Palec Lichockiej, czyli gównoburza

  "Gównoburza" to wymyślone przez Rafała Ziemkiewicza spolszczenie angielskiego wyrazu "shitstorm".  Oznacza on medialną histerię rozpętaną wokół jakiejś dupereli.  Mamy z nią do czynienia od trzech dni, od momentu, gdy posłanka Lichocka po wygranym przez PiS glosowaniu w sprawie funduszy dla TVP pokazala opozycji środkowy palec, czyli tzw "fuck'a".  To własnie wywołało burzę.

  Nie tylko opozycja się wściekła, ale i niektórzy prawicowi publicyści skrytykowali Lichocką.  Znany bloger Matka Kurka [Piotr Wielgucki] 14 lutego napisał {TUTAJ}:

  "Obiektywnie patrząc, można się zgodzić, że jeden „fuck” Lichockiej w skali politycznej zadymy nie jest niczym nadzwyczajnym i znacznie gorsze rzeczy się zdarzały, ale tu nie o obiektywizm chodzi. Pokazanie środkowego palca na debacie poświęconej 2 miliardom na TVP, co opozycja usiłowała nakryć najpodlejszym populizmem „dajmy te pieniądze na onkologię”, to symboliczny samograj. Spoty, memy, skojarzenia, produkują się same. Mało tego, w tym samym dniu Lichocka przedstawiała w Sejmie treść uchwały potępiającej bandyckie zachowania dyżurnych KOD-ziarzy w Pucku i Wejherowie – środkowe palce opadają. Niestety z Lichocką jest znacznie więcej i poważniejszych problemów, które nijak się nie wpisują w: „nie takie rzeczy widzieliśmy”. Problem najważniejszy to kompletny brak odpowiedzialności i panowania nad sobą, co w polityce niemal zawsze jest dyskwalifikacją, przecież „poprawienie powieki” to nie pierwsza żenada w wykonaniu tej posłanki.".

  Ten sam bloger już po dwóch dniach musiał jednak przyznać:

  "Gdyby ktoś postawił u bukmacherów na palec Lichockiej, który przykryje te dwa fronty polityczne, dziś byłby miliarderem. Praktycznie nikt nie zajmuje się liczeniem podpisów na listach KRS, pomijam bunkry „kasty” jak Iustitia i pozostałych „ekspertów” zaangażowanych w klepanie bredni przez dzień i noc. Generalnie listy nie są na topie medialnym i politycznym, teraz króluje „język debaty politycznej” i przerzucanie się pomiędzy palcem Lichockiej, a „ty ch..u” w wykonaniu KOD-ziarskiej dziczy. W pierwszej kolejności trzeba powiedzieć, że przy katastrofie wizerunkowej, jaką posłanka PiS zafundowała nie tylko sobie, ale całej partii, jej głupota okazała się w powyższych aspektach pożyteczna. Rozbrojenie miny z listami KRS to bardzo duży plus, bo w normalnych warunkach mielibyśmy kocioł i być może nowe „uchwały” SN." {TUTAJ}.

  Dzisiaj [17.02.2020] bloger Echo24 [Krzysztof Pasierbiewicz] z refleksem szachisty wysmażył notkę "Platforma przewróciła się na „ośmiorniczkach”, a PiS się poślizgnie na „F*ck-u Lichockiej”" {TUTAJ}.  Czytamy w niej:

  "I tak, ten mogłoby się zdawać błahy incydent stał się punktem zwrotnym w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, gdyż w podświadomości potencjalnych wyborców zakodowała się nie tyle bombastyczna konwencja inauguracyjna Andrzeja Dudy, co ów f*ck Joanny Lichockiej, który siłą rzeczy stał się symbolem kampanii prezydenckiej walczącego o reelekcję obecnego prezydenta, co może z dużym prawdopodobieństwem sprawić, że Andrzej Duda Przegra zbliżające się wybory prezydenckie. 

