Ruski ambasador stawia się


Nie chodzi mi oto, że arogancki typowo po rusku Siergiej Andriejew stawia się w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, tylko jak to on sam informuje rosyjskie media, twardo poparł kretyńskie insynuacje Putina jakoby to Polska doprowadziła do IIWŚ i wespół z Niemcami planowała holocaust, gdy został "poproszony, a nie wezwany" (jego słowa) do polskich władz. Czyli stawiał się Polakom w ambasadzie. Pewnie jeszcze się wściekł, że reprymendę dostał od młodego wiceministra. On – tradycyjny namiestnik!

Co to może oznaczać. Nie sądzę, że tylko to, że jest bezczelnym chamem, lecz że właśnie takie wytyczne, co ma mówić dostał z Kremla.

Nie jest to tylko taka sobie typowo ruska prowokacja, ponieważ w dyplomacji taka sytuacja niesie za sobą konsekwencje.
Polskie władze mogą stulić uszy po sobie i udawać, że nic się nie stało. Lecz byłoby to niedobre rozwiązanie. Świat by zobaczył, że Ruski mogą na Polskę rzucać obelgi jakie chcą, a my jesteśmy tacy słabi i tchórzliwi, że nie zamierzamy na to odpowiadać.
Polskie władze, działając miękko, co zapewne będzie robić, wystosują notę dyplomatyczną, protestującą przeciwko zakłamywaniu historii. Tylko, że skutek tego będzie żaden.
Może też Polska zadziałać ostro, z pełną godnością i wydalić z RP pana Andriejewa. I chyba właśnie Putin do tego dąży, by światu pokazać, jakim to agresorem Polska jest na prawdę.
Wydalenie ambasadora Rosji z naszego kraju, to niemalże natychmiast taka sama akcja ze strony Moskwy i usunięcie polskiego ambasadora.
W końcu zaś – zerwanie stosunków dyplomatycznych między Polską a Rosją.

Co nagle się wydarzyło, że Kreml wali już z byka betonowym łbem?
Wielce prawdopodobne przyczyną wywoływania konfliktu mogą być problemy z kontynuacją sztandarowego projektu Nordstream 2. Nie są w stanie dotknąć Donalda Trumpa i USA, więc atakują Polskę, która najgłośniej protestowała przeciwko rurociągowi.
A może powodem też być intensyfikacja zbrojenia przez nasz kraj i zbliżające się uruchomienie Tarczy Rakietowej, czego Rosja bardzo się obawia.

Wkrótce Putin wygłosi zwyczajowe orędzie noworoczne. Już wiemy, że wtedy też będzie bajdurzył, kłamał i prowokował w temacie roli Rzeczypospolitej w doprowadzeniu do wojny światowej.
A potem będzie jeszcze rocznica wyzwolenia Auschwitz, w czasie której Putin lubi pokazywać się w Polsce i prowokować.

W taki oto sposób mamy przełom roku znowu nie z naszej winy, niespokojny i denerwujący.

Jak to się ostatnio politycznie mówi – sytuacja jest dynamiczna. Dobrze, że już mamy terytorialsów i żadne zielone małpy nagle nie pojawią się na polach i w lasach.

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-12-2019 [10:26] - Marek1taki | Link:

Spokojnie. Chińczyki trzymają się mocno. Właśnie w swoim, a przy okazji naszym, interesie sypnęli grosiwem Łukaszence. W przeciwieństwie do dyplomacji pompeonowej oni mają interes w grze na osłabienie Rosji. A Polska czeka na oklaski i dobre słowo?

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-12-2019 [11:07] - jazgdyni | Link:

Spokojnie to nie będzie. Swoimi słowami Putin podjudza żydów i Izrael, by znowu się rozdarli na Polskę. Także durniom w Ameryce daje antypolskie paliwo, bo ni na to tylko czekają. Tak samo jest to dalsze deprecjonowanie nas w Brukseli. A ważne jest również to, że wzmacnia to niestety nie takie małe prosowieckie i antypolskie koła w naszym kraju.
A że Rosja już jest osłabiona i stacza się, to nie nowość. Chińczycy to ścierwojady i tak jak sępy krążą i obserwują, a jak zwierze sie już potknie, to je dopadną.

