Za Thunberg stoją koncerny inwestujące w sektorze energii

Tabu zostało przełamane- za Gretą Thunberg stoją koncerny inwestujące w sektorze energii
 
1. Polska Agencja Prasowa przedrukowała tekst, który ukazał się w poprzednim tygodniu w hiszpańskim dzienniku ”El Confidencial”, poświęcony szczytowi klimatycznemu w Madrycie (COP25) i towarzyszącym mu młodzieżowym strajkom klimatycznym, których liderką jest słynna już szwedzka nastolatka Greta Thunberg.
Z jej przybycia do Madrytu na kongres klimatyczny światowe media uczyniły wydarzenie porównywalne z uczestnictwem gwiazd filmowych na uroczystości wręczania statuetek Oskara.
Wprawdzie sama Greta Thunberg ma niewiele samodzielnie do powiedzenia, na kolejnych konferencjach prasowych, nawet krótkie hasła, które wykrzykuje, czyta wcześniej z kartki ale dla wielu młodych ludzi, dzięki zgrabnym zbiegom PR, stała się wręcz ikoną walki z zagrożeniami klimatycznymi.
2. „El Confidencial” pisze wprost, że za szwedzką aktywistką klimatyczną, stoi wielkie lobby funduszy finansowych i firm energetycznych, które są zainteresowane eliminowaniem zużycia węgla z energetyki.
Grupy finansowe i firmy energetyczne wspierają nie tylko strajki klimatyczne, ale także oddziałują na światową opinie publiczną, oraz próbują wpływać na rządy poszczególnych krajów, które podpisały Porozumienie Paryskie z grudnia 2015 roku.
Okazuje się ze rodzina Thunbergów jest powiązana z brukselską organizacją European Climate Fondation (ECF) poprzez Daniela Donnera, który z jednej strony jest odpowiedzialny za kontakty z mediami ECF, z drugiej natomiast jest autorem kampanii promocyjnych Grety.
Z kolei w skład ECF wchodzą organizacje charytatywne i społeczne takich koncernów jak IKEA czy Hewlett Packard, ale także fundusz TCI, który jest udziałowcem takich firm działających w sektorze energetycznym jak Red Electrica i Engaz.
A więc to co do tej pory mówiło się tylko nieoficjalnie, znajduje potwierdzenie już oficjalnie, naturalne wzburzenie ludzi młodych, którzy chcą czystego środowiska, wykorzystują firmy energetyczne, które z jednej strony walczą z węglem w energetyce, z drugiej chcą poszerzyć własne możliwości wytwórcze.
3. Przypomnijmy, że 2 grudnia w Madrycie premier Mateusz Morawiecki razem z ministrem ds. klimatu Michałem Kurtyką wzięli udział w otwarciu kolejnego szczytu klimatycznego (COP25), który odbywa się w Madrycie.
Przewodniczy mu delegacja chilijska (pierwotnie szczyt miał się odbyć w Chile ale ze względu, na trwające od kilku miesięcy w tym kraju zamieszki został przeniesiony do Hiszpanii) i to właśnie tej delegacji przekazał przewodnictwo nasz minister Michał Kurtyka, prezydent poprzedniego szczytu klimatycznego w Katowicach (COP24).
Szczyt z udziałem delegacji z blisko 200 krajów świata, został otwarty przez sekretarza generalnego ONZ Portugalczyka Antonio Guterresa alarmistycznym stwierdzeniem, że „punkt bez odwrotu jest w zasięgu wzroku”, co jego zdaniem oznacza, że przywódcy państw uczestniczący w szczycie, powinni się zastanowić jak nie doprowadzić do momentu, w którym katastrofa klimatyczna będzie nieodwracalna.
4. W Madrycie ma dojść do sprecyzowania planów redukcyjnych CO2 poszczególnych krajów, które podpisały się pod Porozumieniem Paryskim, a także ma zostać uszczegółowiony plan finansowania specjalnego funduszu klimatycznego.
Chodzi o niebagatelną sumę 100 mld USD rocznie, poczynając od roku 2020, które miałyby być kierowane do biedniejszych krajów umożliwiając im nie tylko redukcję CO2, ale także realizację celów rozwojowych.
Taki zapis wprawdzie w Porozumieniu z Paryża się znalazł, ale tak naprawdę ciągle nie bardzo wiadomo, według jakich proporcji najbogatsze kraje świata miałby ten fundusz zasilać, w tej sytuacji zebranie w każdym roku 100 mld USD i przekazanie krajom biedniejszym, przynajmniej na razie wygląda na mało prawdopodobne.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

10-12-2019 [11:49] - xena2012 | Link:

Jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno są to w grze pieniądze.Zieloni tez są finansowani przez rózne lobby energetyczne zainteresowane odsuwaniem węgla jako konkurencyjneg dla nich czynnika energetycznego.W tych pięknych na pozór ideach widac wyraźnie drugie dno.Zadziwiajace,że w Polsce nikt nie narzekał wczesniej na smog,choć w PRL zakłady hutnicze,kopalnie,elektrownie ,koksownie pracowały pełną parą w porównaniu z produkcją dziś.Zamiast zwiększyć nakłady na prace badawcze nad srodkami eliminujacymi zanieczyszczenia przy spalaniu węgla proponuje się zlikwidować wegiel jako surowiec bez zastanowienia i rachunku ekonomicznego.Zamiast tego urzadza sie spektakularne szczyty,oczekując naboznie na przyjazd ,,ikony''ekologii w postaci dziwnej dziewczynki wiecznie skrzywionej,ze zła twarzą która odczytuje z karteczki slowa nagany dla rządzacych,krytykę patriarchatu,ciekawe jakie dalsze rewolucyjne idee zaprodukuje na następnym szczycie.Ekolodzy powinni wreszcie się dowiedziec ile kosztuje ich radosna działalność.Wyliczyć ile energii pochłania i ile zanieczyszczeń idzie do atmosfery po kolejnym locie odrzutowcem nawiedzonego za pieniądze ekologa Al Gore na godzinny wykład o ekologii na drugiej półkuli.Na ile ekologiczne są przejazdy katamaranem solarnym owej Greci w towarzystwie samolotów i łodzi towarzyszacych dla jej bezpieczeństwa,tylko po to by robiła straszliwe miny,tupała nogą i wołała ,,jak śmiecie''? Do kogo kieruje pretensje że odebrano jej dzieciństwo?  

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-12-2019 [22:23] - Tomaszek | Link:

A co ? Może ktoś naiwny tylko wierzył , że odważne dzieciątko niczym superman wchodzi gdzie tylko chce i ruga mocnych tego świata  A na bilety to kto dał ? A katamaran to z czyjego nieba spadł ? No i niczym aniołowie przyfrunęli jedynie słuszni dziennikarze . Jajca sie dzieją na tym świecie . Kto wie , czy ten szczyt  , to nie specjalnie pod jej przygody stunningowany .  A tak w ogóle , to czy pan lub pani na bramce by tak zapytał , czego tu szukasz dziewczynko  ? piaskownica jest tam . Ja też bym chciał , bo chcieć każdy może . 

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-12-2019 [19:03] - Marek1taki | Link:

Zwraca uwagę, że TVP zwróciło na to uwagę. Teraz Pan. Był jeszcze inny głos z mainstreamu. To nietypowe, że o tak oczywistej sprawie, oczywistej dla zwykłych ludzi, że z cyrk Gretą jest sponsorowaną ustawką, zajmuje się oficjalna propaganda. Czyżby test przed przyznaniem, że szajba CO2 to ściema dla darcia kasy? Nie uwierzę póki nie zobaczę zgody z Ameryki.