Dlaczego tak sądzę? Bo „gest Lichockiej” wstrząsnął całą Polską i jak podaje portal internetowy OKO. Press – vide: https://oko.press/gest-lichock... , F*ck Lichockiej miał tylko w piątek - UWAGA! - 72 mln zasięgu! 
Pójdę jeszcze dalej. „F*ck Lichockiej” sprawił, że dosłownie w ułamku sekundy szlag trafił dobre imię PiS-u, gdyż z natury dumni Polacy tej kojarzącej się z partią Kaczyńskiego bezczelnej obrazy ich honoru nigdy nie zapomną, - tak jak do dnia dzisiejszego pamiętają historyczny "gest Kozakiewicza". Powiem więcej. W debacie publicznej przed następnymi wyborami parlamentarnymi, ów „palec Lichockiej”, podobnie jak niegdyś „ośmiorniczki”, - będzie wypominany PiS-owi setki, jeśli nie tysiące razy. Zaryzykuję tedy także tezę, iż czwartkowej nocy w polskim Sejmie, - mit niezniszczalnego PiS-u prysł, - jak przysłowiowa mydlana bańka. 
I nie wiem, jak Państwo, - ale w tej paskudnej dla PiS-u sytuacji nie wykluczam nawet możliwości przyśpieszonych wyborów parlamentarnych, które mogą się skończyć dla partii Jarosława Kaczyńskiego spektakularną porażką.".

  Uważam, że Pasierbiewicz nie ma racji.  Ten gest nikogo nie obchodzi, a za powiedzmy - dwa tygodnie - nikt o palcu Lichockiej nie będzie pamiętał.  Dziś przyćmiewa on "onkologiczną" kampanię opozycji, ale wkrótce zostanie wyparty przez kolejną gównoburzę. Od czasu "ośmiorniczek" publiczność znacznie uodporniła się na takie zagrywki.  Nastąpiła ich inflacja i gównoburze stają się coraz mniej skuteczne

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

17-02-2020 [22:14] - angela | Link:

Ten  "prawicowy"" bloger, Echo24, od zawsze przedstawiał zamiast faktów, swoje życzenia. 
Iście totalniacki fałsz i niemoc.
 

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2020 [07:20] - Jabe | Link:

Pasowałby do Naszych Blogów.

Obrazek użytkownika xena2012

18-02-2020 [09:38] - xena2012 | Link:

,,Bloger'' Echo24 juz był na NB wsławiwszy się nieustannymi personalnymi i chamskimi atakami na polityków PiS-u.Nadęty bufon jako obiekt swoich ordynarnych ataków zazwyczaj obierał wygląd,ubranie,gesty polityków prawicy -głównie Kaczyńskiego,Szydło,Terleckiego i robił to w sposób wrecz niewybredny.Szczytem jego ,,blogerskich'' mozliwości było nieustanne przypominanie takich ,,zbrodni'',że 30 lat temu Kaczyńskiemu rozwiazała się sie sznurówka,ubiera się w polską konfekcję,jest niskiego wzrostu czy insynuacje,że nie potrafi korzystac z komórki.Inną znienawidzona przez niego postacią jest b.premier Szydło o której pisał,że w Brukseli pogubiwszy sie w korytarzach nie potrafi znaleźc sal czy ubikacjiTakiego człowieka -bufona,grafomana i mitomana Elig nawet nazywa blogerem i przytacza jego kretyńskie wypociny?. 

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2020 [16:55] - Jabe | Link:

Ów bloger był zgryźliwy ale kulturalny, w przeciwieństwie do chmary nękających go trolli.

Obrazek użytkownika Tomaszek

17-02-2020 [22:38] - Tomaszek | Link:

Ciekawe co na to Jabe i nowy lider Sasza Krates czy jak mu tam Piecia Goras ?

Obrazek użytkownika Kryspin

17-02-2020 [23:48] - Kryspin | Link:

"Gównoburze" spełniły i nadal spełniają swoją nie raz przełomową niernal rolę w polityce.Oczywiście,że  "fak" tej Lichockiej nie przyćmił sprawy lewych list poparcia do KRS, bo niezależne media całymi dniami tę aferę wałkują i nieprędko odpuszczą.. Podobnie jak "gest" tego bufona i durnia sędziego(!) Nawackiego z darciem dokumentu-uchwały kolegium sędziowskiego będzie twarzą tzw.reformy sądownictwa przynajmniej do maja. A oba te gesty-faki będą w kampanii prezydenckiej przez opozycję przedstawiane jako twarz PiS-u wobec obywateli.

Obrazek użytkownika mmisiek

18-02-2020 [01:38] - mmisiek | Link:

Ten palec to jest typowa zagrywka dla gawiedzi, należałoby się raczej zainteresować czy może w międzyczasie czegoś "ciekawego" po jego osłoną nie przepchnięto w Sejmie.
 

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2020 [07:20] - Jabe | Link:

No właśnie.