Tak czy inaczej - to nie jest dla Polski dobre.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-12-2019 [11:31] - Marek1taki | Link:

Te ataki antypolskie może są skoordynowane (częste kontakty Netanyahu-Putin) ale w sposób naturalny wynikają z miejsc na mapie i z przeszłości Rosji i Izraela.
Chińczycy nie muszą nas kochać, ani opowiadać o bohaterstwie Polaków. Wystarczy, że mają interes w tym aby Polska była silna względem Rosji. My też moglibyśmy czasem zrobić coś dla siebie, też mamy w tym interes.

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

28-12-2019 [14:10] - Jak pragnę zdrowia | Link:

Na usprawiedliwienie  Jego Wielicziestwa cara Władimira Władimirowicza I. trzeba podnieść okoliczność, iż rzeczony władca Wszechrosji urodził się w jakiś czas po II.W.Ś., tedy nie może już pamiętać ani o pakcie o nieagresji z niejakim Hitlerem Adolfem i dozgonnej z nim przyjaźni Stalina trwającej aż do dnia 22 czerwca 1941r. Nie może także pamiętać o pakcie Ribbentrop-Mołotow, ani o dacie 17 września 1939r., no bo przecież jeszcze go na tym świecie wonczas nie było.Toteż mu się cosik we łbie pokićkało, albo ma głupich doradców,no!

Obrazek użytkownika wilniuk

28-12-2019 [15:50] - wilniuk | Link:

Do "jak pragnę" - Nic mu się nie pokiełbasiło, doradcy nie byli głupi, robi coś, co robili od wieków jego poprzednicy, carowie, stalin i następcy i co przyniosło im status mocarstwowy.  A my róbmy swoje, ale róbmy a nie piskajmy jak myszy . 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

28-12-2019 [14:40] - RinoCeronte | Link:

Problem w tym, że on ma na nas pomysł a my na niego nie bardzo... 

Obrazek użytkownika Valdi

28-12-2019 [20:44] - Valdi | Link:

Przygotowanie ogniowe pod 447 .... Nie darmo Putlerek porusza wątek antysemityzmu Polaków.
Moim zdaniem oni są już dogadani w tej sprawie - Netanyahu i Putin.
Od początku lat 90-tych USA wydało około 10 bilionów $ na wojny na Bliskim Wschodzie (naszych bilionów ). Robiono to głownie w interesie Izraela. Bezskutecznie ...
Amerykanie są w odwrocie, Izrael zwraca się do Putina.
Będzie się działo ...

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-12-2019 [06:16] - jazgdyni | Link:

Wydumana perspektywa.
Kto w tym siedzi, to wie, że jako zapasowe miejsce przesiedlenia żydzi szykują sobie Ukrainę. Stąd te izraelsko - ruskie negocjacje. I warszawska centrala Chabad Lubawicz szykuje grunt pod to. Idea POLIN to własnie ruski pomysł na robienie z Polaków antysemitów.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

30-12-2019 [13:23] - RinoCeronte | Link:

Problem w tym, że idea polin trafiła na podatny grunt. Sami sobie wbijamy nóż w plecy...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-12-2019 [13:56] - Imć Waszeć | Link:

To nie jest żaden podatny grunt, tylko najnormalniejsza obca agentura wywierająca od środka wpływy na myślenie społeczeństwa. Dopóki będzie panować taka marksistowska pussyfikacja w języku, to nigdy nic nie ustalimy i do niczego nie będziemy gotowi.

Obrazek użytkownika xena2012

28-12-2019 [21:35] - xena2012 | Link:

Jego Wysokość Putin ma przecież w Polszcze przyjaciół i gorących orędowników.Choćby Czarzasty z zadowoleniem przyjąłby Putina wkraczajacego do Polski czy niejaka Nurowska udająca pisarkę która nie ma nic przeciw ,,protektoratowi'' Rosji.Byle nie był prezydentem Andrzej Duda którego jak sama mówi nienawidzi.jak widać Targowica się rozrasta.

