Kto tu właściwie jest terrorystą???

  Wczoraj [2.01.2020] wojsko amerykańskie na osobisty rozkaz prezydenta USA, Donalda Trumpa zabiło na lotnisku w Bagdadzie irańskiego generała Kasema Sulejmani, dowódcę elitarnej jednostki Al-Kud.  W zamachu zginęło 8 osób w tym także dowódca irackiej milicji {TUTAJ}.  Dowiadujemy się {TUTAJ}, że:

  "Rozkaz zabicia Sulejmaniego wydał prezydent USA Donald Trump
Sulejmani i jeden z dowódców irackiej milicji Abu Mahdi al-Muhandis zostali w czwartek późnym wieczorem zabici w Bagdadzie w ostrzale rakietowym sił USA. Według niektórych źródeł ataku dokonano z pokładu śmigłowców wojskowych. Zginęło łącznie osiem osób, a dziewięć zostało rannych. Amerykańskie wojsko zabiło Sulejmaniego na polecenie prezydenta USA Donalda Trumpa.".

  Nic na to nie poradzę, ale akcja Trumpa miała wszystkie cechy ataku terrorystycznego.  Prezydent USA zapisał się w ten sposób w szeregi tych, których jakoby zwalczał.  Powody tego nie są jasne.  Cała sprawa zaczęła się od ataku na amerykańską bazę w Iraku.  Zginął w nim Amerykanin, cywilny pracownik wojska.  W odwecie siły amerykańskie ostrzelały tamtejszą bazę Hezbollahu zabijając 25 szyitów.  To spowodowało zamieszki przed ambasadą USA w Bagdadzie.  Przez dwa dni szyickie bojówki próbowały zdobyć budynek ambasady, ale się im to nie udało.  Dwa dni temu zrezygnowali i sytuacja się uspokoiła.  Wtedy właśnie Trump kazał zabić Sulejmaniego.  Naraził tym życie wszystkich Amerykanów w całym regionie Bliskiego Wschodu.:

  "Esmail Gani, dotychczasowy zastępca zabitego przez siły USA generała Kasema Sulejmaniego, został mianowany przez Najwyższego Przywódcę Iranu ajatollaha Alego Chameneia nowym dowódcą elitarnej jednostki Al-Kuds - podały lokalne media. (...)
  Associated Press podkreśla, że śmierć Sulejmaniego i al-Muhandisa może okazać się punktem zwrotnym w sytuacji na Bliskim Wschodzie i bez wątpienia spotka się ostrym odwetem ze strony Iranu i sił przez niego popieranych przeciwko interesom amerykańskim i izraelskim." {TUTAJ}.

  Mnie osobiście przeraża nieodpowiedzialność Trumpa w sprawach Bliskiego Wschodu.  Porusza on się tam jak słoń w składzie porcelany.  Tak samo było wtedy, gdy zezwolił on Turcji na inwazję Syrii.  W końcu to Putin powstrzymał Turków, umacniając swoje wpływy.  W Iraku Muktada as-Sadr ogłosił reaktywację Armii Mahdiego - 60 tysięcznego szyickiego ugrupowania zbrojnego [to z nimi walczyli swego czasu Polacy w Karbali].

  

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zunrin

03-01-2020 [21:21] - Zunrin | Link:

Ja trochę nie na bieżąco, ale może mi ktoś wyjaśnić co irańska szycha robiła w stolicy lokalnego rywala i niegdysiejszego wroga u boku lokalnej irackiej szychy? Bo może to jest rozwiązanie zagadki tego zdarzenia?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

03-01-2020 [22:12] - RinoCeronte | Link:

Sam Donald Tusk tego nie wie...

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-01-2020 [00:05] - Marek1taki | Link:

Organizował to co spontanicznie studentom w Teheranie poszło jak z płatka. 40 lat minęło...

Obrazek użytkownika xena2012

03-01-2020 [22:18] - xena2012 | Link:

Na czyje zlecenie Trump pospieszył z tak nieodpowiedzialną akcją? Jakoś w wiadomosciach przemkneła się wypowiedź pana Netanyahu i już wszystko wiadomo.

