Gest Lichockiej z zafałszowanym przekazem

Zanim na Olimpiadzie w Moskwie, Kozakiewicz pokazał zgiętą w łokciu rękę, w odpowiedzi na gwizdy publiczności po skoku, którym pokonał radzieckiego skoczka Wołkowa, nikt nie słyszał o geście Kozakiewicza. A takie zgięcie ręki było znane pod mało sympatyczną nazwą, pokazać komuś „wała”. Dzisiaj już mało kto używa tego obscenicznego wyrażenia. Wszyscy, a jeżeli nie wszyscy to większość, mówi – pokazać gest Kozakiewicza. I określenie to wcale nie jest wulgarne, a wręcz odwrotnie raczej zabawne. A stało się tak (tzn., że tą nazwą gest ten został ucywilizowany), bo była to satysfakcja ze zwycięstwa oraz protest, jak to określił komentator, ‘wobec cywilizacji dyktatu i przemocy, którą uosabiała stadionowa ciżba’. Pewnie komentator chciał powiedzieć stadionowa tłuszcza, ale ugryzł się w język. I użył bardziej ‘kurtuazyjnego’ określenia.
Dwa dni temu, w Sejmie było głosowanie nad ustawą o dotacji dla TVP i Polskiego Radia. Dotacja jest potrzebna, bo pieniędzy z abonamentu nie wystarcza, jeżeli telewizja publiczna i polskie radio mają zachować swój służebny charakter i nie pójść w komercję. Ale TVP jest solą w oku opozycji, ponieważ pokazuje świat inaczej niż chciałaby to opozycja. Czy obraz świata, jaki prezentują media wspierające opozycję, jest bezstronny? Wolne żarty. TVP pokazuje świat bezstronnie? W tej sprawie też można mieć zastrzeżenia.
Tutaj jednak trzeba wyjaśnić, dlaczego przekaz TVP nie jest doskonały, tak jak byśmy tego wszyscy chcieli.
Otóż w Polsce przechył mediów prywatnych w stronę opozycji jest na skalę niespotykaną gdziekolwiek indziej w demokratycznym świecie. Ponieważ nie ma równowagi w mediach prywatnych, to TVP musi dawać odpór propagandzie (i hejtowi również), które z tych prywatnych, sprzyjających opozycji mediów, w stronę PiS-u leją się potokami. I to, co jest w TVP, wbrew oskarżeniom opozycji, nie jest propagandą, ale informacją. Informacją, której brakuje w wiodących mediach prywatnych. Informacją, która prostuje zafałszowany obraz świata w tamtych mediach pokazywany.
Oczywiście słabym punktem powyższego rozumowania, co trzeba przyznać, jest fakt, że pieniądze na TVP idą również z podatków ludzi, wspierających opozycję. W związku z powyższym oni chcą (choć wyrażają to mniej dyplomatycznie), aby w telewizji publicznej był pokazywany również świat z ich punktu widzenia. Oczywiście tak powinno być. Ale dopóki nie będzie równowagi w mediach prywatnych, w pełni bezstronna telewizja publiczna pozostanie ideałem do zrealizowania. I tak zwolennicy obecnej opozycji mają lepiej niż my mieliśmy za rządów Platformy/PSL. Wtedy zarówno TVP jak i wiodące telewizje prywatne dęły w tę samą tubę. My, oprócz stygmatyzowanej tv Trwam i niszowej tv Republika (i do tego na sam koniec) swojej telewizji nie mieliśmy. Dzisiaj zwolennicy opozycji, mogą wybierać między mediami do wyboru, do koloru. Od opozycyjnego fundamentalizmu w tvn-ie i stacjach pokrewnych poprzez mniej fundamentalistyczny (opozycyjnie) Polsat do publicznej, w miarę bezstronnej TVP.
Tak wygląda nasz medialny świat. I oskarżenia, że TVP to hejt i szczucie są obłudą i hipokryzją. I głosowanie nad dotacją dla TVP, opozycja wykorzystała perfidnie i bez skrupułów. Opozycja, która będąc przez osiem lat przy władzy, sprawy socjalne traktowała jak piąte koło u wozu, teraz nagle, zapałała socjalną empatią. I zatańczyła populistyczny taniec na nieszczęściu chorych ludzi, zgłaszając poprawki do ustawy. Że pieniądze przeznaczone na telewizję publiczną powinny iść na profilaktykę onkologiczną.
Usłyszeć, że człowiek ma raka to traumatyczne przeżycie. A często i wyrok śmierci. Szczególnie ciężko przeżywają to kobiety, szczególnie te, które mają małe dzieci. Toteż onkologia to drażliwa nuta.
I na tym potknęła się posłanka Joanna Lichocka. Ona była kiedyś dziennikarką, telewizyjną również. Toteż świat mediów rozumie, co więcej zna od podszewki. I wiedziała o co idzie gra. Ale jak każdy człowiek nad emocjami do końca nie zapanowała. I nie odmówiła sobie satysfakcji, w sarkastycznym, wymownym geście, użyła środkowego palca. Choć to nie był ‘fuck’, i choć J. Lichocka pokazała ten gest populistom z sejmowej opozycji, a nie chorym ludziom, to od czego jest stopklatka, pokazująca zatrzymany obraz? Od czego są prywatne, ‘obiektywne’ media, aby mu nadać inne znaczenie?
I gest Lichockiej z zafałszowanym przekazem poszedł w świat!
W efekcie wielu ludzi, szczególnie tych dotkniętych nieszczęściem choroby, odebrało ten gest osobiście. I dlatego gest Lichockiej, choć też był satysfakcją z wygranej (i protestem też), inaczej niż gest Kozakiewicza, na dobrą sławę nie ma szans. 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

