Bełkot

Ze szczególną uwagą wysłuchałem, jako pospolity obywatel, jednakże myślący, prezentacji uchwały, ustawy, decyzji, czy jak tam zwał to pitolenie, naszej nieszczęsnej pierwszej prezes Sądu Najwyższego, prywatnie radczyni prawnej, gdzie tatuś i mąż byli szychami w sądownictwie.
 
I było to tak:
 
Najpierw Blondyna, ta pierwsza i najważniejsza, pucułowata, poleciała klasyczną grypserą. Albo dla młodych, co nie siedzieli jeszcze, slangiem snowboardowym, wykonała Back flip– salto do tyłu, wykonane wokół osi podłużnej deski.
Klasyczna grypsera papug w czarnych togach, fioletowych czapeczkach i takim samym wyłogiem, albo śliniaczkiem wygląda zazwyczaj tak:
 

  • to i to
  • a na to jest paragraf taki, punkt taki i podpunkt jeszcze taki. I cio matoły powiecie?
  • Tamto i owamto
  • a na to jest paragraf taki, punkt taki i podpunkt jeszcze taki. I cio matoły powiecie?
  • .....

 
I takie własnie pitolenie w koło Macieju. Blondyna zadowolona, bo 99,8% narodu nie rozumie, a reszta z sekty togarzy jest tak zszokowana bbbbełkotem i zamarła.
 
Co ona powiedziała? Jako uważny słuchacz zrozumiałem, że Ona, ta blondyna ma mnie w dupie, ja nie jestem jakimś śmiesznym "suwerenem" i ona tu rządzi wraz z 60 rozbójnikami Ali Baby i ona wie, co jest wiedzą tajemną, a ja mam siedzieć cicho i słuchać. bo... kurwa nie pojmuję, bo... kurwa nie jesteś w kaście palancie więc spier**laj.
 
No ładnie. Żeby trochę dolać olywy (to po warszawsku) do ognia głos zabrała Czarna. Sucha i ostra z grzywką. Twórczo rozwinęła słowa blondyny i jak dobra Indianka spokrewniona z Wodzem powiedziała – Howgh!
 
Był jeszcze siwy też lecący grypserom.
 
I tu miałem dosyć.
Z teatru nie wychodzi się zazwyczaj przed ostatnimi oklaskami na stojąco. Ale ja dobrze wiem, że jak się szybko nie wymknę, to potem jest Kongo w szatni.
Więc w telewizorze wcisnąłem pauzę i poszedłem trawić wspomagając się łykiem na dwa palce solidnej 18-letniej.
 
A co właściwie się wydarzyło, moi mili?
 
OTO WŁAŚNIE CZĘŚĆ SĄDU NAJWYŻSZEGO RZECZYPOSPOLITEJ WYPOWIEDZIAŁA POSŁUSZEŃSTWO PAŃSTWU.
 

Oczywiście wypowiadając to swoją papuzią grypserą (Patagraf! Patagraf! Patagraf! Patagraf! )
 
Chyba trzeba będzie trzeba zastosować manewr De Gaulle;a,a zwięzło wyartykułowany przez Wojtka Cejrowskiego – WSZYSCY WON!
 
No nie my... kasta oczywiście.
 
 
.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-01-2020 [20:54] - Imć Waszeć | Link:

A po co? Na co? Niech sobie siedzą i nic nie robią do us... śmierci. Płacić im tylko ten dochód gwarantowany na waciki i się nie przejmować krzykami. Trzeba wypowiedzieć posłuszeństwo kaście, nie respektować ich wyroków i utworzyć własne sądownictwo doraźne. Co? Pójdą na skargę do obcego wywiadu, że im się krzywda dzieje? A niby jaka?

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-01-2020 [21:44] - jazgdyni | Link:

Imci, ty Zagłobo!!!

Niech sobie siedzą i pierdzą w stołki?!
Skaranie boskie. Tu trzeba natychmiast naprostować, bo kto, jak nie Ty, powinien pamiętać o bifurkacji. Zostaw ich, a za miesiąc będzie znowu Gubernia, albo kolejna republika sojuza.

