Dyżurny wróg

  Właśnie zakończyły się obchody 75 rocznicy Holocaustu w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie {TUTAJ}.  Wbrew temu, czego się spodziewano - nie było tam ataków na Polskę.  Nawet Putin zmienił zdanie i przyznał, że nasz kraj był ofiarą drugiej wojny światowej.  Nie ma się jednak co łudzić - to nie jest zmiana polityki Rosji, tylko reakcja na złe przyjecie przez opinię światową uprzedniej, antypolskiej szarży Putina.  Polska nadal jest "dyżurnym wrogiem" dla Rosi oraz Żydów.

  Prawie dziesięć i pół roku temu, w sierpniu 2009 napisałam notkę "Polska jako dyżurny wróg" {TUTAJ}.  Nie  straciła ona nic na aktualności.  Przytoczę teraz ją oraz mój komentarz, który ją uzupełniał:

  "Ostatnio wiele emocji budzą różne wypowiedzi Rosjan próbujących obarczyć Polskę odpowiedzialnością za wybuch II Wojny Światowej. Wpisuje się to doskonale w politykę Rosji w ostatnich kilku latach. Wystarczy tu przypomnieć ustanowienie jako święta narodowego Rosji, rocznicy wypędzenia Polaków z Kremla. Wydaje się, że Rosja postanowiła zrobić sobie z Polski  "wroga dyżurnego", którego można by obwiniać o wszystko.
  Trzeba powiedzieć, że z punktu widzenia Rosji, Polska dobrze nadawała się do tej roli. Jest ona dostatecznie dużym państwem, aby uprawianie tego typu propagandy nie narażało na śmieszność i jednocześnie dostatecznie małym, by nie było się czego obawiać. Trzeba jednak powiedzieć, że postępowanie Kremla jest  krótkowzroczne.
  Po pierwsze, wpycha ono Polskę głębiej w objęcia Niemiec, co nie wydaje się korzystne dla Rosji. Po drugie powoduje, że Polska stara się forsować w Unii Europejskiej niekorzystne dla Rosji decyzje. Zauważmy, że Rosja nie ma z antypolskiej kampanii żadnych uchwytnych korzyści, poza, być może propagandą na użytek wewnętrzny.
  Nie po raz pierwszy znalazła się Polska w tego typu sytuacji. Na początku lat 90-tych pewne koła żydowskie postanowiły uznać Polskę za "wroga dyżurnego". Wszyscy zapewne pamiętają wyczyny rabina Weissa oraz oświadczenie Światowego Kongresu Żydów o tym, że "Polskę należy upokarzać na wszystkie możliwe sposoby".
   Taka propaganda trwała przez parę lat, aż do wstąpienia Polski do NATO i UE oraz przezwyciężenia przez Polskę kryzysu gospodarczego pod koniec lat 90-tych. Wtedy przekonano się o nieskuteczności tej kampanii. Jedynym jej efektem było zniechęcenie inwestorów żydowskich do inwestowania w Polsce. Na prywatyzacji polskiego przemysłu zarobili Niemcy, Włosi a nawet Hindusi, ale nie Żydzi. Jawna antypolska kampania została więc wygaszona.
  Jaka nauka płynie z tej historii  w chwili obecnej? Polski rząd powinien oczywiście dawać odpór antypolskiej propagandzie Rosji, czego na razie zresztą nie robi. Nie należy jednak przejmować się nią nadmiernie. Trzeba przede wszystkim wzmacniać naszą pozycję w Europie oraz siłę ekonomiczną. Jeśli nam się to uda, Rosjanie sami zauważą po pewnym czasie, że użeranie się z Polską nie opłaca się im samym.
Opublikowano: 24 sierpnia 2009, 19:10

  Komentarz:

  "Uzupełnienie notki
Obie opisane powyżej kampanie propagandowe mają jedną cechę wspólną. Jest nią "robienie sobie wrogów za darmo". Rosja /lub Żydzi/ uzyskują o jednego wroga więcej i nic poza tym z tego nie mają. Kontrastuje to ostro na przykład z polityką Chin.Od 30-tu lat stosują one "politykę uśmiechów" starając się nie wchodzić w żadne konflikty, a jednocześnie konsekwentnie rozwijają swoją gospodarkę i wojsko, sięgając już nawet w Kosmos. W efekcie wszyscy się ich zaczynają teraz bać, a zwłaszcza Rosja. Jak mawiał Theodore Roosvelt: "Mów łagodnie, ale trzymaj /w zanadrzu/ gruby kij"."

  Prawda, że pasuje jak ulał do obecnej sytuacji?  Jest pewna różnica w postawie Rosji i Żydów.  Rosja jest stale antypolska.  Żydzi natomiast maja na przemian okresy antypolskich kampanii oraz udawania przyjaciół.  Dziesięć lat tamu antypolscy byli Żydzi amerykańscy [słynny rabin Weiss], a Izrael był raczej przyjazny.  W ostatnich trzech latach jest na odwrót - Żydzi amerykańscy siedzą raczej cicho, a kampanie antypolskie prowadzą politycy izraelscy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kaliszanin

23-01-2020 [21:10] - kaliszanin | Link:

ciekawe ostatnie zdanie i nasuwający się wniosek, że im ciszej siedzą żydzi amerykańscy tym więcej dywersyfikujemy dóbr wszelakich płacąc za nie skądinąd tylko do jednej kieszeni. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-01-2020 [21:29] - NASZ_HENRY | Link:

Kant Kantora o kant stołu potłuc ☺

 

Obrazek użytkownika kaliszanin

24-01-2020 [05:25] - kaliszanin | Link:

to mosze być że pan masz rację!!