18-02-2020 [21:53] - tricolour | Link:

@TH

Pojęciem "w miarę bezstronna TVP" wpisuje Pan telewizję w role stadionowej tluszczy, która była równie bezstronna.

Dziwi mnie taka krótkowzroczność, dziwi mnie, że nie zauważa Pan ile PiS traci tępą propagandą. TVP przejęło rolę Urbana, tyle że mniej inteligentnie, a Pana tłumaczenia się nie bronią.

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-02-2020 [23:36] - Tomaszek | Link:

Stadiony TVN czy Polsatu też mają swoją tłuszczę i tak naprawdę różnicy nie ma . Tylko stadiony dwa  A takie dwa stadiony , to oprócz że zyski przynoszą , to jeszcze mózgi piorą . Taka breja , fajny film , srutu tutu i chamskie podjazdy.  Takie pranie mózgu mydełkiem Fa . Ot tak sobie darują odrobinę luksusu . Wiesz taki wyprany mydełkiem Fa mózg pachnie ładniej . A oni kopiąi ch...j https://www.youtube.com/watch?... . Bez mydełka ,

Obrazek użytkownika tricolour

18-02-2020 [22:07] - tricolour | Link:

@TH

I jeszcze jedno: fak był, Bielan to potwierdza, że był Lichocka przeprasza. Przeprasza za faka. 

Debata była, by dwa miliardy dać na onkologię, ale poszły na telewizję czyli kampanię prezydencką.

W sumie ukręcono populistyczny przekaz, że fak jest przeciw chorym, co jest prawdą, ale słabej jakości. Jednakże jest to jakaś wersja prawdy i trzeba to wziąć na klatę. PiS dostał z liścia populizmu i ledwo się zbiera. 

I dobrze.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

19-02-2020 [07:28] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ tricolour
Był, ale nie taki jak na stopklatkach ...
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika J.E.Baka

18-02-2020 [22:11] - J.E.Baka | Link:

Strasznie trudno zrozumieć,że wstrętne PiSiory mają na onkologię,telewizję,sportowców i Misiewiczów.
Przeciętny POwiec,co wieczór dokonuje egzystencjalnego wyboru: Umyć ręce,nogi czy d...?
Jak umyje wszystko,nie będzie miał jedzenia na śniadanie.