Obrazek użytkownika kaliszanin

23-01-2020 [21:02] - kaliszanin | Link:

nawiązując do tytułu napiszę, że dzisiaj przed chwilą miało miejsce epokowe wydarzenie - jedno z wielu zapewne. otóż świadom ogromu i powagi zdarzeń dnia dzisiejszego moja kochana małżonka po moich namowach obejrzała ze mną wiadomości. niby nic ale poprzednimi jakie widziała były o ile dobrze pamiętam te z 11.9.01. wstała w momencie wstawki o zenku, którego szczerze i oddanie darzy bardzo głęboką niemożnością akceptacji zarówno jego walorów estetycznych jak i wokalnych. na moje pytanie: i co żonko na to? odpowiedziała tylko:
mam nadzieję, że nam lotu do Singapuru nie odwołają. ;)

miejmy nadzieję, że wszystkim przyjdzie w porę opamiętanie bo jak tak dalej będzie to jeszcze ktoś zechce teleranek odwołać...

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-01-2020 [21:40] - jazgdyni | Link:

Panie Kaliszanie,

przyznam, że sytuacja jest nieco pogmatwana. Lecz z całym szacunkiem, jak się ma lot lot do Singapuru rozumiem prywatny, ale choćby nawet służbowy, do sytuacji, że jutro wg. SN 700 sędziów przestaje byc sędziami, a 100 sędziowych szubrawców skazanych za kradzieże, jazdę po pijaku, bicia żon i in., od jutra ponownie są niewinnymi aniołkami.

Państwo wyraźnie nie czujecie sytuacji. To nie jest pucz, ale klasyczna rokosz. Tak, jak w 1792.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-01-2020 [22:42] - Imć Waszeć | Link:

To Pan Kaczyński nie może wziąć koleżanki na stronę i omówić sprawy? Muszą tak rozprawiać poprzez media? Przecież dzięki temu ludzie w Polsce zaczynają myśleć, że Solidarność to było kompletne GWno. No bo prawie każdy, kto dzięki niej dolazł do władzy i splendorów już zdołał sprzedać się tanio jakiemuś obcemu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-01-2020 [05:23] - jazgdyni | Link:

Jak ja lubię, gdy rżniesz głupa.
Gdyby tylko tu i teraz zależało od Kaczyńkiego + Gersdorf. Wylicz to równanie, a może znajdziesz funkcję i jej punkty szczególne. Myśl zawodowo.

A ze sprzedanych utwórz wielowymiarową macierz. Może Ansoffa. Może być?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-01-2020 [16:44] - Imć Waszeć | Link:

No to jak to? Prezes Kaczyński forsując ją na stanowisko w SN nie miał na myśli żadnej długofalowej strategii, zagrania taktycznego, ani cwanego planu na oszukanie wrogów "dobrej zmiany" w przyszłości? Jakże to tak? Przecież taki sztabowiec, generał generałów powinien wiedzieć, że tarabani do koryta małego Jaruzelskiego w todze. A może to tylko część planu i my głupi Polacy nie wiemy co będzie dalej? Jakaś rozgrywka międzynarodowa, a może nawet wykiwanie senatu USA i żydów. Zaprawdę wielki jest wódz, że my nic nie wiemy ;)

Kiedyś w bajce pewna księżniczka musiała pocałować żabę. Skoro ona mogła i korona jej z głowy nie spadła, to i książę udzielny może. Tylko na Boga, nikt wtedy nie mówił o całowaniu żaby w du...

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-01-2020 [04:36] - jazgdyni | Link:

Drogi Imci

Proszę sobie przypomnieć, jaki Lech Kaczyński miał wybór przy nominacji pierwszego prezesa SN. To był słynny wybór między dżumą a cholerą. Długo zwlekał zgodnie z terminami, no i w końcu wybrał cholerę. Nie miał żadnych opcji. A pani G. wydawała się tak głupia, co zresztą słuszne, że uznał iż narobi znacznie mniej szkód. Niestety nie rozważył, że jest to idealna marionetka sterowana przez bardzo przebiegłego puppet-mastera.