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-12-2019 [06:22] - jazgdyni | Link:

Powiem więcej - tak ze 4 miliony "nibypolaków" bardzo by się ucieszyło. Ile to dokładnie Stalin po wojnie ulokował w Polsce ruskich "nibypolaków" z Rokossowskim na czele? Czy to było 100 tysięcy ludzi, czy 100 tysięcy rodzin? Jeżeli to drugie, to oznacza, że mamy w kraju milion "czystej krwi" ruskich udających Polaków. Reszta to typowa targowica.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-12-2019 [22:41] - Imć Waszeć | Link:

Nie tylko Putin z ambasadorem. Amerykańskie koncerny też. Poniżej jest link na Youtube do filmu dokumentalnego o współpracy SS i NKWD nad holokaustem (słowo wymyślone przez Marksa) żydów. Niemal natychmiast film został zaklasyfikowany przez "użytkowników" jako nieodpowiedni wiekowo, co oznacza, że trzeba wyrazić zgodę i podać swój wiek. To oznacza, że tylko ludzie z kontem na YT mogą obejrzeć ten film. Jak widać Google intensywnie współpracuje nad jakimś nowym zbrodniczym systemem (podobnym jak w filmie). Przedwczoraj jeszcze było tylko 500 odwiedzin, a dziś już 3639. To się dopiero nazywa totalna cenzura i umywanie rączek przez biednych korpoli herbu "nic nie mogie"! ;)

https://www.youtube.com/watch?...

PS: @Admin: Zdaje się, że blog się tu trochę posypał. Nie wiem czy to winne są te wężowe obrazki w Base64, czy coś innego, ale nie widać danych autora z lewej, ani żadnych komentarzy począwszy od pierwszego autorskiego.

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-12-2019 [06:27] - jazgdyni | Link:

Nie tylko YT, ale przede wszystkim Google już cenzuruje na całego, nie mówiąc o takich komunistach, jak FB i TT.
Poszukuję wiarygodnej, otwartej i uczciwej wyszukiwarki. Straciłem serce do gugla. Tylko... oni mają wszystkie moje dotychczasowe dane i nikt tam u nich nie może "zniknąć". Gorsze niż akta STASI.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-12-2019 [12:47] - Imć Waszeć | Link:

Nam, z racji wieku, to już mogą naskoczyć z tymi aktami. Za to dzieci i młodzież jest narażona na szereg szantaży, podpuch i jednostkowy rodzaj duraczenia dostosowany pod konkretnego osobnika. Ot takie coś, co robiła ubecja z figurantami. Takich Gret może być tysiące tylko przez jeden portalik za parę dolców na łącze i za światło. Czyli potencjalnie można każdego werbować dla obcych służb. Oczywiście zawsze będzie winien jakiś zły haker z Rosji i jakiś "duży wyciek danych" jak z kartami płatniczymi i peselami hehehe. Bo zawsze winni są "nieznani" sprawcy, a nie bardzo dobrze znani zleceniodawcy. Vide rozmowy Natanjahu i Putin lub Trump. To jest nowy sposób budowania wpływów w świecie bez użycia siły militarnej.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-12-2019 [21:48] - Imć Waszeć | Link:

@Admin
Trzy skrypty powodują za każdym razem duże spowolnienie ładowania treści i w końcu proces się zawiesza (sekcja Sieć w debuggerze Firefoxa):

1. 602 ms: https://naszeblogi.pl/uploads/...
2. 376 ms: https://naszeblogi.pl/uploads/...
3. 376 ms: https://naszeblogi.pl/uploads/...

Strona komentarzy przyszła w całości, tylko nie otworzyła się jak należy. Winne są więc skrypty. Widok efektu zawieszenia się ładowania strony jest widoczny w cache'u FF w pliku (cache):

4. 997 ms: https://naszeblogi.pl/comment/...

Dwa obrazki, które "nie doszły" mają po 0 bajtów. No bo jak niby miały dojść skoro one są nazwami plików, prawda? ;)

5. Plik "9k=": ...comment/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABA...CUEFmaH/9k=
6. Plik "2Q==": ...comment/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABA...Q4IIoT/2Q==

Warto na to zwrócić uwagę, bo tu jest właśnie błąd Drupala. Te "nazwy" plików są dokładnie końcówkami zapisu w Base64 obrazków po znaku slash "/".

Przeróbka jQuery na Drupala różni się końcówką, dodającą rzekomo funkcjonalność dla starszych wersji. Jest to przeróbka wersji z 2010 roku. Tu jest podgląd oryginalnych plików skryptów jQuery v1.4.4 w wersjach dla Microsoft i dla Google:

7. https://blog.jquery.com/2010/1...

Tu są znane exploity w Drupalu związane z jQuery v1.4.4 z 2010 roku (prawie 10 lat! PS: nowy też ma dziury - Bleepingcomputer.com):

8. https://www.drupal.org/project...