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2020 [22:51] - Jabe | Link:

Ponieważ nie ma równowagi w mediach prywatnych, to TVP musi dawać odpór propagandzie – Zło złem zwyciężaj do niczego dobrego nie prowadzi.

I oskarżenia, że TVP to hejt i szczucie są obłudą i hipokryzją. – Skąd ta konkluzja?

Gest tej pani jest drobiazgiem, pokazującym co najwyżej, jak nieodpowiedni ludzie trafiają do polityki. Waga, jaką do niego przywiązują obie strony popisowskiego kija, świadczy o miałkości polskiego życia politycznego. O sprawach istotnych się nie rozmawia.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

19-02-2020 [07:24] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe - 'Skąd ta konkluzja'
Bo hejt i szczucie jest z tamtej strony ...

Obrazek użytkownika Jabe

19-02-2020 [08:22] - Jabe | Link:

Nie rozmawiamy o tym, co jest po „tamtej stronie”.

Sofizmat pisowca polega na oszukańczym wnioskowaniu, że skoro tamci są źli, to „nasi” są dobrzy, bo się wzajemnie nie lubią.

Obrazek użytkownika maxilampus

19-02-2020 [22:13] - maxilampus | Link:

genialne..chyba ci pomnik postawie..ale przegiales troche z TVP..bowiem kazdy "orze jak moze"..wiec nie mozna odmawiac prawa PIS  do orki..

Obrazek użytkownika angela

19-02-2020 [06:58] - angela | Link:

@tricolour  na siłę,  i wbrew logice broni ludzi, co setki razy mogli uszczęśliwić i dzieci, i te chore i te zdrowe,  i chorych na raka, a woleli płacić wszelkim mafiozom.
A teraz wystawiają bezczelne gęby  do ekranu, i  wciskają ciemnotę narodowi. Jak można takich kretynow z siebie robić, ludzie pamiętają !!!
Tylko, ze TVPubliczna  ma taśmy z ich  wczesniejszymi "dokonaniami, jak "rządzili ", i wykazuje ich fałsz i obłude . 
To dlatego tak walczą,  zeby TVP zeszła na psy.
Najpierw rudy herszt, nawoływał do niepłacenia abonamentu,  a teraz  jego sfora  zadbała raptem,  o chorych, a jakże,  a jakie "ustawy pisza", a jakie "dyskusje " proponują. 
Kon by się  uśmiał.

Niektórych juz ten wiecznie sączacy się jad zaczyna zabijać,  bo padają na mównicy.
Bo ilez można. 

Obrazek użytkownika angela

19-02-2020 [07:12] - angela | Link:

Zrobiła,  to super, i jeszcze za mało ,  bo im się już dawno należał.  Za to jak zniszczyli Polskę i  obiedzili Polaków. 
A teraz caly czas, gdzie tylko mogą,  wprowadzają obstrukcje w samorządach,  kosztem obywateli.
Ale najgorsze jest to,  ze szargają dobre imię Polski za granicą,  i  robią z Polaków pacholkow.
Gest Lichockiej, w zupełności  im się należy.

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2020 [09:37] - tricolour | Link:

@Angela

Skoro się należy to będzie pokazywany aż do wyborów.

Obrazek użytkownika angela

19-02-2020 [11:19] - angela | Link:

@tricolour,  a na koniec  to , Narod pokaże  oszukancom, tzw opozycji,  fucka  podczas wyborów .
Za to , że usiłują robić   z  Polaków  idiotow.
Bo gdyby chcieli i umieli  sfinansować onkologię, to przez 8 lat, nikt im nie bronił,  żeby to zrobili,  a teraz niech nie grają chorymi na raka. 

