A. Duda wygłosił najmocniejsze w całej kadencji przemówienie

Wczoraj w Zwoleniu prezydent wygłosił najmocniejsze w całej kadencji przemówienie
 
1. Wczoraj w moim okręgu wyborczym w Zwoleniu prezydent Andrzej Duda na otwartym spotkaniu z mieszkańcami wygłosił najmocniejsze w całej kadencji przemówienie głównie poświęcone konieczności dokończenia reformy sądownictwa.
 
Prezydent realizuje program wizyt na zaproszenie władz samorządowych, w tym przypadku burmistrza Zwolenia ( tak nawiasem wybranego z listy PSL-u) i spotyka się z mieszkańcami lokalnej społeczności.          
 
Na wielkiej sali gimnastycznej zebrało się kilkaset osób, które wręcz entuzjastycznie reagowało na poszczególne fragmenty wystąpienia prezydenta, który skoncentrował się na dwóch wątkach: programach społecznych rządu Zjednoczonej Prawicy i konieczności dokończenia reformy sądownictwa.
 
2. Prezydent przypomniał ,że kiedy w jego programie wyborczym, a później w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości znalazło się wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci, wielu ekspertów odradzało jego realizację podnosząc argumenty, że nie będzie on skuteczny a przede wszystkim nie będzie na jego realizację pieniędzy w budżecie.
 
Rząd Prawa i Sprawiedliwości zaczął realizację programu Rodzina 500 plus ostrożnie od drugiego i kolejnych dzieci, a w przypadku pierwszego dziecka uzależniając wypłatę od dochodu na członka rodziny, by w poprzednim roku wprowadzić już wsparcie dla wszystkich dzieci, bez kryterium dochodowego.
 
W rezultacie obecnie wsparcie otrzymuje już 6,4 mln dzieci, a od początku jego realizacji czyli od 1 kwietnia 2016 roku do końca listopada poprzedniego roku do polskich rodzin trafiło już 92 mld zł.
 
Przypomnijmy, że podczas 8-letnich rządów PO-PSL trudno było o przeznaczenie dodatkowego 0,5 mld zł ( o taką kwotę chodziło przy strajku opiekunów niepełnosprawnych), a za rządów Zjednoczonej Prawicy trafiła wręcz astronomiczna kwota blisko 100 mld zł , a mimo tego z roku na rok wyraźnie zmniejszał się deficyt budżetowy, a na rok 2020 rząd zaproponował budżet bez deficytu.
 
3. Drugą część wystąpienia prezydent Andrzej Duda poświęcił reformie sądownictwa, przypominając,że sędziowie powinni być służyć ludziom, podczas gdy w naszym systemie sądownictwa jest dokładnie odwrotnie ( prezydent użył sformułowania „sędziowie są sługami Rzeczpospolitej i sługami polskiego społeczeństwa”).
 
Przypomniał, że jako Prezydent RP wręczając nominacje sędziowskie przekazuje każdemu z nich możliwość sprawiedliwego sądzenia i wydawania wyroków w imieniu Rzeczpospolitej.
 
To właśnie z tego aktu, do którego upoważniony jest tylko i wyłącznie Prezydent RP, wynika ogromna odpowiedzialność sędziów przed polskim społeczeństwem, a nie występująca bardzo często w tym środowisku , arogancja i buta, którą precyzyjnie oddaje charakterystyka  dokonana przez sędzię Kamińską z użyciem określenia „nadzwyczajna kasta”. 
 
4. W końcowej części swojego wystąpienia ustosunkował się do nacisków na nasz kraj płynących z instytucji unijnych  i Rady Europy, które mają na celu zablokowanie reformy sądownictwa. 
 
Prezydent mówił między innymi „próbują na dzisiaj prawo do posiadania uczciwego wymiaru sprawiedliwości i możliwości do jego naprawy na wszystkie sposoby odebrać”.
 