To jest na razie jedyny blog z tego rodzaju problemami i to od prawie roku. Pisałem już o tych obrazkach kiedyś, ale nie chciało mi się aż tak dokładnie analizować sytuacji, skoro systemy zabezpieczeń nie dawały do tego powodów. Ja osobiście najpierw bym sprawdził, czy te skrypty Drupala długimi obrazkami w formie tekstu nie podmazują w cache'u serwera jakiejś ważnej bazy SQL.

Ostatnimi czasy pojawiło się jeszcze coś (Thing;), co standardowo nie jest wykrywane przez software antywirusowy ani jako robak, ani jako trojan. Większość systemów zabezpieczeń po prostu nic z tym nie mówi. Roboczo nazywam to w swoim języku "stem", czyli "łodyżka, szypułka, rdzeń" (dowolnie ;). Jest to część techniki ataku zwanej "non file-based attack" lub "fileless malware", czyli utworzenie skryptami punktów zaczepienia lub cumowania dla innych skryptów, które przyjdą inną drogą, ale dopiero po sprawdzeniu podatności systemu i nieobecności pewnych rodzajów zabezpieczeń:

9. https://www.csoonline.com/arti...
10. https://www.cybereason.com/blo...

Reasumując: stawiam na tę pierwszą hipotezę. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-12-2019 [22:06] - Imć Waszeć | Link:

Jest już lepiej, ale dalej wypadają losowo niektóre awatary użytkowników i autora. Ponadto dalej jest ten sam błąd z obrazkami zakodowanymi Base64. Jeśli to jest błąd tylko u mnie, który - dodam - sam się naprawia ;), to specyfikacja systemu i browsera idzie w każdym nagłówku HTTP/GET więc nie podaję. Ten dodatek na końcu jQuery jest po to, żeby wymienić każde odwołanie do prototypu obiektu ze starego sposobu "__proto__" na nowy obiektowy "Object.prototype" i w celu wyczyszczenia zbędnych odwołań. Na mój gust można się tego bez bólu pozbyć wraz ze starymi fragmentami w innych skryptach. Krótko mówiąc autorowi tego skryptu wyraźnie nie chciało się myśleć :)

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2019 [04:11] - jazgdyni | Link:

Nieco dziwny stał się ten portal po odejściu Darskiego/Targalskiego i późniejszych cięciach w dostępie z Niezależnej. Także jakby również blogerom odessano sporo wigoru i instynktu państwowego.
Przykładem jest również dyskusja pod tym moim, raczej alarmującym tekstem. Dyskusja żadna, a jak już to o niczym. Czyżby komentatorzy NB kompletnie stracili instynkt, albo nagła panika dupy im ściska?
Chcę usłyszeć, lecz pewnie nic takiego się nie stanie, choć jedną wypowiedź, że nagle NIE znaleźliśmy się w bardzo niebezpiecznym momencie przełomowym.
Putin żeby ratować siebie chce pogrążyć Polskę w świecie ile się da. To co już zrobił jest mało ważne, wobec tego, co on jeszcze dalej zrobi.

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-12-2019 [08:10] - Marek1taki | Link:

Brak komentarzy wynika raczej ze zgodności z Pana opinią, że u przyczyn ataku kłamstwami historycznymi leżą sankcje na Nordstream. Zamiast bezpośrednio się konfliktować z USA atak wskazuje wybór regionalnego wroga, również wewnętrznej opinii publicznej. W dodatku na gruncie, na którym może się Rosja porozumieć z USA i Izraelem, z którymi ma część interesów wspólnych. W relacji z Unią i Niemcami jest stałe izolowanie politycznego krajów naszego regionu pod potrzeby polityki Niemiec i Rosji, i nie bez udziału międzynarodówki, która wiadomo jak działała w czasie wojny polsko-bolszewickiej.
Obok wspomnianego nordstream jest w toku postępująca aneksja Białorusi i to jest drugi powód ataku Putina. Taka podgotowka jest w tej sytuacji oczywista, skoro jak 17 XI Rosja przesuwa swoje granice - "wyzwala".
Tak jak w 1920 i 1939 bez reakcji ze strony odchodzącego od zasad własnej cywilizacji Zachodu. Bo jest też element wojny w szerszym kontekście - cywilizacyjnym.
W sensie militarnym błędem były ustalenia szczytu NATO w Warszawie, które można było podejrzewać z racji tajności tylko po propagandzie towarzyszącej temu wydarzeniu, po okolicznościach ścisłych konsultacji z Rosją prowadzonych do ostatniej chwili, chociażby po fałszywej doktrynie wyrażanej nazwą flanka wschodnia a nie front wschodni, po ustaleniach szczytu, które określały raczej strefy wpływu jak w powojennych Niemczech niż realne zaangażowanie militarne skierowane przeciw Rosji. Po latach w wypowiedziach Dr Bartosiaka znajdujemy potwierdzenie kompletnego braku zdolności reagowania na zagrożenie w rejonie państw nadbałtyckich i północno-wschodniej Polsce. Już wcześniej NATO zaakceptowało (czasy Obamy i Tuska) bazy rosyjskie na Białorusi a Unia aktywnie uczestniczyła przez kilkanaście lat w wypychaniu Białorusi, na ograniczaniu jej kontaktów gospodarczych i politycznych z Polską - jej głównym na kierunku zachodnim sąsiadem. Na kierunku naturalnym z punktu widzenia interesów Białorusi. To nic innego jak konsekwentna polityka Rosji i Zachodu od czasów Cursona. Pod flagą Polski aktywnie w tym kierunku działa od lat młodsza pani Romaszewska z telewizją Biełsat dostarczając faktów medialnych i kreując opozycję pod katem potrzeb lewicowej międzynarodówki a rzekomo troszcząc się o Polonię.
Dochodzi kwestia stosunków Polski z Izraelem i Żydami z USA widoczna w serii ekscesów ambasadorów, których Duda z Morawieckim nie wyrzucili. Putin z opóźnieniem się przyłącza do tej gry na osłabienie Polski, wszak z punktu widzenia Rosji równie istotnej. Śpiewa na tą samą nutę bo ma być jakiś szczyt w Izraelu. Wybryk ambasadora Rosji wskazuje na chęć zerwania stosunków Rosja - Polska i prowadzenie rozmów za pośrednictwem aliantów, jak to już było w czasie II wojny światowej, gdy Stalin się obraził, że na jaw wyszły jego zbrodnie i kłamstwa i zerwał stosunki dyplomatyczne z rządem Sikorskiego.
Spokojnie to tylko awaria.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2019 [09:01] - jazgdyni | Link:

Witam

No właśnie - czy to tylko awaria. Jako w pewnym sensie "człowiek techniczny" w swoim życiu napatrzyłem się na awarie, z których niestety, niektóre kończyły się tragicznie. Tym, co preferują wrodzony lub tylko nabyty stoicyzm, zalecam obejrzenie serialu "Czarnobyl". Było to wyraźne pokazanie - "spokojnie to tylko awaria. Traf chciał, że właśnie w wydaniu ruskim.
Chyba każdy się zgodzi, że po tych eskalujących się wypowiedziach, zespoły kryzysowe władz polskich powinny pracować 24h/7dni, by stworzyć szereg realistycznych scenariuszy i działania zarówno taktyczne, jak i strategiczne, w odpowiedzi na możliwy rozwój sytuacji.
Przypomnę tylko, że identyczne słowa i argumenty padały ze strony nazistowskich Niemiec przed agresywnymi działaniami. Czy usiłowanie aneksji Białorusi nie przypomina propagandy przed aneksją Austrii i części Czech? Propaganda jest identyczna. Mamy znowu liczyć na idiotę dumnie machającego kartką i wołającego - Przynoszę wam pokój!

Musimy zacząć działać natychmiast. I to każdy z nas. We własnym zakresie. Tyle ile może.

.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

30-12-2019 [09:15] - wielkopolskizdzichu | Link:

Cała nadzieja w takich jak Pan i Misiewiczach. Zaprawionych w bojach Prawdziwych Polakach.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2019 [13:24] - jazgdyni | Link:

Faktycznie. Pyry jak nie widzą interesu to dupy nie ruszą. Jaśkowiak dobrze was szkoli. Jemand ist immer noch nicht da.

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-12-2019 [19:42] - Tomaszek | Link:

W prawdziwe Pyry to ja jeszcze wierzę . Problem tkwi  w Kałmukopyrach . Tych prawdziwych i tych na delegacji . Zdzicho czasem zadziwia czasem irytuje , ale wiadomo ze jest . Jak żaba w kuzni . Bo jaka kuznia  , taka żaba .

Obrazek użytkownika paparazzi

30-12-2019 [16:16] - paparazzi | Link:

W USA już jest nagłaśniane.
https://abcnews.go.com/Interna...