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2020 [16:28] - tricolour | Link:

@Angela

Z tymi wyborami doradzam ostrożność. Mieliście miec większość konstytucyjną, ba 80% jak liczyli tu poniektórzy, a wyszło, że bez przystawek PiS nie ma nawet zwyklej większości w Sejmie i musi płacić koalicjantom, by nie zdradzili. Jak nazwiesz opłatę za lojalność?
W Senacie kicha. Prezydent konkuruje z dziennikarzem, jakimś falsetem Biedroniem, też mi liga. Prezydencka, jak trafnie krzyczeli w Pucku. A w drugiej turze jeszcze gotów przegrać z homoseksualistą. 

Więc, angelu, raczej nie bądź taka pewna tych fakow wyborczych, bo pycha kroczy przed upadkiem...

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-02-2020 [21:48] - RinoCeronte | Link:

Przez twe oczy, te oczy zielone oszalałem!

Obrazek użytkownika xwro

19-02-2020 [09:25] - xwro | Link:

Która z telewizji "informacyjnych" jest ogólno-dostępna bezpłatnie na terenie kraju:
a) tvn24 ?
b) polsat news ?
c) tvp info ?
Jak można bredzić, że każda partia ma "swoją" telewizję? Jak można pisać "rządowej, w miarę bezstronnej"? Przecież albo jest rządowa albo jest bezstronna. Niestety trzeba czasem samemu zdobyć informację co się dzieje w Polsce bez patrzenia na tv.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

19-02-2020 [12:13] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ xwro
Chodziło o publiczną, skorygowałem tekst notki.

Obrazek użytkownika xwro

19-02-2020 [13:36] - xwro | Link:

Ile informacji jest w tvn,polsacie i tvp1/2? 15 minut popołudniu i 30 minut wieczorem? I to wystarczy aby pisać, że jakaś partia ma "swoją" telewizję? Bzdura do kwadratu. Co innego telewizja informacyjna z polityką 20 godzin na dobę....

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-02-2020 [14:27] - Pani Anna | Link:

Z przykrościa musze stwierdzić, że prawie nikt ludziom porządnie nie wytłumaczył, czego tak naprawdę dotyczy nowelizacja ustawy "o TVP". A dotyczy rekompensaty za dwa lata 2018-2019, za nieopłacony abonament, którą to rekompensatę państwo wypłaci TVP W PAPIERACH SKARBOWYCH (obligacjach), nie zaś w "żywej gotówce".
Poza tym niemal wszystko jest mniej ważne od onkologii, muzea, "Orliki", teatr Jandy, PZPN, liga żużlowa ale nikt przytomny nie mówi, aby to wszystko zlikwidować i przeznaczyć na onkologię.

Obrazek użytkownika xena2012

19-02-2020 [17:42] - xena2012 | Link:

Tylko czekać jak się Janda rozedrze.Nie chcą jej letnich teatrzyków?

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2020 [18:02] - tricolour | Link:

@Anna

Bo tu nie trzeba rekompensat tylko zwyczajnego płacenia abonamentu. Na to telewizyjne gó... nikt płacić nie chce, ba sami pisowcy wnieśliby 30% abonamentu gdyby tylko płacili. 

Jak tam z oplatami w Niemczech, pani wie. Potrafią wykryć włączony odiornik tv w jednym z mieszkań w bloku, z daleka, z ulicy. I nie ma gadania o rekompensatach.

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-02-2020 [18:55] - Pani Anna | Link:

@tricolur sam pan sobie przeczy, ale nie chce mi się dyskutować. O tym, jak jest w Niemczech również, bo nikt tutaj nie chodzi po ulicach z wykrywarką odbiorników, takie cuś to chyba tylko na filmach amerykańskich o policyjnych podsłuchach np.. Tutaj jest inny system, który nie ma nic wspólnego z tym, co komuś się chce, a czego nie i z prywatnymi opiniami na temat jakości publicznych telewizji również. 

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2020 [20:02] - tricolour | Link:

@Anna

Nikt nie chodzi po ulicy z wykrywaczem wlaczonego tv, bo to spore urządzenie pomiarowe. Nie tylko Pani mieszka z Niemczech, szanowna Pani, mnie też się zdarza i wiem o czym mówię. Nawet bylem przy takiej kontroli, przypadkiem, ale byłem.