Obrazek użytkownika J.E.Baka

18-02-2020 [07:46] - J.E.Baka | Link:

"Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać,
 że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten palec? On odpowiada
 żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest palec
 na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy
 tym palcem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie,
 mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest
 nasze ostatnie słowo! Tym palcem przenosimy PiS
 do opozycji,wysyłamy Prezydenta Dudę w kosmos
 i Kaczora -Dyktatora na  Księżyc."
 

Obrazek użytkownika xena2012

18-02-2020 [09:20] - xena2012 | Link:

Jacy żeśmy się zrobili przyzwoici skoro jeden palec tak nas oburza.Oczywiście palec Lichockiej ,bo ta sama część dloni uniesiona wymownie przez sędziego Żurka już tak oburzająca jak widać nie jest.Nikt jakoś nie nie wysyła kastę na Księżyc,nikt nie czepia się tego sędziego i nie żąda wycofania sie z polityki,w której zreszta nie powinno go nawet być.Uważam,że jak oburzac się to nie tylko na prawą stronę i spojrzeć na calokształt chamskich ordynarnych zachowań opozycji które mamy na co dzień w pełnej krasie..Dopiero wtedy zabierać głos odnośnie Lichockiej.

Obrazek użytkownika Kryspin

18-02-2020 [15:13] - Kryspin | Link:

Twoja obrona tej Lichockiej jest nie do obrony i podobnie jak PiS-owi, tyko zaszkodzić Ci może,moja Ty Xenno nad xennami. I może dałabyś jakieś konkretne przykłady chamskiego i ordynarnego zachowania się  posłów opozycji, skoro podobno postępują oni tak na co dzień i to w pełnej krasie?

Obrazek użytkownika xena2012

18-02-2020 [17:17] - xena2012 | Link:

Cóz to,nie umie Pan nawet czytać krótkiego tekstu? Lichocka jest nie do obrony a sędzia Żurek ma pełne prawo obnosić się z takim samym gestem?Nitras ma prawo grzebac w cudzych torebkach i dokumentach w sejmie?Kidawa ma prawo nasyłać swoich przyjaciół z KOD-u na państwowe uroczystości i namawiać do ordynarnego wyzywania prezydenta?Jachira ze swoim uśmiechem kretyna ma prawo wdzireac się na posesję Kaczyńskiego i urzadzac tam chamskie happenningi?A Pan nie potrafi prawidlowo odczytać nicka?

Obrazek użytkownika Kryspin

18-02-2020 [19:41] - Kryspin | Link:

Sędzia Żurek pokazywał gdzieś publicznie, bo na pewno nie w Sejmie "faka" ?! Pani Kidawa-Bońska nasyłała kogoś i namawiała na wyzywanie prezydenta?! ?Jachira ze swoim uśmiechem kretyna (a Ty jaki masz uśmiech?)ma prawo wdzireac się na posesję Kaczyńskiego ? Skąd,kobieto,masz takie rewelacyjne informacje, bo jeśli nie z  TVPiS czy TVRepublika, to skąd skąd?! Wypisujesz takie rzeczy jakbyś zawsze była na miejscu takich zdarzeń, tyle że nie potrafisz ich udokumentować i zwyczajnie bawisz się szkalowaniem osób nie z Twojej opcji politycznej. To dość żałosne,przyznaj sama.
Nie lubię wyszydzania czyichś nicków czy awatarów, ale Twój akurat mnie trochę bawi: wszak Xenna to taki środek na zatwardzenia, który przeczyszcza łagodnie nie przerywając snu - jak mawiała moja Babcia.

Obrazek użytkownika Kryspin

19-02-2020 [16:03] - Kryspin | Link:

Mam smutną wiadomość dla  naszej nieocenionej Xenny: prez.Duda właśnie wyraził oburzenie tym "obscenicznym,obraźliwym gestem" w Sejmie (w wykonaniu Lichockiej, bo chyba nie marsz.Witek?).  I jak teraz,a raczej w maju Xenna tak tej Lichockiej broniąca miałaby głosować na Dudę - no, jak?
ca

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-02-2020 [09:27] - NASZ_HENRY | Link:

To pierdoła POgłos24 jeszcze nadaje ☺
 

Obrazek użytkownika xena2012

18-02-2020 [17:19] - xena2012 | Link:

Nadaje a jakże na S24 jeszcze głupiej i z jeszcze większą nienawiścią niż na NB.