Obrazek użytkownika mmisiek

04-01-2020 [00:11] - mmisiek | Link:

Terrorystą jest ten kogo się takim ogłosi, całkiem zresztą podobnie jak z antysemitą.
Natomiast co do samego zamachu to nie trzeba być jasnowidzem aby zgadnąć pod czyje dyktando to było zrobione.
Jak najbardziej zasadne wydaje się pytanie ile jeszcze zostało Ameryki w Ameryce, bo proces zmiany w Golema widać nie tylko w polityce zagranicznej ale również i w samych fundamentach stanowienia prawa, czego ustawa 447 sztandarowym przykładem.

Obrazek użytkownika Adam66

04-01-2020 [00:14] - Adam66 | Link:

Nie dało się przejąć kontroli nad irańską bankowością w inny sposób to będzie III wojna światowa!
"“Gdyby moi synowie nie chcieli wojen, to by tych wojen nie było.” – Madame Gutte Rothschild"
Ot i wyjaśnienie całej zagadki, Trump, podobnie jak wszyscy razem wzięci inni "prezydenci" ma gooowno do powiedzenia - centrala zadecydowała a on tylko wykonuje.
 

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

04-01-2020 [12:53] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Bez przesady. To tak, jakby ktoś Stalinowi odstrzelił Berię albo Hitlerowi Himmlera. Jeden z najkrwawszych zbirów dzisiejszego świata.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-01-2020 [15:23] - NASZ_HENRY | Link:

Można teraz dawać swobodnie upust swoim antyamerykańskim uprzedzeniom ale można też na zimno trzymać się faktów i samodzielnie przeanalizować bieg wydarzeń.
 
1. Ostrzelanie amerykańskiej bazy w Iraku i śmierć obywatela USA 
 2. Amerykański odwet i atak rakietowy na bazy proirańskich milicji w Iraku i Syrii 
 3. Atak na amerykańską ambasadą w Bagdadzie 
 4. Eliminacja generała Sulejmaniego jako głównego sprawcy
5. c.d.n ☺

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-01-2020 [20:07] - Marek1taki | Link:

Jeśli pominąć 40 lat wojny irańsko-amerykańskiej - winni ajatollah Chomejni i spontaniczni studenci w 1979r.  - to w 2019r. mieliśmy zahaltowanie irańskiego tankowca z ropą dla Syrii z sekwencją zdarzeń a ostatnio spontaniczne protesty z powodu podwyżek cen benzyny - ponad sto ofiar. W tej sytuacji trudno dziwić się, że nastąpił punkt 1.

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-01-2020 [20:14] - Marek1taki | Link:

Właśnie w Wiadomościach TVP nazwano zabitego irańskiego generała zbrodniarzem. To znamienny sabotaż interesów Polski.
Kresy.pl w związku z rocznicą wkroczenia Armii Czerwonej 4 I 1944r. do Polski przypominają tekst Stanisława Mackiewicza
"Bitwę dyplomatyczną o całość naszych granic należało wytoczyć w lipcu 1941. Winą zmarłego gen. Sikorskiego i wszystkich jego politycznych współpracowników jest, że bitwy tej wtedy nie wydano. Odkładanie sprawy naszych granic wschodnich do końca wojny okazało się metodą zgubną."
Teraz też możemy powiedziec, że 2 lata temu w Oświęcimiu po propagadowym ataku Izraela trzeba było określić co jest pradą co kłąmstwem, określić granice polskiego interesu, określić miejsce Izraela - poza Europą. Isotne również w obliczu konfliktu izraelsko-irańskiego z udziałem sojusznika Polski USA i sojuszu izraelsko-rosyjskiego.
https://kresy.pl/kresopedia/x4...

Obrazek użytkownika Es

05-01-2020 [00:51] - Es | Link:

Proszę nie rozdzierać szat.O ile można mieć dużo sympatii do Iranu i Irańczyków w ogóle, to mowa tu o zamachu na organizatora wielu akcji terrorystycznych w całym regionie.Trudno ocenić motywy Trumpa i Pentagonu mając za podstawę jedynie zmanipulowane strzępy informacji.Jak wobec tego-dla porównania- ocenić zamach na Kuczerę?

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

07-01-2020 [23:57] - Jak pragnę zdrowia | Link:

Jak wobec tego-dla porównania- ocenić zamach na Kuczerę?
 
Czyżby autor był ekspertem od historii nowożytnej? Jeśli tak, to niech porówna obecnie kształtujący się ustrój IV RP z PRL - dojdzie do równie ciekawych wniosków jak z tymi zamachami...