I dalej „nie pozwólmy na to, aby inni decydowali za nas, my Polacy mamy prawo, aby decydować o samych sobie i naszych prawach, nie po to walczyliśmy o wolność i demokrację”.
 
I dodał bardzo mocno na koniec „ nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy, tak tu jest Unia Europejska, ale przede wszystkim, tu jest Polska
 
Było to najmocniejsze wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w czasie 4,5 roku jego prezydentury, zapowiadające dokończenie reformy sądownictwa i to mimo sprzeciwu instytucji europejskich.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

18-01-2020 [08:32] - Jabe | Link:

Jest kwestia wiarygodności.

Obrazek użytkownika tricolour

18-01-2020 [09:28] - tricolour | Link:

W wielkiej sali gimnastycznej, w Zwoleniu, wygłosił najmocniejsze przemówienie. 

Świat struchlał...

Obrazek użytkownika kaliszanin

18-01-2020 [20:39] - kaliszanin | Link:

nie tylko świat, ponoć daleko, daleko stąd aż się dwie gwiazdy zderzyły taki to był pogłos

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-01-2020 [10:25] - NASZ_HENRY | Link:

Żeby dr Duda wygrał majowe wybory wystarczy zapełnić [#Cele+] albo francuskich policjantów sprowadzić do pałowania nadzwyczajnej kasty ☺
 

Obrazek użytkownika Warmia

18-01-2020 [14:45] - Warmia | Link:

Wygramy dzięki naszej kaście i naszej opozycji.
I panu marszałkowi Grodzkiemu - tylko płynąć na tej fali.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-01-2020 [11:41] - Marek1taki | Link:

Faktycznie mocne, wręcz tubalne. Niestety Prezydent nie ma zdolności wędrówek w czasoprzestrzeni, bo mógłby się cofnąć do chwili gdy wetował pod wpływem Romaszewskiej i sam sobie mógłby wyłożyć wszystkie za i przeciw. Dzisiaj wypada się zastanowić co powie w sali gimnastycznej za 2 lata to może nie będzie się musiał fatygować z Belwederu.

Obrazek użytkownika angela

18-01-2020 [13:02] - angela | Link:

Coś stało na przeszkodzie, zeby rzad POPSL zreformowali sądownictwo? bo to sędziowie adwokaci,prokuratorzy, o ktorych dokonaniach co rusz wyplywają sprawy,  niegodne zeby ich nazwac, WYMIAR SPRAWIEDLIWOSCI.
A co stalo na przeszkodzie, to dowiadujemy sie codziennie, i skąd obecny rzad ma miliardy, ktorych przedtem nie było.A deficyt budżetowy tez zerowy.
Pomyślcie panstwo,  o co walczą poprzednicy.
O MILIARDY, o miliardy walczą,  ale tez zeby z tych zagarniętych miliardow nikt ich nie rozliczł. 
Zeby ich wlasne sądy,  pilnowaly ich i uniewinniały.

 

Obrazek użytkownika Mildred

18-01-2020 [16:44] - Mildred | Link:

Skoro już robi takie "mussolińskie miny" i wykrzykuje jak ten od min, to może wypowie otwartą wojnę Unii Europejskiej,opozycji i np. rowerzystom.

Obrazek użytkownika Jan1797

19-01-2020 [10:57] - Jan1797 | Link:

Piszesz o Klichu, cóż psychiatra czy coś z tej branży?
Ma przykrą ksywę w armii a immunitet mu niezbędny, stąd być może te „mussolińskie miny".

Pozdrawiam Panią serdecznie, Jan.

Obrazek użytkownika paparazzi

19-01-2020 [18:49] - paparazzi | Link:

Potwierdzam panie Janie, a Grodzki przypomina mi Goebbelsa. Mildredow uchwycił to bardzo celnie,  ma talent. Pozdrawiam pana i towarzysza łagodnego-czerwonego.