Faktem tez jest, ze przy 40% poparciu PiS powinno byc 40% wplat abonamentu, a nie 10% z czego wynika, ze każdy unika, jak może. I w takiej sytuacji państwo ma narzędzia do ścigania złodziei, a nie wyplaty rekompensat. Ale jak ścigać swoich, jeszcze się obrażą?

Proszę być sprawiedliwym.

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2020 [18:18] - tricolour | Link:

@TH

Syn Banasia, Jakub, wysylal smsy do Onetu podczas dzisiejszej akcji CBA przeciw ojcu.

Czemu nie do Lichockiej czy TVP? Ukręci Pan jakieś zgrabne wytłumaczenie?

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

19-02-2020 [19:05] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ tricolour
To sms-y też obrażają opozycję? No proszę, jaka ta opozycja delikatna się zrobiła. A jeszcze nie tak dawno totalna była. .

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2020 [19:51] - tricolour | Link:

@TH

Odpowiedzi brak choć pytanie było proste. Mógł Pan napisać, że smsy poszły tam, gdzie się młody Banaś spodziewa pomocy.

Wymigiwaniem sie nie wygrywa się wyborów...

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

20-02-2020 [07:00] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ tricolour
To pańska odpowiedź. Moja była nawiązaniem do (obłudnej) reakcji opozycji na zachowanie posłanki Lichockiej.

Obrazek użytkownika angela

20-02-2020 [11:06] - angela | Link:

@tricolour , SMS,y wysyła do Onet,  bo wie że to nie TVP broni ludzi , łamiących prawo.
Tvp nie broni złodziei. 

Obrazek użytkownika tricolour

20-02-2020 [11:37] - tricolour | Link:

@Angela

Czyli kryształowo czysty jest złodziejem i PiS na najwyższe stanowiska państwowe wsadza złodziei, prowadzących domy publiczne na godziny, o czym bylo podejrzenie w 2018.

Raz prawdę powiedziałaś.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

20-02-2020 [11:46] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ angela
👍 🙂

Obrazek użytkownika tricolour

20-02-2020 [12:34] - tricolour | Link:

@TH

Kompromitacja. Kryształ złodziejem. Szef NIK - wedlug was - złodziejem. Fajne macie kadry, nie ma co, a jednego "złodzieja" z PO choć zatrzymaliscie?

Pytanko: każdy wasz kryształ tak kończy?

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

20-02-2020 [14:46] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ tricolour
Proszę popatrzeć co ta Temida ma na oczach ...
https://stock.adobe.com/pl/images/temida-on-an-interesting-foggy-background/175797987
 

Obrazek użytkownika tricolour

20-02-2020 [16:13] - tricolour | Link:

@ TH

Widzę. 
A co ma Temida na uszach gdy lżą Prezydenta wrzeszcząć "ty ch..."? 
Słuchawki z Martyniukiem? No coś musi mieć skoro nie dość, że ślepa, to jeszcze milczy i nic nie robi...

Widzi Pan, ta nasza Temida to ona taka specjalna jest. Ona nic nie robi. On nic nie może robić do czasu, aż jej każą. A gdy każą, to robi, co jej każą. Tyle, że wtedy to już nie jest Temida. Raczej córa Koryntu. Hetera znaczy.

Obrazek użytkownika maxilampus

19-02-2020 [22:19] - maxilampus | Link:

.."Otóż w Polsce przechył mediów prywatnych w stronę opozycji jest na skalę niespotykaną gdziekolwiek indziej w demokratycznym świecie."...
Jedz do USA to sie dowiesz, co to sa "przechyly mainstreamu"..
A tak na powaznie ,to jak pamiec mnie nie myli ,to wlasnie PIS ( slusznie)w ramach wyrownania szans..i zmiane autentycznej patologi i jednostronnosci przekazu mial wprowadzic "reforme rynku medialnego" w ramach pluralizacji mediow.. Moze wiesz co sie z ta inicjatywa stalo ?