Ogólnopolska kampania zidiocenia

  Mowa tu o rozpoczętej właśnie kampanii przed wyborami prezydenckimi w maju 2020.  Wczoraj [23.02.2020] Grzegorz Gołębiewski (grzechg) napisał notkę "Pat w kampanii prezydenckiej" {TUTAJ}, w ktorej stwierdził:

  "Chwilami można odnieść wrażenie, że kampania prezydencka, taka prawdziwa i zacięta, ledwo się zaczęła a już się skończyła. Wyparł ją hejt, generowany przez opozycję oczywiście w Andrzeja Dudę i jego otoczenie, w sam PiS, w TVP, trwa  wręcz polityczny jazgot. I rzeczywiście udzielają się nam czasami podobne negatywne emocje i padają słowa o szambie, jakie na przykład uprawia wokół Jolanty Turczynowicz – Kieryłło GW. Minął jeden dzień, jutro znowu się zacznie, więc warto o kilka słów refleksji, z czym mamy w ogóle do czynienia. Czy będzie się działo coś, co można nazwać kampanią prezydencką?".

  Zastanawia się potem, po co ta prezydentura jest potrzebna PO i krytykuje opieranie kampanii tej partii na samych negatywnych emocjach.  Ma oczywiście rację, problem w tym, że po drugiej stronie nie jest wiele lepiej.  Można się słusznie oburzać na wyczyny bojówek KOD oraz irytować z powodu głodnych kawałków o dzieciach chorych na raka, ale ostatnio Wiadomości TVP doprowadzają mnie do szału.  Prawie połowę ich zajmują przypomnienia najbardziej idiotycznych wypowiedzi polityków PO z kilkunastu poprzednich lat.  Poza tym mamy migawki ze spotkań prezydenta Dudy z wyborcami, na których ci ostatni twierdzą, iż obecnie żyje się im lepiej.  Nawet jeśli są szczere, to robią w tym kontekście wrażenie propagandowych ustawek.

  W efekcie mamy do czynienie z festiwalem idiotyzmów.  Problem polega na tym, że propagandyści z obu obozów uznali, iż należy oddziaływać na emocje elektoratu, a argumenty się nie liczą.  W efekcie podkręcają emocje - ile wlezie.  Nie biorą jednak pod uwagę tego, że do wyborów jeszcze ponad 10 tygodni.  Tak długi okres "burzy emocjonalnej" doprowadzi wyborców do kompletnego zobojętnienia.  Co więcej, w tej chwili zbiorowe emocje koncentrują się na koronawirusie i tak będzie jeszcze przez dłuższy czas.

  Dziś w Jachrance rozpoczęło się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS z udziałem prezydenta Dudy {TUTAJ}.  Być może, strategia jego kampanii ulegnie po nim poprawie.  Na opozycję nie ma tu co liczyć.  Oni są beznadziejni.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

24-02-2020 [19:35] - Jabe | Link:

Może już czas przemianować z powrotem na „Dziennik Telewizyjny”?

Obrazek użytkownika kaliszanin

24-02-2020 [21:32] - kaliszanin | Link:

radziłbym najpierw sprawdzić kto ma prawa autorskie do nazwy i formatu.

Obrazek użytkownika xena2012

25-02-2020 [01:00] - xena2012 | Link:

To nie należy przypominac idiotycznych,chamskich wypowiedzi i działań opozycji i nadstawiać drugi policzek?Myślę,że przy krótkiej pamięci Polaków własnie warto pokazać wypowiedzi takiego choćby Arłukowicza odnosnie słuzby zdrowia.Ma na tyle bezczelności by krytykować obecną sytuację on-najgorszy minister zdrowia jaki nam się trafił? Widzimy,że kampania prezydencka to nie Wersal,ale to co pokazuje w niej opozycja prowadzona przez sztabowca wziętego z z,,Soku z buraka'' niestety wymaga wiekszej aktywności atakowanych.Jak Pani sobie wyobraża wiadomości telewizyjne,mają mówić o kwiatkach na łące i ptaszkach co fruwają?Co Pani w takim razie proponuje by nie było w nim ,,zidiocenia''?

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

25-02-2020 [14:40] - AŁTORYDET | Link:

To jest kampania idiotów, dla idiotów. Aby prowadzić sensowną i racjonalną debatę, trzeba coś wiedzieć i opanować umiejętność rozumowania. Niezbędna jest elementarna uczciwość i dążenia do prawdy, przynajmniej w najmniejszym wymiarze tj. unikania kłamstw. Debacie nadają ton ignoranci, nie mający pojęcia o tym, o czym z zapałem deliberują. Jak zauważył Przemysław Żurawski vel Grajewski, nie wiedzą nawet jak uchwalany jest budżet UE, czy kto może nałożyć embargo na import w UE. Nie mają bladego pojęcia o energetyce, a chcą "dekarbonizować". Większość tego towarzystwa to nauczyciele i produkty polskiej humanistyki. Teraz nadeszły takie czasy, że głupota stała się przedmiotem do dumy.