytuacji infantylnie żartują. Tak jest do czasu, aż zarażonym stanie się sąsiad, albo kolega dziecka.

 

Obrazek użytkownika sake3

11-03-2020 [20:12] - sake3 | Link:

Dzisiaj glosno mówimy o instytucjach czy placówkach które prewencyjnie powinny zostać zamknięte.Opozycja jednak jak zwykle nie chce wypowiadac się na temat zmykania szkół i z mocą podjeła walkę o zamykanie kosciołów.Pyza Lubnauer i łysy łeb Budka tylko tu upatrują możliwosć zarażenia się koronawirusem.A co z ich zbrojnym ramieniem KOD-em?Tam dopiero wśród tych zgrupowanych na protestach wrzeszczących staruszków wirus ma pole do popisu.Parady równości tez nie będa wstrzymane?