Czekają nas cztery lata wciąż tego samego

  Stało się to jasne po ostatniej debacie w Parlamencie Europejskim i zapowiedzi hucpy w Yad Vashem z udziałem Putina.  O debacie w PE napisał Ryszard Czarnecki w portalu Niezalezna.pl {TUTAJ}:

  "W europarlamencie odbyła się debata – jak policzyłem, nr 10 – na temat Polski. Pierwsza była równo cztery lata temu, w styczniu 2016 r. Średnio to 2,5 debaty na rok. Miałem poczucie dejà vu. Nie tylko ja. A jednak pierwszy raz w historii europarlamentu tego samego dnia grillowano aż trzy kraje: oprócz naszego także Węgry i Czechy.
Widać, że nie chodzi tu tylko o Polskę, ale o cały region, który wymknął się spod politycznej i gospodarczej kontroli. (...)  A co wynika z „naszej” debaty? To samo, co z poprzednich, czyli jak śpiewała Edith Piaf: „rien” – „nic”. Rezolucja PE nie jest wiążąca dla kogokolwiek, nie ma żadnych formalnoprawnych skutków. Na sali podczas debaty było może 6–7 proc. wszystkich europosłów (!). Pogadali, zagłosowali i poszli.".

  Tak samo mało znaczące są pohukiwania Komisji Europejskiej, w której Timmermansa stara się zastąpić Vera Jourova, oraz donosy naszej Targowicy, czyli europosłów "totalnej opozycji".  Zapowiada się też kolejny żydowski atak na Polskę z okazji rocznicy Holocaustu organizowanej przez Wiaczesława Mosze Kantora z udziałem Putina.  Głos zabrała Komisja Wenecka krytykująca nowelizację ustawy o sądownictwie, podobnie jak to robiła cztery lata temu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.  Wszystko to już było i przyniosło tylko jeden wymierny rezultat:  W 2015 roku na PiS głosowało 5,7 mln wyborców, a w 2019 - 8,3 mln.

  Sądzę, iż w rozpoczynającej się właśnie kadencji będzie podobnie.  Nie trzeba więc przejmować się tym jazgotem i robić swoje.  Przemówienie Andrzeja Dudy w Zwoleniu {TUTAJ} pokazuje, że władze PiS zaczynają zdawać sobie z tego sprawę.  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

18-01-2020 [19:29] - Jabe | Link:

Robić swoje, czyli co robić?

Obrazek użytkownika kaliszanin

18-01-2020 [20:36] - kaliszanin | Link:

jak to co? zimą popasjonować się skokami, później wyborami, później piłeczką, później pogrillowac co nieco wszystkimi dobrami z ryneczku lidla, po drodze są jeszcze andrzejki trochę świec do zapalenia i wieńców do złożenia jakiś marsz i kontrmarsz też się dla każdego znajdzie no i na koniec sylwester marzeń. zawsze też z nienacka może wyskoczyć jakaś konferencja do przeprowadzenia.

no i nie zapominajmy o wyborach do łajthałzu. jak wygra nie ten co trzeba to ten co nie trzeba zrobi z nami to co samotny juhas z samotną owcą jak go najdzie potrzeba.

Obrazek użytkownika Jaro-slav

18-01-2020 [22:09] - Jaro-slav | Link:

W na ziemi raju potrafią liczyć pieniądze ,Ergo wersja z baca i owca odpada. Jeśli się mylę to ów hiper baca ich załatwi jak owa hiperowce.

Obrazek użytkownika Jaro-slav

18-01-2020 [22:06] - Jaro-slav | Link:

Wybór jest prosty: maraton albo sofa surfing

Obrazek użytkownika Warmia

18-01-2020 [23:12] - Warmia | Link:

Swój wie.

Obrazek użytkownika Mildred

18-01-2020 [19:37] - Mildred | Link:

Donosy Targowicy do Brukseli - to już daaaawno zdarta płyta, niegodna bycia argumentem w jakiejkolwiek dyskusji,bo tylko ośmiesza jej autora.A o "Mowie w Zwoleniu" lepiej  nie wspominać,bo chwały Dudzie ona nie przynosi,no może trochę głosów "ciemnego ludu"  łasego na populizmy i gotowego do podpuszczania na innych (tu: sędziów) w majowych wyborach.

Obrazek użytkownika Jaro-slav

18-01-2020 [22:05] - Jaro-slav | Link:

Sędziowie sami napuszczają na siebie ,utracili kontakt z rzeczywistością . Jakie to  traumatyczne smutne....

Obrazek użytkownika Jaro-slav

18-01-2020 [22:15] - Jaro-slav | Link:

Smutniejszy ,jednakowoz ,jest poziom intelektualny „kasty” ,jak i opozycji. Czyżby krzywa Gausa spadła im na głowę ?
 