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-01-2020 [21:57] - Marek1taki | Link:

Jak to nie było ekscesów w Yad Vashem? Sam fakt odmowy zabrania głosu przez Dudę wystarczy nam na 100lat nieutrzymywania jakichkolwiek stosunków z Izraelem. Były jednak i inne kłamstwa i półprawdy. M.in. fałszywa mapa:
https://kresy.pl/wydarzenia/ma...
Ze spokojną rezygnacją czekam na rozwój wydarzeń, ale nie spodziewam się, że Duda zabroni przyjazdu do Polski kogokolwiek z Izraela, z Yad Vashem i Rosji. To kolejna sytuacja aby się od nich oficjalnie odciąć.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-01-2020 [22:46] - Imć Waszeć | Link:

Musiałby chyba zakazać wjazdu dzieciom i żonie. Proszę postawić się w sytuacji człowieka, który ma pomysła, inwestuje w jakieś podejrzane akcje wszystkie pieniądze i jeszcze kredyty, a z dnia na dzień giełda pada... Prędzej uwierzy w płaską Ziemię, niż w swoją lekkomyślność ;)

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-01-2020 [23:03] - Marek1taki | Link:

A propos giełdy - mają dla nos coś z Davos:
Morawiecki ogłosił, że Trójmorze powierzy giełdę Goldman Sachsowi. To więcej niż 20mlnzł, które nasz kochany premier dał im na zagospodarowanie się w Warszawie i otarcie łez z powodu zakończenia spekulacji na polskiej walucie.
https://robertocobasavivar.wor...

Obrazek użytkownika paparazzi

25-01-2020 [00:07] - paparazzi | Link:

Ten roberto to znajomy z kursu? Tak pytam.

Obrazek użytkownika kaliszanin

24-01-2020 [05:11] - kaliszanin | Link:

tak z okazji, okazji dni ostatnich, taki mi przyszedł do głowy dialog nauczycielki z nowym uczniem: 

- a kim jest Twój dziadek Aroniu? pyta nauczycielka.
- Aaronie prze pani i jest on Chazarem. odpowiada siedmiolatek.
- ło matko husarzem!!!, mówi się HUSARZEM.
- nie ma takiej możliwości bo to goje byli.
- mówi się geje Aroniu. a właściwie jak tak patrzę na te pióra to to szybciej byli dragqueeni. jakiś ty, jakiś ty tęczowy Aroniu. dzieci bierzcie z niego przykład.

Obrazek użytkownika xena2012

24-01-2020 [07:55] - xena2012 | Link:

Owszem ,incydenty były.Już na wstępie tytułem wprowadzenia uczestników w atmosferę antysemityzmu w Europie wyświetlono filmik o neonazistowskich incydentach,niszczeniu żydowskich cmentarzy i jako przykład podano zdjęcia z Marszu Niepodległości.Również Kantor w swoim przemówieniu obrażał prezydenta Dudę zarzucając mu kłamstwo odnośnie zaproszenia na ten sabat.Cieszę się ,że prezydent nie pojechał na tę chamską hucpę a tym samym zagrał im na nosie.Przecież tak liczyli na jego obecność,że urzadzą sąd kapturowy nad Polską,że swoim bełkotem przekonają świat o ,,polskich zbrodniach''i upokorzą Polskę po raz kolejny oskarzeniami.No cóz nie udało się to i Yad Vashem i Netanyahu i Kantorowi.A taki pieniądz wywalono na te imprezę.

Obrazek użytkownika angela

24-01-2020 [09:29] - angela | Link:

Putinowi zależało na tym, żeby upokorzyć Polskę w osobie prezydenta Polski, i dlatego zrezygnował ze swoich ataków, bo zabrakło adresata tych ataków. 
Silna Polska przeszkadza naszym odwiecznym zaborcom ,   a  to że wzrost gospodarczy jest fantastyczny, a u nich pada!!!  potęguje to, że będą się starali żeby Polsce przeszkodzić, używając przeróżnych sposobów. Anarchia sądow, jest caly czas realizowana, co bardzo szkodzi Polsce ,  przy wsparciu Niemiec Francji i wspomagającej Rosji .Co jeszcze wymyślą,  nie wiadomo, każda okazja dla nich dobra.
Czyzby tylko Zjednoczoną Prawica walczyła o silną POLSKĘ? na to wygląda.

Obrazek użytkownika tricolour

24-01-2020 [09:48] - tricolour | Link:

@Angela

Fantastyczny wzrost gospodarczy jest rowny inflacji wiec kolezanka niczego nie odczuje. Ale paski tvpinfo robią swoje... ile lat kolezanka musi pracowac na nowe mieszkanie?

Obrazek użytkownika angela

24-01-2020 [12:34] - angela | Link:

@tricolour, to pewnie w innym świecie żyje, że nie widzi.
Moze to byc również ogląd zyczeniowy, ale prawdą  jest, że za rządów  ZP  gospodarka Polski jest silna. Wystarczy nie kraść. 

https://wyborcza.pl/7,155287,2...

Polski przewoznik PLL LOT, ktory za popsl mial 2 miliardy strat, przeznaczony do sprzedazy, obecnie przynosi milionowe zyski, i wykupuje wlasnie  dużą niemiecką Condor.
Tricolour, nie kompromitujcie się swoimi durnymi komentarzami.