Obrazek użytkownika kaliszanin

24-01-2020 [04:35] - kaliszanin | Link:

Panie Jazgdyni,

ja rozumiem pańskie oburzenie ale to nie mnie płaci społeczeństwo za stanowienie prawa, pilnowanie porządku, politykę zagraniczną i każdą inną. nie wyklejam swoją gębą miasta co 4 lata w nadziei, że mnie wybiorą. ciągle te same twarze od 30 lat z coraz bardziej płaskich telewizorów zdają się mówić to nie my, to oni. te telewizory się nie tylko wypłaszczają ale i stają coraz większe i coraz lepiej widać w nich obłudę, niemoc, zakłamanie i brud pod paznokciami. niemniej społeczeństwo pokazało swoją wolę jesienią, rozdało mandaty i niech Ci co je otrzymali wezmą się do roboty a to że potrafią współpracować dla dobra swojego świadczy dogadanie się cichcem co do podwyżki o 1000 zł na prowadzenie biur poselskich.

to tak w belkotliwym skrócie o nienormalnej porze... mam nadzieję, że Ci co powinni również nie śpią w słusznej sprawie.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-01-2020 [09:01] - Trotelreiner | Link:

Pewnego razu w Rzymie spacerowali sobie Juliusz Cezar,Gnejusz Pompejusz i Marek Krassus.
Przystanęli przy Forum Romanum....a tam rzemieślnik rzeźbiarz kończył tworzyć napis:

   SALUS  POPULI  SUPREMA  LEX

Pompejusz wzruszył ramionami,Cezar pokiwał z zadowoleniem głową...a Marek  Krassus  powiedział:

SĄDY SĄ DLA BIEDOTY I GŁUPCÓW...A SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA BOGATYCH I SPRAWUJĄCYCH WŁADZĘ.

Źródło: Tacyt...Żywoty cezarów---Juliusz Cezar

Obrazek użytkownika paparazzi

25-01-2020 [00:30] - paparazzi | Link:

Z punktu widzenia UE to dyktatura.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-01-2020 [04:12] - jazgdyni | Link:

@Troteireiner

Całkiem adekwatna anegdota. Tylko nie całkiem słuszna dzisiaj.
Bo kiedyś bogaci i sprawujący władzę mieli jakiś kodeks honorowy i mogli sobie pozwolić na luksus sprawiedliwości.
A dzisiaj? Nikt takiego kodeksu nie ma. Toteż nikt nie myśli o głupiej sprawiedliwości. A sądy okazały się dla nich bardzo pożytecznym narzędziem.

Obrazek użytkownika tricolour

24-01-2020 [13:04] - tricolour | Link:

Szanowny Autorze, jak to może być, że taka jedna bełkotliwa baba blokuje reformę sądownictwa, która jest przygotowywana przez... no właśnie, przez kogo?

Bełkocząca baba potrafi jednym akapitem wypowiedzi przekreślić inicjatywę, jak za przeproszeniem, zwykly amerykanski urzędnik podatek cyfrowy? Albo insze IPN.

Kogo Wy tam macie w tych ministerstwach? Niech odłożą grabki do wiaderek i zdejmą krótkie spodenki...

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-01-2020 [04:24] - jazgdyni | Link:

@tricolour

Bełkotliwa baba i jej team stosują zasady z walki psów. Wszystko dozwolone i zawsze walczy się - to kill. Ciamciaki z prawicy natomiast grają w krykieta z tymi wszystkimi bzdurnymi prawidłami. Tamci walczą o swoje życie, a ci koncentrują się na przestrzeganiu regulaminu. Więc tak długo, jak się nie zdecydują na zmianę dyscypliny, będą dostawać po dupie.

Przecież zgodnie z Rozdziałem XVII Kodeksu Karnego, paragrafy 127 i 128, mają już całkiem pokaźną szajkę zdrajców, których można oskarżyć i zamknąć. W tym także Gersdorf i Grodzkiego.

.

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2020 [07:46] - Jabe | Link:

Te „ciamciaki” wcale nie są z prawicy, tylko z PiS-u, który regulaminy ma w nosie. W tej bezpardonowej walce o władzę i przywilej bezkarności uderza brak dbałości o państwo u obu stron.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

24-01-2020 [17:19] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Jakiż to przewidujący był ów Marcus Crassus, że za 2000 lat w miejscu, w którym wówczas rosła tylko puszcza, w jakimś kraju jakaś władza zacznie przeprowadzać jakąś reformę sądownictwa stosując się do wypowiedzianej przezeń  sentencji - chapeaux bas!