Obrazek użytkownika Mildred

19-01-2020 [10:17] - Mildred | Link:

No,jasne: nie masz bowiem takich wysokich poziomów intelektu po stronie np. ministra sprawiedliwości i prok.gen. w jednej żałosnej osobie, mgra prawa, który potrafi zmiażdżyć wszystkich profesorów prawa, sędziów SN nie tylko polskich czy ekspertów z Komisji Weneckiej. A już taki Suski perukarz teatralny: ten ci dopiero błyszczy intelektem pośród swoich,nawet historię Rosji zna najlepiej. A z tzw.komentatorów na NB błysnął właśnie intelektem Jaro-slav - gratulacje!

Obrazek użytkownika Warmia

19-01-2020 [10:55] - Warmia | Link:

"Lepsze sto baranów dowodzonych przez lwa od lstu lwów na czele, których stoi baran"
 

Obrazek użytkownika Jaro-slav

19-01-2020 [14:23] - Jaro-slav | Link:

Drogi Mildred,
Jeśli spojrzysz na rzeczywistość jak na film, a nie jak na zdjęcie w albumie ,zobaczysz jaki jest trend. A jaki jest trend? A No taki ,ze opozycja nie ma nic konstruktywnego do zaproponowania ,nic co przykuloby uwagę na dłużej niż dzień . Wystarczy pozwolić tym ludziom mówić i słychać festiwal ignorancji.
Jesli spojrzeć na trend to nie ma znaczenia co powiedział taki czy inny minister czy polityk. Natomiast znaczenie ma jakie ich działania przynoszą owoce.
 Sędziowie w np. Warszawie przynieśli złe owoce. Tusk jako premier podobnie. Działania PIS przynoszą dobre owoce, w wielu obszarach. Jeśli będą rządzili dłużej można wierzyć ,ze podobnie będzie w innych dziedzinach.
 Mam nadzieje ,ze widzisz ,ze nie trzeba opisywać rzeczywistości emocjonalnie ( klik- wrrr, impuls-wkurw). Ewangeliczne kryterium dobra i zła pozwala zachować szacunek dla wszystkich ,również tych o innych poglądach.
Z braterskim pozdrowieniem
 

Obrazek użytkownika angela

19-01-2020 [13:30] - angela | Link:

Prezydent Duda nareszcie zdał sobie sprawę, ze dac zlemu palec, to zevhce całą rękę.
Ze blokada reform jakiej dokonal, nie podpisujac wczesniej dwóch ustaw,  nic nie dala. Ze oni chcą juz więcej i więcej.
Dlatego juz nie ma ,,po dobremu,, , bo nikt z opozycji ,,po dobremu,, nie chce, oni walczą przy  pomocy sądownictwa z demokratycznie wybranym rządem, chcą powrodu do  grabienia panstwa i okradania i lekceważenia Polakow, wespoł ze swoimi sądami, ktore ich w tych malwersacjach  bronią.
Mało tego, tzw opozycja uchyla furtkę zaborcom, do mieszania w panstwie, ustalania ustaw, a potem pewnie i odwolywania premiera i prezydenta, a nawet jak im sie spodoba, w obronnosc Polski.
Dlatego prezydent powiedział DOŚĆ.

https://www.facebook.com/Monik...

Trolle niech sobie darują idiotyczne komentarze, bo je ole.....m.

 

Obrazek użytkownika Mildred

19-01-2020 [14:48] - Mildred | Link:

Angela
z uporem godnym lepszej sprawy  nie daruje żadnego tematu,żadnego nowego wpisu, żeby się znowu trochę bodaj nie pokompromitować, chociaż ciut się ośmieszyć. A tyle jest w internecie innych forów,portali czy  filmików,nie wymagających myślenia i wymądrzania się.

Obrazek użytkownika Jaro-slav

19-01-2020 [18:43] - Jaro-slav | Link:

Jesli chcesz szacunku ,szanuj innych- powiedziałbym ,gdybys mnie zapytał . Ale nikogo onic nie pytasz ,tylko brak szacunku okazujesz.
 Skąd wiesz ,ze Ty się swoimi wpisami nie kompromitujesz lub ośmieszasz ? Itp ,itd
 Pytanie : czy możesz sobie wyobrazić Polskę bez obecnego pęknięcia ?
 Pytanie 2: prawda czy fałsz :  Sąd Najwyższy ogłosił zwycięstwo PIS w ostatnich wyborach, zwycięzca zmienia ustrój sądów zgodnie z Konstytucja ,gdyż ta stanowi ,ze ustawy regulują ustrój sądów .
 

Obrazek użytkownika angela

20-01-2020 [00:35] - angela | Link:

@Mildred, i vice versa.

Obrazek użytkownika Jabe

19-01-2020 [16:56] - Jabe | Link:

Wybory za pasem, trzeba się pozbyć piętna popychadła bez charyzmy. We właściwym momencie twardziel złagodnieje, by sięgnąć po elektorat środka.

Obrazek użytkownika Jaro-slav

19-01-2020 [18:45] - Jaro-slav | Link:

Drogi Jabe,
 A jaki jest trend?