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-01-2020 [20:05] - Trotelreiner | Link:

Zamiast cicho siedzieć...nie skorzystałeś z okazji i udowodniłeś,że jesteś kompletnym idiotą!
Zresztą...to było wiadomo od pierwszego twojego wpisu...Resort już nie ma nikogo,kto ma przynajmniej IQ ok.40?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

24-01-2020 [20:20] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@Sz.Pan Admin
nie powinien przypomnieć staremu użytkownikowi tego forum o zasadach tu obowiązujących,a każdorazowo przypominanych przy nowym wpisie blogerskim, czyli:
(...) eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób
uprzejmie zapytując,kłaniam!

Obrazek użytkownika paparazzi

25-01-2020 [03:19] - paparazzi | Link:

Eeee tam chrabio, idiota to nie słowo wulgarne.Wyszło jak wyszło. I od razu skarżycie się do wojewódzkiej kontroli partyjnej. A tak na boku to wy nie forumowicz a jeno w pracy. Kłaniam się w pocie czoła.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-01-2020 [04:28] - jazgdyni | Link:

@Trotenteiler & @hr.Levak-Levatzky

Chłopcy przestańcie. Przecież można nawet pokochać swojego agenta, albo swoją ofiarę.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

25-01-2020 [09:02] - Trotelreiner | Link:

Widzisz Janie...nasz kierownik udawał strasznego solidarucha,a okazał sie agentem SB.
Mnie zamknęli najpierw na Montelupich [areszt w Krakowie]potem kilkunastu z Regionu wywieźli do Tarnowa...cele bez okien 25 stopni mrozu.
Wrzucili nas do cel z bandziorami,grypsera...podziargani...strach było...ale my mieliśmy fajki i szamkę....paczki z "UNRY" to sie dogadaliśmy...:-))

Oni nam wskazali wszystkich kapusiów...ostrzegli przed klawiszami skurwelami....do dziś mam uczulenie na agentów,trolli i debili netowych.

PS.Ten SB-ek nasz kierownik....odszedł na wieczną tułaczkę....podobno nawet żona nie przyszła....mój pies miał lepszy pogrzeb!

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-01-2020 [18:26] - jazgdyni | Link:

Ja nie siedziałem. Posadzili sporo z załogi lądowej. Marynarzy też nie. Tylko dosłownie paru oficerów PMH. Lecz na rok dostałem szlaban na pływanie. Wyłącznie głodowa pensja tzw. dejmanka.
A potem, o dziwo, dano mnie na MS "Zabrze" do USA, Zatoka Meksykańska. Szybko sprawa się wyjaśniła. Amerykanie przyjmowali Polaków do siebie bez żadnych ograniczeń. Dawali nie tylko pozwolenie na pracę, ale i pracę zgodnie z wykształceniem załatwiali. Z "Zabrza" wtedy zostało w Ameryce 6 osób załogi. W tym starszy oficer, praktycznie zastepca kapitana. Załoga płakała, bo również został szef kuchni, prawdziwy artysta i to z żoną, zatrudnioną jako stewardesa. Podejrzewam, że oni to sobie w biurze nagrali, bo przedtem ona nie pływała.
A ja wróciłem do szarej Polski. Pewnie w Gdyni woleli bym ja też został. Pewnie wojskówka z 7 piętra mnie wybroniła. Czyli wywiad i kontrwywiad. Jak siedziałem w połączonym biurze u Głównego Nawigatora, Głównego Mechanika i Gł. Radio, to wizytujący nas kapitanowie zasypywali nas butelkami skacza. W szufladach się nie mieściły. To ganialiśmy na 7 piętro do szpiegów, bo oni byli zdolni wchłonąć każdą ilość alkoholu. W zapłacie ostrzegali nas przed agentami ubecji.

Ps. W stanie wojennym, o ile dobrze pamiętam, za granicą zostało czterech kapitanów PLO.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

25-01-2020 [09:05] - Trotelreiner | Link:

Mamusiu! Bo mnie Jasiu sypie piaskiem i przezywaaaaaa!
Kapowanie masz juz w genach?
Stara szkoła....komusza...imienia Morozowa.